За едно момче и още нещо

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.12.2009

За едно момче и още нещо

Мнение от Tedkoe30 » 17 Авг 2010, 15:57

Здрасти историята не е никак страхотна но ще ви разкажа за нещо, което ми се случи снощи....
Бяхме седнали с едно приятелче на кафе в центъра..отвън на хладно..маси със столчета, не много шумно разбира се часът беше към 10;30 вечерта, поръчахме си изпушихме някоя цигара поприказвахме си всичко нормално..изненадващо с периферното зрение видях едно младо момче на съседната маса стоеше право(а бях обарнал внимание че там бяха хора над 30 или около тази възраст)...беше на около 10 11 години колкото по-малкия ми брат, беше облечено с нормални летни дрешки, джапанки...къдравичко с нормално телосложение, леко кльопнали уши....видимо притеснено... много ми напомни на мен като по-млад..зачудих се какво ли прави там, ослушах се да чуя какво става... с много тих и притеснен гласец момчето ги попита "Извинете, може ли 20 стотинки" още преди да беше свършил с тези така къси думи от масата се чу "НЕ нямаме махай се от тук" много се разочаровах... хората там пиеха бира... бяха 4-ма така ли нямаха 20 стотинки да му дадат, видимо бяха по-улегнали от мен хора.. но явно не...малкия се обърна и отново видях изплашеното му и нервно личице..веднага се зачудих за какво му трябват може би за автобус да се прибере...от Стара Загора съм тук последните автобуси за повечето квартали са най-късно в 10, погледнах часовника часът наближаваше 11;00 помислих си, че може би няма телефон да звънне на техните и събира пари за такси или просто беше гладен....както и да е малкия се запати към 2ра маса малко по-далеч от нас, неможах да чуя какво точно им беше казал на хората но видях, че момичето което стоеше там веднага си отвори чантата и му подаде някакви стотинки....моят приятел беше обърнат с гръб към цялата тази ситуация, но видя скитащия ми в страни от масата поглед и веднага ме попита какво има... казах "нищо".... мъже сме се пак не трябва да проявяваме чувствителност пък камо ли да я показваме...обърнах се пак да си приказвам с него..говореше ми нещо....погледнах момчето, приближаваше се и към нашата маса...попита ни отново същото "Извинете, може ли 20 стотинки" без да се зачудя посегнах към портфеила дадох му левче.... не защото неисках да му дам повече просто ми бяха останали едно цяло 20 лева и някакви дребни стотинки от 2 5 каза "благодаря" личеше си че има обноски.... маи френд каза че нямал.... а същност точно беше взел заплата... както и да е момчето се запъти към поредната маса... учудих се така ли не ги сабра тия пари за такси или за автобус или за каквото и да било... видимо не изглеждаше наркоман.... хайде де беше само на 10-11..изненадващо чух от Жорката ( така се казваше събеседникът ми) "Защо му даде"... казах "Нищо... може найстина да му трябват за нещо спешно.." "Да..." каза той "спешно..." "Ще отидат в Милениума.." ... (близка компютърна зала).. направо зяпнах бях толкова учуден... да тръгнеш по кафетата да просиш за да играеш на компютри в 11:00 вечертаа стига веее...в същия момент малкия мина покрай мен ... с леко пътъркане от джапанките и дрънкащи от джоба стотинки... в който грижливо беше сложена едната ръка да не би някой да му ги вземе.... "виждал съм го и преди..." каза Жорката сега отива да играе... стана ми много гадно незнам найстина исках да му помогна, още повече че и аз бях минал по същия път.Като малак 3-ти 4-ти клас тъкмо навлизаха комютрите и 50ст. джобни за деня никак не ми стигаха да си взема дозата...срам ме е направо но крадях от нашите само и само да си начеша крастата абе направо ужас...нейскам да си спомням...след това нашите ми купиха компютър и всичко си дойде на мястото с изключение на този гаден спомен който и до днес ме мъчи...незнам представете си че на това дете родителите нямат такава възможност... незнам изкажете някакво подобаващо мнение, че от снощи до сега не спирам да мисля за това..Мерси


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от kemakozeE36 » 19 Авг 2010, 13:42

Колега не виждам нищо нередно в постъпката ти, даже е много хубаво, че все пак са останали малко хора към които можеш да се обърнеш за помощ.Когато на мен ми поискат 20 стотинки не се интересувам за какво са стига да имам бих дал, все пак са 20 стотинки а не 200 лева ;)
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от Мордехай » 20 Авг 2010, 14:18

Просяците съществуват благодарение на тези, които им дават. Лично мен ме дразнят и не им давам. Хората в нужда намират работа, а мързеливите просят и някои изкарват по две-три хиляди. Веднъж един дойде и ми иска два лева - викам му - ще ти дам пет, но изскуби ей тия тревички тука (покрай бордюра десетина метра) - тоя веднага се обърна и продължи да търси други "състрадателни балами". В случая ако си сигурен, че ще отиде на компютрите може да има някакво оправдание, но в повечето случаи отива при чичкото на другия ъгъл и му дава всичко заработено. Скоро ще му писне да проси и парите ще му се видят малко и ще почне нощем да обикаля колите и дори твоето БМВ. Така че пак помисли като даваш на някого.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от SPEED_GABROVO » 20 Авг 2010, 23:07

И аз бих постъпил като теб.Голяма работа,че са заминали за игри.По-добре ти да му дадеш,отколкото да ги открадне от родителите си.
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 376
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от pampo » 23 Авг 2010, 16:26

Пари давам само на улични музиканти.
Всички други ленивци и просяци ги пропускам винаги, целия град се напълни с такива. Облечен по-добре от мен и ми иска едно левче. Марш веднага на работа!
На хлапетата също не давам, понеже те ги сипват на родителите, които ги карат да просят, давам им вафли от време на време, ама откак почнаха да отказват храна и да искат само сухо, край...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от cod-cdbp » 23 Авг 2010, 17:48

единия от малкого пъти в които съм давал пари, беше на една отчаяна буквално от живота баба, която не знам от къде беше набрала някакви цветенца, и беше спретнала малки букетчета. Дадох и повече пари отколкото е букета и тя въпреки всичко се разплака и ми даде още едно букетче.
Просто на хората им личи като са угрижени и са в нужда, а определено възрастната жена и без да се беше разплаквала знаех че има нужда. :confused:

ПС по принцип на просяци пари не давам защото знам че те са организирани живеят организирано от това...
Изображение

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от RSxRacer » 23 Авг 2010, 21:18

пари не давам изобщо на такива хора... молили са ме за 5лв... викам имам едно лозе където трябва да окоси тревата,ще ти дам 30лв за един ден работа. Познайте колко дойдоха... всичко зависи от човека срещу тебе.Една баба ми се беше примолила за пари за автобус,че си е загубила 2-та лева и я закарах до тях направо... не,че не си избих парите за бензин от внучката и ама това е друга тема... За болен човек бих дал и съм давал,но само когато съм сигурен,че е парите ще отидат при него...

п.п Темате не е за тук,но ако може модераторите да я оставят известно време отворена за да видим реално склонни ли сме да помагаме на хора извън нашето автомобилно общество...
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от Pitbull_Germany » 24 Авг 2010, 9:28

_65536_kb_sec_ написа:единия от малкого пъти в които съм давал пари, беше на една отчаяна буквално от живота баба, която не знам от къде беше набрала някакви цветенца, и беше спретнала малки букетчета. Дадох и повече пари отколкото е букета и тя въпреки всичко се разплака и ми даде още едно букетче.
Просто на хората им личи като са угрижени и са в нужда, а определено възрастната жена и без да се беше разплаквала знаех че има нужда. :confused:

ПС по принцип на просяци пари не давам защото знам че те са организирани живеят организирано от това...


И аз като теб. Пари давам на възрастни хора и понякога на музикантите, които свирят в парковете. В крайна сметка няма да купувам на някакъв дебел циганин С-класа. Такива цигани, дето само мяукат и се оплакват не понасям. Бащата има при него един общак, дето е 30 кила сп рани гащи, ама бачка при него от повече от 5 години и взима добри пари, ама работи, а не обяснява как нямало работа. Работа бол, няма кой да я върши, защото всички са тарикати на дребно.
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от cod-cdbp » 24 Авг 2010, 12:45

Мишо, дебело подчертавам че бабата нито е просила, нито предлагала, просто забелязах че гледа супер отчаяно е така на тротоара продавайки букетчетата.
да стана ми супер тъжно...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 22.12.2009

Re: За едно момче и още нещо

Мнение от Tedkoe30 » 24 Авг 2010, 18:58

прекалено коравосърдечни...сигурно са единици хората който са давали повече пари за просия отколкото са заработили за един работен ден...нищо лично мерси за коментарите може да я заключвате

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook