Съвет за G30 530i от Канада

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 03 Юни 2021, 14:58

Технотест не съм минавал, на кат минах без проблеми с червени мигачи :mhihi:

Leon написа:Пак се изказват хора, които са чували само за колите от Канада



Ако цитираш мен само 5 години карах канадка :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от peshehodetz » 03 Юни 2021, 16:45

Leon написа:Пак се изказват хора, които са чували само за колите от Канада :D Няма какво да се чудиш, ако си харесал конкретна кола, само обърни внимание за ръжда да не е тръгнала, че само с това май няма оправия. Щом е от дилър там, трябва да може да се направят снимки и да се иска повече информация. Моторът е слаб за това купе, но щом ще се ползва да се вози баща ти, ще свърши работа.

Няма шанс да минеш технотест и кат с червени мигачи. Като акули на кръв налитат. На каналите даже басове си хващат дали си ги сменил или ще те върнат. Като се наредиш с американска кола, излиза шефа отвътре да гледа дали мига жълто. Имам чувството,че може да прекараш всякаква друга нередност през тях, но за мигачите са озверели.


.....и от щатите в това число. Щом е от щатите имам чувството че е някаква мода обезателно да и се лепне етикет "наводнена" просто ей така за спорта. То от последното голямо наводнение урагана Харви който на мен почти ми се размимина, но имам доста познати с яко наводнени къщи и коли, изминаха 4 години. Всичко де що е било наводнено отдавна е разпродадено или разпратено към Мексико. Та и да искате малко трудно ще намерите наводнени коли, не че няма, случва се при някои по обилни дъждове където се е събрала повече вода някой с пикап мислейки си че като е по висок ще мине и вземе че закъса.
А ако пък е от дилър особено на БМВ официален такъв, там пък абсолютна гаранция че колата е напълно изрядна, тъй като те не продават тоталвани коли, в това число наводнени или ударени със засегната ходова част. Освен това ако отворите autotrader.com, само че трябва да стане през vpn, щото поне на мен извън щатите не ми се отваря, за всички БМВ-та които са от официални дълъри а и не само такива има бутон view carfax report и там безплатно може да видите цялата история на колата, може да има minor accident,което ще рече леко ужулена или подпряна броня при паркиране, но пак повтарям БМВ дилърите не продават тоталвани коли.
Като цяло зад океана колите освен че са по евтини, са и с много по малък при това гарантиран и доказуем пробег.

P.S. Къде и как става тази подмяна на мигачите, колко време отнема и колко струва, че и аз може да вкарам кола от щатите в близко време.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 03 Юни 2021, 17:56

Аз лично нямам предвид за наводнявани има и здрави коли там, по притеснителното е,че на по новите от Е90 разликите не са само едно колекторче и други дребни неща. Много от нещата са различни по колите включително кодирането и тн. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 26.10.2018

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от lot » 03 Юни 2021, 18:03

DigitalExile написа:Аз лично нямам предвид за наводнявани има и здрави коли там, по притеснителното е,че на по новите от Е90 разликите не са само едно колекторче и други дребни неща. Много от нещата са различни по колите включително кодирането и тн. :yes:
Коя част от кодирането е проблемна и не може лесно да се оправи с кодиране тук?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от ivanski_2 » 04 Юни 2021, 10:24

lot написа:
DigitalExile написа:Аз лично нямам предвид за наводнявани има и здрави коли там, по притеснителното е,че на по новите от Е90 разликите не са само едно колекторче и други дребни неща. Много от нещата са различни по колите включително кодирането и тн. :yes:
Коя част от кодирането е проблемна и не може лесно да се оправи с кодиране тук?
Точно пък за кодирането , няма никакъв проблем , айде кажи ми 1 нещо което Оци или Ацалов или Мопарт или който и да е малко по сериозен сервиз няма да може да кодира , 1 ми кажи! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от dido0o``` » 08 Юни 2021, 12:38

peshehodetz написа:P.S. Къде и как става тази подмяна на мигачите, колко време отнема и колко струва, че и аз може да вкарам кола от щатите в близко време.



Аз ги пращах на едно момче в Бургас. За ф10 ми взеха 220лв за двата стопа. Отне около 3-4 дни , зависи колко работа има човека.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от Alek_SV » 09 Юни 2021, 18:36

Leon написа:Пак се изказват хора, които са чували само за колите от Канада :D Няма какво да се чудиш, ако си харесал конкретна кола, само обърни внимание за ръжда да не е тръгнала, че само с това май няма оправия. Щом е от дилър там, трябва да може да се направят снимки и да се иска повече информация. Моторът е слаб за това купе, но щом ще се ползва да се вози баща ти, ще свърши работа.

DigitalExile написа:Промяна на мигачите чак, може да си караш с тия. 5 години карах така, проблеми никога не съм имал. Спирали са ме безброй пъти.
И все още моя съвет е да вземеш европейка.

Няма шанс да минеш технотест и кат с червени мигачи. Като акули на кръв налитат. На каналите даже басове си хващат дали си ги сменил или ще те върнат. Като се наредиш с американска кола, излиза шефа отвътре да гледа дали мига жълто. Имам чувството,че може да прекараш всякаква друга нередност през тях, но за мигачите са озверели.


В допълнение към това , ако си караш с червените мигачи и попаднеш на служител на МВР който не е на кеф или иска да се доказва и му направи впечатление може да ти спре колата диретно от движение, защото техчнически не отговаря на изискванията за движение. Като поогладнея повече и това ще започне да се случва масово, доста хора си карат с червените. Отделно в ЕС навсякъде е риск червеният мигач .... в Германия и Гърция най-много.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 09 Юни 2021, 18:41

Имам 25к км в Гърция с т'ва BMW.. страшен риск няма що :mhihi:
Хора дето не са карали с червени мигачи да не пишат :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от Alek_SV » 09 Юни 2021, 19:21

:ok: Пожелавам ти по-чести и старателни проверки :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 09 Юни 2021, 19:24

Свърши промоцията, не е в мен колата вече :lol:
Но факт 5 години не съм имал проблеми :ok:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от peshehodetz » 09 Юни 2021, 20:24

Баси и ненормалната работа, е и това ли е най-големия проблем. Значи някой, на когото мигача му мига червено е изключително опасен за движението и ще му спрат колата а друг такъв с десен волан да речем е абсолютно безопасен и за него няма проблем да си регистрира колата и да я кара така, или пък такъв с 25 годишна барака пред полуразпад с гуми на галош или стържещи спирачки.
Иначе по темaта, така и не ми стана ясно цялата външна "черупка/стъкло" ли се сменя или само диода и се препрограмира и въобще тази подмяна само за задните мигачи ли се изисква.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 09 Юни 2021, 20:37

те само задните са червени

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от ekalchev » 09 Юни 2021, 21:18

Ако имаш каско и си потърсиш щетата при инцидент, застрахователите ще използват факта, че колата не е пригодна за движение в ЕС за да избягат от плащането.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от DigitalExile » 09 Юни 2021, 21:50

ekalchev написа:Ако имаш каско и си потърсиш щетата при инцидент, застрахователите ще използват факта, че колата не е пригодна за движение в ЕС за да избягат от плащането.


Кое бре ?! Т'ва абослютно не е вярно. Не ме питай от къде знам :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.11.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ е39
Мечтае да кара: М5 е60

Re: Съвет за G30 530i от Канада

Мнение от maglataaa » 10 Юни 2021, 7:14

Здравейте колеги,дайте някъкви мнения и насоки за каско къмкоя фирма е по добре и какви изисквания имат те

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook