Сервиз в София с мои части да препоръчате

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от bmwe46m3 » 14 Май 2023, 14:10

Здравейте, търся човек който добре работи и качествено.

Повечето майстори ми обявят високи цени на частите, а аз имам съученик, който ми дава същите части с голяма отстъпка. Но повечето сервизи отказват с мои части.

Трябва да ми се направи диагностика на бобините. Другите ремонти не са сложни, само подмяна на части.

Благодаря предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от SpeedyMan » 14 Май 2023, 14:25

Аз доста от нещата си ги сменям сам поради подобна причина. Само дето напоследък нямам особено много време.

Но също така, пазарът се наводни с некачествени части дори от добри марки, така, че не е зле да се допитваш до майстора и до форума за мнение.. макар, че доста хора все повече предпочитат оригиналните части и сервизи.

Та една от причините, заради които повечето сервизи не обичат да работят с части на клиента са кофти частите на пазара.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от steeN » 14 Май 2023, 15:10

SpeedyMan написа:Та една от причините, заради които повечето сервизи не обичат да работят с части на клиента са кофти частите на пазара.


А другата е, че не могат да ти ги продадат 2, 3х по-скъпо от колкото те са ги взели :) Никога не е имало проблем при мен, просто казват, няма гаранция в такъв случай (щото пък иначе не е гаранция Франция).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от c04 » 14 Май 2023, 16:16

steeN написа:
SpeedyMan написа:Та една от причините, заради които повечето сервизи не обичат да работят с части на клиента са кофти частите на пазара.


А другата е, че не могат да ти ги продадат 2, 3х по-скъпо от колкото те са ги взели :) Никога не е имало проблем при мен, просто казват, няма гаранция в такъв случай (щото пък иначе не е гаранция Франция).

Това си е 90% от цялата работа, а на места и 100, защото и в 2та случая е все същата гаранцията :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от SpeedyMan » 14 Май 2023, 17:42

steeN написа:
SpeedyMan написа:Та една от причините, заради които повечето сервизи не обичат да работят с части на клиента са кофти частите на пазара.


А другата е, че не могат да ти ги продадат 2, 3х по-скъпо от колкото те са ги взели :) Никога не е имало проблем при мен, просто казват, няма гаранция в такъв случай (щото пък иначе не е гаранция Франция).
Е, тази другата е ясна. Затова и моментът с гаранцията се размива, когато е с части на клиента.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от Kroki » 15 Май 2023, 8:42

Виждам, че си яко зарибен и моят съвет е да си събираш паричките и да ходиш с тази кола по сервизи. Повечето компоненти, вече по тези коли от алтернативите не стават и се използват само оригинални части. Някой си е изгубил времето и парите, за да го разбере това, оценявайте този труд.

Също така, като си правиш колата в сервиз освен гаранцията, се предполага, че ще ти качат история и след някоя и друга година като ти омръзне и искаш да я продаваш, всеки ще търси това, а не сменях си го в един гараж.

steeN написа:А другата е, че не могат да ти ги продадат 2, 3х по-скъпо от колкото те са ги взели :)



Да и един мармот завива шоколада...
На почти всички алтернативи части, отстъпките на сервиза са до 40%. На оригиналните в зависимост от групата е дори по-малка.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от bmwe46m3 » 15 Май 2023, 9:59

Намерих си човек да ми смени частите с мои части. благодаря на всички.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от TNT » 15 Май 2023, 10:17

Kroki написа:На почти всички алтернативи части, отстъпките на сервиза са до 40%. На оригиналните в зависимост от групата е дори по-малка.

Тези 30-40% ги раздават във всеки онлайн магазин. Сервизите правят повече от части, отколкото от труд. Накрая да не излезне от ремонта 50% за части, 50% за сервиза :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от pinko_23 » 15 Май 2023, 10:38

До колкото знам диагностика на бубини в БГ не може да се направи, може и сам да си смениш бубините не е нищо сложно. Почне ли една сменяй всички
Няма начин да няма начин

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от Kroki » 15 Май 2023, 11:35

TNT написа:
Kroki написа:На почти всички алтернативи части, отстъпките на сервиза са до 40%. На оригиналните в зависимост от групата е дори по-малка.

Тези 30-40% ги раздават във всеки онлайн магазин. Сервизите правят повече от части, отколкото от труд. Накрая да не излезне от ремонта 50% за части, 50% за сервиза :bchug:


Което е проблем на търговците. А и дори да излезе това, не виждам къв е проблема, че сервиза прави печалба ? Не е като да не му текат ежедневни разходи, инструменти, баса и т.н. :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от bmwe46m3 » 15 Май 2023, 11:48

pinko_23 написа:До колкото знам диагностика на бубини в БГ не може да се направи, може и сам да си смениш бубините не е нищо сложно. Почне ли една сменяй всички


съмнението от свещите, защото са на 90к км, като ги сменя и има пак мисфайр ще сменя и 4те бобини.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Сервиз в София с мои части да препоръчате

Мнение от Kroki » 15 Май 2023, 11:50

Зависи от грешката. За да се диагностицира правилно се разменяват бобина и свещ на съседни цилиндри и където запише грешката, от това е проблема. Ма иначе действайте сами. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook