ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 20 Май 2023, 19:42

Проблема Беше в телефона, през блутута беше намален почти на минимума.

Каква е нормалната работна температура на маслото на двигателя? Днес вдигна 100-105 градуса, по принцип стои на около 90 градуса.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от vld » 22 Май 2023, 13:15

bmwe46m3 написа:

Да попитам да ми предложите CarPlay за навигация CIC Assignment и бежична камера за отзад при паркиране със линиите на тракетроията.


Ретрофит на НБТ ЕВО и активиране на apple carplay това ти е най добрия вариант, всичко друго е зле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 26 Май 2023, 19:14

Някой знае ли колко струва за труд на смяна на верига на двигателя. Колко струват горе-долу всичките нужни части за смяна на верига? Как да разбера да ли е за смяна, може ли да се провери в сервиз дали е за смяна?

Също така да попитам може ли да се добавят екстри от срота да си заключвам/отключвам вратите от дръжката на шофьрската врата, също да си отварям багажника като си сложа крака под задната броня?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от exc » 29 Май 2023, 7:34

bmwe46m3 написа:Някой знае ли колко струва за труд на смяна на верига на двигателя. Колко струват горе-долу всичките нужни части за смяна на верига? Как да разбера да ли е за смяна, може ли да се провери в сервиз дали е за смяна?

Също така да попитам може ли да се добавят екстри от срота да си заключвам/отключвам вратите от дръжката на шофьрската врата, също да си отварям багажника като си сложа крака под задната броня?

Зависи дали ще сменяш и двете вериги(горната и на маслената помпа). Симптоми: чува се виене много отчетливо като подадеш газ. Има доста клипове в youtube. Освен това, може на ръка да я видиш дали е разтегната през капачката на маслото. На мен ми взеха 750 лв за труд за двете вериги, но влизаха и още някои дреболии в цената(накладки, тампони на мотор). Всичките части(горна и долна вериги комплект) ми излязоха около 650 лв. Комплектите са IWIS, които се вграждат и оригинално, но не са ОЕМ. Ако вземеш ОЕМ, отиваш на цена х2. Имай предвид, че освен вериги се сменят задължително и някои гарнитури, уплътнения и о-пръстени. От там цената отива още 150-200 лв. нагоре. Ако сменяш верига на маслена помпа, имаш и масло за смяна, освен ако не решиш да си сипеш старото обратно. :)
Ако колата ти е над 100 000 км и е произведена преди 07.2014 г., моят съвет е да смениш веригите.
Относно екстрите: За първото ти трябва ретрофит на keyless, за второто automatic tailgate operation. Могат да се добавят, но на каква цена нямам идея.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.01.2022
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от Tsarski » 29 Май 2023, 12:51

bmwe46m3 написа:Някой знае ли колко струва за труд на смяна на верига на двигателя. Колко струват горе-долу всичките нужни части за смяна на верига? Как да разбера да ли е за смяна, може ли да се провери в сервиз дали е за смяна?

Също така да попитам може ли да се добавят екстри от срота да си заключвам/отключвам вратите от дръжката на шофьрската врата, също да си отварям багажника като си сложа крака под задната броня?


Понеже ти погледнах рамата от друг пост, видях, че колата е от ранните, съответно смяната на ангренажния комплект е силно препоръчителен. Аз преди няколко месеца смених моя на 117хил км, кола 2013 година и единия от водачите беше счупен вече. Не мога да кажа с точност до стотинка колко излезе защото обслужих и още доста неща, но така като гледам отделните компоненти от фактурата около 3000лв е излезнал целия сет с допълнителните болтове и компоненти и труда. Това е с ОЕМ части в специализиран BMW сервиз, с гаранция за всичко. Аз лично не съм фен на алтернативните части, когато става въпрос за толкова важен компонент, който при проблем директно ти тотализира двигателя. Както колегата по-горе е писал, можеш да провериш дали има движение с пръст през капачката на маслото, но това не е гаранция. Също така обърни внимение на цвета на водачите. Дефектните водачи, които се монтират до 2014-та година са оранжево-кафяви на цвят, ревизираните са бели. Ако водачите ти са бели, най-вероятно компекта вече е сменян преди теб.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 29 Май 2023, 17:17

Tsarski написа:
bmwe46m3 написа:Някой знае ли колко струва за труд на смяна на верига на двигателя. Колко струват горе-долу всичките нужни части за смяна на верига? Как да разбера да ли е за смяна, може ли да се провери в сервиз дали е за смяна?

Също така да попитам може ли да се добавят екстри от срота да си заключвам/отключвам вратите от дръжката на шофьрската врата, също да си отварям багажника като си сложа крака под задната броня?


Понеже ти погледнах рамата от друг пост, видях, че колата е от ранните, съответно смяната на ангренажния комплект е силно препоръчителен. Аз преди няколко месеца смених моя на 117хил км, кола 2013 година и единия от водачите беше счупен вече. Не мога да кажа с точност до стотинка колко излезе защото обслужих и още доста неща, но така като гледам отделните компоненти от фактурата около 3000лв е излезнал целия сет с допълнителните болтове и компоненти и труда. Това е с ОЕМ части в специализиран BMW сервиз, с гаранция за всичко. Аз лично не съм фен на алтернативните части, когато става въпрос за толкова важен компонент, който при проблем директно ти тотализира двигателя. Както колегата по-горе е писал, можеш да провериш дали има движение с пръст през капачката на маслото, но това не е гаранция. Също така обърни внимение на цвета на водачите. Дефектните водачи, които се монтират до 2014-та година са оранжево-кафяви на цвят, ревизираните са бели. Ако водачите ти са бели, най-вероятно компекта вече е сменян преди теб.



Веригата е сменена на 115к, сега е на 170к км колата. Но мисля да си я сменя някой ден, иначе само оргинални части от Германия ще са за този ремонт, за двигател не се правят компромиси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от Leon » 01 Юни 2023, 11:52

bmwe46m3 написа:Има ли разлика в ускорението на колата ако съм на спорт режим от копчето без да съм включил спорта на скоростния лост?

Да! Това е основното превключване на спорт, от лоста влияе само на смяната на скоростите.

bmwe46m3 написа:Някой може ли да ми каже се ползва круиз контрола, като го пусна колата започва да намалява ако не подавам газ, също ако подавам дълго време газ подминава скоростта, която съм задал.

При активирането му трябва да зададеш скорост, която да поддържа. Като натиснеш спирачка круиз контролът се деактивира и трябва пак да натиснеш копчето на волана. При подаване на газ подминаваш, като намали инерцията ще си я поддържа, ако не си натискал спирачка.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 02 Юни 2023, 23:27

Leon написа:
bmwe46m3 написа:Има ли разлика в ускорението на колата ако съм на спорт режим от копчето без да съм включил спорта на скоростния лост?

Да! Това е основното превключване на спорт, от лоста влияе само на смяната на скоростите.

bmwe46m3 написа:Някой може ли да ми каже се ползва круиз контрола, като го пусна колата започва да намалява ако не подавам газ, също ако подавам дълго време газ подминава скоростта, която съм задал.

При активирането му трябва да зададеш скорост, която да поддържа. Като натиснеш спирачка круиз контролът се деактивира и трябва пак да натиснеш копчето на волана. При подаване на газ подминаваш, като намали инерцията ще си я поддържа, ако не си натискал спирачка.


Това писах (май), че вече го открих.

днес забелязах, че капака е повдигнат леко повече от другата страна и има луфт. Това е от страна на пасажера, от какво може да е, отворих и гледах и не видях нещо да му пречи и да го надига капака. Същото така нещо трудно се отваря капака. Трябва да го дръпна 4-6 пъти докато капака се отвори. може ли да е от това? някой имал ли е такъв проблем?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от Kroki » 08 Юни 2023, 8:55

bmwe46m3 написа:иначе само оргинални части от Германия ще са за този ремонт


:mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 09 Юни 2023, 11:27

За капака се оказа жилото.

https://www.veed.io/view/16a9df52-4933-4f11-8452-2b8c147a7550?sharingWidget=true&panel=

Това нормално ли е за парното да е толкова шумно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 15 Юни 2023, 10:17

Оказаха се листа - шума в мотора и ги махнах и вече няма този шум.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от vld » 16 Юни 2023, 8:23

bmwe46m3 написа:Някой знае ли колко струва за труд на смяна на верига на двигателя. Колко струват горе-долу всичките нужни части за смяна на верига? Как да разбера да ли е за смяна, може ли да се провери в сервиз дали е за смяна?

Също така да попитам може ли да се добавят екстри от срота да си заключвам/отключвам вратите от дръжката на шофьрската врата, също да си отварям багажника като си сложа крака под задната броня?


Обслужване на мотора с ОЕМ части, вериги и всичко около тях + биелни лагери + труд и някакви други дреболии излиза около 6000лв.
Скоро мой познат прави такъв ремонт на кола на 170 000км.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 15 Юли 2023, 8:22

Здравейте,

от скоро почна колата ми да се включва алармата от нищото, тя е вързана с клаксона и доста често се случва през нощта да се включва и да събуждам всички. Има ли как да се намали чувствителността на алармата?

Къде може да седи модула на алармата?

Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от Leon » 17 Юли 2023, 17:18

Има някаква причина да се включва така, не е от чувствителността...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: ф30 опознаване на колата и други въпроси извън темата

Мнение от bmwe46m3 » 22 Юли 2023, 15:16

Нов проблем...


Fuel Supply
Full drive performance is not available.
Drive moderately. Consult the service center.

сипвам само 99 октана на бензиностанции Круиз и никога не съм имал проблеми с горивото там.
В нета пише, че може да е от акумулатора, но го проверих 12.6 волта и на запалена кола е 14.7в, пуснах фарове стопове мигачи, музика, климатик и пак е 14+в. Според мен не е от акумулатора.

Колата ми гасна няколко пъти в движение, после не иска да запали дълго време, върти върти и не пали, върти си ста билно стартера, но не иска да запали. Гася всичко чакам 5 мин и после пали от раз. Този номер ми го прави 4 пъти докато се прибера до нас. От какво може да е? Някой знае ли за този проблем?

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook