Удължена фабрична гаранция

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Удължена фабрична гаранция

Мнение от karisto » 16 Юни 2020, 19:53

Здравейте,
Гаранцията на моя автомобил, който е G31 540i, изтича в началото на юли, тази година. Иска ми се да я удължа, като от БМВ предлагат такава към някаква застрахователна фирма, но май отзивите не са много добри. Има ли някой, който може да сподели опит или препоръча кой е най-добрият вариант?
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от santorini » 17 Юни 2020, 6:56

Вземай гаранцията. Това ти е наистина тип застраховка със самоучастие, примерно над 15-20000 евро. Т.е. ако се счупи нещо до тази сума го покрива "гаранцията", ако е над, доплащаш. В общи линии и двигател да гръмне, ще доплатиш сравнително малко, а иначе ще спиш спокойно още 2 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от bangelov » 17 Юни 2020, 12:40

И моята изтича, питах в БМВ и казаха че в момента са в процес на договаряне с нова фирма за удължена гаранция, иначе сега работят с https://www.marsh.com/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.02.2010
Пол: Мъж
Кара: G31' 540i xDrive, F11' 530d xDrive

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от karisto » 20 Юни 2020, 23:58

Така и ще направя, колкото и да са негативни отзвуците за сегашната компания, няма други варианти, а със сигурност е по-добре да я има тази застраховка. Ето, че на 80хил.смениха раздатката, сменяха ми карданна група и какво ли още ... Знам ли утре какво ще ме предаде. Праявт ги за все по-голямо удоволствие от шофирането, все по-удобни и все по-красиви, но имам чувството, че с все по-калпави компоненти...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от nxn » 21 Юни 2020, 15:04

karisto написа:Така и ще направя, колкото и да са негативни отзвуците за сегашната компания, няма други варианти, а със сигурност е по-добре да я има тази застраховка. Ето, че на 80хил.смениха раздатката, сменяха ми карданна група и какво ли още ... Знам ли утре какво ще ме предаде. Праявт ги за все по-голямо удоволствие от шофирането, все по-удобни и все по-красиви, но имам чувството, че с все по-калпави компоненти...

Определено, за това вече обмислям като изтече гаранцията да връщам старата и вземам нова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от acho.rs » 10 Авг 2020, 9:00

Трябва да се гледа какво точно покрива тази застраховка. Май вече я предлагат при всички , Мото Пфое със сигурност.
Премиум Селекшън е по-добрата гаранционна програма, но май беше само за 2ра употреба. Превъртане през покупко-проджаба ми се вижда невъзможно предвид нотариалните такси и маржа на дилъра...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 14.05.2007
Кара: G30 540 d, Е 93 320 d

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от Golden Boy » 12 Апр 2021, 15:55

И аз съм пред такава дилема сега , някой ако е направил вече, да сподели?
В АБ предлагат два варианта -на Марш за 2 години, без ограничени на пробега и на Real Garant -само за една година и 30000 км, без възможност да се удължи повече.
На Марш обаче е само за България, което малко ми обезмисля, защото на мен ми е основно ако нещо стане на майната си -например в Норвегия, какво ще правиш?
Но по-добре с някаква, отколкото без нищо, все пак.
При Марш е описано само какво покрива -всичко, което не е описано, не го покрива.Не виждам да има нито една от сложните системи на автопилот, камери, сензори и т.н!И е с лимит до 12 х евро на щета или 15 х като общо.
При другите пише че покрива всичко, което не е описано като изключение, и е за цяла Европа.Лимит не мога да разбера дали има, пише изкупната цена на автомобила.
Цената и на двете е около 2200 лв, но Марш е за две години, другата само за една..
Някой нещо ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Удължена фабрична гаранция

Мнение от peshehodetz » 13 Апр 2021, 20:12

Пробвай някъде в Западна Европа да намериш компания която да ти даде някоя наистина сериозна удължена гаранция. Това което описваш поне за мен е тотално дърво.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook