Connected Drive портал

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 13.10.2008
Местоположение: София/Свиленград
Кара: с удоволствие
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: G30 520 xDrive 2017

Re: Connected Drive портал

Мнение от g_mihalev » 09 Авг 2021, 15:52

nxn написа:
g_mihalev написа:
kraska написа:Те са цяла Европа , но много по-детайлно и с предимство ъпдейт на GB картата.
Между другото коя версия ти е последната карта?


Извинявам се за върпоса, но съм собственик на G30 от няма и месец и още го разучвам и се боря с този ConnectedDrive и всички други щуротии, които са в колата. Колата е G30 2017, за момента си ползвам Waze само от телефона, може ли да споделиш как успяваш да го подкараш директно от автомобила? Коя година е твоята кола? Отделно направих си акаунт в този My BMW, сложих си държава и език английкси (GB) и изненада, всичко е в мили. Чудя се да пробвам WiFi hotspot-a ,гледам пише че позволяват за 1 месец free, но България я няма отново в списъка, GB са извън EU....


Милите можеш от настройките да ги смениш при мерните единици. Вифи хотспота не си струва, защото мобилният интернет вече е много и евтин. За вазе и такива ти трябва андроид ауто или апал карплей, като отидеш в приложения виж дали ги имаш.


За милите имах предвид в самото приложение (в колата всичко е ОК), а там такава опция за съжаление няма и предполагам, че е обвързано с дръжавата, която съм избрал. Тъпото е че немога и държавата да сменя в профила и трябва да си направя сега друг... :ranting:
Надявах се за Waze-а да може да се купи като прложение към колата, да не се налага андроид ауто, тъй като той е наличен за модели след 2020, а моята е 2017 и има само Apple carplay. Явно ще трябва да избирам от някой от вариантите за ретрофит на андроид ауто, за да си реша проблема, тъй като и Screen Mirroring-а не се закача - виждат се един с друг, но не става работата. Четох по някакви чужди форуми, че mirroring-a при ID6 работил само с по-стари андроиди, тъй като ползвали старата технология за кастване, която Google, сменили в последствие последните години, та греда и там :banghead: Има някаква надежда за някои Самсунг телефони и тяхната DEX технология, но ще трябва да се тества.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 09 Авг 2021, 19:25

Да, в новото приложение е заковано на мили, голяма тъпотия, в старото беше в КМ. Иначе няма как да сложиш само приложението, опция е да си вземеш оборотен айфон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G11
Детайли за колата: 2017 G11 740d xDrive Individual, M sport package, Azurite Black

Re: Connected Drive портал

Мнение от jivko2828 » 27 Авг 2021, 1:15

За да използвате ConnectedDrive услуги след като изтече първоначалния абонамент, трябва да си направите профил в страна от ЕС - Германия примерно, в която има ConnectedDrive Store, и да си закупите пакет, който варира от €70 до €200 на година. Като цяло пълният пакет е абсолютно безпредметен тъй като хубавите есктри като Teleservices и RTI не работят в България. Remote ъпдейтите на картата не се поддържат за всички автомобили, така че по-добре проверете преди да си закупите пакет, от който не можете да ползвате половината услуги. Като цяло ConnectedDrive пакета не е нещо особено, а remote услугите работят изключително бавно.
Има още доста какво да се желае и от MyBMW app-a.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 28 Авг 2021, 0:52

jivko2828 написа:За да използвате ConnectedDrive услуги след като изтече първоначалния абонамент, трябва да си направите профил в страна от ЕС - Германия примерно, в която има ConnectedDrive Store, и да си закупите пакет, който варира от €70 до €200 на година. Като цяло пълният пакет е абсолютно безпредметен тъй като хубавите есктри като Teleservices и RTI не работят в България. Remote ъпдейтите на картата не се поддържат за всички автомобили, така че по-добре проверете преди да си закупите пакет, от който не можете да ползвате половината услуги. Като цяло ConnectedDrive пакета не е нещо особено, а remote услугите работят изключително бавно.
Има още доста какво да се желае и от MyBMW app-a.

Точно, ако колата има карплей или андроид ауто, няма смисъл да се занимавате.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Connected Drive портал

Мнение от marto74bg » 17 Сеп 2021, 11:06

jivko2828 написа: RTI не работят в България.

RTTI (ако това имаш в предвид) си работи в България.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Connected Drive портал

Мнение от Dextuar » 17 Сеп 2021, 13:13

marto74bg написа:
jivko2828 написа: RTI не работят в България.

RTTI (ако това имаш в предвид) си работи в България.

Потвърждавам, и при мен работеше до изтичане на абонамента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Shadowed » 29 Сеп 2021, 12:52

По форумите в чужбина пишат, че Remote Start идва в Апп-а и може да се поръча от ConnectedDrive дори на автомобили без това от завода. Някой знае ли подробности?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 30 Сеп 2021, 11:39

Shadowed написа:По форумите в чужбина пишат, че Remote Start идва в Апп-а и може да се поръча от ConnectedDrive дори на автомобили без това от завода. Някой знае ли подробности?


Американците писаха, че при тях става, но при мен нито с БГ акаунта, нито с УК акаунта ми дава да си купя тази опция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Shadowed » 04 Окт 2021, 14:36

nxn написа:
Shadowed написа:По форумите в чужбина пишат, че Remote Start идва в Апп-а и може да се поръча от ConnectedDrive дори на автомобили без това от завода. Някой знае ли подробности?


Американците писаха, че при тях става, но при мен нито с БГ акаунта, нито с УК акаунта ми дава да си купя тази опция.


Мисля, че първо трябва да се ъпдейтне софтуера до последна версия, която е ако не се лъжа 7/2021. Ще питам тези дни и ще пиша ако има нещо интересно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 04 Окт 2021, 15:01

Супер, аз трябва да видя, моята или е на 7/21 или на 3/21.

Edit: Проверих, на 03/2021.50 съм, та може заради това да няма, като дойде ъпдейт пак ще гледам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 377
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G11
Детайли за колата: 2017 G11 740d xDrive Individual, M sport package, Azurite Black

Re: Connected Drive портал

Мнение от jivko2828 » 18 Ное 2021, 10:20

nxn написа:
Shadowed написа:По форумите в чужбина пишат, че Remote Start идва в Апп-а и може да се поръча от ConnectedDrive дори на автомобили без това от завода. Някой знае ли подробности?


Американците писаха, че при тях става, но при мен нито с БГ акаунта, нито с УК акаунта ми дава да си купя тази опция.

Махнали са го като опция явно. Преди го имаше в Connected Drive Professional пакета, който не ми излиза като опция вече в Connected Drive Store - само Connected Drive L и XL.
Относно RTTI - ако трябва да съм честен, не съм го ползвал, защото имам Car Play, но мислех, че не работи в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Shadowed » 18 Ное 2021, 21:24

Пу да му се невиди и remote start-a. Сигурно щях да го ползвам 3 пъти зимата, ама...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Connected Drive портал

Мнение от 100imenov » 21 Дек 2021, 16:03

Някой има ли предсатава, какъв може да е проблемът в под менюто BMW info да изписва, че по настоящем няма налична информация? Апликацията през телефона функционира, но в колата нищо от drive-a не работи :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Connected Drive портал

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2021, 20:53

Така е, няма да видиш нищо в колата, миналата година го спряха.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Connected Drive портал

Мнение от damian2112 » 10 Фев 2022, 16:31

Здравейте, не съм сигурен дали тук е мястото да питам, но четох много неща в най-различни форуми, и се обърквам още повече.

От два месеца карам G31, взето от Ауто Бавария с Premium Selection гаранция, колата е с първа регистрация 11/2017 и като цяло съм супер доволен, предвид, че скока от E61 към G31 е огромен. Колата е доста натъпкана с екстри, като цяло май единственото дето няма е М-пакет, HUD и панорама. И за моя изненада - Apple Carplay. Дилъра ми обясняви, че BMW България не са го предлагали заради някакви лицензионни проблеми, но дори сега не го предлагат като ретрофит. Като вариант ми казаха, да се разходя до Германия или Австрия, и да си го купя от там, около 400 евро струвало. Само че не виждам особен смисъл от това. Предвид, че колата е с гаранция, има ли вариант да се "отключи" тази екстра по начин, по който не отпада гаранцията, или пък да има възможност преди посещение за обслужване в сервиза да се връщат сток настройките?

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook