Въпроси и съвети при избор на G2X

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от ionov » 02 Ное 2022, 11:55

330д по принцип ми е най-удачен за нуждите но не ми харесва ситуацията с дизела а прогнозите са тя да се задълбочи след Декември.
Иначе до сега да бях взел :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Yachev » 02 Ное 2022, 17:38

Какво имаш предвид с "да се задълбочи"?
Да го хване липсата или да му скочи цената още?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 02 Ное 2022, 20:41

Какъв е проблема с дизела колега, особено след като е ЕВРО 6?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 02 Ное 2022, 21:13

За момента е 40 стотинки отгоре, и то за простият, а аз не бих карал такава кола с прост, докато бензина му слагаш 95 и те боли фарът, да не говорим, че разликата във вървежът на 330д и 330и не е толкова голям, нищо че е 6 цилиндъра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от ionov » 02 Ное 2022, 22:01

Нямам в предивд еко норми и тн а покачващата се цена, като след Декември, когато влезе Европейското емарго за руски петрол се очаква цената да се покачи още. Като цяло може и да са само спекулации нямам идея. Моето каране по принцип е предимно извън градско и дизела ми пасва идеално но съм решил да покарам бензин сега.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 26.05.2015
Пол: Мъж
Кара: G20 330iX

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Yachev » 02 Ное 2022, 23:31

Тя и в момента цената е спекулация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от donybg » 02 Ное 2022, 23:41

Здравейте,
Време ми е за смяна на вехтото е91. Като този път съм решил да си купя ново г20, 330и. Понеже това ще е първата ми покупка на чисто нов автомобил, бих оценил ако хората с повече опит тук са склонни да споделят малко опит.
До момента запитване имам само към АутоБавария. Те се държат, както един колега беше споменал, все едно ми правят услуга. В моите представи, при такива покупки може да се очаква някаква отстъпка от цената. АБ предложиха точно 3,2%. При вас как се случиха нещата? Пак в тези граници ли беше отстъпката?

Отделно, има ли смисъл да пусна запитване за същата конфигурация до МКар и БоваКар. Един вид да събера оферти? За какво друго трябва да внимавам?

Извинявам се ако въпросите ми са прекалено дилетантски, но наистина нямам опит в това. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от nxn » 03 Ное 2022, 0:14

При мен беше 22 процента, но заради корпоративни клиенти, но дори без тях беше около 10, също така тогава г20 беше 15 000лв по евтино същата конфигурация като фейса сега. Общо взето отива много пари за 3та серия и около 6 000лв каско както и чакане дълго. На другите места няма да е много по различно.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от alpinjuga » 03 Ное 2022, 9:08

donybg написа:Здравейте,
Време ми е за смяна на вехтото е91. Като този път съм решил да си купя ново г20, 330и. Понеже това ще е първата ми покупка на чисто нов автомобил, бих оценил ако хората с повече опит тук са склонни да споделят малко опит.
До момента запитване имам само към АутоБавария. Те се държат, както един колега беше споменал, все едно ми правят услуга. В моите представи, при такива покупки може да се очаква някаква отстъпка от цената. АБ предложиха точно 3,2%. При вас как се случиха нещата? Пак в тези граници ли беше отстъпката?

Отделно, има ли смисъл да пусна запитване за същата конфигурация до МКар и БоваКар. Един вид да събера оферти? За какво друго трябва да внимавам?

Извинявам се ако въпросите ми са прекалено дилетантски, но наистина нямам опит в това. :)


Сега пазарът не е в полза на купувачите, затова и отстъпките са по-ниски в сравнение от преди една година и едва ли ще има конкуренция между дилърите да те спечелят за клиент като ти обещаят по-голяма отстъпка, според мен. Въпреки това, аз определено бих събрал оферти, най-малкото за да не давам пари на дилъри, които проявяват неуважително отношение.

Освен това по отношение на отстъпките, съм чувал, че е по-изгодно да се поръчва кола в края на годината, защото тогава дилърите може да имат да наваксват с квоти за продажби и да са по-отворени за отстъпки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от carmanf1 » 03 Ное 2022, 9:43

donybg написа:Здравейте,
Време ми е за смяна на вехтото е91. Като този път съм решил да си купя ново г20, 330и. Понеже това ще е първата ми покупка на чисто нов автомобил, бих оценил ако хората с повече опит тук са склонни да споделят малко опит.
До момента запитване имам само към АутоБавария. Те се държат, както един колега беше споменал, все едно ми правят услуга. В моите представи, при такива покупки може да се очаква някаква отстъпка от цената. АБ предложиха точно 3,2%. При вас как се случиха нещата? Пак в тези граници ли беше отстъпката?

Отделно, има ли смисъл да пусна запитване за същата конфигурация до МКар и БоваКар. Един вид да събера оферти? За какво друго трябва да внимавам?

Извинявам се ако въпросите ми са прекалено дилетантски, но наистина нямам опит в това. :)


Задължително оферти и от Бова и Мкар. Отиваш на място, говорите си и оглеждаш какво имат в шоурума и/или какво имат вече поръчано в Германия и е в процес на производство/доставка.

Може да имат нещо, което да ти допадне, а на тези коли правят много по-големи отстъпки, отколкото на конфигуратор. Защото им трябват продажби сега, не след 6-12 месеца.
Отделно на конфигуратор може да чакаш 6-9-12 месеца да дойде колата.

Ама не само в софийските дилърства да видиш и да питаш за оферти, ами обиколи и питай за отстъпки в другите градове, или поне им звънни и си говорете за отстъпки и какво имат налично.
Може да са под една шапка дилърствата, но са си различни губерни по градовете.

Моя случай беше такъв. Знаех какво точно искам и отидох да конфигурирам и да пускам поръчка за производство.

За късмет се оказа, че в шоурума имаха точно това, което исках, дори с доста повече екстри, от които щях да поръчвам.
(с изключение на джантите, но тях бързо и лесно ги коригирах с тези които исках)

Говорихме си 2 дни за цената, направиха ми много сериозна отстъпка и след още 2 дни колата беше при мен - което си е чист късмет, но не пречи да пробваш/огледаш какво имат

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от kraska » 03 Ное 2022, 10:22

Ако говорим за чисто нови коли, то такива на свободна продажба от дилърствата почти няма. Ако някое демо случайно са поръчали и случайно решат да ти го продадат или някой не изчакал колата си, но е много малко вероятно. Отстъпките нямат нищо общо с тези преди година. Купувачи има - коли няма. На електричките и 2% ако дадат е добре. На корпоративни неелектрички 10% отстъпка я се съберат , я не. Квотите германците ги раздават както си преценят. Общо взето поръчаваш и чакаш да видиш каква дата евентуално ще ти дадат за производство. Гаранция ,че ще се произведе тогава обаче няма. В момента сме в пика на вдигнати цени от завода, досега по спомен 5 пъти ги сменяха нагоре и същевременно падаха и отстъпките в дилърствата. Доколкото знам за разлика от Мерцедес например, БМВ не могат да си поръчват коли които не са на клиенти с договор и капаро, освен демо. Скоро нещата ще се понормализират, по-малко поръчки и до някаква степен сроковете на доставка ще се посвият, стига разбира се да не изскочи още нещо освен ковид, Украйна ........
Задължително искай оферти от Мкар и Бова !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10428
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Leon » 03 Ное 2022, 13:31

Чиста лудост е в момента да купуваш нова кола. Иначе в Бова и Мкар има хора от форума и БМВ ентусиасти, може да се свържеш и да видиш какво ще кажат.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Bexim » 03 Ное 2022, 16:13

@Leon, сподели защо така мислиш?

ПП ако ще е 330и на задно - задължително ШПЕР, но не го намирам в конфигуратора на БМВ, да не са го махнали при фейса?
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от Jorixa » 03 Ное 2022, 16:25

ionov написа:Нямам в предивд еко норми и тн а покачващата се цена, като след Декември, когато влезе Европейското емарго за руски петрол се очаква цената да се покачи още. Като цяло може и да са само спекулации нямам идея. Моето каране по принцип е предимно извън градско и дизела ми пасва идеално но съм решил да покарам бензин сега.


Цените на дизела са спекулативни в момента. Няма реална причина да е по-скъп от бензина и до няколко месеца най-вероятно ще се изравнят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпроси и съвети при избор на G2X

Мнение от ionov » 03 Ное 2022, 18:44

Jorixa написа:
ionov написа:Нямам в предивд еко норми и тн а покачващата се цена, като след Декември, когато влезе Европейското емарго за руски петрол се очаква цената да се покачи още. Като цяло може и да са само спекулации нямам идея. Моето каране по принцип е предимно извън градско и дизела ми пасва идеално но съм решил да покарам бензин сега.


Цените на дизела са спекулативни в момента. Няма реална причина да е по-скъп от бензина и до няколко месеца най-вероятно ще се изравнят.


Всъщност има и тепърва ще има по-голяма. Завишеното потребление на дизел за отопление в Европа сега през зимата + ембаргото на руски петрол от Декември. Като цяло има и спекулация, защото цялата икономика лежи на дизела но изравняването според мен няма да е толкова скоро. Но да видим де...

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook