Спешно повикване-emergency call not available

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.11.2021
Пол: Мъж

Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от Shori » 11 Фев 2022, 8:06

Здравейте,
На скоро ми излезна този надпис на таблото(emergency call not available). Някой знаели как се какво се случва и как се изчиства, че е много дразнещо? Г30 е колата.
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от djvice » 07 Мар 2022, 16:26

Shori написа:Здравейте,
На скоро ми излезна този надпис на таблото(emergency call not available). Някой знаели как се какво се случва и как се изчиства, че е много дразнещо? Г30 е колата.
Благодаря!



В антената на покрива има батерия която трябва да се смени

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 24.11.2021
Пол: Мъж

Re: Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от Shori » 07 Мар 2022, 19:35

Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от desonator » 23 Юни 2022, 13:08

И аз се сблъсках с този проблем.
Решението е :
- целия модул се изключва софтлеърно), понеже е безмислен и не дава никаква нужна информация ако не сте предплатили или не си плащате всяка година connected drive;
- сменяте батерията (сваля се капачето над третия стоп на стъклото, и се бърка под тавана, точно под антената на покрива), не е сложно и отнема 10мин максимум, не са необходими инструменти. Цената на батерията е около 100-120лв.
Аз лично исках да изключа модула но не ми казаха как точно (през e Sys) и за това купих батерия и я смених.

Ако някой колега желае да сподели опцията можа да е полезен за другите вместо да се дават пари за неща които не вършат работа, поне за мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от Leon » 12 Авг 2022, 14:47

Има доста хора, които се занимават с кодиране, те могат да го изклчат софтуерно. Пипа се на няколко места, в зависимост от оборудването.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Спешно повикване-emergency call not available

Мнение от desonator » 25 Авг 2022, 13:22

Leon написа:Има доста хора, които се занимават с кодиране, те могат да го изклчат софтуерно. Пипа се на няколко места, в зависимост от оборудването.

Според мен би било полезно ако някой знае къде и какво точно трябва да се промени в кодировките, да сподели за да си бъдем полезни един на друг.
Също така ако някой знае как да променим номера за спешни повиквания също може да помогне.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook