Много късмет или нещо друго...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Много късмет или нещо друго...

Мнение от Toneloker » 29 Авг 2009, 20:16

Днеска към 4 следобед нямах, какво да правя и реших да отида до Добрич. Хем на тяхна сбирка, хем да видя някой приятел. Тръгвам аз от Златни пясъци. На Т-образното кръстовище до хотел Бонита правя десен завой. Но в мойто платно имаше пешеходци, които вървяха към колата затова реших да ги заобиколя. Тръгвам леко да ги заобикалям при, което един Мл изкача пред мен с висока скорост. Успя да спре за щастие. После продължих по пътя. Бях решил вместо от Варна да мина през Кичево, че ми спестява пътя през града. Идват завоите след Златните в посока Варна. Карам с 40-50 и си слушам музика. В един момент чувам паат(или нещо подобно) :roll: Помислих, че съм спукал гума. Спрях на една отбивка за някакъв черен път. Излизам от колата гледам гледам. Нищо и няма на колата, гумите ушкем са наред. Не разбирах много и решавам да отида до някоя бензиостанция да видя дали са наред. Спирам на бензиостанцията. Отидох до човека, който зарежда бензин да измерим гумите. Докато ги проверяваше започнах да се чудя дали не съм блъснал нещо? :roll: Гумите бяха поутдути, но ги оправихме. Реших да се върна да видя дали не съм ударил нещо. Влизам на първия от многобройните завой преди златните. При, което някакъв сеат се залепи зад мен. Наближих мястото, където чух страния звук, обаче там нямаше нищо. Реших да обърна при една отбивка в дясно в началото на, която има рекламата на някаква бира. Сеата продължава да е залепен зад мен. Пуснах си мигача, но на баира преди нея пича изостана от мен. Спирам и чакам другото платно да се освободи от коли, че да си направя завоя. Не знам кое ме накара да погледна в огледалото за задно виждане. :shock: И гледам Сеата как на косъм успя да спре без да ме отнесе. Правя завоя, обръщам и си продължавам по пътя(пак). Реших тоя път да мина през Виница хем ще спестя още път. Излизам вече от Виница леко ядосан от пътя там. След 2-рия завой гледам колона от 6-7 коли и как някакъв голф се опитва да ги изпревари. Крака веднага на спирачките, пък голфа вместо да се пребере увеличава скороста. Добре, че са ми хубави спирачките, че успях да спра. После си продължих по пътя. Мина 1-2 часа без да се случи нищо. Прибирам се във Варна, че и на автомивка отидох. Все пак не бях ходил от 2-3 дена. :mhihi: Измиха я колата и решавам да се пребера вкъщи. Правя си десния завой от пътя за Виница и влизам в главната улица на Траката. Карам бавно и звъня на майка ми да отвори вратата да пребера колата. Тя казва, че не е вкъщи. Викам хубаво. Ще отида до златните пак да се видя с някой познат. Задминавам входната врата вкъщи и си продължавам надоло. Пътя е двулентов, но е много тесен. На кръстовището до кофите за боклук гледам как 1 мерцедес се опитва да направи десен завой от мойта лента. Пак спирам, пак се разминаваме. Излизам на главния път и си правя обратния завой за Златните. Наближавам дървения мост. Аз съм в лявата лента и пред мен има един джип, а зад мен има една варненска е36-ца(или е39) не я огледах. Минаваме баира след дървения мост и идва завоя на дясно. Джипа се прибира в дясното платно. Задминавам го и решавам да се прибера и аз. Тъкмо да направя път на колегата с бмв-то. Мигач и се прибирам. Бмв-то ме задминава а пък жипа тръгва да ме изпреварва и той. Пред мен има едно рено, което ще прави десен завой в посока Свободния университет, а пък пред него някакъв мерцедес, който също ще прави десен завой.. Реното е между моята лента и тази за завоя. Изведнъж набива спирачки и се връща в моята лента. Добре, че имаше достатъчна дистанция за да успея да намаля. Потъркаха се малко гумите, но пък важното е, че успях да намаля скороста. Поглеждам на дясно за да разбера защо аджаба реното наби спирачки. Гледам мерцедеса спрял в средата на лентата за десния завой и говори по телефона. Продължих си по пътя. Засега е това. Ще видим дали вечерта няма да има продължение. ;)

Разбирам, че и аз имам вина за някои от случеите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 29 Авг 2009, 21:36

само приключения :D ,добре че няма лоши последствия

ентусиаст
Аватар
Мнения: 968
Регистриран на: 20.03.2004
Пол: Мъж
Кара: си

Мнение от txe » 29 Авг 2009, 22:48

заповядай в софия :winky:
важно, че нищо не е станало.. :)
what a helluva ride

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2381
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Много късмет или нещо друго...

Мнение от Владо » 29 Авг 2009, 23:09

всичко ок, ама след това:

Toneloker написа:... Мина 1-2 часа без да се случи нищо...


мога да те класифицирам като новия станислав лем...

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Мнение от BMWPetar » 29 Авг 2009, 23:53

Така е...по българските пътища си е борба за оцеляване... и това просто защото огромната част от хората нямат никаква култура на шофиране.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Мнение от Митко Ганчев » 30 Авг 2009, 0:28

:wtf:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Re: Много късмет или нещо друго...

Мнение от Toneloker » 30 Авг 2009, 0:33

Владо написа:всичко ок, ама след това:

Toneloker написа:... Мина 1-2 часа без да се случи нищо...


мога да те класифицирам като новия станислав лем...



Повечето време е прекарано на автомивката. :D А другото на задръствания по път за вкъщи.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1258
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 525 tds ЧЕРНАТА ПИЧЕЛОВКА
Детайли за колата: С чио чипс :D

Мнение от **Novobraneca » 30 Авг 2009, 0:50

:mhihi: карай по-лекичко бегачката ;)
ШЕСТАКА СИ Е ШЕСТАК ;) [OO==[|][|]==OO] ;)
Продавам E39 523I на части viewtopic.php?f=15&t=206351&p=2266070#p2266070

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Мнение от B.Tunchev » 30 Авг 2009, 4:09

Хахаха, яко.. Аз пък цяла вечер чакаля на магистралата Варна-Аксаково някой да мине, да се захапем :D Ходих и 2 пъти до Златните по пътя през Кичево и Аладжа (там от където и ти си минавал), ама не те засякох :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Мнение от Nukem » 30 Авг 2009, 7:23

мога да те класифицирам като новия станислав лем...

Изображение
Тъкмо щях да напиша същото!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Мнение от ferdy » 30 Авг 2009, 13:41

И къде са страхотните истории в случая? :shock:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Мнение от Toneloker » 30 Авг 2009, 14:47

ferdy написа:И къде са страхотните истории в случая? :shock:


Другия път като видя ферари ще се дърпам с него, че да се накефиш. :yes:

Gh0s7, да се беше обадил. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Мнение от ferdy » 30 Авг 2009, 15:43

А, не се старай заради мен, защото като гледам какво смяташ за страхотна история, ако ферарито закъса и го минеш, най-вероятно ще напишеш роман и ще докараш някой издател до фалит.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Мнение от driver69 » 30 Авг 2009, 15:57

ferdy написа:А, не се старай заради мен, защото като гледам какво смяташ за страхотна история, ако ферарито закъса и го минеш, най-вероятно ще напишеш роман и ще докараш някой издател до фалит.
Колега, напиши ти една страхотна история, да я оценим и ние, не само ти да се изявяваш като критика :mhihi: !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 437
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: София

Мнение от ferdy » 30 Авг 2009, 16:08

Който пише истории, трябва да е подготвен за критика и за похвали. Моите критерии са високи, така че който съм похвалила е имало защо. ;)

Аз когато издам книга с истории, ще ви кажа как се казва и щом ви е любопитно, ще си я вземете от близката книжарница. За да не ми фалира издателя, не за друго. :mhihi:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook