5.0i

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: 5.0i

Мнение от b00st » 04 Ное 2018, 22:11

Ама вие още ли не сте разбрали, че BMW погребаха големия бензин в историята на марката. Хубав и здрав осмак (без Моторспорт) нямат от сигурно 15 г. насам. Дизела е водещия агрегат при тях от доста време насам, за всичко над 3та серия няма по-смислен двигател от 3.0D с 2,3,4, колкото искаш турбини :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: 5.0i

Мнение от bai_ILIA » 05 Ное 2018, 17:18

хората не случайно вярват в бъдещето на дизела и не го пускат с двете ръце :mhihi: Кофти, но факт...Чисто новите М-ки в България ги викат за превантивна смяна на мотора. По-добре така от колкото иначе...

https://f90.bimmerpost.com/forums/showt ... &t=1546703
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: 5.0i

Мнение от kolp » 05 Ное 2018, 19:33

b00st написа:Ама вие още ли не сте разбрали, че BMW погребаха големия бензин в историята на марката. Хубав и здрав осмак (без Моторспорт) нямат от сигурно 15 г. насам. Дизела е водещия агрегат при тях от доста време насам, за всичко над 3та серия няма по-смислен двигател от 3.0D с 2,3,4, колкото искаш турбини :mhihi:


Доста тъжно за 50и... Иначе за 3 и 4 турбини посмали малко, 50д ги виждаме как гърмят ;) Като че ли 40д наистина е най-стабилният вариант за момента.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 5.0i

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Ное 2018, 21:11

Цък, 3.0 д си е и ще бъде. От там нагоре всичко дизелово се чупи повече и колкото повече турбини има, толкова повече се чупи. И нямам предвид, че турбините се чупят. Просто повечето духане води до по-голямо износване. Примерно 3.5д във Ф1- редовно мятат колекторни тръби. За 5.0д знаеш, че и то се чупи, но това при условие, че има далеееееч по-малко бройки от 3.5д/4.0д, а нали се сещап колко бройки има от 3.0д? :mhihi: Та търсиш ли основно макс здравина, това е мотора. Ама не да вземеш убит кон както колегата там писал за онзи последния на над половин милион километра, ами истински поддържана кола, която си има своята цена. Иначе железен, железен, но един познат тъкмо си го продаде след като го кара бая години(макар и Е60 там за 8 ли го даде като го бе взел за 13 пак повтарям преди бая години, тоест и тогава бе евтино)и след няма и два месеца издумка двигателя в ръцете на негов приятел, който го купи. Познайте сега дали новия собственик има добро мнение за БМВ? И пак е намерил лесното - двигател втора ръка за 1000 лв.
Та универсланта формула да си намериш хубаво БМВ не се харесва на да не казвам голяма дума, но на едно към 97%-та от купувачите. И стоя категорично зад думите си. Всичко им е скъпо, все си мислят, че ги правят на балъци и сакън някой да не изкара някой лев от тях, а после наистина стават балъци защото евтиното излиза скъпо, а парите пак ги дават, но повече на майстори и морги.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: 5.0i

Мнение от BorislavB » 11 Ное 2018, 22:54

От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: 5.0i

Мнение от terorero » 13 Ное 2018, 10:25

В реда на мисли за чупливост на новите БМВ-та, ще питам тук, макар че колата е G30. Двигателят е 4.0д и със застудяването, като че ли започна да работи по-грубо. Струва ми се, че волана вибрира повече, не знам..., може и да е субективно усещането, но като че ли има промяна. Колата е на 2 месеца и 2к километра, през които е карана внимателно. Възможно ли е за такъв пробег нещо да е дефектирало :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: 5.0i

Мнение от Dextuar » 13 Ное 2018, 10:40

terorero написа:В реда на мисли за чупливост на новите БМВ-та, ще питам тук, макар че колата е G30. Двигателят е 4.0д и със застудяването, като че ли започна да работи по-грубо. Струва ми се, че волана вибрира повече, не знам..., може и да е субективно усещането, но като че ли има промяна. Колата е на 2 месеца и 2к километра, през които е карана внимателно. Възможно ли е за такъв пробег нещо да е дефектирало :dunno:

Ако е само докато е студена веднага след палене, виж или по-скоро в твоя случай, отиди в БМВ да видят как са свещите/дюзите, въпреки че на 2к кола да има такъв дефект ми се струва малко вероятно...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: 5.0i

Мнение от kolp » 13 Ное 2018, 11:01

е хайде сега, нова кола, гаранционна, кой пита във форум ;) директно в БМВ и да се стягат им казваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: 5.0i

Мнение от terorero » 13 Ное 2018, 11:19

Разбира се ще се ходи в М-кар тази седмица, просто въпроса ми беше провокиран по-скоро от размишления. Честно казано не мога да приема, че нов автомобил за толкова пари би създал проблем на втория месец, може пък просто така да ми се струва или да е нещо от авиодизела (с хилядите им "проверки" :mhihi: ).
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: 5.0i

Мнение от kolp » 13 Ное 2018, 12:57

terorero написа:Разбира се ще се ходи в М-кар тази седмица, просто въпроса ми беше провокиран по-скоро от размишления. Честно казано не мога да приема, че нов автомобил за толкова пари би създал проблем на втория месец, може пък просто така да ми се струва или да е нещо от авиодизела (с хилядите им "проверки" :mhihi: ).


за съжаление логиката е че колите стават все по-сложни машини, със все повече ел системи и ненужни понякога джаджи, и в крайна сметка повече и повече неща могат да се счупят, и СЕ чупят. или го приемаш и купуваш дълга гаранция, или вземаш някоя 124ка ;)

като хладилниците мраз и перла04, вече няма как да си купиш нещо което да изкара над 25г, колата е превърната в един от многото "домакински" уреди, които след определен срок следва да се сменят, а не да я завещаеш на сина си след абитурентската ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: 5.0i

Мнение от terorero » 13 Ное 2018, 14:33

Впрочем имам и 124-ка, която за последния месец глътна над 1к ремонти (тази кола има доста неочаквано скъпи части) :mhihi: Ноо, в никакъв случай не искам поста ми да прозвучи като оплакване - напротив, не съм от хората, които се превъзнасят по старите модели (не че не ги харесвам). Автомобилът е страхотен във всяко отношение.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.02.2011

Re: 5.0i

Мнение от iovkito » 15 Ное 2018, 21:10

Вчера се чух с един познат, който си беше купил 740xd. В момента е в сервиза за ремонт на двигателя, не ми се мисли какво ще следва след края на гаранцията. Братовчед ми, който работи в BMW, спомена, че са пуснали новата седмица с проблем в камерата за заден ход, която на всеки 10 включвания, отказвала веднъж. Викам му, добре, как така пуснахте колата в продажба, при положение, че сте наясно, че нещо не е наред? Сроковете ги притискали....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: 5.0i

Мнение от b00st » 19 Ное 2018, 14:22

terorero написа:Впрочем имам и 124-ка, която за последния месец глътна над 1к ремонти (тази кола има доста неочаквано скъпи части) :mhihi: Ноо, в никакъв случай не искам поста ми да прозвучи като оплакване - напротив, не съм от хората, които се превъзнасят по старите модели (не че не ги харесвам). Автомобилът е страхотен във всяко отношение.

Ралзиката е, че след тоя ремонт 124-ката ще изкара още 5г без да буташ, пък при 5-10г БМВ тия 1к са ти само за добро утро сметката :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: 5.0i

Мнение от Kurtov » 20 Ное 2018, 11:44

kolp написа:
terorero написа:Разбира се ще се ходи в М-кар тази седмица, просто въпроса ми беше провокиран по-скоро от размишления. Честно казано не мога да приема, че нов автомобил за толкова пари би създал проблем на втория месец, може пък просто така да ми се струва или да е нещо от авиодизела (с хилядите им "проверки" :mhihi: ).


за съжаление логиката е че колите стават все по-сложни машини, със все повече ел системи и ненужни понякога джаджи, и в крайна сметка повече и повече неща могат да се счупят, и СЕ чупят. или го приемаш и купуваш дълга гаранция, или вземаш някоя 124ка ;)

като хладилниците мраз и перла04, вече няма как да си купиш нещо което да изкара над 25г, колата е превърната в един от многото "домакински" уреди, които след определен срок следва да се сменят, а не да я завещаеш на сина си след абитурентската ;)


Логиката според мен е, че нарочно ги правят по-кекави.
Самолетите стават все по-сложни с повече системи, ама не се чупят все повече, а напротив, стават по надеждни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: 5.0i

Мнение от terorero » 22 Ное 2018, 10:48

Вибрацията се оказа нормална и се дължала на по-ниските външни температури. Тези дни покрай дъждовете и влагата се запотиха двата предни фара - и това се оказа нормално. Спирам с off-a, защото темата е съвсем друга все пак. Може би тези коли трябва да се карат без да се заглеждаш много много и след гаранцията друг да се радва :D
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook