покупка на G20 M340i

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 07 Авг 2022, 13:17

Аз последно бях в Мкар края на Юли, преди 1-2 седмици.

Нищо подобно.

Септември имам дата за спирачна течност.
И ще ги карам пак да гледат окачването.

Ако има промяна ще пиша.

Според мен, следващия път пробвай Мкар.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2022, 16:57

carmanf1 написа:Аз последно бях в Мкар края на Юли, преди 1-2 седмици.

Нищо подобно.

Септември имам дата за спирачна течност.
И ще ги карам пак да гледат окачването.

Ако има промяна ще пиша.

Според мен, следващия път пробвай Мкар.
Да, така мисля да правя, до момента заяждания съм получавал само в Ауто Бавария, но и от познат в Мкар знам, че вече БМВ държали на такива неща, затова и го написах. Трябва да ме пратиш при твоя приемчик в Мкар, чувал съм, че при правилна мотивация, за много неща си затварят очите ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от kraska » 07 Авг 2022, 17:53

Гуми , накладки ... това са консумативи. Има европейска директива (интересувах се когато дойде време да сменям задните накладки на гаранционно G20) в която не могат да те задължат не само да ги смениш в техен сервиз , а може и да са друга марка, без щампи бмв и т.н. Просто сервиза трява да е сервиз, всичко да е с ф-ра и т.н. както и частите, за да нямаш проблеми с гаранцията. БМВ препоръчва гумите с * , но никъде не пише ,че те задължава да караш само с такива. Друг е въпроса в нашите представителства ако се правят на ударени и искат да ти продадат гуми с* на двойна цена. Наистина са добри тези с * , ама цената им малко е в повечко при тях. (говоря за БГ представителствата, навън цените са съвсем други). Но за всеки влак си има пътници....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 07 Авг 2022, 18:02

Аз си купих такива със звезда, но разбира се не от тях. Мен не ми пречи, че са със звезда, пречи ми, че трябва да са рън флат. Иначе и джанти не се изправяли и ми предложиха нова за 1200лв без ддс. И ми го обясняваха така все едно те самите всяка година купуват нови джанти…
Това за Ауто Бавария пак…


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 08 Авг 2022, 15:53

Dextuar написа:
carmanf1 написа:Аз последно бях в Мкар края на Юли, преди 1-2 седмици.

Нищо подобно.

Септември имам дата за спирачна течност.
И ще ги карам пак да гледат окачването.

Ако има промяна ще пиша.

Според мен, следващия път пробвай Мкар.
Да, така мисля да правя, до момента заяждания съм получавал само в Ауто Бавария, но и от познат в Мкар знам, че вече БМВ държали на такива неща, затова и го написах. Трябва да ме пратиш при твоя приемчик в Мкар, чувал съм, че при правилна мотивация, за много неща си затварят очите ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Разбира се, ще ти кажа кой е, но не знам дали ще ти се идва до Мкар Пловдив.

Отделно, с мотивация няма да стане, най-много да постигнеш обратния ефект.

Обаче правилната комуникация и отношение работи отлично.

Само от любопитство, Ауто Бавария, чистят ли колите вън и вътре безплатно, при всяко посещение, без значение за какво?

Мкар го правят всеки път, но първо питат дали си съгласен. Естествено че винаги съм, освен ако не бързам много :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 08 Авг 2022, 18:37

carmanf1 написа:
Dextuar написа:
carmanf1 написа:Аз последно бях в Мкар края на Юли, преди 1-2 седмици.

Нищо подобно.

Септември имам дата за спирачна течност.
И ще ги карам пак да гледат окачването.

Ако има промяна ще пиша.

Според мен, следващия път пробвай Мкар.
Да, така мисля да правя, до момента заяждания съм получавал само в Ауто Бавария, но и от познат в Мкар знам, че вече БМВ държали на такива неща, затова и го написах. Трябва да ме пратиш при твоя приемчик в Мкар, чувал съм, че при правилна мотивация, за много неща си затварят очите ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Разбира се, ще ти кажа кой е, но не знам дали ще ти се идва до Мкар Пловдив.

Отделно, с мотивация няма да стане, най-много да постигнеш обратния ефект.

Обаче правилната комуникация и отношение работи отлично.

Само от любопитство, Ауто Бавария, чистят ли колите вън и вътре безплатно, при всяко посещение, без значение за какво?

Мкар го правят всеки път, но първо питат дали си съгласен. Естествено че винаги съм, освен ако не бързам много :ok:
Мият, но не мисля, че е безплатно ;) Иначе тук наблюденията ми са, че без мотивация рядко се случват нещата, за съжаление. Обикновено го разбираш, когато видиш как на теб ти отказват, а на някой познат, който ги мотивира, не. И когото и да съм питал, понеже аз не съм фен на този подход, винаги черпи по един или друг начин особено когато са си стигнали целите и им е все тая за още оборот. Тъжно, но факт, за мое съжаление мога много да разкажа за всички софийски дилърства и все няма да е много положително.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 09 Авг 2022, 10:27

Специално от Ауто Бавария аз останах с не хубави впечатления.

Предното ми БМВ (Ф30-ката) я купих от тях.
Случайно бяха пропуснали да ми пратят 2 страници от сервизната история, на което аз не съм обърнал внимание, че в .pdf-a, който ми пратиха липсват 2 страници.

Колата беше на 3г., premium selection и още малко заводска гаранция останала, докато стане на 4г.

После при първото посещение за масло в Мкар, всичко лъсна, като барабонка в цедак.

Нищо фрапантно, но стана ясно че Ауто Бавария се изложиха като кифладжии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Leon » 09 Авг 2022, 11:04

Кое нещо в България става без "имам човек", та се чудите за БМВ дилърите :mhihi:

Инче от Дару 2 пъти са ми връщали колата измита, даже ми пускат линк с видео как я мият :yes:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 09 Авг 2022, 12:28

Сменях спирачна течност в Дару, пратиха ми две клипчета, как почват да сменят течността и как изкарват колата, когато стана готова. Ауто Бавария мога да разкажа много неща, как фиктивно изписват части, но не и реално тези, които са проблемни, защото им трябват другите, как фактурират ремонти, които не са направили и още много, много такива неща. За съжаление БМВ България всячески се опитва да ги покрие, за да не поемат отговорност.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Bavarishe » 09 Авг 2022, 15:20

Dextuar написа:Сменях спирачна течност в Дару, пратиха ми две клипчета, как почват да сменят течността и как изкарват колата, когато стана готова. Ауто Бавария мога да разкажа много неща, как фиктивно изписват части, но не и реално тези, които са проблемни, защото им трябват другите, как фактурират ремонти, които не са направили и още много, много такива неща. За съжаление БМВ България всячески се опитва да ги покрие, за да не поемат отговорност.


Sent from my iPhone using Tapatalk

БИВА БИВА да си неблагодарен,но вече изглежда жалко.Защо не плака като ти смениха фаровете?Защо не плака като ти изправиха колата,която си взе крива от МКар?Защо като ти показват дефектите ти по колата се съгласяваш и после плачеш,че не е така?Отговора е ясен,защото и ти незнаеш.И докато търсиш "човек" и досаждаш постоянно с невидимите ти проблеми на наистина перфектната кола ще храниш всички.Това си е чиста доза хейтърство без смисъл.И престани да ръсиш тъпотии и общи лафчета,защото се излагаш.Гледам от 10 човека само ти се оплакваш,а за някой хора БМВ е направило дори много ;)
ТДС - Турбо Див Селянин

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от cww » 09 Авг 2022, 15:55

Leon написа:Кое нещо в България става без "имам човек", та се чудите за БМВ дилърите :mhihi:

Инче от Дару 2 пъти са ми връщали колата измита, даже ми пускат линк с видео как я мият :yes:


Да не изпадам в прекален оф топик, но и аз да метна своите 5 ст. по темата.
Моето мнение, конкретно за някои от софийските дилъри, базирано на години посещения и общуване с определени хора, е доста по-различно от останалите.
За Ауто Бавария и специално един конкретен човек, който се грижи за колата ми, мога да кажа само и единствено хубави думи. Откликва на всичките ми капризи и прищевки, обгрижва педантично колите и нямам какво повече да искам. Напълно непознат човек, с когото във времето се сприятелихме и когото не се налагаше да стимулирам по никакъв начин, за да си свърши качествено работата. В същия контекст само ще добавя, че една птичка пролет не прави, разбира се и не знам оплакванията на dextuar-a към кого точно са насочени, но е добре човек да помисли дали проблема не е в неговия телевизор, преди така мощно да генерализира и сипе обвинения. Може и да има своето основание, може обаче и да няма.
Дали колата ми е измита, е последното нещо, което ме интересува. Предпочитам да посветят времето да е технически изправна и изрядна, отколкото да ми я мият. Но да, и Ауто Бавария, и Дару Кар ми я връщаха измита.
Също хубави думи (с някои условности) мога да кажа и за конкретен човек в Дару Кар. Но там проблемът е по-скоро, че е само един и поради огромното количество работа, не смогва да свърши всичко по начин, по който трябва. Иначе към техническото изпълнение на някои неща в сервиза имам забележки, докато на практика към Ауто Бавария нямам.
В М Кар София имам само единични посещения...основно до магазина на Бенг и Олуфсен. :mhihi: Не ми направиха добро впечатление по някои други направления и преустанових ходенето там.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 09 Авг 2022, 18:46

Bavarishe написа:
Dextuar написа:Сменях спирачна течност в Дару, пратиха ми две клипчета, как почват да сменят течността и как изкарват колата, когато стана готова. Ауто Бавария мога да разкажа много неща, как фиктивно изписват части, но не и реално тези, които са проблемни, защото им трябват другите, как фактурират ремонти, които не са направили и още много, много такива неща. За съжаление БМВ България всячески се опитва да ги покрие, за да не поемат отговорност.


Sent from my iPhone using Tapatalk

БИВА БИВА да си неблагодарен,но вече изглежда жалко.Защо не плака като ти смениха фаровете?Защо не плака като ти изправиха колата,която си взе крива от МКар?Защо като ти показват дефектите ти по колата се съгласяваш и после плачеш,че не е така?Отговора е ясен,защото и ти незнаеш.И докато търсиш "човек" и досаждаш постоянно с невидимите ти проблеми на наистина перфектната кола ще храниш всички.Това си е чиста доза хейтърство без смисъл.И престани да ръсиш тъпотии и общи лафчета,защото се излагаш.Гледам от 10 човека само ти се оплакваш,а за някой хора БМВ е направило дори много ;)
Нямам представа за какви оплаквания говориш, има едни факти за едни манипулации, които няма как да бъдат прикрити дори от БМВ България, въпреки топлите взаимоотношения с Ауто Бавария, така че ще изчакам колкото е необходимо, за да бъдат доказани където трябва. Мкар както знаеш също имат своята версия, така че остава думата на един официален сервиз срещу думата на друг такъв, ситуация, в която само и единствено клиентът е прецакан, но това е играта по тези ширини явно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Bavarishe » 09 Авг 2022, 19:27

Dextuar написа:
Bavarishe написа:
Dextuar написа:Сменях спирачна течност в Дару, пратиха ми две клипчета, как почват да сменят течността и как изкарват колата, когато стана готова. Ауто Бавария мога да разкажа много неща, как фиктивно изписват части, но не и реално тези, които са проблемни, защото им трябват другите, как фактурират ремонти, които не са направили и още много, много такива неща. За съжаление БМВ България всячески се опитва да ги покрие, за да не поемат отговорност.


Sent from my iPhone using Tapatalk

БИВА БИВА да си неблагодарен,но вече изглежда жалко.Защо не плака като ти смениха фаровете?Защо не плака като ти изправиха колата,която си взе крива от МКар?Защо като ти показват дефектите ти по колата се съгласяваш и после плачеш,че не е така?Отговора е ясен,защото и ти незнаеш.И докато търсиш "човек" и досаждаш постоянно с невидимите ти проблеми на наистина перфектната кола ще храниш всички.Това си е чиста доза хейтърство без смисъл.И престани да ръсиш тъпотии и общи лафчета,защото се излагаш.Гледам от 10 човека само ти се оплакваш,а за някой хора БМВ е направило дори много ;)
Нямам представа за какви оплаквания говориш, има едни факти за едни манипулации, които няма как да бъдат прикрити дори от БМВ България, въпреки топлите взаимоотношения с Ауто Бавария, така че ще изчакам колкото е необходимо, за да бъдат доказани където трябва. Мкар както знаеш също имат своята версия, така че остава думата на един официален сервиз срещу думата на друг такъв, ситуация, в която само и единствено клиентът е прецакан, но това е играта по тези ширини явно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Единствения прецакан си ти и то заради себе си,защото здрава кола няма как да се оправи,а твоято само господ от Мюнхен не ти е казал,че е ок.Съжалявам за деня,в който ни запознаха(въпреки,че ме предупредиха) какъв човек си!Отделял съм от личното си време да ти слушам дивотиите,да ти дам съвет,да помогна за решаването на проблема ти,но психолог и психиатър няма как да стана.Ти си типичния случай направи добро,за да изядеш ла'но.
ТДС - Турбо Див Селянин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 09 Авг 2022, 21:10

Това за 440-ката, която гори 10/100км градско в София ли става въпрос? :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от carmanf1 » 09 Авг 2022, 21:16

Dextuar написа:
carmanf1 написа:А това което си написал долу, какво е?

40и мотор, 4х4, градско в софия, 10л/100 ... :lol:

Тъпо е да опитваш да заблуждаваш себе си ..., от там и хората които ти четат глупостите :winky:


Dextuar написа:F36 B58 - изцяло градско, доста приятно изненадан съм от разхода

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Като съм прекосил София без да стъпя на околовръсното или бул. България или Цариградско в час пик, какво да го напиша - междугалактическо ли, я се осъзнай. Казах ти, избърши пяната от устата и прочети хубаво какво пиша.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook