Предстои ми покупка на ф30 328и

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 04 Май 2023, 8:08

Здравейте,

Искам да попитам нормално ли е да се сменя маслото на скоростната кутия "сменено масло на скоростите на 100 хил км, след 10 хил трябва пак да се смени." това пише в обявата.
Колата е на 168к км.

Чувал съм, че от бмв казват, че на автоматичните кутии не им се сменя маслото никога, други хора казват, че се сменя. Страх ме е да няма проблем нещо кутията, че е било сменяно. Не съм запознат при ф30 със ЗФ кутия 8 степенна.

Имам записан час вторник за преглед на колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от nniXXann » 04 Май 2023, 9:09

Сменя се, разбира се, но не на 10к км, а първо на 120к и след това на 60-70к. Такова нещо като "автоматична скоростна кутия, на която не се сменя маслото" не съществува.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от TNT » 04 Май 2023, 9:16

По-скоро кутията ще е супер, щом е сменяно :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 04 Май 2023, 10:41

ох благодаря ви, помислих, че е имала проблем и е била ремонтирана нещо.

да попитам колко струва смяната на маслото на СК?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от Kroki » 04 Май 2023, 13:31

В адекватен сервиз около 800-1000лв с 10л масло.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от zvetiko » 04 Май 2023, 15:20

bmwe46m3 написа:Здравейте,

Искам да попитам нормално ли е да се сменя маслото на скоростната кутия "сменено масло на скоростите на 100 хил км, след 10 хил трябва пак да се смени." това пише в обявата.
Колата е на 168к км.

Чувал съм, че от бмв казват, че на автоматичните кутии не им се сменя маслото никога, други хора казват, че се сменя. Страх ме е да няма проблем нещо кутията, че е било сменяно. Не съм запознат при ф30 със ЗФ кутия 8 степенна.

Имам записан час вторник за преглед на колата.


Колега, виж поведението на кутията след като колата се покара около половин час- в начален етап на бъгване, дефектите се проявяват само при работна температура на двигателя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 04 Май 2023, 15:45

zvetiko написа:
bmwe46m3 написа:Здравейте,

Искам да попитам нормално ли е да се сменя маслото на скоростната кутия "сменено масло на скоростите на 100 хил км, след 10 хил трябва пак да се смени." това пише в обявата.
Колата е на 168к км.

Чувал съм, че от бмв казват, че на автоматичните кутии не им се сменя маслото никога, други хора казват, че се сменя. Страх ме е да няма проблем нещо кутията, че е било сменяно. Не съм запознат при ф30 със ЗФ кутия 8 степенна.

Имам записан час вторник за преглед на колата.


Колега, виж поведението на кутията след като колата се покара около половин час- в начален етап на бъгване, дефектите се проявяват само при работна температура на двигателя.



Ще я карам в шонди гараж - 2 до 3 часа преглед на всичко ще направят. До сега само е46ци съм карал и разбирам само от тях :Д. Ще се доверя на сервиза да видят какво е, наумил съм си да я купувам тозно тази.

Бяла каквато искам, не е м пакет :(, но ще си сложа по-натам. Вътре салона рекаро, голямата навигация, доста екстри за модела. Сменена верига, бобини, свещи, ново турбо, турбо пътища, доста неща и уж е на 168к, вторни собственик в бг, колата е купувана от м кар пловдив. обслужвана уж само в бмв. има фактури и т.н. за всичко.

Много се вълнува и нямам търпение до вторник да отида да я видят и да я взимам ако е читава, готов съм да я взема дори с ремонти за 6000лв ;Д.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от zvetiko » 04 Май 2023, 18:09

Да ти е честита колега и много безаварийни километри!
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от ivanski_2 » 04 Май 2023, 19:42

zvetiko написа:Да ти е честита колега и много безаварийни километри!
:yes:


Чакай още не я е закарал в преглед в сервиз за да реши дали ще я купува, ти му честитиш вече :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 04 Май 2023, 20:03

ivanski_2 написа:
zvetiko написа:Да ти е честита колега и много безаварийни километри!
:yes:


Чакай още не я е закарал в преглед в сервиз за да реши дали ще я купува, ти му честитиш вече :mhihi:



почти съм се навил точно тази на 90% само да е читава, според продавача е перфектно състояние ама трябва да се провери :Д


Вече гледам стопове, брони прагове, мигачи, капаци за огледала и т.н. :Д трябва и по хубави джанти, че тия са мн скучни.

Търсих в нета и не намерих колко струват оргиналните брони и прагове и фарове и стопове, че ще ги продавам като купя новите части. Някой знае ли как стоят цените, като колата е с обикновенни брони и фарове и т.н.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от Kroki » 05 Май 2023, 13:12

дано всичко е наред със сервиза. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 17.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW X1 F48 Xdrive 18d xLine 2018г.
Мечтае да кара: Lamborghini Huracan Performante

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от jigga » 05 Май 2023, 19:33

bmwe46m3 написа:
ivanski_2 написа:
zvetiko написа:Да ти е честита колега и много безаварийни километри!
:yes:


Чакай още не я е закарал в преглед в сервиз за да реши дали ще я купува, ти му честитиш вече :mhihi:



почти съм се навил точно тази на 90% само да е читава, според продавача е перфектно състояние ама трябва да се провери :Д


Вече гледам стопове, брони прагове, мигачи, капаци за огледала и т.н. :Д трябва и по хубави джанти, че тия са мн скучни.

Търсих в нета и не намерих колко струват оргиналните брони и прагове и фарове и стопове, че ще ги продавам като купя новите части. Някой знае ли как стоят цените, като колата е с обикновенни брони и фарове и т.н.

Здравай колега,намерих обявата в Мобиле-то и хвърлих един поглед на колата и доколкото виждам не е с обикновените халогени фараве а е с ксеноновите фарове с енджъл айс и лед оригинални стопове.Ти колега гледаш за фарове от LCI който са новите лед фарове и стопове ли!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 06 Май 2023, 9:27

jigga написа:
bmwe46m3 написа:
ivanski_2 написа:
zvetiko написа:Да ти е честита колега и много безаварийни километри!
:yes:


Чакай още не я е закарал в преглед в сервиз за да реши дали ще я купува, ти му честитиш вече :mhihi:



почти съм се навил точно тази на 90% само да е читава, според продавача е перфектно състояние ама трябва да се провери :Д


Вече гледам стопове, брони прагове, мигачи, капаци за огледала и т.н. :Д трябва и по хубави джанти, че тия са мн скучни.

Търсих в нета и не намерих колко струват оргиналните брони и прагове и фарове и стопове, че ще ги продавам като купя новите части. Някой знае ли как стоят цените, като колата е с обикновенни брони и фарове и т.н.

Здравай колега,намерих обявата в Мобиле-то и хвърлих един поглед на колата и доколкото виждам не е с обикновените халогени фараве а е с ксеноновите фарове с енджъл айс и лед оригинални стопове.Ти колега гледаш за фарове от LCI който са новите лед фарове и стопове ли!?


Гледам тези от бест ауто стоповете и фаровете. Просто ме кефят повече.


Да попитам каква навигация андроид бихте ми препоръчали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от bmwe46m3 » 09 Май 2023, 14:46

колата има за смяна 4 амортесьора, 4 тампона за тях, тампон на двигателя от дясно, 4 диска и накладки, датчик за топлина, катализатора е за смяна, свещи за смяна, може би бобина за смяна, гумите са за смяна, доста щети от градушка и двлъбнати детайли от незнайно какви удари, счупена счипка на бронята, щипка на лайсната, ръджа на тавана при лайсната отзад, ролки и ремъци за смяна, доста неща още които забраввям :Д , ама ако ми я даде за 22-23к ще я правя :Д. само ме притесняват длъбнатините по колата дали ще се оправят, предния капак е за пастиране или пребоядисване ако не стане с пастирането, много неща има да се праввят.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Предстои ми покупка на ф30 328и

Мнение от DonMakaveli96 » 10 Май 2023, 13:46

bmwe46m3 написа:колата има за смяна 4 амортесьора, 4 тампона за тях, тампон на двигателя от дясно, 4 диска и накладки, датчик за топлина, катализатора е за смяна, свещи за смяна, може би бобина за смяна, гумите са за смяна, доста щети от градушка и двлъбнати детайли от незнайно какви удари, счупена счипка на бронята, щипка на лайсната, ръджа на тавана при лайсната отзад, ролки и ремъци за смяна, доста неща още които забраввям :Д , ама ако ми я даде за 22-23к ще я правя :Д. само ме притесняват длъбнатините по колата дали ще се оправят, предния капак е за пастиране или пребоядисване ако не стане с пастирането, много неща има да се праввят.


Може би щеше да е по-лесно да кажеш какво няма за смяна.
При толкова несменени неща аз лично не бих купил от такъв мърляч.
И също бих си преосмислил дали бюджета ми съответства на пазарните цени.
Ти за 23к ако я вземеш - то гореизброените неща са сигурно 6-7к.. по-добре си вземи за 30к такава, която е обслужвана на време и е в по-прилично състояние.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook