Удължена гаранция за двигател?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 16.03.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: A8 4.2tdi Matrix

Удължена гаранция за двигател?

Мнение от Kristian2001 » 20 Мар 2022, 10:59

Здравейте,

Интересувам се от 2018 М550d G30. Има една обява на такъв автомобил на 60хил км с пълна сервизна история, но факта е че догодина ѝ изтича удължената гаранция. Което е малко претеснително като се сетиш че колата има 4 турбини. В Ауди знам че имат специална гаранция за двигателя и скоростите за автомобили над 5 години, ако случайно те се счупят. Което е супер за автомобил на подобна възраст. И сега ми стана интересно БМВ предлагат ли подобна гаранция също?

Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от 100imenov » 25 Мар 2022, 16:28

Предлага, но е до определена сума и определени компоменти. Най-добре се консутирай и прецени.

"Тя може да Ви осигури застрахователно покритие за възникнали повреди на
Вашия автомобил до 1 (една) или 2 (две) години без ограничение в пробега, но с
лимитирана застрахователна сума, след изтичане на гаранцията, предоставена от
Производителя."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от msi200 » 25 Мар 2022, 18:02

Звънни в БМВ и ги питай, дали могат да предложат BMW Repair Inclusive за колата. Това си е същото, като фабричната гаранция, но последно го предлагаха само за чисто нови коли.
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от Spunky » 26 Мар 2022, 16:53

Поне в Щатите, можеш да купиш няколко нива удължена гаранция до максимум 7 години и 160К км(+3 години и + 80К) и може да я вземеш по всяко време преди изтичане на оригиналната. Ако това не става при вас, сигурно има от трети компании или застрахователите варианти.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от peshehodetz » 11 Апр 2022, 18:40

На мен ми я предлагаха тази на БМВ платинум или не си спомням как беше, обаче кола с такава не знам дали ще важи ако се изкара от щатите, иначе е изключително добра. Аз обаче доста се двоумих почти до последно и си направих подробно проучване най-вече от мнения и коментари из бимърфест и бимърпост и взех такава към Route66. Засега съм доволен предвид че е наполовината на платинум-а освен това като пробег е пак до 100к мили, но като години е 5 които почват от датата на сключване, т.е. доста дълъг период от време занапред, пък за пробега аз така или иначе пак ще съм там някъде. Досега каквото съм платил ми се е възвърнало, че и от горе във вид на ремонти, а освен това може да се канселира във всеки един момент в случай че реша да трейдвам колата или да я изнасям извън страната, връщат някаква про-рейтед сума. Сега ако карах М5 може би бих си взел платинум от БМВ макар че познавам един пич който е механик в БМВ но има и частен сервиз, поработва събота и неделя на избрани клиенти, та той ми е разправял че поне при F10 М-ките са по безпроблемни от 550i, ако се поддържат както трябва.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от Spunky » 12 Апр 2022, 20:18

Аз още се чудя, да купувам ли платинум. Ще разгледам други опции, мен по-дълго време не ми трябва, трябват ми повече мили, че карам бая. Около $8К е за реално 3 допълнителни години и 50К мили, не е много скъпо, но няма да ми стигнат милите, предполагам, че ще ги премина около 6тата година...

peshehodetz написа:взех такава към Route66.


Колко им е дедъктабъла и вързани ли са с дилър мрежа или където отидеш?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от peshehodetz » 15 Апр 2022, 17:15

Нямат дедактабъл обаче си плащаш сам таксите и също така ако се наложи смяна на флуидите. Един вид ако ремонтират нещо по двигателя и се наложи източване на масло или антифриз новите които след това ще ти налеят не ти ги покриват, което за мен поне няма абсолютно никакво значение. $ 8к щом са ти оферирали или са вдигнали цената или понеже си с М5, на мен преди около 2 години ми искаха $ 5400. Route66 не знам дали предлагат за М5, за седма серия и Х7 не оферират, ако става въпрос за мили мисля че имат и опция до 125к, обаче почва да важи един месец и 1000 мили след сключване на договора затова е добре да се вземе така че да има остатъчна гаранция поне месец и над хиляда мили от основната това да не стане някой фал тчно в този период и човек да е без покритие. Може да видиш също така и Ендуранс те също имат опция за повече мили, обаче са много трудни за покриване на клейма, особено когато става въпрос за по сериозни ремонти, един пич със F01 750i разправяше че е прекарал цяла седмица в телефонни разговори с техния кастъмър сервиз и супервайзъри докато одобрят подмяната на авариралия му двигател
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Удължена гаранция за двигател?

Мнение от Spunky » 15 Апр 2022, 19:42

peshehodetz написа:Route66 не знам дали предлагат за М5, за седма серия и Х7 не оферират


Всъщност, това го бях забравил, повечето, ако не и всички трети страни не се навиват за коли над $100К мсрп, така че няма и какво да го мисля. Благодаря.

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook