Телефон за връзка в обявите....

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Zagy » 27 Юли 2010, 11:38

:OT: Така и не разбирам каква е тая партизанщина да не си даваш номера.... примерно аз на обяви без телефон няма да се вържа. Телефона за мен е признак за сериозност на продавача.
Последна промяна Zagy на 31 Юли 2010, 22:08, променена общо 1 път
Si non confectus, non reficiat.

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Dimo » 27 Юли 2010, 13:28

I.Voykov написа:Първо се информирай какво са лични данни по смисъла на закона и чак след това прави гръмки изказвания :)

Второ никой не е длъжен да си пуска обявите в този форум, при положение, че искате да ги публикувате обаче, то ще се наложи да спазвате правилата на форума в които публикувате. То ти и със някой закон в страната може да не си съгласен ама не вярвам да протестираш срещу него или като не го спазваш да очакваш че няма да си понесеш последствията.

Трето подписа ти съдържа явна антиреклама на форума и за това се налага наказание (БАН), понеже съм много готин обаче няма да ти слагам наказанието а ще те оставя да си промениш подписа сам до края на деня ;)


Ако трябва да сме точни закона за защита на личните данни в БГ съществува само на хартия и да знам какво съм написал, но това не пречи да защитавам неща които считам за лични, като телефонния номер ;)
Пак казвам, ПРАВ СИ! Форума е ваш така че съм далеч от мисълта да нарушавам правилата, което не съм правил никога до сега и няма да направя. Благодаря за спестяването на бана, дано сега да не излезе, че съм с привилегии, като си ми го спестил! За пореден път уточнявам, че целта ми е да се опитам да отворя очите ви и то не само аз, за това че телефонните номера НЕ трябва да са задължителни, независимо че продавача можло да изгуби клиенти и кво ли още не. Считам, че ако мислите форума за свободен и демократичен е редно да дадете избор на потребителите как да се свързват със тях! Както казах цялата тема се надявах да е градивна, а се получава нещо друго така, че спирам до тук и ви желая успех!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 27 Юли 2010, 13:41

Ама колега,що се сърдиш като никой не е на твоето мнение,значи ако никой не е съгласен с твоето мнение-не се получава градивност на темата,ако никой не се съгласява с твоето мнение-нямало обективност...Пълни глупости,аз пазарувам от интернет и подминавам обяви без телефон,баба ми на село има телефон и последна се оборудва с тая технология от цялото село,едва по-миналата година...
В мобиле.бг и почти всички сайтове за обяви е посочено че обявата трябва да има телефон...Някой разбира свободата като свободия-дайте да си правиме каквото си искаме...
При телефон в обявата и при задължителна регистрация на телефоните в държавата (а,що не писнеш за това,че като си купиш прима-задължително трябва да я регистрираш на твое име),много е лесно ,ако един потребител си смени името и ИП адреса-поне по телефона да се проследи,ако е бил измамник...

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Dimo » 27 Юли 2010, 13:57

Аз не се сърдя, просто дадох доводите си за една пълна глупост. Виж обаче да ми кажеш, че никой не е на моето мнение си е направо слепота. Или не си следил темата от начало или не си я чел цялата. Но ако толкова не ти се вярва пусни една анкета да си отвориш очите малко ;)
П.С. Купуванто на сим карта с друг номер е мнооого по лесно от смяната на ip или mac адрес ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 27 Юли 2010, 13:58

E.Dimitrov, Как пък реши, че никой не е на неговото мнение? Или обичаш да четеш само собствените си постове? След като подминаваш обяви без телефон, то просто този, който я е пуснал ще те загуби като клиент. Нека продавачът сам да си решава дали иска да те загуби или не. Ако си му толкова важен, ще си сложи телефонът. Тук спорът е дали трябва да е задължителен, а не ти от какви обяви купуваш само. Да не говорим, че може да се сложи и фалшив телефон, ако някой иска да е злонамерен. Както и може телефонът на коректен продавач да се използва за какви ли не простотии, включително и да се публикуват обяви от негово име. На теб приятно ли ще е ако някой пусне обява и сложи твоя телефон, напише вътре да се звъни само след 22:00 и обявата е изключително атрактивна? Как може да се защити човек от такова посегателство? Аз надали ще пусна някога обява за продажба тук, но все пак искам да защитя правото на избор на хората. Право, което е основен принцип на демокрацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 27 Юли 2010, 15:27

Колега Anthony_J ,направих си безмисленият труд да провера колко от сайтовете за безплатни и платени обяви НЯМАТ в условието си задължителен телефон-оказва се че такива популярни сайтове-няма,тоест задължително условие е наличието на телефон...Така че ,добре,незнам къде ще публикуваш обявата си без телефон,но ще трябва доста да се потрудиш за да откриеш подобен сайт...

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Dimo » 27 Юли 2010, 15:31

data.bg например, ако не вярваш пусни една обява с контакт на ЛС да видиш :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 27 Юли 2010, 16:16

Колеги,не ме разбирайте криво,може да не съм прав,но за мен това е много важно за осъществяване на еднократен бърз контакт с комерсиална цел,представете си примерно че никой,ама никой не публикува телефони никъде-обади се в някой сервиз де,ше пишеш имейли и ще чакаш некой да се освободи да ти направи час за сервиза,или пък резервации в ресторант или пък за каквото се сетиш...
Разбира се може да не съм прав,но смятам че телефон в обява прави по-сериознен човека от среща...
А иначе някой да ти използва телефона и да ти звънят в 22 часа-да,винаги го има тоя вариант,но аз пък за това си изключвам звука след 20 часа-не желая с никой да комуникирам вечерно време :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от uCnaHeTcA » 28 Юли 2010, 1:19

Е.Димитров написа:Колеги,не ме разбирайте криво,може да не съм прав,но за мен това е много важно за осъществяване на еднократен бърз контакт с комерсиална цел,представете си примерно че никой,ама никой не публикува телефони никъде-обади се в някой сервиз де,ше пишеш имейли и ще чакаш некой да се освободи да ти направи час за сервиза,или пък резервации в ресторант или пък за каквото се сетиш...
Разбира се може да не съм прав,но смятам че телефон в обява прави по-сериознен човека от среща...
А иначе някой да ти използва телефона и да ти звънят в 22 часа-да,винаги го има тоя вариант,но аз пък за това си изключвам звука след 20 часа-не желая с никой да комуникирам вечерно време :mhihi:

За т'ва принципа е следния ... Един телефон за 20лв. с карта на ваучер и даваш този номер във форума... Включваш и изключваш, когато пожелаеш да не/те търсят... :yes:
А за комерса и особено за сервизни дейности, си е просто задължителен телефона... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от uCnaHeTcA » 28 Юли 2010, 1:19

Е.Димитров написа:Колеги,не ме разбирайте криво,може да не съм прав,но за мен това е много важно за осъществяване на еднократен бърз контакт с комерсиална цел,представете си примерно че никой,ама никой не публикува телефони никъде-обади се в някой сервиз де,ше пишеш имейли и ще чакаш некой да се освободи да ти направи час за сервиза,или пък резервации в ресторант или пък за каквото се сетиш...
Разбира се може да не съм прав,но смятам че телефон в обява прави по-сериознен човека от среща...
А иначе някой да ти използва телефона и да ти звънят в 22 часа-да,винаги го има тоя вариант,но аз пък за това си изключвам звука след 20 часа-не желая с никой да комуникирам вечерно време :mhihi:

За т'ва принципа е следния ... Един телефон за 20лв. с карта на ваучер и даваш този номер във форума... Включваш и изключваш, когато пожелаеш да не/те търсят... :yes:
А за комерса и особено за сервизни дейности, си е просто задължителен телефона... :yes:

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Dimo » 28 Юли 2010, 7:45

uCnaHeTcA написа:
Е.Димитров написа:Колеги,не ме разбирайте криво,може да не съм прав,но за мен това е много важно за осъществяване на еднократен бърз контакт с комерсиална цел,представете си примерно че никой,ама никой не публикува телефони никъде-обади се в някой сервиз де,ше пишеш имейли и ще чакаш некой да се освободи да ти направи час за сервиза,или пък резервации в ресторант или пък за каквото се сетиш...
Разбира се може да не съм прав,но смятам че телефон в обява прави по-сериознен човека от среща...
А иначе някой да ти използва телефона и да ти звънят в 22 часа-да,винаги го има тоя вариант,но аз пък за това си изключвам звука след 20 часа-не желая с никой да комуникирам вечерно време :mhihi:

За т'ва принципа е следния ... Един телефон за 20лв. с карта на ваучер и даваш този номер във форума... Включваш и изключваш, когато пожелаеш да не/те търсят... :yes:
А за комерса и особено за сервизни дейности, си е просто задължителен телефона... :yes:

Точно в това е смисъла! Човек ако няма телефон или не иска да даде личния си номер да има избор, а не да става спонсор на мобилните оператори принуден от правилата на форума. Който не иска нека да ползва ЛС или друг начин за контакт, просто да не е задължително пускането на телефон. Все пак човек трябва да има избор когато живеем в уж демократично общество и повярвайте това няма нищо общо със свободията! Това, че част от потребителеите не одобряват и не се свързват с продавачи без телефонен номер си е проблем на продавачите и мисля, че всеки трябва да си прецени сам иска или не да контактува само и задължително по телефон! Лично аз оставям винаги ЛС и когато някой се заинтересова веднага му давам номера си или той ми оставя неговия и повярвайте системата работи безотказно. Просто не мисля, че е нужно 30000 души да ти гледат номера за щяло и нещяло.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от BMW120 » 28 Юли 2010, 12:07

Е.Димитров написа:Колега Anthony_J ,направих си безмисленият труд да провера колко от сайтовете за безплатни и платени обяви НЯМАТ в условието си задължителен телефон-оказва се че такива популярни сайтове-няма,тоест задължително условие е наличието на телефон...Така че ,добре,незнам къде ще публикуваш обявата си без телефон,но ще трябва доста да се потрудиш за да откриеш подобен сайт...



По тая логика аз ше напиша телефонен номер 0888123456 или стария ми номер които е изключен да кажем пък ти ходи звъни
;)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 28 Юли 2010, 13:16

BMW120 написа:
Е.Димитров написа:Колега Anthony_J ,направих си безмисленият труд да провера колко от сайтовете за безплатни и платени обяви НЯМАТ в условието си задължителен телефон-оказва се че такива популярни сайтове-няма,тоест задължително условие е наличието на телефон...Така че ,добре,незнам къде ще публикуваш обявата си без телефон,но ще трябва доста да се потрудиш за да откриеш подобен сайт...



По тая логика аз ше напиша телефонен номер 0888123456 или стария ми номер които е изключен да кажем пък ти ходи звъни
;)

Ами разбира се че може да направиш това...ако нямаш работа и не продаваш нищо или си на 8-10 години и си на саме с компютъра,но ако продаваш реално нещо и оставиш недействителен телефон-то тогава очевидно отново не искаш да го продадеш и само проформа си пуснал обявата...
Светът е изграден от правила поради някакви съображения,още в Библията има правила-
Не убивай-не е защото е невъзпитано или проява на лош вкус, ами защото...абе има си съображения
-Не кради и тн.
Винаги е имало закони според които трябва да се вкара хаосът в някакъв ред (това е много тъпо дето "силните владеят хаоса")
Сега на мен хич не ми се нрави да оставям некакви 20% в магазините,щото държавата така иска или акцизите или данъците...Така е и с локалните правила ,примерно в тоя сайт-ако си безметежен простак и обичаш да псуваш във форума-нима са нарушили правата ти когато те изгонят???
Или не може да пишеш на български и се опитваш да пишеш в сайта-нима ти нарушават правата със забраната да се пише на шльокавица???
Нима задължително да се публикува обява за кола по шаблона-понякакъв начин ти се нарушават правата когато не го правиш по любезно предоставеният шаблон,или снимките да са задължителни...ами защо именно телефона когато стана задължителен за регистриране при оператора и то с цел да се пресекат измамите с нерегистрирани номера...изведнъж стана страшно нарушаване на правилата...позволи ми да се усъмня в реалноста на някоя обява,която продавача се опитва да остане анонимен...

T.N.T. for the brain
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: Благоевград
Кара: Слънцето да се мръщи!!!

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от PeBuLs » 31 Юли 2010, 21:57

Имам един въпрос по темата.
Как даването на номера спира некоректните ?
И какво може да им се направи след като се разбере, че някой те е прецакал?
Както някой спомена в дата.бг и хардуербг няма такова изискване, но има тема за некоректни и толко.
Просто ми е интересно аз ако карам мой познати да публикувам обявни с техни номера или имам 5 номера, ако прецакам някой какво ще ми направите ?
Питам от позицията и на продавач и на купувач.
До сега съм купил доста неща и некоректните лесно се хващат като почнат да мрънкат.
Аз тел-а не съм си го давал разбираме се по скайп-а, но като пратя нещо по куриер там ми има данните.
Има ли закон по който мога да съдя някой некоректен, че ме прецакал .. или просто утре той ще си смени ника и номера и пак ще ме прецака :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Nukem » 08 Авг 2010, 19:21

Аз също съм против оставянето на телефона. По принцип на непознати номера не вдигам, от опит знам че не ме търсят за хубаво, когато продавах преди тук един спойлер си бях оставил тел. в обяват защото ми я бяха заключили преди това, но продадох споилера на този който ми беше пратил л.с, нали не дигам на непознати номера:) имаше един номер доста настоятелно званя тогава сигурно много му е харесал споилера от обявата:)!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Предишна

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook