Покупка на G530d, 540d или 550d ?

5-та серия (2017+)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от AlonsoBest » 21 Ное 2023, 11:25

feldo написа:
AlonsoBest написа:
feldo написа:Много добри и полезни мнения се пишат за 540i но ми се струва че ако се синтезират в една отделна тема ще е още по добре за идното поколение :D
Иначе да добавя за моята - извън града ако карам с ограничение и на 7 пада без особени ядове
Града (София) - околовръстно 10, задръствания/светофари - стигал съм и 20

Напрегнал си се за 7. :D
Това е моето най-добро постижение, със много бавно каране, защото имаше много трафик и просто вървях с трафика:
Изображение


На дълго разстояние и път на който кола се среща веднъж на всеки 5-6км не е сложно (няма ли спирачки/ускорение колата просто се носи)
Иначе аз да питам - с какъв бензин карате Б58? Аз от както съм я взел сипвам само 100 октана, но ми е интересно има ли някаква разлика и въобще има ли смисъл?

100 октана слагам само и аз. Не знам колко и дали има разлика. Някога когато имах 320-ка Е46, се усещаше някаква минимална разлика между 95 и 100 октана. На 540-ката не съм слагал 95.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от equipment » 23 Ное 2023, 20:14

vasil_1 написа:
equipment написа:А колегите с 540 Бензин б58 мотора скъп ли е за обслужване, какъв смесен разход им дава? Защото всичките ми приятели карат бмвта и от дизел минаха на бензин, та ме навиват и аз да го направя. Но все дизели съм карал и нз как гори тоя мотор 540i

Това, което е дразнещо според мен - много рядко има модел с обдухване, без Мпакет си е доста грозна и първите модели нямат Андроид Ауто (разбирай няма да можеш да ползваш Waze).


Кои ПЪРВИ модели имаш предвид - тези от 2017 ли? Откога започва мултимедията с андроид ауто?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от AlonsoBest » 23 Ное 2023, 21:03

equipment написа:
vasil_1 написа:
equipment написа:А колегите с 540 Бензин б58 мотора скъп ли е за обслужване, какъв смесен разход им дава? Защото всичките ми приятели карат бмвта и от дизел минаха на бензин, та ме навиват и аз да го направя. Но все дизели съм карал и нз как гори тоя мотор 540i

Това, което е дразнещо според мен - много рядко има модел с обдухване, без Мпакет си е доста грозна и първите модели нямат Андроид Ауто (разбирай няма да можеш да ползваш Waze).


Кои ПЪРВИ модели имаш предвид - тези от 2017 ли? Откога започва мултимедията с андроид ауто?

Преди фейслифта почти всички са със ID6, тоест поддържат само Apple carplay. Някъде около края на 2019 почват да слагат ID7, който поддържа и Android Auto. Най-лесно познават по таблото. Моето е ID6 (в предния коментар има снимка). ID7 е със доста по изчанчено табло.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от Вуйчо » 23 Ное 2023, 22:50

Моята бе от първите (произведена Май 2017) и имаше активиран епъл кар плей. За андроид ауто не мога да кажа дали имаше (така и не си направих труда да свържа телефона с колата посредством usb кабел), но имаше безжичен андроид скрийн миррорирнг, което позволяваше да гледаш на дисплея на навигацията, какво се случва на телефона. Т.е. гледах и ползвах си waze. Но това бе активирано не официално от бмв, а по втория начин.
PS: Имаше и подгрев и обдухване, беше с комфортен салон с кожа напа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от AlonsoBest » 24 Ное 2023, 9:41

Вуйчо написа:Моята бе от първите (произведена Май 2017) и имаше активиран епъл кар плей. За андроид ауто не мога да кажа дали имаше (така и не си направих труда да свържа телефона с колата посредством usb кабел), но имаше безжичен андроид скрийн миррорирнг, което позволяваше да гледаш на дисплея на навигацията, какво се случва на телефона. Т.е. гледах и ползвах си waze. Но това бе активирано не официално от бмв, а по втория начин.
PS: Имаше и подгрев и обдухване, беше с комфортен салон с кожа напа.

BMW не поддържа жичен Carplay/Android Auto, така че със USB-то нищо повече нямаше да постигнеш. Иначе както казваш за Андроид варианта е със скрийн мироринг. Моята оригинално имаше скрийн мироринг, Carplay допълнително ми отключиха, пак по втория начин. Неудобството на скрийн миръринга е че ако искаш нещо да управляваш, трябва да е през телефона, докато Carplay-a си го контролираш сис тъча, iDrive контролера или Siri.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от Вуйчо » 24 Ное 2023, 14:39

Другото неудобно когато тези опции са отключени по "втория начин", а не оригинално от бмв е, че ако се реши по някаква причина да се ъпдейтва софтуера на колата (в това число и на навигацията), навигацията умира, бриква. Вариант е отново посещение при такъв хакер (който отключва тези опции) и отново даване на 300, 400 или там колко лева пожелаят. Аз го разбрах по трудния начин - бях си оставил колата в Мкар за ъпдейт на софтуера (акция на egr системата, която впоследствие прерастна от софтуерна в хардуерна смяна на egr клапана и охладителя) и след намеса на Мкар навигацията умря. От бмв официално не могат да я съживяват, защото веднъж хаквана, тя не подлежи на пипане с оем софтуер (с какъвто дилърите работят), а само с пиратски такъв. Та... да си знаете за тази тънкост.

PS: сетих се за още едно гадно нещо. Смяна на въздушен филтър на g30 530d. Крачка назад спрямо f10, връща се към E60 като хамалогия, а именно - за да се смени въздушен филтър се сваля разпънката на дясното бомбе, защото тя пречи да се вдигне нагоре капака на въздушния филтър. Не, че е кой знае какво, но си е работа с инструменти, а при f10 530d въздушния филтър се сменява за няма и 10 секунди с голи ръце.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от AlonsoBest » 24 Ное 2023, 19:50

Вуйчо написа:Другото неудобно когато тези опции са отключени по "втория начин", а не оригинално от бмв е, че ако се реши по някаква причина да се ъпдейтва софтуера на колата (в това число и на навигацията), навигацията умира, бриква. Вариант е отново посещение при такъв хакер (който отключва тези опции) и отново даване на 300, 400 или там колко лева пожелаят. Аз го разбрах по трудния начин - бях си оставил колата в Мкар за ъпдейт на софтуера (акция на egr системата, която впоследствие прерастна от софтуерна в хардуерна смяна на egr клапана и охладителя) и след намеса на Мкар навигацията умря. От бмв официално не могат да я съживяват, защото веднъж хаквана, тя не подлежи на пипане с оем софтуер (с какъвто дилърите работят), а само с пиратски такъв. Та... да си знаете за тази тънкост.

Моята е американка и аз нямах друг начин за активиране. Така или иначе го знам това и ги предопреждавам да не барат навигацията като ходя във представителство.

Вуйчо написа:PS: сетих се за още едно гадно нещо. Смяна на въздушен филтър на g30 530d. Крачка назад спрямо f10, връща се към E60 като хамалогия, а именно - за да се смени въздушен филтър се сваля разпънката на дясното бомбе, защото тя пречи да се вдигне нагоре капака на въздушния филтър. Не, че е кой знае какво, но си е работа с инструменти, а при f10 530d въздушния филтър се сменява за няма и 10 секунди с голи ръце.

На 40-ката бензина е на доста лесно място и се сменя бързо.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 20.02.2019
Пол: Мъж

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от vasil_1 » 27 Ное 2023, 9:14

Да, това го има в зара при ъпдейт.
Но пък повечето кодери ти ресторват безплатно (ако вече си бил при него и си си платил. Тествано.
Ако ви искат пак пари.. сменете кодера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от equipment » 27 Ное 2023, 20:36

Опитах се да пусна нова тема, но явно админът не я одобри. Харесах една G31-ца, уж със сервизна история. Притеснява ме това, че маслото е сменяно на интервал 20 000- 30 000 км.като сега колата е на 179 000 км. Вие какво мислите, имам ли основание да се въздържам от покупка именно заради тоя сервизен интервал.. .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от E30driver » 28 Ное 2023, 11:50

equipment написа:Опитах се да пусна нова тема, но явно админът не я одобри. Харесах една G31-ца, уж със сервизна история. Притеснява ме това, че маслото е сменяно на интервал 20 000- 30 000 км.като сега колата е на 179 000 км. Вие какво мислите, имам ли основание да се въздържам от покупка именно заради тоя сервизен интервал.. .


В Западна Европа такива коли на 95% се купуват за служебни. БМВ дава такъв интервал на смяна, съответно никой няма да сменя на служебната кола на по-малко. Ако всичко е наред и километрите са такива, не бих се притеснявал. Друг е въпроса, че точно 5-ца комби служебна тези километри не рядко ги минава за 2-3 години и след това се сменя, така че ако е на повече години трябва да се провери добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от Ненко Вранков » 28 Ное 2023, 19:24

Вуйчо написа:...
PS: сетих се за още едно гадно нещо. Смяна на въздушен филтър на g30 530d. Крачка назад спрямо f10, връща се към E60 като хамалогия, а именно - за да се смени въздушен филтър се сваля разпънката на дясното бомбе, защото тя пречи да се вдигне нагоре капака на въздушния филтър. Не, че е кой знае какво, но си е работа с инструменти, а при f10 530d въздушния филтър се сменява за няма и 10 секунди с голи ръце.

човек, изписа 100 недостатъка на G30 спрямо по-старите, които са абсолютно субективно мнение, ама тук вече - заеби ... не знам ти колко филтри сменяш, ама аз - много.. и мога да ти кажа, че е едно от най-хубавите неща, това че разкараха онази глупост капака на мотора да е "кутия" .. и вечно да влизат пепалаци и топъл въздух, заради преебани и изпечени уплътнения на капака, станали на камък.. и изпочупени крепежи.

Не знам кой по колко КМ има зад гърба си, давайки мнения, но моето за 260 000км на E серия, 150 000км на F серия и вече 30 000км на G + поддържане и сервизиране на доста такива е, че Всяка по-нова е по-добра! G серията е ПО във всяко отношение. Моторите са много по-адекватни и здрави и икономични.. скоростните кутии са по-бързи, особено с един софтуер, стават ТОП. Разхода на 30d, дори с един прост Stage1 на 310hP e просто смешен.. обезшумяването/комфорта е по-добър...
Салоните и в F и в G са от балатум и качество няма, освен ако не са поръчани с напа кожа, та за спад в качеството не мисля, че може да се говори.. Инфо-медията е Космос напред спрямо F серията.. Surround View-то е класи напред! Завиващия заден мост е по-адекватен... Светлините са по-добри! За минуси не сещам!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от equipment » 29 Ное 2023, 20:09

E30driver написа:
equipment написа:Опитах се да пусна нова тема, но явно админът не я одобри. Харесах една G31-ца, уж със сервизна история. Притеснява ме това, че маслото е сменяно на интервал 20 000- 30 000 км.като сега колата е на 179 000 км. Вие какво мислите, имам ли основание да се въздържам от покупка именно заради тоя сервизен интервал.. .


В Западна Европа такива коли на 95% се купуват за служебни. БМВ дава такъв интервал на смяна, съответно никой няма да сменя на служебната кола на по-малко. Ако всичко е наред и километрите са такива, не бих се притеснявал. Друг е въпроса, че точно 5-ца комби служебна тези километри не рядко ги минава за 2-3 години и след това се сменя, така че ако е на повече години трябва да се провери добре.


Колата е януари 2018 година . Ето я и обявата https://m.mobile.bg/details/11700910995500755

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от Вуйчо » 30 Ное 2023, 11:20

Това си е заводски зададен интервал за смяна на масло, 30000км или 24 месеца :dunno: :banghead: :censored: :bang: . В 99% от случаите всички коли от първия собственик (т.е. докато са в гаранция) са така обслужвани. Да видиш кола, която да не е с такива интервали на смяна на масло (а да са по-къси) е цяло чудо. Има такива коли, но са голяма рядкост (аз например имам такава, която още от нова до ден днешен е със смени на масло по на 8 - 9 - 10 хил. км). То въпроса е дали само докато е била в гаранция от първия собственик ли е карана така или и следващите собственици са били същите.

Вариантите са ти няколко: оставяш я тази и продължаваш да търсиш бялата лястовица с адекватни смяни на масло по 10 до 15 хил. км. или взимаш тази и рискуваш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от E30driver » 30 Ное 2023, 12:04

Колата изглежда добре, има си и документи, които изглеждат наред. Това може да се каже по снимки. Като куриоз за сравнение давам кола от същия клас, няколко месеца по-нова, на която попаднах по случайност преди 2 седмици. 442 хиляди километри по километраж и откровено казано на живо изглеждаше дори по запазена от БМВ-то : https://www.mobile.bg/11683172858170617

От друга страна колега си купи преди десет години 535д Е60 от Горубляне от калта (тогава на 7-8 години). Брат му си я кара още без проблеми.

Ако ти харесва колата, вземи някой който разбира или най-добре преглед в сервиз. Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Покупка на G530d, 540d или 550d ?

Мнение от nxn » 30 Ное 2023, 12:49

Вуйчо написа:Това си е заводски зададен интервал за смяна на масло, 30000км или 24 месеца :dunno: :banghead: :censored: :bang: . В 99% от случаите всички коли от първия собственик (т.е. докато са в гаранция) са така обслужвани. Да видиш кола, която да не е с такива интервали на смяна на масло (а да са по-къси) е цяло чудо. Има такива коли, но са голяма рядкост (аз например имам такава, която още от нова до ден днешен е със смени на масло по на 8 - 9 - 10 хил. км). То въпроса е дали само докато е била в гаранция от първия собственик ли е карана така или и следващите собственици са били същите.

Вариантите са ти няколко: оставяш я тази и продължаваш да търсиш бялата лястовица с адекватни смяни на масло по 10 до 15 хил. км. или взимаш тази и рискуваш.


Моето Г20 си го обслужвам всяка година, не че ще го карам след лизинга, но не ми даваше сърце да го въртя 2 години...

ПредишнаСледваща

Назад към G30/G31/G32/G33

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook