G30 мнения?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: G30 мнения?

Мнение от peshehodetz » 31 Дек 2023, 20:17

nxn написа:Колата е топ, не ги слушай. Най-лесно се качи първо карай една Е класа и после се качи на Г30 и ще се влюбиш.



G30 ли взе, с кой мотор ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 01 Яну 2024, 11:26

530е, карах малко една и ми хареса много, та чакам моята до 2 седмици,уж.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.08.2023
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: G30 530i
Мечтае да кара: E31 850 CSi

Re: G30 мнения?

Мнение от hotblooded » 02 Яну 2024, 15:30

nxn написа:
grkv написа:Тъкмо се бях огледал в Г30 като компромисен вариант след Ф01, вие с тая тема ме пребихте... баси.

Колата е топ, не ги слушай. Най-лесно се качи първо карай една Е класа и после се качи на Г30 и ще се влюбиш.

Не е толкова лесно влюбването. Имам и E300 ( W213) и 530i G30 - да това са Колите с главно К в този клас - но коя е по добрата - много, много трудна работа, ако не си фен на някоя от марките. Просто трябва да се качиш и да си я познаеш.
От гледна точка на "чичо Скрудж" - G30 харчи по малко и обслужването му е по евтино...
При мен W213 печели преднина с визия - че е с AMG пакет външно, и изглежда доста агресивно. Но вътре не е с високо ниво на оборудване докато G30ката за 4-цилиндрова е натъпкана с почти всичко, което може да се поръча - от 4зонов климат, през регулиращи се в амнайсе посоки седалки с масаж и памет, та до активния заден мост и нощното виждане - и изравнява резултата. Бенца има лек бонус че е само на задно бавареца е с Х-драйв.. Но избора не е лек. Ако трябва да си оставя едната - ще ги пусна в продажба и двете, и която се купи първа....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 03 Яну 2024, 15:51

hotblooded написа:
nxn написа:
grkv написа:Тъкмо се бях огледал в Г30 като компромисен вариант след Ф01, вие с тая тема ме пребихте... баси.

Колата е топ, не ги слушай. Най-лесно се качи първо карай една Е класа и после се качи на Г30 и ще се влюбиш.

Не е толкова лесно влюбването. Имам и E300 ( W213) и 530i G30 - да това са Колите с главно К в този клас - но коя е по добрата - много, много трудна работа, ако не си фен на някоя от марките. Просто трябва да се качиш и да си я познаеш.
От гледна точка на "чичо Скрудж" - G30 харчи по малко и обслужването му е по евтино...
При мен W213 печели преднина с визия - че е с AMG пакет външно, и изглежда доста агресивно. Но вътре не е с високо ниво на оборудване докато G30ката за 4-цилиндрова е натъпкана с почти всичко, което може да се поръча - от 4зонов климат, през регулиращи се в амнайсе посоки седалки с масаж и памет, та до активния заден мост и нощното виждане - и изравнява резултата. Бенца има лек бонус че е само на задно бавареца е с Х-драйв.. Но избора не е лек. Ако трябва да си оставя едната - ще ги пусна в продажба и двете, и която се купи първа....


Така е, но според това, което съм карал, Г30 е в пъти по-спортна от Е класата, което е очаквано де, дори и с 4х4 пак, заради 60% задно 40% предно, а това е форум за ентусиасти на шофирането, в голяма степен, та от тази гледна точка за мен изборът е лесен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: G30 мнения?

Мнение от bossorange » 03 Фев 2024, 13:01

Можете ли да кажете колко вида окачване има г30 - Sport, Adaptive, , имат ли взъдушно?
И като цяло каква е разликата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: G30 мнения?

Мнение от hackermania » 04 Фев 2024, 9:32

Като повечето модели - нормално, спортно и адаптивно. Комбитата са на въздух отзад, за да се самонивелират според килограмите в багажника.

Разликата е в комфорта и поведението на колата. Адаптивното е най-добре, защото ти дава да си избираш как да се държат амортисьорите.

Най-добре е да пробваш автомобили с различните окачвания и да си решиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 04 Фев 2024, 14:57

bossorange написа:Можете ли да кажете колко вида окачване има г30 - Sport, Adaptive, , имат ли взъдушно?
И като цяло каква е разликата


Каквото и да е окачването, най-много е от гумите. 19ки мспорт окачване обикнвоени гуми возят по-добре от адаптива 18ки рънфлат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: G30 мнения?

Мнение от ekalchev » 04 Фев 2024, 17:35

nxn написа:Каквото и да е окачването, най-много е от гумите. 19ки мспорт окачване обикнвоени гуми возят по-добре от адаптива 18ки рънфлат.


Не е вярно това. По стечение на обстоятелствата имам msport адаптив драйв окачване и 19ки обикновени гуми лятото и 18ки run flat зимата и комфорта е еднакъв. Ако msport окачването не е адаптив няма как с 19ки да постигнеш същия комфорт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 04 Фев 2024, 22:39

ekalchev написа:
nxn написа:Каквото и да е окачването, най-много е от гумите. 19ки мспорт окачване обикнвоени гуми возят по-добре от адаптива 18ки рънфлат.


Не е вярно това. По стечение на обстоятелствата имам msport адаптив драйв окачване и 19ки обикновени гуми лятото и 18ки run flat зимата и комфорта е еднакъв. Ако msport окачването не е адаптив няма как с 19ки да постигнеш същия комфорт.

Не знам, и двете съм пробвал и рънфлата я прави каруца просто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 10.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f11 535d xdrive lci

Re: G30 мнения?

Мнение от bossorange » 05 Фев 2024, 10:55

Явно е същото като при ф11 - моята е с адаптив.
Но ми направи впечтление че г30 е една идея по меко вози, като цяло се усеща по комфортна от ф10.
Можете ли да кажете кои са кодовете за адаптив, спорт и нормално окачване(за да мога по ВИН да ги гледам)?
А между само спортно и нормално кое бихте препоръчали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 05 Фев 2024, 17:26

bossorange написа:Явно е същото като при ф11 - моята е с адаптив.
Но ми направи впечтление че г30 е една идея по меко вози, като цяло се усеща по комфортна от ф10.
Можете ли да кажете кои са кодовете за адаптив, спорт и нормално окачване(за да мога по ВИН да ги гледам)?
А между само спортно и нормално кое бихте препоръчали?


0223 - adaptive
0337 - мспорт пакет, би следвало при него да е мспорт окачването (0715 това е за м аеродинамика, но стандартният мспорт пакет идва с мспорт окачване)
Ако няма нито едно от двете, би следвало да е обикновено.

За мен разликата е малка и както казах се усеща най-много от гумите, не съм настъпвал достатъчно, за да разбера има ли бонус от мспорта, един недостатък е, че мспорта е 1 сантиметър по-нисък от стандартното, което е недостатък за България, според мен, но мисля, че на някои мотори не е по-ниско, малко трудно се намира инфо...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: G30 мнения?

Мнение от hackermania » 05 Фев 2024, 18:08

S704 M Sports suspension

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: G30 мнения?

Мнение от Ненко Вранков » 08 Мар 2024, 7:38

Ако автомобила е Performance, окачването е още по-различно. Или просто настройката на адаптива е друга, но вози различно и в комфорт и в спорт... имам пряка база за сравнение :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: G30 мнения?

Мнение от nxn » 08 Мар 2024, 11:32

Ненко Вранков написа:Ако автомобила е Performance, окачването е още по-различно. Или просто настройката на адаптива е друга, но вози различно и в комфорт и в спорт... имам пряка база за сравнение :)


А знаеш ли каква е разликата между мспорт и адаптив окачването, интересно ми е и при 3ки и при 5ци как стоят нещата, защото адаптив не знам на спорт става ли като мспорт окачване или е по-меко пак?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: G30 мнения?

Мнение от 100imenov » 11 Мар 2024, 15:01

M sport с код 704 е базовото окачване за авомобил оборудван с М пакет. Снижени пружини с 10мм в комбинация с обикновен амортисьор.
Адаптивното с код 223,коет мисля е най-предпочитано и вграждано. Електрическо регулирана твърдост на амортисьора в комбинация със стандарнта пружина.
Адаптив драйв с код 2VA. Най-рядкото заради значително по-високата цена. Освен регулиране на твърдоста на амортисьора, включва и регулиране на стаб. щангите за по-слабо накланяне в завой.
Най-благото е М спорт адаптив, но то е активно само за М550

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook