Среден доход за ново бмв г30

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2020, 11:03

Просто колата се Кара, не се ремонтира - все пак са малко нещата от които колата съвсем ще спре ;) Гуми пък супер тъпо да купуваш нови, особено на кола за 40к лв :mhihi: Взимаш си я с оригиналните на 100 000км и си караш...

Всъщност никой не знае защо пише в темата, автора най-малко.

Както се каза и по-рано - хуабаво е висок клас кола да отговаря на висок (материален) стандарт живот, но не е задължително... Особено в България :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 28 Авг 2020, 5:17

Някакво развитие, конфигурирана ли е вече колата. А иначе нещо интересно по темата:

https://www.cnbc.com/2019/11/04/follow-this-simple-rule-for-car-buying-if-you-want-to-get-rich-says-millionaire-money-expert.html?__source=facebook%7Cmain&fbclid=IwAR31a-YmY9-5fXaZSnE-ATTGE5HXpn3ZGSlFgqsmk-UUcL2N76rQgHJEcuc
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Alben » 28 Авг 2020, 8:41

peshehodetz написа:Някакво развитие, конфигурирана ли е вече колата. А иначе нещо интересно по темата:

https://www.cnbc.com/2019/11/04/follow-this-simple-rule-for-car-buying-if-you-want-to-get-rich-says-millionaire-money-expert.html?__source=facebook%7Cmain&fbclid=IwAR31a-YmY9-5fXaZSnE-ATTGE5HXpn3ZGSlFgqsmk-UUcL2N76rQgHJEcuc

В линка, горе-долу, правилно е обяснено, иначе 'сичко друго е мечти и блянове(и малко "изхвърляне").

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от nxn » 28 Авг 2020, 14:10

Alben написа:
peshehodetz написа:Някакво развитие, конфигурирана ли е вече колата. А иначе нещо интересно по темата:

https://www.cnbc.com/2019/11/04/follow-this-simple-rule-for-car-buying-if-you-want-to-get-rich-says-millionaire-money-expert.html?__source=facebook%7Cmain&fbclid=IwAR31a-YmY9-5fXaZSnE-ATTGE5HXpn3ZGSlFgqsmk-UUcL2N76rQgHJEcuc

В линка, горе-долу, правилно е обяснено, иначе 'сичко друго е мечти и блянове(и малко "изхвърляне").


10% от годишния доход. Това означава, че трябва да правиш милион на година, за да караш Г30 и защо? За да може да "инвестирам" пари, за да имам повече за отвъдното или да може след 10 години вместо 10 милиона да имам 12, звучи като нещо, което никой с правия си акъл не би направил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 28 Авг 2020, 15:01

Авторът на въпросната статия е известен с това, че прекалява, за да си осигури повече читатели...

peshehodetz написа:Някакво развитие, конфигурирана ли е вече колата. А иначе нещо интересно по темата:

https://www.cnbc.com/2019/11/04/follow-this-simple-rule-for-car-buying-if-you-want-to-get-rich-says-millionaire-money-expert.html?__source=facebook%7Cmain&fbclid=IwAR31a-YmY9-5fXaZSnE-ATTGE5HXpn3ZGSlFgqsmk-UUcL2N76rQgHJEcuc
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Alben » 28 Авг 2020, 22:06

msi200 написа:Авторът на въпросната статия е известен с това, че прекалява, за да си осигури повече читатели...

peshehodetz написа:Някакво развитие, конфигурирана ли е вече колата. А иначе нещо интересно по темата:

https://www.cnbc.com/2019/11/04/follow-this-simple-rule-for-car-buying-if-you-want-to-get-rich-says-millionaire-money-expert.html?__source=facebook%7Cmain&fbclid=IwAR31a-YmY9-5fXaZSnE-ATTGE5HXpn3ZGSlFgqsmk-UUcL2N76rQgHJEcuc

Какво пИчели, за да 'почнем и ние така.
Или, като да си пишем тук(което правя и аз).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от msi200 » 29 Авг 2020, 7:46

Той има известен блог, в който пропагандира екстремна спестовност. Печели, от каквото печелят и другите блогове. По неговата логика, Бмв щяха да са продали 1000 коли на година :) :)
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от peshehodetz » 30 Авг 2020, 0:21

Че какво лошо има в екстремната спестовност, по добре от екстремното харчене, особено си проличава необходимостта от $$$ в моменти като настоящия.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от nxn » 30 Авг 2020, 0:53

peshehodetz написа:Че какво лошо има в екстремната спестовност, по добре от екстремното харчене, особено си проличава необходимостта от $$$ в моменти като настоящия.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk


Никой не казва, че е е по-зле, просто двете крайности, както всяка една друга крайност, не са нещо хубаво. Аз съм човек, който цял живот е живял в едната крайност и мога да потвърдя, че въобще не е хубаво.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.04.2017
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от solanoftw » 13 Сеп 2020, 12:21

Интересна тема... Ще се опитам да отговря по темата:
1. Дилърите на БМВ правят остъпки, особено ако работиш за компания "корпоративен клиент". За 3-та серия по поръчка (не на склад) на мен ми направиха 21%. Не си я взех. От търговска гледна точка, щом на мен ми правят, въпреки че работя за "корпоративен клиент" и на теб ще направят, ако настояваш.
2. Млад човек с високи доходи би трябвало да трупа активи, а не пасиви. За да не му се налага да пуска такива теми след 10 години.
3. От финансова гледна точка, може човек да си позовили G30 с 40к спестени и 8к доход.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Zubcho » 13 Сеп 2020, 22:40

С 2К доход на месец ф10 платена кеш за 40К? Това прилича на всяка вечер съм си в къщи, гейминг на компа и така 4 години. Звучи като пълна лудост.

Малко сметки: 12х2000 = 24К на година. От тук в Сф са ти нужни средно около 100лв за сметки + 500лв за храна и транспортни разходи. Изобщо не влизат в сметката дрехи, данъци и тн.

Значи колко време е събирал за Ф-ка?

Това звучи като научна фантастика да не искаш никъде да ходиш и да събираш пари за да блеснеш (в студентски град). Чак е тъжно.

След това и всички ремонти сам си ги прави. :(

Тук сина, на човека пита хубаво, ама май прави сметката със заплатите/дохода на тати. Не, че нещо, ама ново Г30, което за 1 година губи огромен процент от стойността си и да се закупи ще е зверско изхвърляне. Звучи пак като фантастика. Аз бих купил апартамент на сина си, ама първо ще го науча да работи, а не да го метна в чисто ново БМВ подарък.

Добре, че синко е малък и само може с цяла ръка по клавиатурата да удря още.

Някой верно да пусне тема за каква кака, колко доход трябва да се посмея още. Ако е удобно и снимки на каките молим.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Alben » 14 Сеп 2020, 9:34

Zubcho написа:С 2К доход на месец ф10 платена кеш за 40К? Това прилича на всяка вечер съм си в къщи, гейминг на компа и така 4 години. Звучи като пълна лудост.

Малко сметки: 12х2000 = 24К на година. От тук в Сф са ти нужни средно около 100лв за сметки + 500лв за храна и транспортни разходи. Изобщо не влизат в сметката дрехи, данъци и тн.

Значи колко време е събирал за Ф-ка?

Това звучи като научна фантастика да не искаш никъде да ходиш и да събираш пари за да блеснеш (в студентски град). Чак е тъжно.

След това и всички ремонти сам си ги прави. :(

Тук сина, на човека пита хубаво, ама май прави сметката със заплатите/дохода на тати. Не, че нещо, ама ново Г30, което за 1 година губи огромен процент от стойността си и да се закупи ще е зверско изхвърляне. Звучи пак като фантастика. Аз бих купил апартамент на сина си, ама първо ще го науча да работи, а не да го метна в чисто ново БМВ подарък.

Добре, че синко е малък и само може с цяла ръка по клавиатурата да удря още.

Някой верно да пусне тема за каква кака, колко доход трябва да се посмея още. Ако е удобно и снимки на каките молим.

Ей, майстори сме , чужди сметки да правим. Интересно е когато човек няма два лева в 'жоба, но акъл тръгнал да дава, какво е НАЙ-хубаво да се купи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от acho.rs » 07 Окт 2020, 19:09

Alben написа:
Zubcho написа:С 2К доход на месец ф10 платена кеш за 40К? Това прилича на всяка вечер съм си в къщи, гейминг на компа и така 4 години. Звучи като пълна лудост.

Малко сметки: 12х2000 = 24К на година. От тук в Сф са ти нужни средно около 100лв за сметки + 500лв за храна и транспортни разходи. Изобщо не влизат в сметката дрехи, данъци и тн.

Значи колко време е събирал за Ф-ка?

Това звучи като научна фантастика да не искаш никъде да ходиш и да събираш пари за да блеснеш (в студентски град). Чак е тъжно.

След това и всички ремонти сам си ги прави. :(

Тук сина, на човека пита хубаво, ама май прави сметката със заплатите/дохода на тати. Не, че нещо, ама ново Г30, което за 1 година губи огромен процент от стойността си и да се закупи ще е зверско изхвърляне. Звучи пак като фантастика. Аз бих купил апартамент на сина си, ама първо ще го науча да работи, а не да го метна в чисто ново БМВ подарък.

Добре, че синко е малък и само може с цяла ръка по клавиатурата да удря още.

Някой верно да пусне тема за каква кака, колко доход трябва да се посмея още. Ако е удобно и снимки на каките молим.

Ей, майстори сме , чужди сметки да правим. Интересно е когато човек няма два лева в 'жоба, но акъл тръгнал да дава, какво е НАЙ-хубаво да се купи.


Аз имам 2 лева в джоба и работата ми свързана със сметки и бюджети - та аз мога ли да кажа, че с 2к на месец, ще събереш 40к за 2 години, точно на кукув ден? Лошо няма да ти дават пари вашите, тъпо е когато го криеш и и го приписваш като собствена заслуга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от streetz » 07 Окт 2020, 21:38

Никъде не се споменават 2 години, по-скоро с 4 бяха сметките някъде по-нагоре и се твърдеше, че не можело ;)
Или само директорите на банкови клонове с 2300 на месец могат да заделят по 2 лв? :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: Среден доход за ново бмв г30

Мнение от Ghostdriver » 08 Окт 2020, 3:34

Към автора на темата:
Ако вземеш бмв от магазина на този доход си е автогол, особено от факта, че се ограничавш да имаш деца следващите x години. Най-малко замисли се не как ще я изплащаш, а от колко много ще се лишиш (opportunity cost), най-вече всеки месец започваш на червено 2.5/3к и си дал всичките Ти спестявания.
Щом си събрал 40к и си решил, че “живот веднъж се живее”, дръпни 120к от банка, ходи да я изкараш от фабриката в Мюнхен, тамън да я тестваш по аутобана
Хем и по-евтино ще ти стъпи, друго си е да го изживееш, па и ще ти остане некой лев
за черни дни, току виж те повишат да се вместиш в бюджета.
От друга страна погледнато, ако ти се живее 335/435 нещо бюджетно в кеш, ако ще поулягаш ф10.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook