Vs. неква Х5-ца

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Vs. неква Х5-ца

Мнение от Osmicata » 30 Авг 2011, 23:38

Този петък, България се изнася от София посока морето, към 18 hrs. Дясна линия колона, лява линия разредена колона, аз изпреварвам културно дясна лента с около 120. Пред мен има някакъв пич дето го играе тапа. В един момент виждам как една сребърна нова Х5-ца се набира яко зад мен и иска път. Или продължавам да се влача след тапата като при това не мога да вдигна скоростта, или трябва да набия спирачки и да се скрия зад кола от дясна лента. Бия леко нервиран спирачки (заради убитата по нанагорнището инерция, основно) и викам дай да видим какво ще направи този с джипа. Кво да направи той, нищо, тапа пред тапа. Минава ме и аз решавам да проверя колко наистина върви, колата е без опознавателни знаци, има два аспуха, малки и тесни, едва се виждат отдолу. Димът ми прилича на дизел. Залепвам се за него. Тапите почват да отпадат и пичът натиска газта. По високото набира малко по-бързо от мен но винаги го настигам. Така около 60 километра. В един момент той слиза на около 140 и аз, педагогически и с реакция към светенето (приех го като липса на уважение към 328-цата :)) го разминах сериозно. И му изчезнах. След време стигаме кофти участък по магистралата, преди отбивката за Пазарджик. Всеки иска да кара лява лента заради бабуните в дясната. Оказва се, че в лява лента се носи една .... триколка. С около 150. Аз съм зад нея а той грам не се интересува кво става на пътя, може и да не е видял човека :). В този момент Х5-цата се е появил на хоризонта, скоростта започва да пада и той пак се залепва зад мен. Шофьорът е на около 58-9, кисел, с очила, полегнала лява ръка на волана и гледа надясно. Нито веднъж не ме погледна докато го изпреварвах. На практика ситуацията се повтаря. Бия спирачки, престроявам се вдясно и чакам да видя какво ще стане. Джипът кара зад триколката и се носят с еднаква скорост в лява лента. Аз се залепвам зад джипа. След 3 км той се предава и отива в дясно. Аз се опитвам да помоля триколката да се премести вдясно, триколка не бях минавал, но не би. Вдясно се отваря пролука, виждам че пред триколката няма никой. Ядосвам се, че пича запушва лентата, правя едно елегантно надясно и после наляво и триколката вече изостава зад мен, още в лява лента :mhihi: . В огледалото виждам, че джипът свива назад към Пазарджик. Странна работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Vs. неква Х5-ца

Мнение от Petrolhead » 31 Авг 2011, 10:10

евала герой, карате си с 30-40 над ограничението и ви пречат околните.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Vs. неква Х5-ца

Мнение от mitaka7 » 31 Авг 2011, 10:38

viewtopic.php?f=2&t=195074

Историята ти е за тук.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook