Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от tosh » 01 Дек 2021, 20:45

Здравейте!
Някой зареждал ли си е акумулатора с trickle charger директно през терминала под предния капак на кола с mild hybrid?
В упътването пише че трябва да става при отворени флапи, ама как се отварят тия флапи?

"With mild hybrid technology: only charge the battery when the front flap is open."

Sent from my iPhone using Tapatalk
Последна промяна tosh на 08 Дек 2021, 9:49, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от djvice » 01 Дек 2021, 22:13

tosh написа:Здравейте!
Някой зареждал ли си е акумулатора с trickle charger директно през терминала под предния капак на кола с mild hybrid?
В упътването пише че трябва да става при отворени флапи, ама как се отварят тия флапи?


Sent from my iPhone using Tapatalk



А ще разкажеш ли повече за колата,на всяко махане на газта ли изгасва двигателя,обещават уж по нисък разход,повече динамика..и аз се оглеждам за такава но в 5ца,като цяло доволен ли си?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от tosh » 01 Дек 2021, 22:49

djvice написа:А ще разкажеш ли повече за колата,на всяко махане на газта ли изгасва двигателя,обещават уж по нисък разход,повече динамика..и аз се оглеждам за такава но в 5ца,като цяло доволен ли си?

Дали съм доволен? Ами как да не съм?!! Смених F36 420dx Gran Coupe 2017г за G11 740dx 2021 с mild hybrid система. Разликата е огромна и почти няма база за сравнение. Карам я вече една седмица и още и се чудя и мая!
Старт/стопа няма копче за спиране като при по-ранните модели. Ел.мотор поне аз не усещам кога работи освен ако не видя индикацията на дисплея. Малко опит имам все още, но общо взето почти не се усеща старт-стопа и Ел. двигателя. Колата е икономична спрямо килограмите си (2 тона) и пъргава. Икономията обаче е според стила на каране ;)
Тя и F36-цата 420d беше икономична ама като не я настъпваш


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от djvice » 02 Дек 2021, 0:05

tosh написа:
djvice написа:А ще разкажеш ли повече за колата,на всяко махане на газта ли изгасва двигателя,обещават уж по нисък разход,повече динамика..и аз се оглеждам за такава но в 5ца,като цяло доволен ли си?

Дали съм доволен? Ами как да не съм?!! Смених F36 420dx Gran Coupe 2017г за G11 740dx 2021 с mild hybrid система. Разликата е огромна и почти няма база за сравнение. Карам я вече една седмица и още и се чудя и мая!
Старт/стопа няма копче за спиране като при по-ранните модели. Ел.мотор поне аз не усещам кога работи освен ако не видя индикацията на дисплея. Малко опит имам все още, но общо взето почти не се усеща старт-стопа и Ел. двигателя. Колата е икономична спрямо килограмите си (2 тона) и пъргава. Икономията обаче е според стила на каране ;)
Тя и F36-цата 420d беше икономична ама като не я настъпваш


Sent from my iPhone using Tapatalk




аз отскоро се интересувам за тази система,но нявсякъде пише че не се зарежда.Тоест само като караш и от прочетеното до тук,разбрах че разликата примерно със старата ти кола е,че при тази когато махнеш крака от газта независиво със 20 или 120км/ч,двигателя изгасва и се подържа само на ток докато не докоснеш пак педала за газта и тогава пак запалва(излиза че не можеш да се движеш само на тос).Като покараш още малко до споделиш впечатления :D и честито за колата :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от tosh » 08 Дек 2021, 9:53

Така.... Оказа се, че под "front flap" имат предвид предния капак....... Да бяха написали bonnet или hood да ги разберем да ги е*а :banghead:
Явно отворения капак деактивире 48 волтовата система или нещо такова :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Зареждане на акумулатор на кола с Mild Hybrid

Мнение от E30driver » 08 Дек 2021, 11:22

tosh написа:Така.... Оказа се, че под "front flap" имат предвид предния капак....... Да бяха написали bonnet или hood да ги разберем да ги е*а :banghead:
Явно отворения капак деактивире 48 волтовата система или нещо такова :dunno:


Mисляче под Фронт Флап имат предвид капачката на контакта за зареждане, поне така съм го виждал изписано в различни брошури.

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook