Затягане на дисциплината

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Затягане на дисциплината

Мнение от Penchev » 12 Сеп 2005, 17:58

Имам едно такова предложение към всички,без значение посетители,модератори или администратори.

Нека всеки си даде сметка има ли смисъл,редно ли е да се правят :

- нецензурни изказвания във всички подфоруми

- да се пълнят темите,особенно в техническите форуми с т.нар. "офтопици". Пример : влиза нов потребител тук и използва търсачката за да се опита да намери решение на своя проблем.Какво ще открие ами не друго освен теми с доста празни приказки,злословения и тук-там нещо по въпроса :confused:

ПРЕДЛАГАМ :

Модераторите на техническите форуми , най-вече, да затегнат жестоко дисциплината :!:

Модераторите на останалите подфоруми също да се постараят да държат "нещата" под контрол

Имаме претенциите,че сме форум на европейско ниво затова трябва да се въведе ред час по-скоро :!: Лично мое мнение е ,че не трябва да се оглеждаме в останалите форуми и да е равняваме по тях а да гледаме и въвим напред.

Да не се оставят теми с много офтопици /в техническите подфоруми/ в архива

Наказателната мярка "БАН" да бъде използвана веднага,във всички случаи,когато се нанасят обиди от когото и да било към когото и да било :!:

Не трябва да се повтарят повече никога (по възможност) случаи,като тези през последната седмица,в които разни хора нанесоха жестоки обиди на участници,изписани бяха теми с нецензорни заглавия и т.н.

Не знам кога ще бъде годишното събрание на клуба,но тогава аз лично ще повдигна въпроса за тези проблеми :!: Надявам се преди това да бъде намерено компромисно решение по тези проблеми,понеже си мисля,че много от горепосочените неща няма да се харесат дори на част от хората,които се грижат във всички отношения за форума ...

Благодаря


Георги Пенчев
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 12 Сеп 2005, 18:09

Жорка, аз съм за,
но знаеш, че понякога нещата се тълкуват различно от различните хора.... Свят широк - хора всякакви!
Иначе много ми хареса идеята за това темите, които за в архива или са заключени и/или приключени, да се почистват от излишни мнения/офтопици, които за момента може да са били смешни, но това е било само за момента. Пък и е адски дразнещо, когато някой търси из темите решение на проблема си и се наложи да прочете тема от 10 страници, 5 от които са офтопик!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 12 Сеп 2005, 18:12

... ииии да поправяме правописни грешки искам :D :mhihi: :winky: :twisted: :wave:


П.С.
Жоре аз такива теми пусках сигурно десет но с думи, заплахи и предложения нищо не се получава. Затова хардкор мерките са на дневен ред.... ноооо с кадифената ръкавица задължително ;)

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 12 Сеп 2005, 18:14

Все пак не може една тема да е само ON TOPIC. Хубаво е да има и по някоя прилична закачка, естествено в някакви норми. Тези неща според мен обаче трябва да се обсъждат в приятелски кръг в реалния живот, а не всеки да пише по 2км. постинги и в крайна сметка никой, нищо не разбира. Едно време май се правеха такива срещи на по-активните потребители и се обсъждаха подобни стратегиийки на живо. Аз лично не съм присъствал, защото нямах възможност, но сега съм навит да опитаме. Даже мога да пробвам първите 20 минути да пия само чай и да съм максимално сериозен :mhihi: ;)
Изображение
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 12 Сеп 2005, 18:18

Бих искал да "чуя" мнението на Иво Войков :roll:

Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 30.03.2005
Местоположение: Pleven

ре

Мнение от SkyWalker » 12 Сеп 2005, 20:05

Аз съм твърдо за това предложение! Никой няма право да обижда или унижава, който и да е друг. Още по-недопустимо е това да се случва във форум като този, който по-скоро трябва да има приятелски ориентиране среда!!!

ПС: И големият въпрос на всяка съдебна система: Кой ще накаже съдията когато сгреши?

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Re: ре

Мнение от Иво » 12 Сеп 2005, 20:09

SkyWalker написа:Кой ще накаже съдията когато сгреши?


Съдийката :mhihi: Знаеш, че в основата на всяко зло седи жена :mhihi:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 656
Регистриран на: 8.08.2004

Мнение от Impasse » 12 Сеп 2005, 21:13

Хубаво е да се вземат мерки,но не трябва и да се прекалява,понеже темите ще се изпълнят със сухи коментари.Мисля си,че за сега модератоеския екип се спрява доста добре,но определено има нужда от малко по-твърдо отношение в момента!Лошо е като заприличаме на туниг.бг форума :( И в този ред на мисли,предлагам да се обърне малко повече внимание на подфорума streetracers :idea: Та така...Аз казах хау :mhihi: :mhihi: :mhihi:
One passion,one car,one life...

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 12 Сеп 2005, 22:03

Мерки трябва да има неминуемо, НО не трябва да се прекалява. За съжаление границата е много тънка и доста от нас често я прескачат и това води до неприятни последици. Това обаче не означава че някога ще толерираме искрената простащина която се заражда по форума а напротив ще я изтребваме в зародиш за да не порасне и да ни изяде главите. Сори че съм толкова кратък, но днес ми беше кошмарен ден и нямам сили.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 17 Сеп 2005, 13:03

!!Asen_X написа:ноооо с кадифената ръкавица задължително ;)


тази ракавица , мека ли е :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 17 Сеп 2005, 18:57

Ми одавна бях предложил да се прави лично досие на всеки от който да му се определя рейтинга на коректен потребител и когато има определено ниво да може да има повече възможности от гледна точка на брой мнение във една тема качване на снимков матврял и каквото се сетите. Така с тези мерки и заплахи не става. + друго да кажа Един уважаващ себеси админ или мод който иска добре да си върши работата и да работи за благото на форума да е по дискретен защото много от дразгите започват от там .
ако някой ме познава мене лично никога не би ми говорил така както например са си позволявали да ми говорят публично доста от модовете. И не защото съм нещо повече, а защото никога ама никога не е било в моя стил да се драча по тоя начин и това адски ме дразни.
Така че има доста субективна преценка от страна на модовете помислете върху това. ;)
Който ме познава знае че небих нагрубил никой не защото е форум а от лично възпитание, но преки клевети ,намеци и заяждане не изтърпявам и това мисля е нормално. После модовете админите и те да имат скала на рейтинг и то по прозрачна от обикновения юзер защото колкото е по прицицен един мод толкова е по добър форума, пък бил той и не чак дотам разбирач или възрастен или от години карач.
Тук отношенията са с хора макар и виртуални и са строго специфични и зая съжаление никой дипломиран няма в тази област и всички се учиме. Но само от грешките си не трябва да го правим а и от някой книги.
така идеята е хубава подържам я и съм за, също как се избират хора отговарящи за една или друда дейност с гласуване или как, защо да не се пише в някой форуми и е строго заключено грешка!!!!!
разбирам че трябва да се обраничи инвазията на глупостите и плявата която се пише ама преминаването на границата от разумно и полезно до глупаво и неефективно е много малка!!!!!!!!!
И някой път като се съберем може да сме по организирани и по сплотени особено към нови колеги. Аз съм завел поне десет души на които съм им обяснил че е гот а те разочаровани остават от нас , предполагам и на вас ви се е случвало.
Успех в начинанието
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 17 Сеп 2005, 21:50

BAYRON написа:..........

Сега ще е много хубаво да подкрепиш тези хубави думи с действия ;)
Аз,като един от модовете,които най-често ти правят забележка,се чувствам
длъжен да напиша няколко реда.Прав си,не те познавам,но си градя мнение
въз основа на това което пишеш,на личната ни кореспонденция на ЛС
и т.н.Проблемът е не в това,че обиждаш някого,а в това,че пишеш минимум
по 20 поста на едно влизане.Ще кажеш "защо пък не,нали не е забранено?"
Не е, разбира се,пиши дори и по повече.Но такива постове,които носят някаква
информация,които по даден начин помагат на другите потребители.
А при теб постовете оффтопик са половината от всичките ти.И за да
подкрепя думите си с пример-имаш 1300 поста за по малко от година :!:
Та има активни потребители,регистрирани от 3 г. с по 500 поста :roll:
И понеже предлагаш " Един уважаващ себеси админ или мод който иска добре
да си върши работата и да работи за благото на форума да е по дискретен ",
направи нещо и ти,за да помогнеш на модовете при тази не лека задача:!:

Пиша,този пост без каквито и да било намеци или намерения за заяждане.
Просто малко градивна критика ;)
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 17 Сеп 2005, 22:49

Аз съм против .. тряя да сме по ларж ... глупости естествено не трябва да се толерират но задавни въпроси, тъпи върпоси и т.н. трябва да останат защото не всеки е роден научен и му е простено да задава глуваи върпоси или да се държи малко странно във форума :)

П.С. Не съм чел какво сте писали по горе защото ме мързеше :)
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 18 Сеп 2005, 2:16

Anonymous написа:
!!Asen_X написа:ноооо с кадифената ръкавица задължително ;)


тази ракавица , мека ли е :mhihi:


Ти още ведъж се изсери в този форум и ти обещавам, че ще ти е за последно :!:
Изображение
Изображение

Лудия Бик2
Аватар

Мнение от Лудия Бик2 » 08 Окт 2005, 9:41

Иво написа:
Anonymous написа:
!!Asen_X написа:ноооо с кадифената ръкавица задължително ;)


тази ракавица , мека ли е :mhihi:


Ти още ведъж се изсери в този форум и ти обещавам, че ще ти е за последно :!:


тука вече си мноо прав ;)

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook