Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.09.2023
Пол: Мъж

Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от emostil » 21 Сеп 2023, 19:33

Здравейте хора, предварително се извинявам ако тази тема вече е обсъждана.
Преди няколко дни си купих bmw g20 330i 2020 година бензинова 258 коня (ако не се лъжа). Страхотна е и много ме радва но имам едно притеснение и то е следното, казано в прав текст - Колко струва поддръжката на колата ?
Колко струва смяна на маслото на двигателя заедно със всички филтри (горивен, въздушен, маслен и купе. Ако има и друг който пропускам, моля ви споделете кой е той) ?
Тъй като скоростната кутия е автоматична, ми казаха, че смяната на маслото на кутията е скъпо, но колко ? 1 000 лв ? 2 000 лв ?
Дайте мнение за ходовата част ? Доколкото разбрах колата е с хидравлично окачване, то достатъчно здраво ли е за нашите пътища ? Естествено имайте в предвид, че колата ще се пази, като се кара бавно в лоша пътна обстановка.
Веригата на двигателя на колко километра се сменя ? И колко г/д струва ?
Свещите през колко километра се сменят и колко струват ?
Въпросите станаха доста но предполагам ме разбирате :)
Естествено бих бил много благодарен да споделите мнението си :)

Предварително ви благодаря !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от pampo » 22 Сеп 2023, 9:03

Купил си си кола за 70-80 хил и се притесянваш, че ще е скъпо обслужването?
Според мен каското на колата ще е осезаемо по-скъпо на годишна база от разходите по поддръжка поне още 5 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от zvetiko » 22 Сеп 2023, 11:03

Хора, които имат подобни коли, казват, че разходите са около 10 000 на година. Ако няма ремонти. Ако има, тогава нямат таван- да кажем само една крушка на габарит ти е няколкостотин лева. Щом имаш съмнения дали ще можеш да си позволиш да смениш маслото на двигателя, тази кола не е за теб.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.09.2023
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от emostil » 22 Сеп 2023, 12:58

Благодаря ви за отговорите но с нищо не ми помагат. Както виждате аз съм задал въпросите си ясно, точно и кратко.
Ако не карате такава кола и не можете да ми отговорите точно колко пари сте похарчили значи не можете да ми дадете акуратни отговори.
От тук нататък бих ви предложил да губите времето на някой друг но не и на мен.
Искрено бих ви помолил да оставите коментарите на хората които могат да кажат нещо по-смислено от вас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от carmanf1 » 22 Сеп 2023, 13:38

Как ги измислиха тия 10К на година не знам.

На година имаш смяна на масло и тва е. В БМВ с всички филтри е около 500лв.
Ако отидеш в алтернативен сервиз, може би и 300 да дойде.
Свещите не са космически, колко да са 200-300 лв, ама ги сменяш на 40-50К км.

Масло скоростна кутия е около 1000лв и 1500лв да е, кво толкова, сменяш го на 80 - 100 - 120К км.
Ти за гуми ще дадеш много повече за тва време.

Здрави са и нямат проблеми. Ако се плашиш от скъпи ремонти обаче, пускаш й една след-заводска гаранция и си готов.

Верига на около 150К км - ама тва е за Ф30-ките. За тоя мотор не знам. Колко да е тая верига 2-3К лв. Ама веднъж на 150К км.

На мен ми смениха рейката по гаранция, че имало няколко ревизии на рейките - виж на твоята дали е сменяна. Ако е сменяна си супер.

Онзи ден бях в БМВ и пак ги питах колко струва рейката от любопитство, че бях забравил - около 7К е рейката.
Така че, ако твоята не е сменяна, пускай след-заводска гаранция и си готов.

Карай, радвай се на колата и не го мисли. Като остареят, тогава ще дойдат филмите.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от GIGA » 22 Сеп 2023, 16:19

emostil написа:Благодаря ви за отговорите но с нищо не ми помагат. Както виждате аз съм задал въпросите си ясно, точно и кратко.
Ако не карате такава кола и не можете да ми отговорите точно колко пари сте похарчили значи не можете да ми дадете акуратни отговори.
От тук нататък бих ви предложил да губите времето на някой друг но не и на мен.
Искрено бих ви помолил да оставите коментарите на хората които могат да кажат нещо по-смислено от вас.


колега честно казано си нагъл.купил колата и тогава се сетил да пита ма колко ще струва това колко онова.
да беше си задал сълзливите въпроси преди да си харчиш парите за тази кола.
губили ти времето колегите,ти губиш времето на целия форум с тези въпроси.
пък колко ще те одерат тепърва ще разбереш на собствен гръб.за БМВ и подобни премиум марки не се задават такива въпроси
щом си могъл да си го позволиш .

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.09.2023
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от emostil » 22 Сеп 2023, 17:08

carmanf1 написа:Как ги измислиха тия 10К на година не знам.

На година имаш смяна на масло и тва е. В БМВ с всички филтри е около 500лв.
Ако отидеш в алтернативен сервиз, може би и 300 да дойде.
Свещите не са космически, колко да са 200-300 лв, ама ги сменяш на 40-50К км.

Масло скоростна кутия е около 1000лв и 1500лв да е, кво толкова, сменяш го на 80 - 100 - 120К км.
Ти за гуми ще дадеш много повече за тва време.

Здрави са и нямат проблеми. Ако се плашиш от скъпи ремонти обаче, пускаш й една след-заводска гаранция и си готов.

Верига на около 150К км - ама тва е за Ф30-ките. За тоя мотор не знам. Колко да е тая верига 2-3К лв. Ама веднъж на 150К км.

На мен ми смениха рейката по гаранция, че имало няколко ревизии на рейките - виж на твоята дали е сменяна. Ако е сменяна си супер.

Онзи ден бях в БМВ и пак ги питах колко струва рейката от любопитство, че бях забравил - около 7К е рейката.
Така че, ако твоята не е сменяна, пускай след-заводска гаранция и си готов.

Карай, радвай се на колата и не го мисли. Като остареят, тогава ще дойдат филмите.


Благодаря ти за мнението, със сигурност ще проуча как стоят нещата с след-заводската гаранция :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от Z3Ro* » 22 Сеп 2023, 20:44

GIGA написа:
emostil написа:Благодаря ви за отговорите но с нищо не ми помагат. Както виждате аз съм задал въпросите си ясно, точно и кратко.
Ако не карате такава кола и не можете да ми отговорите точно колко пари сте похарчили значи не можете да ми дадете акуратни отговори.
От тук нататък бих ви предложил да губите времето на някой друг но не и на мен.
Искрено бих ви помолил да оставите коментарите на хората които могат да кажат нещо по-смислено от вас.


колега честно казано си нагъл.купил колата и тогава се сетил да пита ма колко ще струва това колко онова.
да беше си задал сълзливите въпроси преди да си харчиш парите за тази кола.
губили ти времето колегите,ти губиш времето на целия форум с тези въпроси.
пък колко ще те одерат тепърва ще разбереш на собствен гръб.за БМВ и подобни премиум марки не се задават такива въпроси
щом си могъл да си го позволиш .

Как и защо да не се задават такива въпроси?! Колегата не пита за позициите на ядрените установки на Путин, пита за разходи по поддръжката... Не е нещо ненормално според мен, още повече като знаем как варират цените в бранша на автосервизите... Сега друг е въпросът, че държи малко неподходящ тон, но и отговори от сорта действително не са доста от полза - ако си има тема в раздела и не я е търсил, тогава вината си е само в него ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от kikko » 22 Сеп 2023, 21:42

emostil написа:Благодаря ви за отговорите но с нищо не ми помагат. Както виждате аз съм задал въпросите си ясно, точно и кратко.
Ако не карате такава кола и не можете да ми отговорите точно колко пари сте похарчили значи не можете да ми дадете акуратни отговори.
От тук нататък бих ви предложил да губите времето на някой друг но не и на мен.
Искрено бих ви помолил да оставите коментарите на хората които могат да кажат нещо по-смислено от вас.


Колега по-спокойничко с тона, много си нов за да даваш наклон. Сега по темата:
Колата е доста нова, заради това не очаквай сериозни проблеми. Малко хора във форума карат такива, повечето сме с доста по-стари модели и не очаквай много информация от първа ръка. Моят съвет е карай си колата и се радвай, а за цени най-лесно да изпратиш запитвания на няколко сервиза за обслужване, смяна на вериги и другите ремонти, които те интересуват. Имай в предвид, че цените може да варират доста. Успех с колата.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 22.04.2016
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 525/E61 2004g.

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от GIGA » 23 Сеп 2023, 8:41

вчера реагирах доста емоционално и съжалявам.но във форума има раздел за въпросния модел /верно че е само 1 страница/
но пък за случая със колегата има тема от 7-8 страници от уважавания капацитет колегата Атсалов.
колегата с въпросния автомобил поне нея да беше прочел.


Въпроси и съвети при избор на G2X
мнение от Atsalov » 31 Яну 2021, 12:58

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от Jorixa » 23 Сеп 2023, 9:50

zvetiko написа:Хора, които имат подобни коли, казват, че разходите са около 10 000 на година.


Къде 10 бона за тоя 4 цилиндров бензин бе :mhihi: Махни една нула по-скоро. Стига да няма някви технически проблеми разбира се, щот реално коли на 3 години съм виждал да са на леща вече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от pampo » 23 Сеп 2023, 12:31

Каско, гражданска и данък са 4000-4500 на година. Нормалното обслужване carmanf1 го е написал (той има такава, та може да си позволи да пише в тая елитарна тема на чувствителния нов притежател)
До 10 бона освен да е гориво, не виждам как ще се запълни за коли, дето повечето са още в гаранция.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.09.2023
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от emostil » 23 Сеп 2023, 15:48

Благодаря за мненията ви по темата. Относно хората които мислят, че съм държал тон, не бих казал, че държа тон, просто бях "впечатлен" от изказванията от типа - "колега честно казано си нагъл.купил колата и тогава се сетил да пита" или пък "Щом имаш съмнения дали ще можеш да си позволиш да смениш маслото на двигателя, тази кола не е за теб." Още в началото се извиних ако вече е обсъждана темата. А въпросите които зададох бяха от чисто любопитство да видя какво мислите вие. Разбира се, че съм сметнал грубо какви ще са разходите по колата, не виждам какъв е проблема да засеча информацията от втори източник - вас. За съжаление доста малък процент от отговорите бяха написани от хора които са наблегнали върху конкретиката.
Не бих искал да убидя някой, но ако човек кара bmw на г/д 15 години и е пръснал една камара пари по колата си, съвсем не означава, че би било така и за нова кола. Или казано по друг начин, аз лично не бих влязал във форум за да дам мнение за порше примерно ... просто защото нито съм се качвал в него нито съм го карал нито съм го имал ... само съм го виждал по улиците :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от carmanf1 » 23 Сеп 2023, 17:32

Точно толкова са ми разходите за каско, гражданска и данък. Към 4400 - 4500 на година. Като каското ми е на 4% от стойността на колата.

Останалите разходи са точно НУЛА на година (изключвам гориво и консумативи като гуми, накладки, дискове).

Моята е в заводска гаранция и всичко е безплатно в БМВ, масла, филтри, спирачна течност, обслужване ... ремонти, части, ако изобщо се наложи нещо.
Та няма как да стигна 10К на година.

Тия 500лв за масло и всички филтри, където ги написах, са си от моята глава, защото държа да си сменям маслото по средата на безплатния БМВ интервал, който е около 15 - 16К км, за моята кола. (Old school съм и сменям на около 7.5 - 8К км)

Моята е с 4г заводска гаранция, защото съм я купувал нова от България. За България БМВ дават 4г без доплащане, иначе в Германия стандартното е 2г гаранция и ако искаш 4г, доплащаш. Та предполагам на колегата колата е от Германия с 2 години гаранция.

Но нищо не му пречи да си плати за след заводска гаранция и да кара с кеф, без да мисли за ремонти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Разходи по поддръжка на BMW g20 330i

Мнение от Jorixa » 24 Сеп 2023, 8:12

pampo написа:Каско, гражданска и данък са 4000-4500 на година. Нормалното обслужване carmanf1 го е написал (той има такава, та може да си позволи да пише в тая елитарна тема на чувствителния нов притежател)
До 10 бона освен да е гориво, не виждам как ще се запълни за коли, дето повечето са още в гаранция.


Човека е питал конкретно за техническа поддръжка. Ся тука кат смятате каско, гориво, автомивка, паркинга в мола и тн може да ги докараме и над 10 бона :mhihi:

Следваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook