BMW G11 подходящи летни гуми

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2018
Пол: Мъж

BMW G11 подходящи летни гуми

Мнение от hdanchev » 18 Фев 2023, 20:50

Здравейте. Оригинално колата беше с Michelin Primacy 3 runflat. Гумите бяха добри докато навъртях 20000км след това станаха шумнички и може би затова не съм с добри впечатления към тях. Сега трябва да ги сменя и се колебая между Pirelli P zero PZ4 Luxury runflat или вариантите които не са Runflat - Goodyear Eagle F1 Assymmetric 6 или Michelin Pilot Sport 5

С какви гуми карате колеги и кои са според вас най комфортни относно возия и нисък шум?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW G11 подходящи летни гуми

Мнение от nxn » 20 Фев 2023, 17:48

За кои са най-добре не знам, но ако колата има гаранция, най-добре вземай с бмв хомологация, защото иначе не признават някои гаранция по ходова част, ако имаш проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2018
Пол: Мъж

Re: BMW G11 подходящи летни гуми

Мнение от hdanchev » 14 Мар 2024, 21:01

Здравейте Колеги. Имам питане за избор на гуми - миналото лято купих Michelin Pilot Sport 5 по спецификация 245 45 19 предни и 275 40 19, но се оказва, че предните гуми са с близо 2 см по ниски от задните, а би трябвало да имат абсолютно еднаква височина. Продадох ги и сега се чудя дали да вземам задължително Runflat със звезда за BMW гума? И то заводски избора е между Pirelli P zero PZ4, Hankook Ventus , Michelin Primacy 3 ZP , Bridgeston Potenza S001.
Аз по принцип съм си харесал Goodyear Eagle F1 asymmetric 6, но се притеснявам да не би пак да имат разлика, а колата ми е XDRIVE.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: BMW G11 подходящи летни гуми

Мнение от nxn » 19 Мар 2024, 10:37

По принцип трябва да са еднаква височина, може да ползваш калкулатор, за да си сигурен. БМВ за това препоръчват БМВ звезда гумите, защото са така, да не говорим, че ако имаш гаранция, и те задължават да си с бмв звезда гуми, иначе не признават гаранция по ходовата част, така че по-добре бмв звезда. Относно рънфлат, за мен возят ужасно, независимо окачването, та вече минах на нон-рънфлат и карам с компресорче в багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: BMW G11 подходящи летни гуми

Мнение от AlonsoBest » 21 Мар 2024, 11:49

hdanchev написа:Здравейте Колеги. Имам питане за избор на гуми - миналото лято купих Michelin Pilot Sport 5 по спецификация 245 45 19 предни и 275 40 19, но се оказва, че предните гуми са с близо 2 см по ниски от задните, а би трябвало да имат абсолютно еднаква височина. Продадох ги и сега се чудя дали да вземам задължително Runflat със звезда за BMW гума? И то заводски избора е между Pirelli P zero PZ4, Hankook Ventus , Michelin Primacy 3 ZP , Bridgeston Potenza S001.
Аз по принцип съм си харесал Goodyear Eagle F1 asymmetric 6, но се притеснявам да не би пак да имат разлика, а колата ми е XDRIVE.

Според калкулатора този размер предни/задни не би трябвало да имат разлика. Малко ми е странно че не е спазен размера.
Това ме навежда на мисълта че може и аз да я имам тая драма с моите летни континентали на 5-цата.
Та и тя е xDrive и за лятото и взех 19-ки спорт пакет, обаче при магистрално каране тресе между 130 и 150.
Със зимните огинални джанти няма този проблем. Та при теб имаше ли тресене докато беше с тези гуми?
Изображение

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook