Млад ентусиаст с голяма мечта

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Млад ентусиаст с голяма мечта

Мнение от bivola » 07 Юли 2009, 22:55

Отварям очи,слънцето прозира през клепачите ми.Денят отново е вторник , някой ще каже какво от това „ден като ден” , но за мен той е специален, защото точно в 21.00ч за пореден път ще обуя лилавите си гуменки и ще се запътя с огромна усмивка към „ОМВ”...Ставам от леглото, а пред мен седи стената , стената осеяна отгоре до долу със снимки на любимата марка , огромната емблема блести в очите ми , а надписа „BMW Motorsport” под нея ме кара да се усмихна.Но не винаги усмивката означава,че човек е наистина щастлив , дълбоко в мен се е настанила една мечта , един блян , който не ми дава покой.Затварям очи за миг... представят си черна кола с две врати на капака гордо седи синьо-бяла емблема наподобяваща въртяща се самолетна перка....Ехх мечтии , кога ли ще дойде този ден , в който наистина ще се събудя , ще погледна през прозореца , а тя ще седи пред блока и ще ме чака , за да поемем заедно някъде...
Поглеждам часовника 7.15...първият звънец ще удари след 15 минути , а аз съм още във вкъщи.Отново закъснял чукам на вратата , отварям , а там смръщената госпожа нервно почва на мрънка:
- Кое време е ,че идваш сега, живееш на 5 минути от училището?
Аз :
- Извинете Госпожо , но се успах.... – казвам лъжливо аз и си сядам на мястото , вадя тетрадка и молив , но не по предмета , а посветена на любимата марка , разлиствам страница след страница коя от коя по – изрисувана от предишната тук Е30 , там Е36 следващата М5...усмивка и блясък в очите Е30 М3....хващам молива и започвам да драскам , приятелят ми до мен гледа и се смее, подшушвайки ми с арогантната си усмивка :
- Ти си се побъркал , спри с тези БМВ-та изнервяш ме вече.
- Изнервям те с какво , всеки си има мания твоята е постоянно да си в женска компания , моята е да рисувам и да говоря за коли - казвам аз !
Очевидно това ми изказване го изнерви допълнително, звънеца бие , междучасие..:
- Да отидем довечера да поиграем билярд ? Не мога – казвам аз, ще ходя на сбирката , може би утре.
Отново нервно ми се нахвърля :
- Защо си губиш времето след като не познаваш никой ? Има ли смисъл да висиш цяла вечер и да гледаш какво правят?
След този въпрос някаква мисъл ми се настани в главата „наистина какво правиш там, какво очакваш” , не след дълго си казах.. стига глупости това с времето ще се промени, ще се запозная с нови приятели , ще започна да уча от тях , ще се чувствам добре в тяхната компания макар и сравнително по – малък както на възраст така и на акъл спрямо тях.
Денят е на половина свършил , прибирам се у дома , хвърлям раницата и се паркирам пред компютъра. Естествено бмвповер-бг.нет , отварям и започвам да чета : „М40Б18 към М20Б25” , „хидравличната рейка тече” , „Губи мощност , падат оборотите”...казвам си , Боже , какво ми разбира главата на мен от такива работи , кога ще започна да чаткам по тези въпроси , за да бъде и аз в кюпа....отново мисълта „има време” се обажда в кухата ми глава.Иии така часове наред прекарани във форума , редица безмислени мнения написани в „Извън темата” и денят си минава ли минава , Слънцето залязва , а момента наближава.
Гася компютъра и започвам да се оправям. По – пътя си мисля , отново ще видя познатите лица , но за жалост само визуално познати...Пристигам , а на паркинга стой сива Е36-ца с черни капаци и таван.....лъска ли лъска все едно е от корица на списание , моментът е прекъснат от раздиращ въздуха рев на познато семейно комби Е30, последвано от седанчето с огромни AZEV-ки и не по – малко респектиращ звук.Наслаждавайки се на гледката както обикновено си взимам кафе , за да не стоя със ръце в джобовете макар,че пак си оставам семкаджия както обичат да казват много от „големите батковци”.Излизам отново навън , а масичките са претрупани от огромната тълпа ентусиасти събрала се да обсъди какво ново. Сядам на масичката зад тях слушайки истории им.Мисля си как след година – две може би и аз ще бъде част от тази банда , от тяхните разговори , от тяхния живот.
След известно време групичката започва да се разпуска всеки поема на някъде , кой към вкъщи , кой с бандатата някъде да се повози, а аз отново се запътвам към стаята осипана с плакати и снимки.Отварям форума и пиша „хубава сбирка се получи” както обикновено ,макар и видяна само отстрани.


И тук малко от рисунките споменати в редовете ми , ако някой има интерес да ги види :)
Изображение
ИзображениеИзображение

А пък въпросното ОМВ е в Дружба,че не съм го пояснил в текста :)
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 8.12.2008

Мнение от bmw_power_x5 » 07 Юли 2009, 23:54

Пич ти си талант трябва да станеш дизаинер !!!! :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2009, 23:55

Евала, много добре рисуваш :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 487
Регистриран на: 1.03.2007
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: е36 compact 95' 1,6
Мечтае да кара: m3 e92

Мнение от Пецата » 08 Юли 2009, 0:34

брат споко всеки един от нас е бил като теб,аз също не познавах никой само 2-3 човека,даже когато почнах да ходя на сбирките на нашия тийм нямах книжка,камули кола,даже след като взех книжла бях с ауди80 на баща ми,но никога това не е било проблем,понеже като седнем на една маса разговорите са винаги за БМВ :),като отидеш няколко пъти на сбирка и вече е друго,в момента се познавам с доста хора и якото е че всички са пекани и винаги готови да помогнат.Разбираш че всъщност всички са не само бмв фенове,ами и добри приятели ;).След това си купих моята е30-ка и от тогава само чаках с нетърпение да идва националния събор или някакво голямо събиране и да отида със нея и да се запозная с още повече хора,но това че си без кола не трябва да пречи на ентусиазма ти ;) Успех и дано си купиш скоро бавареца,който искаш :bchug: :bchug:

Бургаското явление
Аватар
Мнения: 1649
Регистриран на: 21.07.2007
Местоположение: Бургас/София

Re: Млад ентусиаст с голяма мечта

Мнение от Illusion » 08 Юли 2009, 0:37

bivola написа:- Защо си губиш времето след като не познаваш никой ? Има ли смисъл да висиш цяла вечер и да гледаш какво правят?
След този въпрос някаква мисъл ми се настани в главата „наистина какво правиш там, какво очакваш” , не след дълго си казах.. стига глупости това с времето ще се промени, ще се запозная с нови приятели , ще започна да уча от тях , ще се чувствам добре в тяхната компания макар и сравнително по – малък както на възраст така и на акъл спрямо тях.


Е с мен се запозна на ОМВ, но май не се брои това. :)
Mishel_Vaian написа:Качвайте се на бързи ИС-ки. И отзад возете яки Миски. Жените от мотори не разбират.Те колите по цвят избират
Само Илюжън не може се прекара да опита ИС-ка тя да кара

ИзображениеИзображениеИзображение

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Re: Млад ентусиаст с голяма мечта

Мнение от bivola » 08 Юли 2009, 0:45

Illusion написа:
bivola написа:- Защо си губиш времето след като не познаваш никой ? Има ли смисъл да висиш цяла вечер и да гледаш какво правят?
След този въпрос някаква мисъл ми се настани в главата „наистина какво правиш там, какво очакваш” , не след дълго си казах.. стига глупости това с времето ще се промени, ще се запозная с нови приятели , ще започна да уча от тях , ще се чувствам добре в тяхната компания макар и сравнително по – малък както на възраст така и на акъл спрямо тях.


Е с мен се запозна на ОМВ, но май не се брои това. :)

Не само с теб , познавам още 2-3-ма , но теб те няма , а и другите спряха да идват :)
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 12.10.2008
Пол: Мъж
Кара: 93 BMW 325 TD
Мечтае да кара: BMW E30 ///M3

Мнение от BuLdwAiZeR » 08 Юли 2009, 1:02

Браво колега,много увлекателно пишеш и адски готино рисуваш :yes: :yes:
Изображение


eVerY NiGhT In mY DrEaMs i tOuCH yOu i fEeL YoU- mY BMW ///M3 http://vbox7.com/play:9acbe8bb

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10482
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 08 Юли 2009, 11:33

НЕ спирай да рисуваш, човече, и се захвани професионално с това... Имаш мноого сбирки пред себе си, сега работи върху себе си ;) Аз самия престанах да ходя на сбирки по ред причини и ако отида едва ли ще познавам много хора, но май всички сме били "семкаджии". Така че просто съди по-активен по сбирките, представяй се на хората, които познаваш задочно от форума, те ще те запознаят с другите. Не стой с кафето/бирата отстрани, всички хора там са открити и добронамерени, просто нямат представа кой си и какво правиш там... Планирам да посетя следващата люлинска сбирка, може да намина и в дружба, пиши ми едно лс другия вторник, ако успея да отида, ще се видим непременно ;)
Never mistake motion for action...

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 08 Юли 2009, 11:40

Leon , ще ти пиша към края на седмицата :) Благодаря на всички за хубавите думи скоро ще кача още някоя рисунка :winky:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1441
Регистриран на: 28.01.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 2005 E61 525d
Мечтае да кара: просто да кара...
Детайли за колата: <3

Мнение от |`oTuH » 08 Юли 2009, 15:02

Обещаваш ли ми кръгче с 30ката след време, когато я вземеш?
4 8 15 16 23 42

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Мнение от speeder88 » 08 Юли 2009, 15:31

Leon написа: НЕ спирай да рисуваш, човече, и се захвани професионално с това...


пич послушай колегата, когато бях 15-16 годишен рисувах различни модели постоянно, от грозно оцветени и несъразмерни моделите ставаха все по добри, но...
малко по малко загърбих този свий талант, времето за рисуване ставаше все по-малко идеите също, в момента не мога сигурно и една 10-та от това което умеех. малко са хората, които умеят с такава точност да изпипват всеки детайл на колата.
не мога да кача снимки и аз да покажа зашото не съм ги щракнал с фотото, по нататък може да измисля нещо да кача, за сега мога да ти пожелая успех

п.с.
имах един познат който единствено заради автомобилте научи немски и в момента учи това в германия
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 08 Юли 2009, 21:33

|`oTuH написа:Обещаваш ли ми кръгче с 30ката след време, когато я вземеш?

Иска ли питане :D
Изображение
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 26.09.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW i8

Мнение от Amigo0o » 09 Юли 2009, 10:40

Евала браточка.И аз съм в това положение в момента.Нямам книжка камоли бима.Другото лято започвам курсовете и вече броя дните и дано имам $ да си взема баварец.Като видя на улицата БМВ се обръщам след него докато не го изгубя от погледа си, особено като видя е46 :confused: :winky: Някои ми се чудят как може да съм толкова зарибен на тема БМВ защо това защо онова стига с тва БМВ и някви такиа но не им обръщам особено внимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Мнение от B.Tunchev » 09 Юли 2009, 12:27

Същата работа... и аз бях така, повече от половин година, не можех да спя едва ли не, докато минаваха всичките процедури по "изваждането" на книжката и точно така като теб, като видех Е46 по улиците, го гледах докато не го изгубя от поглед... Изключително мъчителен период изживях от около нова година до 19ти май, когато си взех книжката, а за щастие, не бях спирал да търся кола около 3 месеца преди това и мечтата ми се сбъдна направо на следващия ден. На 20ти май следобед, държах в ръцете си талона и ключа на току-що регистрирано Е46 facelift. Този ден със сигурност ще го помня може би цял живот, чувството е неповторимо и ви го пожелавам от все сърце и на двама ви! :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2073
Регистриран на: 6.08.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 600 коня с умивна на лицето
Мечтае да кара: всичко бързо на четири гуми
Детайли за колата: Garrett 3582

Мнение от Smoocki » 10 Юли 2009, 21:46

Leon написа:НЕ спирай да рисуваш, човече, и се захвани професионално с това... Имаш мноого сбирки пред себе си, сега работи върху себе си ;) Аз самия престанах да ходя на сбирки по ред причини и ако отида едва ли ще познавам много хора, но май всички сме били "семкаджии". Така че просто съди по-активен по сбирките, представяй се на хората, които познаваш задочно от форума, те ще те запознаят с другите. Не стой с кафето/бирата отстрани, всички хора там са открити и добронамерени, просто нямат представа кой си и какво правиш там... Планирам да посетя следващата люлинска сбирка, може да намина и в дружба, пиши ми едно лс другия вторник, ако успея да отида, ще се видим непременно ;)


Е крайно време понеже все бягаш по-тъч линията :D

Иначе за Андрей както са казали хората хубавите работи стават бавно.
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook