Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от F30 » 15 Мар 2023, 9:10

Колеги, тотално се обърках, когато се опитах да разбера кои онлайн и други услуги са абонаментни и приключват напр. след 3 години от купуването на колата.

Също не можах да разбера каква е разликата между различните опции в тази връзка - видях, че има Business Package, Innovation Package, Connected Drive Professional и т.н., но не мога да разбера каква е разликата и коя от тези опции какво повече дава.

Надявам се някой да може да обясни с прости думи :)

Ще съм благодарен и някой линк ако пуснете, който ясно обяснява тези неща, защото всичко, което намерих в Гугъл, само още повече ме обърка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от nxn » 15 Мар 2023, 13:46

Business Package, Innovation Package, Connected Drive Professional - това са пакети като екстри на колата, всички са с 3 години абонамент по подразбиране.
Абонаментите лесно можеш да ги видиш от My BMW приложението.
Абонаментите са няколко, като всички са с еднакво време - 3 годин:
USB Map Update - да си ъпдейтваш картите на колата чрез усб, безполезно, понеже всеки апал карплей/андроид ауто и гугъл карти/вазе.
bmw connected package professional - https://www.bmw.co.uk/en/shop/ls/dp/Con ... l_Store_gb

Единственото, което ще ти липсва, са функциите от приложението, отключване и заключване, и ако имаш палене през приложението, другите неща, според мен, са глупости.
Мисля, че този пакет е 120$ на година, ако не са го променили, не знам колко си струва, лично на мен като изтече ще пробвам без него и тогава ще реша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от F30 » 15 Мар 2023, 17:34

My BMW приложението не ми дава да го подкарам без регистрация, а за регистрацията се иска ID на автомобил, какъвто все още нямам :)

А как стои въпросът с някаква SIM карта, която се инсталирала в колата? На някой от българските оператори ли е, през тази карта ли минава целия интернет трафик (напр. за обновянане на картите на колата, YouTube клипчета и т.н.) и може ли да се ползва data internet на личния мобилен телефон, който се свързва с колата?

А тази статия долу направо ме доразби! В нея пише, че дори базови екстри като ACC и HUD били част от ConnectedDrive и съответно не работят, ако не платиш абонамент...
https://www.carbuyer.co.uk/tips-and-adv ... ecteddrive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от nxn » 16 Мар 2023, 0:43

Повечето от тези или са булшит или са фейк. От всички там, само за автоматични дълги и информация за трафик, която е по-зле от вазе, от към асистенти, съм виждал да е като пакет и да изтича.
Относно сим картата, сложена е от БМВ, не те вълнува къде е, към кой е вързана и подобно. Колата има вифи, който се ползва за андроид ауто и карплей, но мисля, че като се вържеш към него нямаш интернет, така че трябва да позлваш твоя. Но този нет го ползваш за конектед услугите, тоест дистанционно да се вържеш към колата, да слушаш вътре спотифай и такива. Ютюб няма, освен ако не си с кракнат андроид ауто. Картите се теглят от официалният сайт, записват се на флашка и се слагат ръчно с флашката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от F30 » 21 Мар 2023, 13:06

Колеги, може ли линк към някакъв PDF файл, където са обяснени тези неща? Свалих си цялата книжка с инструкции за модела и прочетох 370 страници, но точно за тези неща нямаше и думичка...

И все още се чудя - може ли нещо при порверка по VIN номера да излиза като екстра със съответните 3 символа на кода, а да не работи, защото не е платен абонамент? Или всичко, което е като екстра със съответния код винаги работи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от carmanf1 » 21 Мар 2023, 16:33

При мен няма нещо, което да не работи. Ама колата е на 2.5г., с 4г / 200к км заводска гаранция.

Нито са ме информирали за абонаменти като я купувах нова, нито нищо. Нито в договора го пише.

Платил съм си за всички екстри и само да посмеят да ми ги направят на абонамент - и съм напълно убеден, че няма да го направят.

По-скоро тези абонаменти са за нови коли, които сега се поръчват - съответно трябва да те уведомят за цялата схема, когато поръчваш.

И в крайна сметка приятелски съвет, спри да четеш кусурнайсе страници. Купувай и се радвай на колата всеки ден.

Колкото повече го мислиш, толкова по-лошо. Колата е за кеф и да й се радваш на макс без да я мислиш.

А тя, все някога ще се развали :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от F30 » 21 Мар 2023, 18:06

А някой да е купувал втора ръка и някой от излизащите по VIN номер екстри да е била ограничена или да не е работила?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 23.04.2021

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от alpinjuga » 22 Мар 2023, 9:13

Някои от екстрите, които са маркирани с кодове, са свързани с Connected Drive услугите и е възможно да не работят, ако абонаментът е изтекъл. Например Connected Drive, Teleservices, Connected Professional Package, Live Cockpit Professional и всякакви такива. Спешното повикване също е свързано с тях, но то би трябвало да работи дори и да ти изтече абонамента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от nxn » 22 Мар 2023, 15:52

carmanf1 написа:При мен няма нещо, което да не работи. Ама колата е на 2.5г., с 4г / 200к км заводска гаранция.

Нито са ме информирали за абонаменти като я купувах нова, нито нищо. Нито в договора го пише.

Платил съм си за всички екстри и само да посмеят да ми ги направят на абонамент - и съм напълно убеден, че няма да го направят.

По-скоро тези абонаменти са за нови коли, които сега се поръчват - съответно трябва да те уведомят за цялата схема, когато поръчваш.

И в крайна сметка приятелски съвет, спри да четеш кусурнайсе страници. Купувай и се радвай на колата всеки ден.

Колкото повече го мислиш, толкова по-лошо. Колата е за кеф и да й се радваш на макс без да я мислиш.

А тя, все някога ще се развали :mrgreen:


Като гледам сме ги вземали по еднакво време, та в моят договор пише:
3.2 Договорът за BMW ConnectedDrive по точка 1.3 е безсрочен. Срокът на другите Услуги, заявени в
допълнение към базовите Услуги се определя в Описанието на услугите. По принцип, срочната, платена услуга
е със срок от максимум две години, който се продължава автоматично с максимум една година, освен ако
клиентът не я прекрати преди края на уговорения срок, със шест седмично предизвестие.

което съвпада с 3те години за абонаментните услуги, които се виждат в приложението.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2018
Пол: Мъж

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от hdanchev » 27 Юли 2023, 16:01

Здравейте Колеги. Взех на жена ми G20 2.0d колата е на 19000км произведена 2020г и е пълна с екстри включително Connected drive professional. Проблема е, че през приложението не ми дава нито да видя локацията на автомобила нито да отключам, заключвам. Дава ми следното - To access full functionality including Remote Services, Vehicle Data, please check service availability for your vehicle and activate your subscription. Под този надпис има линк към BMW Shop и там има CONNECTED BOOSTER PACKAGE 89 ЛИРИ . Никъде няма Remote service услуга за добавяне.

Имам и BMW G11 7-ма серия на 5 години и там си работи абсолютно всичко в приложението и никога не е искало някакво подновяване.

Дали ако купя този пакет ще тръгнат Remote Services?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от nxn » 01 Авг 2023, 16:40

hdanchev написа:Здравейте Колеги. Взех на жена ми G20 2.0d колата е на 19000км произведена 2020г и е пълна с екстри включително Connected drive professional. Проблема е, че през приложението не ми дава нито да видя локацията на автомобила нито да отключам, заключвам. Дава ми следното - To access full functionality including Remote Services, Vehicle Data, please check service availability for your vehicle and activate your subscription. Под този надпис има линк към BMW Shop и там има CONNECTED BOOSTER PACKAGE 89 ЛИРИ . Никъде няма Remote service услуга за добавяне.

Имам и BMW G11 7-ма серия на 5 години и там си работи абсолютно всичко в приложението и никога не е искало някакво подновяване.

Дали ако купя този пакет ще тръгнат Remote Services?


Първо виж през кой портал си направил регистрацията, дали през ЕУ или през УК, пробвай и през другия с нова и може да имаш повече късмет. Иначе по принцип се купува нов пакет след 3 години и 4 месеца мисля.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 27.04.2018
Пол: Мъж

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от hdanchev » 14 Авг 2023, 16:54

Първоначалната регистрация съм я направил през UK както и на другото ми БМВ. Днеска изтрих тази кола и направих регистрация през европейското и пак не става. Като натисна от прилжението на Connected drive upgrades ми излизат следните опции за ъпгрейд: Safety Camera information , Connected Packege XL , Concierge Services, Service inclusive, Map update Package

отдолу на Booked Services излизат : Smartphone integration, Teleservices, Remote Software Upgrade, Intelligent Emergency Call

Никъде няма Remote Services и дали ако заплатя този Boost XL пакет ще се активират?

На другата ми кола 7 серия има опция за активация на GPS проследяване, а на 3-ката никъде не намирам това в менюто за да го активирам. Някой може ли да помогне?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Онлайн / Абонаментни услуги (Connected Drive и др.)

Мнение от marto74bg » 02 Сеп 2023, 16:01

hdanchev написа:Първоначалната регистрация съм я направил през UK както и на другото ми БМВ. Днеска изтрих тази кола и направих регистрация през европейското и пак не става. Като натисна от прилжението на Connected drive upgrades ми излизат следните опции за ъпгрейд: Safety Camera information , Connected Packege XL , Concierge Services, Service inclusive, Map update Package

отдолу на Booked Services излизат : Smartphone integration, Teleservices, Remote Software Upgrade, Intelligent Emergency Call

Никъде няма Remote Services и дали ако заплатя този Boost XL пакет ще се активират?

На другата ми кола 7 серия има опция за активация на GPS проследяване, а на 3-ката никъде не намирам това в менюто за да го активирам. Някой може ли да помогне?

Remote Services е част от Connected Packege XL. Ако го заплатиш ще се активира всичко. Както са писали по-горе колегите, след 3-тата година се плаща.

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook