Една "незабравима" вечер...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Една "незабравима" вечер...

Мнение от Gari » 27 Май 2011, 23:14

Наближаваше края на работното време и сърцето ми биеше лудо. След един час щях да тръгна към Щутгарт, да я видя, да съм с приятелите си. Настроението ми беше невероятно добро. Един бърз душ и се метнах на бавареца. Предстоеше ми 3 часово гонене на немските аутобани. Усмихнах се и дадох газ на машината...Пътят беше страхотен и километрите се нижеха един след друг, не усетих кога пристигнах в Щутгарт. Посрещна ме познатият до болка трафик. Бях свикнал вече. След още няколко минути паркирах пред квартирата. Приятелката ми ме чакаше на вратата. Усмихната, красива...
Вечерта щеше да е специална. Малката ми дъщеричка, която не бях виждал от половин година, имаше рожден ден. Всичко беше планувано, гостите поканени а аз бях щастлив, че ще прекарам този специален ден с хората, които обичам и уважавам. Не знаех, че ще запомня този ден завинаги.
Времето мина доста бързо и приятелите ми започнаха да идват. Както си знаем, ние българите, почваме със салатите и мезетата. Купона си вървеше супер, но тъй като аз сам си "късметлия по природа" не можеше празника да мине без проблеми. Докато си казвахме поредната наздравица звънна телефона на приятелката ми. Погледнах си часовника 2:30, попитах я - Кой е? Тя ме погледна и треперещ глас ме помоли - Нека не си разваляме вечерта. Става ли? Усмихнах се. Повече на себе си отколкото на нея. Станах и си взех ключовете за колата. Излязох без да се обадя на никой, без да си взема телефона дори. Тръгнах към единственото нещо, което не ме предаде никога, автомобила, който ме кара да се успокоявам - моята, МОЯТА баварка. Петицата стоеше притихнала в тъмнината, сякаш знаеше за какво съм тръгнал към нея, защо я будя посред нощ. Качих се и завъртях ключа. Не запали. Хммм. Завъртях отново - нищо. Тая работа не ми хареса особенно, но нервите ми бяха опънати до краен предел. Завъртях още веднъж и двигателя се събуди. Оставих я малко да поработи, все пак е средата на зимата, макар че по нищо не личеше. Бавно тръгнах по улицата и спрях на кръстовището. Светна зелено и с мисълта в главата - Ти няма да палиш? А? се изстрелях напред. Колата удари прекъсвач и преминах на втора, пак в червено и трета. Още с втората предавка бях превишил ограничението с 60 км. Тръгнах към бензиностанцията за цигари. Купих си и реших да се прибирам. Реакциите не ми бяха много адекватни. Алкохола, примесен с много нерви и глупави мисли на ревност, си каза думата. Излязох от бензиностанцията и със пълна газ тръгнах да се прибирам. Булевардите бяха празни, все пак беше 3 часа. Светофарите само на жълто...Нямаше какво да ме спре. Летях със 160 км при ограничение 50. Ама кво ми пука нали съм "безсмъртен"...
Почти стигнах пред квартирата, когато ме хвана последния светофар на червено. Спрях си най-нормално и тогава....
Тогава видях нещото, което най-малко исках да видя тази вечер - бяло-зелен бус със светещ в синьо надпис POLIZEI.
В следващата секунда разбрах колко съм загазил. Светкавично ми мина мисълта през главата да тръгна, да се опитам да избягам. Отказах се много бързо. Нямам шанс. Добър вечер, ме поздрави полицая. Добър вечер му отговорих най-учтиво. След проверката на документите ме ПОМОЛИ - Бихте ли дошли за да Ви проверим за наличие на алкохол?
Слязох от колата и влязох в буса. След проверката полицая обърна дрегера към мен и видях 0,86 промила. Викам си - добре е, за 1 бутилка уйски...Само че много бързах да се радвам. От мястото, на което ме спряха за проверка, потеглихме с буса за кръвна проба за наличие на наркотици. Аз съм си спокоен, защото не употребявам такива неща. Влиза в стаята някакъв лекар и ми взима малко кръв. След 5 минути полицая ми съобщава, че всичко е наред, да се обадя на някой да ми прибере колата и да се прибирам и аз и ми връща личната карта. А книжката - питам аз. Той ми се смее отсреща. Книжката ще си я получиш малко по-късно. Върнаха ме при бавареца и погледнах телефона с БГ картата, дето го ползвам само за да слушам музика - мнооого неприети повиквания от моята. Усетила се е, че нещо е станало. Обадих и се да дойде да прибере колата. Развали се целия купон, ама на кой му пука за това. След няколко часа осъзнах какво се е случило, че са ми взели книжката за алкохол. Обърнах се към адвокат да видим какво ще правим по въпроса. Предадох му документите от полицията и той задейства нещата. След 1 седмица ми се обажда и това което ми каза ме попари.
Без право на управление за срок от 10 месеца, глоба в размер на 1750 евро...
Не можех да повярвам. За толкова алкохол??? Неее, каза ми той. Кръвната ти проба е отчела 1,6 промила, което в Германия се наказва дори със затвор. Следва споразумение със прокурор и насрочване на дело за да се реши официално глобата ми и отнемането на правата ми да управлявам превозно средство.
Историята не е страхотна. Напротив, жалка е. Но искам да ви кажа. Не се качвайте на автомобил след като сте употребили алкохол, било то и в малки количества. Сега мога само да си гледам любимата как стой на паркинга и ме чака.
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от BRAAT » 28 Май 2011, 0:00

Казваш, било и то в малки количества :mhihi: , За теб 1 бутилка ако е малко количество ...... нямам думи(шегувам се)
Мн. добтър пример ни даваш на всички!!!
Дано по скоро си вземеш книжката, че тези коли не търпят мн. да стоят неподвижни, след това са като "необуздани" :mhihi: само ти се иска да е натискаш до край газта :lalala:
SHARK-а му е майката!!!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Kroki » 28 Май 2011, 1:12

Супер глупава постъпка, ама тия жени....
Надявам се, че повече няма да караш пил.
Готина история, надявам се да има капка измислица!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 18.05.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: Astra j 1.4 t

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от b.bonev » 28 Май 2011, 11:06

Колега да те питам в Германия няма ли вариант да откажеш да те тестват и за алкохол и за н,ци, тоест пак си губиш книжката, но поне ще е по административен ред?
"Не Русия е проблемът на света в момента. Проблем са самозабравили се бездушни хора, които управляват Запада. Утре ще измислят още нещо. Това са някакви "зомбита", които само се стремят да рушат. Не знам до кога ще е възможно Русия да ги възпира, дори с цената на самоунищожение. Но ще направим каквото можем..."- завърши Путин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от delas_328 » 28 Май 2011, 13:16

:have one: Това си е нашия манталитет !
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Gari » 28 Май 2011, 13:53

b.bonev написа:Колега да те питам в Германия няма ли вариант да откажеш да те тестват и за алкохол и за н,ци, тоест пак си губиш книжката, но поне ще е по административен ред?

Не знам колега как стоят нещата. Не познавам законите тук. Предпочетох да съдействам напълно на полицията, не да се правя на интересен. Другата седмица е делото...
Не е като в БГ да те мотаят и да те разкатават, искат си и парите. Ако не можеш да си платиш, услужливо те вкарват в затвора за да си ги изработиш. А как карат пияни тези немци.....
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 8.02.2007
Местоположение: Silistra

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от BaHka » 28 Май 2011, 16:35

Надявам се поне историята с приятелката ти да е приключила с щастлив край!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Gari » 28 Май 2011, 17:25

BaHka написа:Надявам се поне историята с приятелката ти да е приключила с щастлив край!!!

Не. :)
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 323
Регистриран на: 28.11.2009
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: с натегнат шпер
Мечтае да кара: ///M3 E36

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Kinopi » 29 Май 2011, 1:00

Важното е бимата и детенцето ти да са добре, другото няма значение. :bchug:
Изягвай да караш пил просто и това е, макар че в такъв случай си признавам, че и аз бих скочил в бавареца, макар да не близвам даже когато съм с колата...ама жени кво да ги правиш :no:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.05.2011
Пол: Мъж

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от eewf » 30 Май 2011, 8:13

Извод: Жените са виновни за всичко! :D
С тях зле, без тях още по-зле :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Gari » 30 Май 2011, 18:05

eewf написа:Извод: Жените са виновни за всичко! :D
С тях зле, без тях още по-зле :)

Може и така да се каже колега. Все пак комбинацията между много алкохол и ревност няма да доведе до нищо хубаво.
Аз си взех поука. Дано хората, които прочетат написаното се замислят. Има много момчета, които карат пили. Ако се разминете като мен само с отнемане на книжка сте супер. Само да не става най-лошото...
Не искам много, искам всичко!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 530d remapped; e36 318TDS
Мечтае да кара: Всичко с буквата М :))
Детайли за колата: Bmw e39 530d manual remapped, exhaust system, Pipercross air filter
Bmw e36 318TDS M41D17 manual remapped

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Margina Petrow » 02 Юни 2011, 6:18

тази случка ще те накара да си вземеш поука за много време и никога повече няма да седнеш пиян зад волана
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от achobre » 02 Юни 2011, 8:46

колега какво да ти кажа глупава постъпка както вече казахте но виждам си си взел поука и др път умната ;)
(впрочем бая солени глоби)


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от xpl0d » 04 Юни 2011, 12:45

Еее, в крайна сметка кво стана с приятелката - яла ли е чужда чушка или да :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Re: Една "незабравима" вечер...

Мнение от Garribaldi » 05 Юни 2011, 20:25

И аз мойта бима от 7 месеца я гледам потънала в прах и паяжини :( :cry:
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook