G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: G30 мнения?

Мнение от Shadowed » 18 Дек 2022, 23:54

AlonsoBest написа:
Alexch написа:Извинявам се за тъпия въпрос, понеже съм много далече от модела, но G30 има ли поне тъч скрийн и андроид ауто за да е съвременен инфотеймънта поне?

Тъч да, преди фейслифта само последните модели имат Андроид ауто, преди това само Carplay.


Има Android Auto и преди Facelift-а. Обновяваш софтуера до 11.2021 и се появя и Андройд ауто. Естествено с touch screen.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: G30 мнения?

Мнение от AlonsoBest » 19 Дек 2022, 0:49

Shadowed написа:
AlonsoBest написа:
Alexch написа:Извинявам се за тъпия въпрос, понеже съм много далече от модела, но G30 има ли поне тъч скрийн и андроид ауто за да е съвременен инфотеймънта поне?

Тъч да, преди фейслифта само последните модели имат Андроид ауто, преди това само Carplay.


Има Android Auto и преди Facelift-а. Обновяваш софтуера до 11.2021 и се появя и Андройд ауто. Естествено с touch screen.

NBT (ID6) подържа само Carplay, BMW live cockpit (ID7), подържа и Android Auto, слага се и в преди фейсовите модели, но от последните (мисля само края 2019 и началото на 2020, преди да излезе фейслифта).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: G30 мнения?

Мнение от nickem » 24 Дек 2022, 18:27

iDrive е трагично изостанал, лично за мен ID6, няма нищо повече(полезно) от CIC като мултимедия. ID7 го разцъках за кратко, но не видях нещо особено, освен очевидното Андроид Ауто (което обаче ти обесмисля HUD-a) и ултра-грозното табло. Ако колегите с LCI са намерили някоя Уау екстра да споделят. :D Единствения фичър, която нямах в E60-ката и ми липсваше са 360-камерите.
Със сигурност има доста дреболии, обезшумяване, тракшън и сейфти системи и т.н. , но лично за мен G30 не е нищо особено откъм технологии и иновации, дори сравнено с Е60, камо ли с Ф10.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: G30 мнения?

Мнение от djvice » 24 Дек 2022, 19:37

nickem написа:iDrive е трагично изостанал, лично за мен ID6, няма нищо повече(полезно) от CIC като мултимедия. ID7 го разцъках за кратко, но не видях нещо особено, освен очевидното Андроид Ауто (което обаче ти обесмисля HUD-a) и ултра-грозното табло. Ако колегите с LCI са намерили някоя Уау екстра да споделят. :D Единствения фичър, която нямах в E60-ката и ми липсваше са 360-камерите.
Със сигурност има доста дреболии, обезшумяване, тракшън и сейфти системи и т.н. , но лично за мен G30 не е нищо особено откъм технологии и иновации, дори сравнено с Е60, камо ли с Ф10.



аз със lci,често използвам youtube с видео и звук :D,както и google maps, през android auto

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от carmanf1 » 27 Дек 2022, 17:44

ekalchev написа:Някой ще ми каже ли конкретно с какво G30 превъзхожда F10, защото не съм чул до сега нищо конректно освен че е по-лека. Окачването ли е по-добро, материалите в салона, кое?


Моят съвет е - отиди, покарай и почувствай сам за себе си.
G30 за тест драйв бол. Но не някой утрепан от бой таласъм в автокъща, а фейсово от официален дилър.

Моето мнение е, че Ф10 макар и да е много красива кола, Г30 е доста класи нагоре и също много красива с м пакет.
Поведението на пътя е класи по-добро, ZF-а също е още по-добър софтуерно.

Г30-ката се усеща някак жива в ръцете ти, при Ф10 това го няма (не знам как да го обясня това чувство).

Но това си е до човек.

Ако не намериш причини да минеш на Г30, пропускаш и чакаш новата петица догодина.

ПС. На твое място аз бих изчакал новата петица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW G30 530i
Мечтае да кара: бмв г30 м5

Re: G30 мнения?

Мнение от Антон Дековски » 28 Дек 2022, 1:06

carmanf1 написа:Моето мнение е, че Ф10 макар и да е много красива кола, Г30 е доста класи нагоре и също много красива с м пакет.
Поведението на пътя е класи по-добро, ZF-а също е още по-добър софтуерно.


Не знам ,само аз ли ги виждам така нещата,но за мен Г30 е едновременно много красив и много безличен(айде да не кажа грозен,че все пак е БМВ)автомобл.
Красив когато е с М-пакте и джанти 19 цола или по-големи. Колата без М пакет изглежда някакси недовършена чисто екстериорно,без значение дали е спорт лайн,луксури лайн и т.н. Не знам,може би това е стратегия на БМВ да правят базовите модели да иглеждат така недовършени с идеята хората да скачат масово на М пакет при конфигурацията.
М пакета винаги ми е харесвал,без значение от генерацията на петицата ,но при е60 и ф10 някакси не беше така наложителен колкото е при Г30....и то ако се загледате масово Г30ките са с М пакет.При е60 и ф10 определено не беше така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: G30 мнения?

Мнение от A9A » 03 Яну 2023, 14:27

Продадох F10 LCI и отидох в Германия за G30 LCI, а се върнах с G20 :D
Освен асистентите и системите за сигурност, разлика между F10 и G30 не намирам. G30 интериорно ми изглежда като facelift на F10.
Комфорта на G20 е по-близо до F10 отколкото до F30 и надминава този на W205.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 мнения?

Мнение от ekalchev » 03 Яну 2023, 16:16

Интересно сравнение с А6 - https://www.youtube.com/watch?v=JWosGBkEnLY&t=4s
За пръв път Ауди има по-добро и по-спортно управление като двигателите са равни. В този клас 5цата винаги е била по-добра, затова и карам 5ца. Явно бмв са се провалили с тоя модел. Да се надяваме, че с Г60 ще оправят изоставането си, защото единствения плюс ще остане сервизното обслужване на бмв в БГ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от carmanf1 » 04 Яну 2023, 16:59

A9A написа:Продадох F10 LCI и отидох в Германия за G30 LCI, а се върнах с G20 :D
Освен асистентите и системите за сигурност, разлика между F10 и G30 не намирам. G30 интериорно ми изглежда като facelift на F10.
Комфорта на G20 е по-близо до F10 отколкото до F30 и надминава този на W205.


И при мен беше горе-долу същото.

Имах Ф30 и обиколих БГ дилърствата да поръчвам Г30 чисто ново - исках да минавам на 5-ца.
Карах, карах и карах Г30-ки. После ми дадоха да карам Г20 и на края поръчах Г20 :lol:

Ама никой не ми вярва за Г20 :lol: вероятно щото това е само моето усещане за кола.
Моя тип кола.
Последна промяна carmanf1 на 04 Яну 2023, 18:51, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: G30 мнения?

Мнение от carmanf1 » 04 Яну 2023, 17:10

ekalchev написа:Интересно сравнение с А6 - https://www.youtube.com/watch?v=JWosGBkEnLY&t=4s
За пръв път Ауди има по-добро и по-спортно управление като двигателите са равни. В този клас 5цата винаги е била по-добра, затова и карам 5ца. Явно бмв са се провалили с тоя модел. Да се надяваме, че с Г60 ще оправят изоставането си, защото единствения плюс ще остане сервизното обслужване на бмв в БГ.


Като чета мненията ти колега, изчакай новата петица и виж дали ще ти хареса. Няма нужда да се самоубеждаваш за Г30

Аз винаги действам на принципа:

- Да, всичко е по мой вкус. Това определено е моята кола.

Или

- Не, имам разни съображения и съмнения. Тоест, това не е моята кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: G30 мнения?

Мнение от A9A » 05 Яну 2023, 12:11

carmanf1 написа:
A9A написа:Продадох F10 LCI и отидох в Германия за G30 LCI, а се върнах с G20 :D
Освен асистентите и системите за сигурност, разлика между F10 и G30 не намирам. G30 интериорно ми изглежда като facelift на F10.
Комфорта на G20 е по-близо до F10 отколкото до F30 и надминава този на W205.


И при мен беше горе-долу същото.

Имах Ф30 и обиколих БГ дилърствата да поръчвам Г30 чисто ново - исках да минавам на 5-ца.
Карах, карах и карах Г30-ки. После ми дадоха да карам Г20 и на края поръчах Г20 :lol:

Ама никой не ми вярва за Г20 :lol: вероятно щото това е само моето усещане за кола.
Моя тип кола.


На мен ми липсват само комфортните седалки от F10, но не пътувам толкова много, а и сега паркирам в по-малки паркоместа. Другият плюс на G20 е Live Cockpit + ID7 (ID8 при LCI).
Най-големият плюс (за мен, а не за заклетите БМВ фенове) е, че комфорта е по-добър (по-добър е и от W205, която също съм притежавал) и колата не е толкова спортно ориентирана.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: G30 мнения?

Мнение от Yachev » 05 Яну 2023, 13:36

Има ли възможност без карвертикал човек да си плати, за да извади история по рама в момента?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: G30 мнения?

Мнение от Ganchev__ » 05 Яну 2023, 14:19

Има. Намираш човек/сервиз, който има достъп до базата данни на БМВ, разбирате се и той ги проверява. Даже има такава тема във форума.Ако не я намериш мога да дам контакт на няколко човека, които биха помогнали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: G30 мнения?

Мнение от nickem » 06 Яну 2023, 13:26

ekalchev написа:Интересно сравнение с А6 - https://www.youtube.com/watch?v=JWosGBkEnLY&t=4s
За пръв път Ауди има по-добро и по-спортно управление като двигателите са равни. В този клас 5цата винаги е била по-добра, затова и карам 5ца. Явно бмв са се провалили с тоя модел. Да се надяваме, че с Г60 ще оправят изоставането си, защото единствения плюс ще остане сервизното обслужване на бмв в БГ.

Не знам как си направи тези изводи по произволно ревю в Ютюб?
https://www.topgear.com/car-news/twin-t ... w-5-series
Топ Гиър казват точно обратното. Г30 е не само най-приятната за каране, но и най-комфортната в класа си и това е консенсуса в повечето ревюта.
Аз ако трябваше да избирам премиум седан бих взел Г20 както казват колегите, по-спортна и вътре има предостатъчно място на по-ниска цена. G30-ките ми се сториха прекалено меки, дори М550 (все пак-доста по-добре от кoрабния круиз Ф10).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 мнения?

Мнение от ekalchev » 07 Яну 2023, 14:17

Гледал съм доста от ревюта на autogefuehl за различни модели и ми харесват как са направени и им вярвам. Гледам и други разбира и доста често извода е че аудито в поне наравно с G30 за разлика от предишните години/модели, при които 5цата беше цар в тоя клас. С две думи разликите между производителите намаляват, дали защото аудито са го направили по-добре или бмв-то по-зле е трудно да се каже.

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook