Млад ентусиаст с голяма мечта

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: бухово/хаджи димитър/люлин
Пол: Мъж
Кара: само русо и с 19"
Мечтае да кара: същото (е39) ама М

Мнение от CA3108KM » 15 Юли 2009, 12:05

AZIDAHA мн от сарце написана история.. скоро може да се издаде и книга от тоя форум.. кой ка ке започнал.. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Мнение от lubaka_320 » 15 Юли 2009, 12:32

bivola написа:Усещам конкуренция :shock: Много си добър човек , уникални светлосенки :bowdown:
Благодаря за хубавите думи :)


и аз благодаря за похвалните слова.
...
Поста на колегата azidaha,ме накара да се замисля и да оценя това което баща ми е направил за мене,за мене и за моята е21-ца,хилядите пръснати левове по тая кола,само и само да ми угоди,да сбъдне мечтата ми...до ден днешен приемах това като даденост,но сега разбирам че не всички имат моя късмет и все пак не виждам ПунДо в галерията :mhihi: в крайна сметка и твойта мечта става реалност и 30-ката си седи гордо в галерията.Поредното доказателство че човешката мисъл е способна на чудеса.Силното желание,вярата сбъдват мечтите :)

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 15 Юли 2009, 12:35

Лошото , е че и аз съм наследник на пунто :mhihi: и за това си мисля,че трябва да тичам все по - бързо , за да избягам от него и да стигна баварката :)
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Мнение от lubaka_320 » 15 Юли 2009, 12:49

bivola написа:Лошото , е че и аз съм наследник на пунто :mhihi: и за това си мисля,че трябва да тичам все по - бързо , за да избягам от него и да стигна баварката :)


Много зависи как стоят нещата в семейството ти.Ако баща ти е от наща кръвна група,би се смилил над тебе,стига да бачкаш да искараш някой левец,пък той като види че полагаш усилия само и единствено в името на това да получиш така желаният Баварец,ще се замисли сериозно.Ако обаче стария е от типа спокойни,уравновесени,здравомислещи хора,тук ситуацията става малко по сложна,но не и невъзможна.Остават ти обаче няколко скрити коза-баби,дядовци и всякви семейни спонсори,плюс някой и друг месец работа,а и като се вземе на предвид че определено имаш талант,ако концентришаш усилията си с молив в ръка не само в БМВ,ами да речем някой пейзажче,портрети,икони да речем,с този свой талант можеш също да заработиш сериозна сума,която би ти била от полза.Мисля че ти си обмислил сериозно всякви такива варианти за да се сдобиеш с мечтаното возило,но се надявам да съм ти полезен,ако има нещо пусно едно лично,може да пуснем някой рисунчица на изложба...вадят се пари от тоз занаят ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: бухово/хаджи димитър/люлин
Пол: Мъж
Кара: само русо и с 19"
Мечтае да кара: същото (е39) ама М

Мнение от CA3108KM » 15 Юли 2009, 13:32

прав е колегата.. при мен горе доло на поне 30-40 % е даденост в момента това бмв.. тъй като преди година още се знаеше че ще карам курсове и трябва кола.. бащата я взе н осе отказа от нея поради ред причини ( разход, габарити и не искаше да я троши с инстроменти за работа...) тогава каза аз няма да карам тази кола давам ти я оправяй се.. но това не значи че е напълно твоя.. от тогава карам но и поддържам.. музика гуми бензин масла филтри последно изпаднах с 520лв за задна гума ;( заради наще пътища... но мечтите искат жертви...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Мнение от Пинтев » 15 Юли 2009, 15:44

И аз така получих моята баба.Беше на бащта ми,но след като бях работил и спестил някой лев,я откупих от него(той така или иначе си взе джип и искаше да я продава),но това беше най-малкия разход,от там се почнаха разни работи и сега като се замисля че съм хвърлил 2500 лв.Но страст какво да я правиш,единствения пробелм идва от жената,не съм я извеждал напоследак никъде,само вкъщи и спестявам,сега ме е страх да и кажа че ще сменям маслото. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 15 Юли 2009, 16:52

lubaka_320 , намерил съм те в скайп като седнеш приеми ме :) ,а иначе баща ми е точно от противоположния тип , уравновесен , трезвомислещ и така нататака :( ,но нищо не е изгубено :)
Ново :)
Изображение
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Мнение от lubaka_320 » 15 Юли 2009, 17:55

bivola написа:lubaka_320 , намерил съм те в скайп като седнеш приеми ме :)


приет
...
добре се е получила 30-ката,радвам ти се мен,щото полагаш усилия,рисуваш доста както виждам,аз не съм като тебе,рядко се захващам сериозно,но и време липсва :(
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Мнение от Spit-Fire » 15 Юли 2009, 18:01

Аз се запалих по БМВ още преди години. може би 4 или 5. И тогава се почна едно сънуване и нощи в които не съм спал. Все още на крехка възраст мислех, че света е мой и трябва само да изкарам заветната книжка за да имам БМВ. Много нощи не съм спал, много часове в училище съм пропускал като съм рисувал по цял час Е30 и Е36, много моменти с приятели съм загубил за да бъда на сбирка някаде на майната си сред БМВ-та. Порастнах. Направих първи опит за събиране на сума за БМВ - щях да работя цяло лято на село. Ама на село седи ли се да го е..... и така се провали първия ми опит. Нищо , казах си, другото лято пак. Другото лято ставах и на 18 и тогава щях да карам курсове и да взема книжка и се надявах скришно единия ми дядо да ми купи така желаната кола. И така изкарах книжка. Но никой не ми купи кола. Отидох лятото да работя с обещанието да получа едни пари - естествено пресметнати за постна Е30-ка. Но не получих тях. И временни разходи си казаха думата и колкото и да пестях свършваха малко по малко. Станах абитуриент, завърших. Всички мои приятели и съученици се грабнаха да учат за испити или поне се правиха за да оправдаят парите на мама и на тате. Не и аз. Аз гледах с онази дяволито мислеща и пресмятаща усмивка. Сега съм на майка си в междукрачието без приятели, без работа все още и тн. И то защо - казвах, че ще уча тук, че ще си оправя живота. Ще си позволя да цитирам гениален за мен поет - ¨It never stops, when my mama ask me will i change... i tell her yea, but it´s clear i will always be the same..¨
Та защо съм тук или там ли... защото главата ми не знае друга дума или друго нещо различно от БМВ и се стремя да го постигна по-скоро на каквато и да е цена. Луд ли съм? И аз това се питам много, много, много често... Carpe diem baby...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2001 e46 325i;е36 Touring
Мечтае да кара: S50/52

Мнение от lubaka_320 » 15 Юли 2009, 18:10

Spit-Fire написа:Аз се запалих по БМВ още преди години. може би 4 или 5. И тогава се почна едно сънуване и нощи в които не съм спал. Все още на крехка възраст мислех, че света е мой и трябва само да изкарам заветната книжка за да имам БМВ. Много нощи не съм спал, много часове в училище съм пропускал като съм рисувал по цял час Е30 и Е36, много моменти с приятели съм загубил за да бъда на сбирка някаде на майната си сред БМВ-та. Порастнах. Направих първи опит за събиране на сума за БМВ - щях да работя цяло лято на село. Ама на село седи ли се да го е..... и така се провали първия ми опит. Нищо , казах си, другото лято пак. Другото лято ставах и на 18 и тогава щях да карам курсове и да взема книжка и се надявах скришно единия ми дядо да ми купи така желаната кола. И така изкарах книжка. Но никой не ми купи кола. Отидох лятото да работя с обещанието да получа едни пари - естествено пресметнати за постна Е30-ка. Но не получих тях. И временни разходи си казаха думата и колкото и да пестях свършваха малко по малко. Станах абитуриент, завърших. Всички мои приятели и съученици се грабнаха да учат за испити или поне се правиха за да оправдаят парите на мама и на тате. Не и аз. Аз гледах с онази дяволито мислеща и пресмятаща усмивка. Сега съм на майка си в междукрачието без приятели, без работа все още и тн. И то защо - казвах, че ще уча тук, че ще си оправя живота. Ще си позволя да цитирам гениален за мен поет - ¨It never stops, when my mama ask me will i change... i tell her yea, but it´s clear i will always be the same..¨
Та защо съм тук или там ли... защото главата ми не знае друга дума или друго нещо различно от БМВ и се стремя да го постигна по-скоро на каквато и да е цена. Луд ли съм? И аз това се питам много, много, много често... Carpe diem baby...


Изобщо не си луд братле,просто преследваш мечите си като всеки нормален човек.Всеки дава жертви за да постигне мечтите си,въпроса е каква трябва да бъде жертвата и дали си струва да се направи в името на постигането на заветната цел...как гледаш ти на нещата и в ква ситуация си поставен се пита в задачата...
Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Мнение от Spit-Fire » 15 Юли 2009, 18:21

Истината поне за мен е, че ще бъда много по щастлив когато с мои пари купя любимата и в ръката ми се намира ключа към щастието, и най-вече когато за пръв път я запаля и за пръв път включа първа скорост. Това е щастието. Едва ли ще се чувствам по-щастлив ако стоях при приятелите си да се напиваме всяка събота по дискотеки.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 459
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: бухово/хаджи димитър/люлин
Пол: Мъж
Кара: само русо и с 19"
Мечтае да кара: същото (е39) ама М

Мнение от CA3108KM » 19 Юли 2009, 20:26

днес беше първият м ип облизък контакт с бмв ентусиасти от форума :) много се радвам и съм им благодарен

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 20 Юли 2009, 9:40

Младежи...
Ачко... евала за написаното... пък и за снимките... може и аз да покажа малко старо творчество...
Изображение

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Мнение от BMWPetar » 20 Юли 2009, 11:20

Бате, виждам себе си в твоите писания на 100 процента, само дето не мога да рисувам като теб, иначе абсолютно всичко съвпада :D
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Мнение от Bavarcho » 20 Юли 2009, 11:55

BMWPetar написа:Бате, виждам себе си в твоите писания на 100 процента, само дето не мога да рисувам като теб, иначе абсолютно всичко съвпада :D


Е да ама нали си фотограф :D
Добри снимки правиш :D
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook