Проблем с неработещи скорости от волана.

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.04.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330e 2017

Проблем с неработещи скорости от волана.

Мнение от bmwe60ka » 27 Окт 2023, 16:07

Здравейте.

Собственик съм на bmw F30 330е 2017 със спорт пакет, който има пера за смяна на скорости от волана. Уникален автомобил като возията на електричество, смесено или само бензин постоянно ти дава удоволствие. За 2г. собственост имам само един следен проблем. Този проблем първата година го нямаше с перата. Понякога, когато карам по-агресивно искам да използвам перата, но забелязах, че един път ми направи номера като аз да сменя 1 предавка, а то да хвърли 2 нагоре или надолу. Веднага разбрах, че нещо перата дали + или - се бъзика с мен.

Не сменям скорости често и забелязах, че по едно време перата тотално спряха да реагират. Закачих на диагностика и изтрих всички грешки, които имаше. Перата заработиха за 1 ден и после пак ги нямаше.

После реших по обстойно да проверя грешките и те бяха следните:
030410 "Malfunction steering wheel (MFL): Missing LIN slave
804095 "Driver KL50L: Current Overload"
8044B0 "Shift paddles: Short circuit to B+"
CF3251 "Shift paddle: (shift paddle operation, 0x207) signal invalid

Скоростите са идеални, и от скоростният лост всичко работи като M1,M2,M3... всичко работи идеално.
На волана всички бутони работят, само проблема е,че перата никак не реагират. Единствено това.

Някой ако има представа с тези грешки, къде да търся проблема ще се радвам много.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Проблем с неработещи скорости от волана.

Мнение от Leon » 31 Окт 2023, 16:30

Първо виж бушоните във FEM бокса (в краката на пасажера се намира). Не знам кой номер е, потърси го. Ако не е от него, сваляш волана и преглеждаш кабелите към перата първо, много вероятно пр сваляне на волана да е прищипан някой кабел и да се допира до метал вътре.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Проблем с неработещи скорости от волана.

Мнение от DonMakaveli96 » 03 Ное 2023, 15:27

Само информативно, преди години когато карах Е61 имах проблем с автопилота. Записваше подобни грешки като тези описани от колегата горе.
Закачих колата на INPA (мисля, или ISTA) където има диагностика която тества бутоните / лостчетата на волана.
Започнах да местя лоста във всяко положение и да натискам всички копчета.
Оказа се, че в едно определено положение дава грешен сигнал / късо - и така автопилотът записваше грешка и спираше да функционира.

Не съм 100% сигурен, но може да провериш дали е възможно да се тестват и перата на волана за смяна на скоростите.
Ако може - закачи една диагностика и ги тествай 1 по 1. Така може да си улесниш хардуерната проверка.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook