страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Zagy » 12 Окт 2011, 11:03

Отново хубав разказ, този път в картинки :mrgreen: :yes:

ПП: Вайпъра твой ли е?
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от BadAngel » 12 Окт 2011, 11:28

Zagy написа:Отново хубав разказ, този път в картинки :mrgreen: :yes:

ПП: Вайпъра твой ли е?


едва ли, алх не си пада по този тип коли :ok:
No bling at the Ring

gangstera
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 6.07.2010
Местоположение: MY HOUSE
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E46///M3 Е92///M3 E39///M5 E60///M5 F10///M5 F90///M5 COMPETITION

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от ryan83 » 13 Окт 2011, 8:18

Много добър разказ. Каймана незнаех че е толкова бърз в сравнение с останалите коли на пистата, но и да е бърз мене хич не ме грабва тая кола. Само Карерата е просто извънземна супербърза кола.. Иначе м3-ката е трепач :twisted: Вайпъра е много лудд :yes:
Ако имаш каквото е необходимо...
можеш да имаш всичко

Изображение Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Zagy » 13 Окт 2011, 8:30

Аз най си харесах E39 M5... това ми е любимата М5-ца :ok:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от acho.rs » 13 Окт 2011, 8:47

Абе Заги - тя тая М5ца не е на нафта бре :mhihi:
... Тая Карера ГТ костелив орех била :confused:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от alx » 14 Окт 2011, 3:38

Zagy написа:Аз най си харесах E39 M5... това ми е любимата М5-ца :ok:


M5-цата ни изненада всичките... Човека каза, че почти не я е вкарвал в червеното и повечето време е била само на 3та... На това голямо и тежко купе, само на 3та и ние с по-пъргавите кашончета да не можеме да я събереме в завоите- аз бях искрено изненадан. Просто двигателя на тая кола е много много...много добър и окачването е перфектно адаптирано за мощноста на колата- един вид като я караш на 8-9/10 всичко работи перфектно и няма неразбрали елементи по ходовата част... Това е много трудно да се постигне при една луксозна кола. Примерно при е60 този баланс го няма- оре с предницата и дъвче гуми и предни спирачки все едно е голямо тежко амг...

За е39- ката първо мислех че има някакви жокери, но човека после каза че има само к&н филтри което си е направо сток.

За кайман р- не съм виждал такова но както му гледам числата и знам обикновения кайман ес какво прави... Съм в тих възторг дори без да съм сядал в него. Нямам желание да притежавам такова, но мисля, че е премерено в уйкендните любители на късите и технични автокросове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Feanor » 14 Окт 2011, 12:43

azotos написа:От снимките ,карерата изглежда като от друга планета спрямо останалите.


Абе карерата... как да ти кажа - мога да си представя карерата на пистата между кайманите и ферарито. Че е много далече от тях - много е далече. Обаче онова, което ми се набива на мен в очите е един голям седан... :mhihi:

А, да... alx, нали знаеш, че благородно ви завиждаме? :)
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

младши ентусиаст
Мнения: 757
Регистриран на: 4.09.2005
Местоположение: София

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от OPASNO LUD » 15 Окт 2011, 21:14

Каймана е еманация на това какви коли биха правили Порше,ако я нямаше традицията при тях.При тях технологичните възможности са безпредметно големи-просто е завиден стремежа им да направят кола с грешна концепция потресаващо бърза,но именно традицията прави 911 колата. която е.

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Alex 320i Cabrio » 17 Окт 2011, 14:45

alx написа: Това е много трудно да се постигне при една луксозна кола. Примерно при е60 този баланс го няма- оре с предницата и дъвче гуми и предни спирачки все едно е голямо тежко амг...

За е39- ката първо мислех че има някакви жокери, но човека после каза че има само к&н филтри което си е направо сток.

.


Не мо'а да са сдърша... Ни моа...

Е60-ката оряла с предница... Аве, бричет, ни дей да ма разсмиваш ве, човек... Значи моторя на Е60 ли е по-тежък, окачването ли е по-дървено, бафти, бива фантазии, бива ма, ти надминаваш всичко...

Преди да кажеш, че не съм обективен 'щот търкалям Е61 М5, само щи кажа, че карах на кума Новак Н500 на Ринга преди туй (Жужъл из юър френд, ако не знайш що е Новак) ... Там 420кс на коуеутата, окачване настроено от Ширмер Моторспорт, АП-спирачки навсякъде, чик-чирик и вси други екстри... Мноу е добра колата, ма почти толкова колкот' сток Е60/Е61 М5... Викат му прогрес... Времената не лъжат...

Е60 било като АМГ - чичи, нещо си са объркал... Начи Е60 било като Е55/Е63 АМГ - муахахаа... Днес ми е добър ден, ма ти успя да ме накараш да се смея с глас... Мирси...

За последно, дали и туй М5 оре с предница или вий там в Хамериката са ви продавали грешни таквиз, с позитивен кембър отпред разбираш ли....

http://www.youtube.com/watch?v=dCOeD1nw9ik

Бафти, верно страхотни истории, верно смех, ма чак толкоз...

П.П. Е28 < Е34 < Е39 < Е60 < Ф10
Power is Nothing Without Insanity

zxsport
Аватар

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от zxsport » 17 Окт 2011, 21:48

Alex 320i Cabrio написа:
... За последно, дали и туй М5 оре с предница или вий там в Хамериката са ви продавали грешни таквиз, с позитивен кембър отпред разбираш ли....

http://www.youtube.com/watch?v=dCOeD1nw9ik ...


въпросната М5-та взе половината от завоите "настрани/с вратите" ... особено към края на клипа ...
или джигитаеца си правеше "фън" или ... абе всъщност няма значение, защото колата е мега бърза и ги държа останалите "тупалки" в шах до финала ...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от alx » 17 Окт 2011, 22:33

Alex 320i Cabrio написа:Е60-ката оряла с предница... Аве, бричет, ни дей да ма разсмиваш ве, човек... Значи моторя на Е60 ли е по-тежък, окачването ли е по-дървено, бафти, бива фантазии, бива ма, ти надминаваш всичко...


ми ... явно аршините ни за каране и натискане са различни :) ма... щях да съм очуден ако не беше така или иначе ;) (сам си го изпроси :mhihi:

сега сериозно- просто не си прочел какво съм написал- написах че на е39-ката като се кара бързо всичко й е на мястото и ти позволява да я караш много убедително. е60 може да има по-компетентно окачване, но аз поне като я карам (доста по-бързо от е39) - предницата не е на ниво. сигурен съм че ако отпусна и я карам с времената на е39-ката - ще се държи може би по-добре от нея.. но като я караш бързо - не е изобщо приятна на едно технично трасе. за мене кола която ми позволява да карам на ръба > от кола която може да е по-бърза ама те замеря с памперси по завоите (щото ти трябват).

Новак Н500 на Ринга преди туй (Жужъл из юър френд, ако не знайш що е Новак) ...


когато 2001-2002 на м5борд разисквахме какви кочини новак прави и как се беше изложил със всеки екземпляр- ти най-вероятно само си чел за м5-ците... ма няма защо да ми вярваш- иди на м5борд и потърси ако ти се занимава :) всъщност като се замисля в 3/4 от случаите тунерите дето пипат окачването правят по-лошо седящи на пътя коли от оригиналите... да не говориме за новак моторите които според мене поне на е39 (за е60 нямам директни впечатления) м5 са доста .... хм.. .оптимистични като опре до това на какво са способни
алекс
трабант 601с
разни други возила

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Alex 320i Cabrio » 18 Окт 2011, 9:33

alx написа:
Alex 320i Cabrio написа:Е60-ката оряла с предница... Аве, бричет, ни дей да ма разсмиваш ве, човек... Значи моторя на Е60 ли е по-тежък, окачването ли е по-дървено, бафти, бива фантазии, бива ма, ти надминаваш всичко...


ми ... явно аршините ни за каране и натискане са различни :) ма... щях да съм очуден ако не беше така или иначе ;) (сам си го изпроси :mhihi:


знам, че си гоуем карач.... там всекви екзотики на Пуейстейшън, Х-бокс, това онова...

alx написа:сега сериозно- просто не си прочел какво съм написал- написах че на е39-ката като се кара бързо всичко й е на мястото и ти позволява да я караш много убедително. е60 може да има по-компетентно окачване, но аз поне като я карам (доста по-бързо от е39) - предницата не е на ниво. сигурен съм че ако отпусна и я карам с времената на е39-ката - ще се държи може би по-добре от нея.. но като я караш бързо - не е изобщо приятна на едно технично трасе. за мене кола която ми позволява да карам на ръба > от кола която може да е по-бърза ама те замеря с памперси по завоите (щото ти трябват).


Какво означава да я караш убедително ве, мой човек? Това каза ли им го във фокус групата на БМВ? Начи не е приятна на технично трасе? Едната кола с рейка, другата с кутия от Мерцедес... Едната с усещане от пътя като от ЦСЛ/Зед4МК, другата почти като Ауди/Мерцедес. Аве батка, 'нали разбираш, че не ми се връзва. Понеже от дума не разбираш, х'ади молим ти се, погуедни ей туй видео. Дали колата го замеря с памперси този човек? http://www.youtube.com/watch?v=bjngx1NqCRI Аз му гуедам ръцете на него и не ми изгуежда да е многу притеснен...

alx написа:когато 2001-2002 на м5борд разисквахме какви кочини новак прави и как се беше изложил със всеки екземпляр- ти най-вероятно само си чел за м5-ците... ма няма защо да ми вярваш- иди на м5борд и потърси ако ти се занимава :) всъщност като се замисля в 3/4 от случаите тунерите дето пипат окачването правят по-лошо седящи на пътя коли от оригиналите... да не говориме за новак моторите които според мене поне на е39 (за е60 нямам директни впечатления) м5 са доста .... хм.. .оптимистични като опре до това на какво са способни


сигурно 2001 година само съм чел за Новаците, мдаа. и сигурно знам за какво става дума - на кумеца колата е Новак нумеро дуе. За разлика от теб съм обаче съм го и карал - като оригинален Новак 500 - правеше 450 коня на вала... 'Щото главите, хедърсите, тротълите, тромпетите и валовете бяха като за световно, ма маповете, особенно тоя за ваноса, все едно аз ги бях писъл... Ся прави доста повече, че даже долкото знам е най-мощното 5.0лтр Е39 М5 без компресор на М5 борда... Между другото, по-дървен форум от М5 борда не знам, мноу компетентни мнения за каква паста за полиране да използвам за М5-цата, ма по техническите въпроси повечето са толкоз боси (с малки изключения), че не е истина...

и последно, молим те, тез коментари за това как окачването, разби'ш ли се разваляло от тунерите ми звучат като "извинение номер 3 от книгата с извинения употребявани от кофти пилоти" очаквам в следващия ВЛН/АМЛС/ГТ шампионат да излезат сток коли, 'щото тунерите само мажат...

аз спирам до тук, щото с Чък Норис, Бат Бойко и алх ни са спори...
Последна промяна Alex 320i Cabrio на 18 Окт 2011, 13:37, променена общо 1 път
Power is Nothing Without Insanity

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от alx » 18 Окт 2011, 13:27

"аве" адаш- ти какво и как го написа- събра ми очите :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 593
Регистриран на: 29.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 ///M5
Детайли за колата: Eisenmann Exhaust

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от B.Tunchev » 18 Окт 2011, 16:26

Alex 320i Cabrio написа:...Дали колата го замеря с памперси този човек? http://www.youtube.com/watch?v=bjngx1NqCRI Аз му гуедам ръцете на него и не ми изгуежда да е многу притеснен...

Ring taxi-то, нито е със сток спирачки, нито със сток окачване.

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: страхотен- не.. но ето един разказ в картинки

Мнение от Alex 320i Cabrio » 18 Окт 2011, 17:22

Gh0s7 написа:
Alex 320i Cabrio написа:...Дали колата го замеря с памперси този човек? http://www.youtube.com/watch?v=bjngx1NqCRI Аз му гуедам ръцете на него и не ми изгуежда да е многу притеснен...

Ring taxi-то, нито е със сток спирачки, нито със сток окачване.


Всяко ринг-такси на БМВ М Повер, от Е34 М5 до новата М3 седан винаги е било с абсолютно 100% сток окачване и БМВ АТЕ Пърформънс накладки - имат ги като опция в каталога. Винаги са карали с гуми мишелин пилот спорт 2, защото имат спонсорство от тях. Вярвай ми, за мноу неща не съм светнат, но като се има на предвид, че от 2004 до 2010 имам над 1000 обиколки на Ринга (бавничко, щото не моа да давам газ :mhihi: ), това е едно от малкото неща за които съм мноу в час...

Една малка тайна - последния път като посетих Ринга, бях по-бърз с Е61-цата отоколкото с Зедката. Кола, която бях купил предишната седмица и не познавах добре срещу кола в която имам около 500 обиколки на Ринга и поне има спирачки от Порше 997, нищо че не трябват, 'щото не моа да давам газ :P . Прост пример за това колко е лесна за каране много бързо Е61-цата, 'щото единственото нещо дето ме минава там с нея, трябва да има ГТх някъде из името си. А, и имах жена ми и дъщеря ми в детското столче - знам, това е "извинение Номер 5 от книгата за оправдания за такива, 'дет не моат да дават газ". Ако искаме да си говорим глупости за коли дето те карат да цвръцваш докато караш бързо - имаме 3 в семейството Зед4, Зед3 и Вайпър, ма Е60/61 не е там...

П.П. Може би наистина не моа да ги карам бързо, че да орат, знам ли, де'иш?
Power is Nothing Without Insanity

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook