Connected Drive портал

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 10 Фев 2022, 17:03

damian2112 написа:Здравейте, не съм сигурен дали тук е мястото да питам, но четох много неща в най-различни форуми, и се обърквам още повече.

От два месеца карам G31, взето от Ауто Бавария с Premium Selection гаранция, колата е с първа регистрация 11/2017 и като цяло съм супер доволен, предвид, че скока от E61 към G31 е огромен. Колата е доста натъпкана с екстри, като цяло май единственото дето няма е М-пакет, HUD и панорама. И за моя изненада - Apple Carplay. Дилъра ми обясняви, че BMW България не са го предлагали заради някакви лицензионни проблеми, но дори сега не го предлагат като ретрофит. Като вариант ми казаха, да се разходя до Германия или Австрия, и да си го купя от там, около 400 евро струвало. Само че не виждам особен смисъл от това. Предвид, че колата е с гаранция, има ли вариант да се "отключи" тази екстра по начин, по който не отпада гаранцията, или пък да има възможност преди посещение за обслужване в сервиза да се връщат сток настройките?


Пробвай да направиш регистрация през английският конектед драйв и да го вържеш него с колата си, от там отвори БМВ магазина през преложението и виж дали го предлагат като екстра. Някои неща мога да се направят така, за това не съм сигурен.
Другата опция мисля, че може да се накоди, пробвай някой кодер да попиташ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Connected Drive портал

Мнение от TheFreeRider » 11 Фев 2022, 1:06

Моята кола е също 2017та, но е мини F60. Заводски уж не съпортва карплей, но има всичко необходимо като хардуер (wifi антена) и е с nbt evo - т.нар. профешънал навигация. От бмв казват “не става”. Питах един Софийски кодер - 200лв. Потърсих още малко в нета и намерих един румънец в ebay и по спомен за около 60-70 лева за 5 мин ми генерира файловете по вин и ми ги прати с инструкции как се инсталират. До ден днешен нямам проблеми. Единствено ако пробвам да закача бимеркода да сменя някоя настройка по навигацията се оплаква, че нещо е пипано и не ме пуска да кодирам. Има си обратна процедура по връщане на заводските настройки, след която всичко е по старо му. Правих го това упражнение един път, че исках часовника ми да се сверява от gps - 21ви век сме вече все пак, как може това да не е включено по дифолт?!

Като бонус имам и лайвтайм отключени карти за навигация и видео в движение. Така че потърси - варианти има. Колата е влизала за обслужване и гаранционни ремонти и не са ми правили проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Connected Drive портал

Мнение от damian2112 » 11 Фев 2022, 15:59

Благодаря за отговорите.

Фактически My BMW App ме праща към BMW UK, от където мога да закупя Carplay Activation на скромната цена от 265 GBP :kuku: Обаче при положение, че не работи ConnectedDrive в България (така ми казаха от АБ), как по-точно ще се активира на колата, и ако не стане, ще ми върнат ли парите? Май по-скоро ще се възползвам от услугите на някой кодер. Някой може ли да препоръча проверен такъв? Предпочитам да е някъде в София, че да мога да отида и да се свърши работата за колкото време е нужно, без да трябват TeamViewer-и, remote activation и т.н. някой да пипа отдалечено (с NBT Evo версия X съм, така че само с флашка няма да стане, доколкото се запознах от разни видеа по темата).

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Connected Drive портал

Мнение от MadChicken » 11 Фев 2022, 16:43

Повече от препоръчително е CarPlay активацията да е с оригинално поръчан FSC код, щом те притеснява покупка през ConnectedDrive портала. Има варианти това да стане и без да е "разрешено" от българско дилърство.
Only dead fish follow the stream...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Connected Drive портал

Мнение от nxn » 11 Фев 2022, 22:55

MadChicken написа:Повече от препоръчително е CarPlay активацията да е с оригинално поръчан FSC код, щом те притеснява покупка през ConnectedDrive портала. Има варианти това да стане и без да е "разрешено" от българско дилърство.

Подкрепям, това са снъпи коли, 600 лева са постижими суми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Connected Drive портал

Мнение от Dextuar » 12 Фев 2022, 0:10

Влизаш в английския стор, плащаш колкото струва и след 15 минути ще имаш CarPlay, толкова е просто. С фейк FSC-а няма смисъл да се занимаваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 530d

Re: Connected Drive портал

Мнение от Sotac » 15 Юни 2022, 15:26

Dextuar написа:Влизаш в английския стор, плащаш колкото струва и след 15 минути ще имаш CarPlay, толкова е просто. С фейк FSC-а няма смисъл да се занимаваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Потвърждавам, това работи безпроблемно

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Connected Drive портал

Мнение от emor » 23 Юли 2022, 13:58

Като цяло епъл карплей няма нищо общо с connected drive портала. Би трябвало всяко Г3х произведено след 10/2016 да има заготовка(wi-fi антена, софтуер) за карплей и да е въпрос на активация. Аз съм с ф31 2017та и си го има. Иначе и аз обмислях да заплатя connected drive към немски адрес, но честно казано в България не си струва парите заради ограничената си функционалност. Така или иначе заводската навигация не я ползвам (въпреки, че доста яко се визуализира на хед ъп-а). Да плащаш 200-300 лв. на година за да гледаш прогнозата за времето и колко литра нафта имаш в резервоара не звучи като добра инвестиция :mhihi:. За кодиране в София препоръчвам Орлин в Младост 3, доста ги чатка и е много разбран, единствено е труден за уговаряне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Salmi » 14 Авг 2022, 17:59

Здравейте как може да ми се показва прогнозата за времето.Ъпдейтнал съм софтоера на колата до последна версия,имам активиран карплей,имам и активиран Remote Services, направих си и юзър в немския connected drive но нямам прогноза :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Connected Drive портал

Мнение от Dextuar » 14 Авг 2022, 20:53

Трябва да си платиш и ще ти се появи, виж си какви опции имаш в портала за твоята кола.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Salmi » 15 Авг 2022, 8:39

ok кой продукт точно трябва да купя за прогнозата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 23.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 530d

Re: Connected Drive портал

Мнение от Sotac » 15 Авг 2022, 9:14

При мен прогнозата изчезна когато смених connected drive акаунта от български към английски. Не съм се занимавал да го върна обратно за да видя ще работи ли пак. Ползвам Windy на телефона за прогнози и най-вече избягване на бури :)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Connected Drive портал

Мнение от alpinjuga » 15 Авг 2022, 12:36

Salmi написа:ok кой продукт точно трябва да купя за прогнозата :)


Vehicle apps или Fahrzeug Apps на немски

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Connected Drive портал

Мнение от AlonsoBest » 24 Ное 2022, 9:43

Здравейте, Някой има ли информация дали Connected Drive на коли от северна америка може да се направи да работи в Европа?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Connected Drive портал

Мнение от Shadowed » 25 Ное 2022, 15:58

AlonsoBest написа:Здравейте, Някой има ли информация дали Connected Drive на коли от северна америка може да се направи да работи в Европа?


Може. Изтриваш я от всички профили, с които може да си регистриран в северна америка.
Правиш си профил от connected drive, примерно в България, през БГ портала. Добавяш колата в него, и закупуваш connected drive services от дилър в БГ (само на място).

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook