Потенциални проблеми при внос от чужбина

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от F30 » 28 Дек 2022, 10:50

Здравейте, колеги, обмислям внос от чужбина - или от Европа (Германия или Италия), или от Америка (САЩ или Канада).

Първият въпрос, който ми изниква, е дали има някакви несъответствия, заради които мога да имам проблем с регистрацията в КАТ (напр. червени мигачи) и колко сложно и скъпо е отстраняването им.

Вторият въпрос е свързан с наличните екстри и услуги, които може да не работят в България - напр. четене на пътни знаци, обновяване на софтуера по интернет и т.н.

Моля който има впечатления да сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от carmanf1 » 28 Дек 2022, 15:03

Аз бих подходил по следния начин:

1. Премиум селекшън от България или от 1ви собственик в БГ - отиваш, гледаш, караш. Ако не си харесаш - вариант 2:

2. Премиум селекшън от Европейските дилърства и да ти я докарат, но купуваш нещо, което не си го видял/карал

3. Америка/Канада - аз не бих купил. 95%+ колите от там са леш - наводнявани или яката изчеластрени (тоталки), за да дойдат на цена до тук.
Това е всеобщо известно вече. Имало и хубави, но това май е като 6-ца от тото-то да уцелиш.

4. От неоторизиран дилър, разбирай случайна автокъща в Европа, аз не бих купил такава кола.

Относно екстрите, услуги, четене на знаци, ако е европейска няма грижи. За американки/канадки - нямам представа.
Само знам, че на американки/канадки - гаранцията в европа не важи.

За регистрацията на американки/канадки, нямам представа.

ПС. И не знам защо, но моята в чужбина разчита повече знаците от колкото у нас :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 9.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2001 E39 M5

Re: Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от Kordoff » 28 Дек 2022, 15:56

carmanf1 написа:Аз бих подходил по следния начин:

1. Премиум селекшън от България или от 1ви собственик в БГ - отиваш, гледаш, караш. Ако не си харесаш - вариант 2:

2. Премиум селекшън от Европейските дилърства и да ти я докарат, но купуваш нещо, което не си го видял/карал

3. Америка/Канада - аз не бих купил. 95%+ колите от там са леш - наводнявани или яката изчеластрени (тоталки), за да дойдат на цена до тук.
Това е всеобщо известно вече. Имало и хубави, но това май е като 6-ца от тото-то да уцелиш.

4. От неоторизиран дилър, разбирай случайна автокъща в Европа, аз не бих купил такава кола.

Относно екстрите, услуги, четене на знаци, ако е европейска няма грижи. За американки/канадки - нямам представа.
Само знам, че на американки/канадки - гаранцията в европа не важи.

За регистрацията на американки/канадки, нямам представа.

ПС. И не знам защо, но моята в чужбина разчита повече знаците от колкото у нас :lol:


За колите от Америа не съм съгласен с теб, повечето ми коли са от там и са на реални километри и със сервизна история, докато повечето в Европа или нямат история или нещо не се връзват правилно с пробега, отделно подръжката в Европа на повечето места я знаем каква е - никаква.

Отност за знаците, може да имаш някакви ограничения в Kafas камерата, зависи какво е зададено като кодировка в нея.

По темата :

За мен най-важното е километрите и обслужванията на каквато и да е кола, моят съвет би бил първо да прецениш какво търсиш - дизел/бензин, след това вече купето, което най-добре ще ти върши работа и тогава според нуждите се избира и правилния мотор. Аз лично избягвам дизелите, за мен най-правилният избор би бил 340i (B58), но ако не ти е по-нуждите няма смисъл да набиваш такива пари.
За най-бърза връзка с мен - Viber/WhatsApp/Telegram - +359895653175

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от Dextuar » 28 Дек 2022, 16:02

Откъм карти за навигация, четене на знаци и тем подобни софтуерни разлики - няма да имаш никакъв проблем колата да се прекодира и да заработи като европейска, това включва и софтуера за управление на мотора, защото и той е различен.

carmanf1 написа:Аз бих подходил по следния начин:

1. Премиум селекшън от България или от 1ви собственик в БГ - отиваш, гледаш, караш. Ако не си харесаш - вариант 2:

2. Премиум селекшън от Европейските дилърства и да ти я докарат, но купуваш нещо, което не си го видял/карал

3. Америка/Канада - аз не бих купил. 95%+ колите от там са леш - наводнявани или яката изчеластрени (тоталки), за да дойдат на цена до тук.
Това е всеобщо известно вече. Имало и хубави, но това май е като 6-ца от тото-то да уцелиш.

4. От неоторизиран дилър, разбирай случайна автокъща в Европа, аз не бих купил такава кола.


Донякъде съм съгласен с горния пост само имай в предвид, че местните БМВ дилъри са не по-малко изпечени мошеници в някои отношения точно като автокъща от Горубляне! Знам, че звучи странно и несериозно, но това са фактите - не вярвай на проверките, които уж правят за премиум селекшън автомобилите, защото тези проверки се правят само на хартия в повечето случаи. Може да разчиташ на една измислена гаранция (която реално е застраховка, ако фабричната гаранция е изтекла) и то само ако някой в дилърството благоволи да си наруши спокойствието. Знам, че не звучи сериозно - при такъв гаранционен ремонт печели първо дилърството от парите за ремонта и от това, че ти оставаш доволен клиент, после печелиш и ти, че ти е отстранен някакъв проблем. Звучи добре, нали? Да, ама хората, които са на заплата в дилърствата им е се тая дали ще спечелят нещо от теб или дали ти ще останеш доволен - и в повечето случаи дори не искат да си мръднат пръста.

Така че като търсиш кола, това определено е бонус, ама не й чак такъв, който да компенсира доста често много по-скъпата цена на кола, продавана от официално дилърство.

П.С: Познавам поне 2-ма, които си продадоха премиум селекшън колите, точно заради некадърността на няколко дилърства да отстранят проблеми с потропвания и похлопвания на коли под 15к км, актуален, фейслифтов модел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 218
Регистриран на: 14.07.2016

Re: Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от djvice » 28 Дек 2022, 18:03

F30 написа:Здравейте, колеги, обмислям внос от чужбина - или от Европа (Германия или Италия), или от Америка (САЩ или Канада).

Първият въпрос, който ми изниква, е дали има някакви несъответствия, заради които мога да имам проблем с регистрацията в КАТ (напр. червени мигачи) и колко сложно и скъпо е отстраняването им.

Вторият въпрос е свързан с наличните екстри и услуги, които може да не работят в България - напр. четене на пътни знаци, обновяване на софтуера по интернет и т.н.

Моля който има впечатления да сподели.




Аз си харесах на 1 година и 25 000км и я купих от представителство в Германия без да съм я видял на живо.Всичко си работи тук,актуализирва се често(дори преди 2 дни пак :D ),гаранцията важи и тук.По вероятно е да попаднеш на читава кола от Германия,ако ще и турчин-собственик на автокъщата,отколкото от БГ представителство.
П.С. Това е 3та кола от Германия,от Италия нямам опит,от САЩ последно време само отрицателни отзиви чувам.
Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Потенциални проблеми при внос от чужбина

Мнение от E.5KOV » 29 Дек 2022, 10:50

Не знам, какъв финансов лимит си определил, но ако имаш възможност, купи си кола от дилър на избраната марка в Германия. Най-често ще имаш 2 години гаранция, която гаранция безусловно важи и у нас, а има и възможност за продължаване на тази гаранция тук на място, срещу доплащане. Такива коли са на 10-20-30 хил.км. и никога не съм чул някой да се оплаква от такава покупка. Според привържениците на конспиративните теории и сред тези коли има не толкова добри... Но ако дилърските коли не са толкова добри, то вероятността да се сдобиеш с авто-монтьорски занаят е 100 пъти по-голяма, при покупка на кола от случаен търговец ...

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook