Една не чак толкова страхотна история :)

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от doomy525 » 02 Апр 2011, 0:26

edit : сега виждам, че съм объркал раздела. Моля ако модераторите сметнат за необходимо да я преместят :bchug:
Здравейте колеги,
днеска (вчера) беше 1ви април и искам да разкажа на мен какво ми се случи.
Наложи ми се да пътувам до Горна Оряховица, обаче трябваше да се смъкна до Търново през Арбанаси. Карам аз зад една (в случая е без значение) опел астра от началото на спускането към Търново и вече минавам моста на църквата Св 40 мъченици и след нея има един лек десен завой с легнал полицай. Пред мен кара въпросната астра, а пред нея още някаква кола. Виждам, че нямаше никой отсреща (вижда се около 250-300 метра) тръгвам да я изпреварвам, обаче когато мойта дясна пасажерска врата се изравнява с нейния преден ляв калник тя решава, че ще тръгне да изпреварва тоя пред нея. В случая тя ме засича, докато аз съм ПРЕДПРИЕЛ вече маневра, а не че съм тръгнал да предприемал (бях започнал изпреварването) тя ме удря точно в пантите на вратите (там където се отваря). Последва удар и след 10-15 метра спряхме. Още от слизането на колата (беше жена - нищо лично към дамите) тя се засили към мен с думите ' глупак ти не знаеш ли че бях дала мигач ' при което отвърнах, че мигача не осигурява предимство след като съм започнал изпреварването, а не че ще го започвам и така. Сега пак да поясна - моята кола вече беше изпреварила 2/3 от нейната и тя рязко свива наляво (явно е станало разминаване в поглеждането й към огледалото :dunno: ако изобщо е погледнала :nono: ). Спряхме, тя веднага звънна по телефона и дойде явно мъжа й, който после до последно твърдеше, че и той е бил там.. :nono: :lol: ) и тя започна веднага ' ама да измислим нещо '. Какво да измислям при положение, че знам, че не бях аз в нарушение, а удара по моята кола беше такъв, че просто няма как да не се викне КАТ, за да напишат протокол за каското.
Звъннах на КАТ и ги чакахме около 40 минути, естествено минаха покрай нас 2 патрулки и вътре в 1та беше човека, който дойде после) и почна ' ама ние разбрахме по нататък..както и да е тука е без значение. Случката се развива в период от около 2 часа, през който час и половина пишеше полицая вътре (беше сам) и попита как е станало. И двамата казахме едни и същи версий, че съм предприел изпреварването вече и тя ме е засякла докато аз изпреварвам, съгласихме се всички и той започна да описва ситуацията в протокола. Подписахме се и госпожата явно не беше разбрала, че на нея ще и се състави акт за административно нарушение и чак когато и връчиха акта разбра се започнаха едни разправии и чудеса как така тя била виновна.
Та това е моята случка за 1ви април. Радвам се на факта, че всичко стана с малка скорост и няма пострадали, а само ламарини - те, както се казва, се оправят :bchug: )
Ето и г/д скица на това, което стана. Надявам се да добиете представа

Изображение

Астрата е 1, а аз 2 на снимката

Щетите са - почти цялата дясна страна, барабар със предната врата от пантите..добре че е каското в такива случаи, както и проявеното отношение от страна на полицая ;)

ПС - надявам се на вас 1ви април ви е донесъл по приятни шеги :)
Последна промяна doomy525 на 02 Апр 2011, 0:55, променена общо 2 пъти
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от M3 E92 » 02 Апр 2011, 0:33

Кофти работа, но щом всички са живи и здрави :roll: :bchug:
Аз затова винаги гледам да се изтегля възможно най-бързо при изпреварване на женска :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от doomy525 » 02 Апр 2011, 0:38

Прав си колега, попринцип и аз се пазя от тях, но точно в такава ситуация не съм смятал, че може да стане засичане :yes:
Иначе хубавото е, че още същия ден се остави колата в Тойота и от там се заеха с правенето й. Вратата щяла да пристигне до седмица, че не била в наличност в магазина им :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от uCnaHeTcA » 02 Апр 2011, 2:37

Няма ядове, щом има каско :yes: Само малко изгубено време и нерви, но... Почти съм убеден, че си й попаднал в мъртвата зона на огледалото... Ако е погледнала де :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 8.11.2009
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: In the 90's

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от Anfiro » 02 Апр 2011, 9:48

Както е казал Испанецът по-горе - попаднал си и в мъртвата зона (ако разбира се е погледнала към огледалото преди да предприеме изпреварване :paranoid: ). Дано от каското покрият както трябва щетите! Успех! :yes:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от achobre » 02 Апр 2011, 18:14

знам какво е колега и аз сега се разправям с подобни работи и моитер ядове са пак заради жена но какво да сед прави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от _galio_ » 07 Апр 2011, 8:53

хубаво, че сте се разминали с малко :) изплатиха ли ти щетите в крайна сметка?

преди време засякох по невнимание по опдобен начин едно ауди, черна с-ка, до удар не се стигна, но човекът изпревари през дясната лента и 20-ина минути се опитва да ме изхвърли от пътя и да ме отбие до аварийната лента :)

та, евала, че не си решил да се правиш на идиот и ти
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

ентусиаст
Аватар
Мнения: 979
Регистриран на: 16.03.2009
Пол: Мъж
Кара: F01 пет точка нула L

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от doomy525 » 09 Апр 2011, 0:38

Не, всичко мина културно :yes:
Вратата ще пристигне тая сряда, а относно щетите всичко покри каското. По едно време подхвърлиха за някаква промяна в договорите - оценка за самоучастие. Изплащаш някакъв % от щетата, но не им мина номера. Не стига, че се плаща каско ами и да си покриваме част от щетата, но както казах - не мина номера :)
enjoy life and drink cold beer

Политиката у нас е по-страшна от организираната престъпност

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.10.2008
Местоположение: Пловдив

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от FreeSpirit » 11 Апр 2011, 12:43

Това съм го чувал няколко пъти и все от жени. Според тях мигача им дава предимство при престрояване от една лента в друга. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: шестак

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от mercrullz » 15 Апр 2011, 8:04

и аз съм го чувал, но не от жена , а от дебел мазен тъмен Балкански субект с С-класа. Бях му однесъл огледалото по същия начин както колегата е обяснил в неговата история, само където аз имах място да избегна удара и смо огледалото му откачих.
Та въпросното кюфте искаше да ме гърми..и да му давам 600 кинта на ръка за огледалото. :kuku:
Е оправихме се ...пари не давах.. не ме и гръмнаха... ма за малко да стане обратното.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.02.2011
Местоположение: Klingenberg a. Main
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: M5 F10
Детайли за колата: '03 Пълен ел. пакет, ел. огледала, двузонов климатроник, черен полу-кожен салон, подгряване на седалките, заден парктроник, мултифункционален волан.

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от Seraph » 21 Апр 2011, 13:22

Не мога да разбера защо винаги тези, които са виновни не приемат случилото се и не си признаят грешката, а се излагат като кифладжии до последно :)
You have to let it all go. Fear...doubt and disbelief.
Free your mind.
http://www.youtube.com/watch?v=dZTTn2gq67I

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 10.03.2011

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от fenixs » 12 Авг 2011, 13:09

Това ми се е случвало няколко пъти вече и трябва да призная,че винаги виновния е бягал от отговорност като женски полов орган. :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ-та

Re: Една не чак толкова страхотна история :)

Мнение от dichodichev3 » 16 Авг 2011, 3:57

Интересна история колега.Ама ето такива като тая стара чанта са за трепане.Хубаво,че е станало при такива обстоятелства.Ами ако беше на някой извънградски път или магистрала? :angel:

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook