Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 30 Юли 2020, 16:41

Антон Дековски написа:Това за заплатите честно казано никога не съм го разбирал.Две коли за 40к могат да имат тотално различна подръжка и експлоатационни разходи .Вземи за пример че има дачия дъстър за 15к 1.5 дизелов двгател,за същите пари има и е60 550и.Ясно е ,че едното ще е тройно,да не кажа дори четворно по-скъпо за подръжка.
А за километрите минавам 20к ,но не за 5 години,а на година.
По отношение на това ,че 15% е абсолютния минимум,какво искаш да кажеш,че правят остъпки и над 15%? Би ли разяснил,това е нещо което от доста време ме вълнува,на какви хора ги дават тези отстъпки и при какви условия :?:

Вижте ,благодаря за мненията на всички,това че пуснах темата не означава че утре отивам да купувам колата или другия месец.Може и изобщо да не я взема и да си намеря някоя лъскава ф10 530д/535и :ok: Идеята беше по-скоро да добием представа(тези като мен,които не са купували нова кола от такъв клас)колко излиза този автомобил,както и какъв процент от месечните си доходи отделят собствениците на такъв тип автомобили за тях. Както казах и в първият си пост,помислих си че при 5та серия положението ще е различно от това което е при 7ма серия.Все пак цените за седмицата започват от +200к и като сложш екстри надвишават 300к....ясно е че човек на заплата не може да си го позволи,но все си мислех че при 5тицата ще е различно и че реално хора работещи като директори,началници и т.н-хора със заплати от сорта на 6,7,8-10к биха могли да си я позволят без да ги натоварва финансово....оказа се че и тази кола е за бизнесмени със сериозн бизнес


Щом пробегът е 20К за година, по-си заслужава нова кола, но за тези км отиваш на 3к/половин заплата на месец. По-големи отстъпки дават дилърите извън София, просто трябва да си поискаш и яко пазарлък.... обаче пак премиум селекшън на 1г от същите дилъри излиза по-изгодно.
Относно логиката за 6-те заплати, има се предвид по-средностатистически коли, а не да сравняваме две крайности като нова Дачия с 20 годишно Бмв V8.
Относно кой кара такива коли- едно 80% от БМВ 5 са служебни коли. 3К евро на месец за България може и да са много, но за други държави е един среден доход и хората с такава заплата обикновено карат голф или пасат. Но да - възможно е да караш и Г30.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Rainbow » 30 Юли 2020, 18:23

За отстъпката ходи на живо в М Кар и говори със sales - имат и налични коли (нови), на които 15% според мен ще постигнеш при тях. Дали можеш да си я позволиш, особено имайки предвид наличните ти пари - можеш, но наистина с тези 20к км на година ще гониш 3к на месец за кола, което пак зависи какъв човек си, но не е малко (а ако си под наем е малко странно да имаш кола за такива пари и да нямаш жилище, при все, че са ти легални доходите :)).

Имаш ли ипотека/голям наем? Парти човек/бохем ли си или имаш 1 кола и това са ти разходите (визирам приятели, които уикенда им е 500-1000 лева по барове, скъпи дрехи, почивки и т.н. :mhihi: )? И най-вече ОК ли си, че ще дадеш 120к+ за нещо, което след 5 години ще му вземеш със зор 40к?

Това със 6-те заплати е от САЩ, но тук е малко по-различно, отделно един мой шеф е на 20к на месец и се чудеше за кола за 80к 6 месеца, пък имам познати с 4к заплати с по-скъпи коли. Та хора всякакви, особено в България доста ни тресе комплекса от бедните години преди, та всичко се вижда.

П.С.: Аз все пак на 20к на месец, ако бях на него щях да съм с чисто ново Порше :lol:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от carmanf1 » 30 Юли 2020, 18:34

ekalchev написа:... като човек с 20 години стаж в ИТ и ръководител на такива като тебе с 6,7,8 хил лв заплата - "Никога не си купувай по-скъпа кола от началника дори и да можеш" :) ...


Не съм очаквал такова нещо, точно пък при ИТ-тата, изненадан съм :shock: Честно

тия ИТ-та явно много комплексирани ще се окажат.

обратното го гледам вече дълги години, в други сфери ... и няма проблем. Никой не му дреме, кой какво кара

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от ekalchev » 30 Юли 2020, 20:15

Богатите хора на запад не парадират с високия си стандарт и за тях е признак на лошо възпитание някакъв редови служител да иде с лукзозна кола на работа. Не е забранено, както не е забранено да се изхрачиш през прозореца но ако видя някой да се храчи през прозореца, мнението ми за този човек ще спадне много. Аз се сблъсках с това преди години когато отидох за пръв път на командировка в САЩ в офиса на фирмата в която работех. 3ма юнаци от България кацат в Далас и наемат скъп мерцедес от Herz да ходят на работа. Първия ден отиваме и виждаме сутринта на паркинга CTO-то на фирмата за милярди долари, който вероятно взима заплати в десетки милиони на година, излиза от един хюндай соната, ние някакви бели мангали от България на които им плащат жълти стотинки излизаме от скъп мерцедес. Човека нищо не каза но и не беше нужно, почувствахме се тъпо. Там се запознахме с един колега, който се интересуваше много от България и ни беше близък, возеше ни в един шеролет авео 1.4. Колегата беше на добра позиция във фирмата и ние го питахме защо кара тая боклукчава кола. Той ни заведе у тях и отовори гаража където имаше един chevrolet camaro като от филмите. Ние бяхме потресени защо тоя човек ходи всеки ден на работа с тази кирлива кола и кара това чудо само уикендите. Той само се усмихна и каза че така е при тях. Хората на високи позиции в ИТ са като цяло доста интелигентни и образовани и имат този тип възпитание. Сигурен съм че CTO-то има няколко коли за по $200k но не ходи с тях на работа. Ако мислиш че е добре за кариетата ти да се изтъпаниш с някаква скъпа кола и това да не създаде лошо впечатление, това е твой избор. Аз познавам доста хора на високи позиции, които не са собственици на фирми, а служители с заплати с 20к и всичките имат къщи и хубави коли не съм ги виждал да идват с тях на работа. Никой от фирмата в която работя незнае, че карам Ф10 вече 2 години (ходя пеша на работа). На тийм билдингите ходя с на жената реното. Също така предпочетох да купя 2016 Ф10, а не 2017 Г30 и парите не бяха причината. Просто не исках последен модел, който изглежда скъпо но всъщото време исках сравнително нова кола. Знам че за някой това звучи странно но дали е случайно, че хората с такова мислене на запад са тези с високия стандарт. Аз не го правя защото подръжавам на тях ами така го усещам. Много е вероятно да имаш началник, който мисли като мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от bioz » 30 Юли 2020, 20:48

Ебасимо началника дето го интересува ква кола карам, а не каква работа върша. Даже ако е умен ще се радва когато служителите му взимат лизинги кредити и други. Един такъв като колегата със 100 бона лизинг ще е първенеца на спринта от страх от изгонване. Те от саплабс отдавна са я измислили тая схема с колите.

Иначе по темата - щом събираш за кола, не е за теб.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 30 Юли 2020, 21:25

Максималната цена на кола която човек би могъл да си позволи - годишния доход разделен на 3, ако е изключителен автомобилен фен и маниак най-много половината от годишния доход. Също така максимална цена на жилище - годишния доход умножен по 3 най-много по 3.5, това са цифри за страната на неограничените възмножности, където и да останеш без работа не е кой знае колко трудно да си намериш нова доходоносна такава. За България не знам какво е положението, не бих могъл да те посъветвам щото съм навън почти 22 години, но лично аз в родината не бих вземал нищо което не мога да си позволя да го платя в кеш.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от nxn » 30 Юли 2020, 21:54

peshehodetz написа:Максималната цена на кола която човек би могъл да си позволи - годишния доход разделен на 3, ако е изключителен автомобилен фен и маниак най-много половината от годишния доход. Също така максимална цена на жилище - годишния доход умножен по 3 най-много по 3.5, това са цифри за страната на неограничените възмножности, където и да останеш без работа не е кой знае колко трудно да си намериш нова доходоносна такава. За България не знам какво е положението, не бих могъл да те посъветвам щото съм навън почти 22 години, но лично аз в родината не бих вземал нищо което не мога да си позволя да го платя в кеш.


Тоест цял живот ще живееш под наем? Особено мислене. Моят принцип е кредитите да не минават 20% от месечният ми доход нето. Относно автомобилите, особено новите е хубаво да се вземат на лизинг, защото така не ги крадат толкова, или поне това съм чувал от застрахователи и познати с фирма. Просто при нас имаме наложено мисленето, че всичко трябва наведнъж да се плати за да е твое, включително аз мисля така, но знам, че това не е здравословно, защото само пестиш и го мислиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от grkv » 30 Юли 2020, 22:29

Тая формула тук е неприложима.
Масата хора таван би им било 20 годишен голф с 1.9 тди, а за жилище ми се струва невъзможно.

За мен също е изхвърляне, но не това ме дразни в случая. Дразни ме ''посоката'' на изхвърляне, усеща се нещо тип ''без значение к'во е, искам да се казва БМВ и да казвам, че е от магазина с всички екстри!''
Ти сигурен ли си защо я искаш тая кола и това ли е точно колата, която ти искаш, или това е колата, която би ти носила някакъв авторитет?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 30 Юли 2020, 23:11

Има и по-големи отстъпки от м-кар.
I love the sound of V8 in the morning...

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Среден доход за ново бмв г30

Мнение от cww » 31 Юли 2020, 8:10

Прави ми впечатление, че доста смело спрягате 15% и повече дилърска отстъпка. Вие кога последно си купихте чисто нова кола и кога я получихте...е така от вратата, без познати, приятели или връзки? Питам за личен опит, просто от любопитство, а не с цел да се заяждам. Щото аз го играх началото на годината и поне в София нещата не изглеждат никак добре по този въпрос. И то точно софийският М Кар мрази от дъното на душата си да редуцира цени. Разбира се, с помощ от приятел нещата изглеждат другояче, но това е тема на съвсем отделен разговор.
Не визирам тестови автомобили или такива на 1000-2000-3000-5000 км, вече конфигурирани, които през първите 6 месеца не могат да бъдат продавани. При тях случаят е друг, там е постижимо.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 31 Юли 2020, 8:43

На мен пък винаги ми е било интересно, кой плаща ново БМВ по ценова листа? Има и дилъри извън София и даже извън България. В София офертите са дърво, поне с моите ограничени връзки.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от nxn » 31 Юли 2020, 9:37

msi200 написа:На мен пък винаги ми е било интересно, кой плаща ново БМВ по ценова листа? Има и дилъри извън София и даже извън България. В София офертите са дърво, поне с моите ограничени връзки.


Не знам дали някой плаща по ценови листи не само БМВ, ами която и да е кола. Преди няколко месеца, когато започнах да търся кола, започнах да пиша на всички марки, които ми харесват, фолцваген, ауди и шкода и всички от тях се съгласиха на поне 10% намаление, просто се оказа, че корпоративната офертата при БМВ е най-добра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 31 Юли 2020, 10:55

nxn написа:Тоест цял живот ще живееш под наем? Особено мислене. Моят принцип е кредитите да не минават 20% от месечният ми доход нето. Относно автомобилите, особено новите е хубаво да се вземат на лизинг, защото така не ги крадат толкова, или поне това съм чувал от застрахователи и познати с фирма. Просто при нас имаме наложено мисленето, че всичко трябва наведнъж да се плати за да е твое, включително аз мисля така, но знам, че това не е здравословно, защото само пестиш и го мислиш.


Ми не знам, не съм я измислил аз тази формула, обаче съм свидетел на не малко хора купили къщи на цени 5-8 пъти над годишния им доход и в един момент не могат да ги изплащат и ги губят. За колите не съм сигурен какво точно имаш предвид под лизинг, но много хора използват този термин за коли купени на изплащане/със заем/кредит а това не е лизинг понеже колата си остава тяхна след погасяване на последната вноска, за разлика от истинския лизинг. Иначе не съм против купуването на изплащане за жилище а дори и кола особено когато е нисък лихвения процент. Но не знам колко от тук пишещите си спомнят предишните тежки кризи, най-вече лукановата и след това жан виденова зими, та точно тогава Българският народ оцеля защото всичко (апартаменти, коли) беше изплатено в кеш.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от nxn » 31 Юли 2020, 11:32

peshehodetz написа:
nxn написа:Тоест цял живот ще живееш под наем? Особено мислене. Моят принцип е кредитите да не минават 20% от месечният ми доход нето. Относно автомобилите, особено новите е хубаво да се вземат на лизинг, защото така не ги крадат толкова, или поне това съм чувал от застрахователи и познати с фирма. Просто при нас имаме наложено мисленето, че всичко трябва наведнъж да се плати за да е твое, включително аз мисля така, но знам, че това не е здравословно, защото само пестиш и го мислиш.


Ми не знам, не съм я измислил аз тази формула, обаче съм свидетел на не малко хора купили къщи на цени 5-8 пъти над годишния им доход и в един момент не могат да ги изплащат и ги губят. За колите не съм сигурен какво точно имаш предвид под лизинг, но много хора използват този термин за коли купени на изплащане/със заем/кредит а това не е лизинг понеже колата си остава тяхна след погасяване на последната вноска, за разлика от истинския лизинг. Иначе не съм против купуването на изплащане за жилище а дори и кола особено когато е нисък лихвения процент. Но не знам колко от тук пишещите си спомнят предишните тежки кризи, най-вече лукановата и след това жан виденова зими, та точно тогава Българският народ оцеля защото всичко (апартаменти, коли) беше изплатено в кеш.


Просто с текущите цени на жилищата не е възможно да струва колкото 3 годишни дохода, освен ако не живееш в кашон или на 200 километра от работа. А относно лизинга няма истински или фалшив, просто отворен или затворен край, но това е друг въпрос.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Bexim » 31 Юли 2020, 12:39

msi200 написа:Моето лично мнение е, че за хора на заплата, колата трябва да струва колкото 6 заплати,

Знам го от Мишо Шамара - ``Аз пристигам с моята черна лимузина, за нея съм бачкал половин година...`` :yes:
Като цяло го подкрепям, но при млад, сам човек, може и повече, ако е фен, но не за 20К км на кола за возене.. Няма смисъл.
Аз в кредит за КОЛА не бих влязъл. Взимам си това, което мога да платя кеш поне два пъти, иначе знам, че няма да ми носи удоволствие. Още повече при днешното несигурно време.

Ако искаш ново БМВ, ще ти намеря хубава отстъпка, ще те свържа с човека де. Има ги, дават ги и то големи и точно М Кар. :dunno: Не знам защо казвате, че не дават. Но ако тръгнеш да купуваш, не мога да го занимавам с проучвания, запитвания и мисления. :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook