Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от raduslaf » 15 Сеп 2012, 12:10

Много интересно наистина какъв е тоя, дето тръгва да налита на черна е38-ца през нощта.Мислил ли си за варианта да е някой, който те знае отнякъде?Едно видео по темата: http://vbox7.com/play:144f31d27f

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 4.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i M52B20TU

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от mishoval » 16 Сеп 2012, 8:32

raduslaf написа:Много интересно наистина какъв е тоя, дето тръгва да налита на черна е38-ца през нощта.Мислил ли си за варианта да е някой, който те знае отнякъде?Едно видео по темата: http://vbox7.com/play:144f31d27f


Това на клипчето имаше коментари....Ако не се бъркам, случката е в Израел...Та палестинчето имало лошия късмет да попадне на бивш израелски полицай :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46/330xd
Мечтае да кара: BMW E46/330xd
Детайли за колата: BMW 330xd/184hp/4x4/410nm at 2000rpm

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Wylde » 08 Окт 2012, 12:51

Здравейте колеги,нов съм във форума,от известно време чета само(не съм много по писането).Жалко,че първият ми пост е провокиран от подобна случка.Карам Е46 330ХD,доста мощна и бърза кола както знаете :).Не съм безразсъден младеж(на 35г. съм и имам известен опит зад волана),карам доста внимателно и възпитано и ненавиждам невъзпитани тарикати,които си мислят,че са сами на пътя и не знаят къде са копчетата за мигачите и за какво служат огледалата.Няма да изпадам в подробности ще разкажа на бързо какво ми се случи.Преди седмица движейки се по софийските улици един черен джип мерцедес ML ме засече три пъти брутално.Като първият път на светофар, докато аз се опитвах да завия надясно,пича от мерцедеса буквално от средната лента за която светофара беше червен включи задна и се престрои пред мен точно преди да навляза в завоя на зелена светлина.Успях да спра на около два метра от него и му свирнах,тъй като бях доста изненадан и се ядосах от неадекватната му маневра.Не последва реакция,изчака светофара и тръгна,аз карах след него защото просто това беше и посокота в която се бях запътил.След още един светофар излезнахме на булевард с доста движение и светофари,като при излизането на булеварда "мерцедесчикът" нервно засече още 3 коли и внесе суматоха в движението.Излизайки на булеварда застанах в средното платно за да не карам зад него и просто да си продължа по пътя при което "господинът" ме засече брутално още два пъти,като рязко изскачаше пред муцуната ми без да индикира маневра по какъвто и да било начин и на третия път му свирнах отново.Явно се е заяждал умишлено след като при второто ми свирване с клаксона се опитах да се върна в лявата лента за да го изпреваря и да не карам след него,но кретенът се приближаваше все повече към мен с идеята да ме отбие от пътя.Тъй като имаше много движение и светофари нямаше как да настъпя и да не се занимавам изобщо с въпросния идиот.Отбих след като онзи спря пред мен и ми запуши пътя.От мерцедеса слезе мъж с дебилна физиономия,без някаква впечатляваща физика,изключително нервен(беше като предрусал) крещеше и псуваше,дойде удари по страничното стъкло на моята кола,върна се в джипа,запали и тръгна...Не се уплаших,просто ми се вдигна адреналина и не слязох от колата,тъй като бях с прителката ми,която се уплаши доста и си помисли,че идиотът ще извади пистолет или нож и ме молеше да не слизам и да не се занимавам.Ако бях сам,най вероятно щях да сляза от колата и да го счупя(още ме е яд,че я послушах онзи ден),но въпреки това,смятам че тя беше права и съм и благодарен,че не ми позволи да сляза от колата и че ме накара да заключа вратите.Не се знае кой е,какъв е и какви биха били последиците ако бях слязъл да го ошамаря...За това,не се занимвайте,ако можете да си тръгнете,най добре,защото наистина може да ви застрелят,наръгат и какво ли още не...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от raduslaf » 09 Окт 2012, 10:21

Wylde написа:.

Адски ми е интересно защо се случва така. Какво е в главата на подобен човек, когато прави такива неща и по някакъв начин чувства ли се по-добре, когато прави такива малоумни, нискоинтелигентни простотии. Пък теб, хем те е яд, че не си слязъл, хем съветваш да си траем в такива ситуации :) Истината е, че разумът трябва да надделява и дори малко самочувствието да се подбие, е добре да си трае човек, защото никой няма представа какъв е идиотът отсреща. Постнал съм и видео по въпроса. Знам и за случаи, в които големи батки слизат да бият слаботелесно на вид момче, което се оказва кикбоксьор и ги разхвърля без особени проблеми. Та, да си траеш в такива ситуации е признак за разум и интелигентност. Поне според мен. Който не мисли така е свободен да се бие по улиците и да рискува здравето и дори живота си, защото е мъжкар и не може да позволи да бъде "унижаван" :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46/330xd
Мечтае да кара: BMW E46/330xd
Детайли за колата: BMW 330xd/184hp/4x4/410nm at 2000rpm

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Wylde » 09 Окт 2012, 15:25

Анализирайки ситуацията по късно осъзнах,че грешката ми е била,че съм натиснал клаксона.Ако не го бях освиркал нямаше да се стигне до там,но пък от друга страна ужасно ме дразни,че в нашата държава подобни олигофрени се мислят за недосегаеми и безсмъртни и ние всички трябва да си траем и да толерираме безобразията им!!!От това се вбесих най много :banghead: Както и да е,очевидно тези неща няма да се променят скоро и ще трябва да си трайкаме и да ги търпим докато държавата ни е царството на мутрите и беззаконието...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от pimpo » 09 Окт 2012, 18:16

Аз също много се дразня на подобни индивиди, но единственото което мога и съм направил е да си активирам функцията за заключване при скорост. Съветвам всички да го направят поне за големите градове, където гъстотата на тази порода е силно завишена.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от MonsteR » 09 Дек 2012, 18:05

Маргинали има навсякъде по света, някъде са повече някъде са по малко, някъде ги трепят с ток, ижекция, бесило, някъде нищо не им правят... но шанса да се натъкнете на тях никак не е малък където и да се намирате. Тогава от вас и вашите умения за преценка и реакция зависи как ще се развие тази ситуация. След като веднъж получите адреналиновия ритник, мозъка започва да взема подсъзнателни решения, които да го извадят от потенциално насраната ситуация.... не винаги правилни. Тук възниква проблема, как да се справим добре ако такава ситуация не дай боже възникне.
Най - важното нещо като цяло е да си спасим д-тата...Влизането в пряк конфликт крие потенциална опасност, първо защото противника е непознат и не е ясно с какви възможности разполага и втори не знаем на на какво е готов. В случая след като ние сме жертви на агресия е най - добре да изчезнем максимално бързо. За да реагираме правилно в критична ситуация, трябва да тренираме, колкото и банално да звучи това. Когато изпаднем в критична ситуация, съзнателните действия отстъпват място на механизираните реакции и ако имаме тренинг ще направим правилното... Та заклчювайте, тренирайте рязко потегляне, рязко спиране, заобикаляне на препятствия, резки завои... Много хора си мислят, че могат да карат добре, но всъщност това е пълна заблуда. Конфликта трябва да се избягва с всички възможни средства, а когато това е неизбежно, изненадващата атака винаги е най - доброто оръжие.. Това са моите съждения по въпроса. Според мен колега взел си правилното решение да изчезнеш от там.. къвто и да е бил този никаква работа не е имал при теб, единствено е можел да ти създаде проблеми от всякакво естество.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 16 Яну 2018, 12:41

Съгласен съм с казаното.

Единствено по отношение на функцията за заключване при вдигане над 15 км/ч не съм сигурен : защото тя мисля идва и с такава за отключване при спиране, което именно не се цели. По-добре да се заключваш сам като си из града, така знаеш, че няма да се автоматично-отключиш в неправилен момент. Как мислите?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от pimpo » 17 Яну 2018, 17:31

Тази функция няма отключване!
И това ме издразни и я изключих. Реално тя само заключва, но дори и да спреш и да угасиш - не отключва. И ми писна като возя хора да се мъчат да напъват ръчката отвътре и на всеки да обяснявам че трябва два пъти...
Заключвам си колата ръчно, ако сметна за нужно.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 17 Яну 2018, 17:38

Хм, добре... Това е малко странно. Но пък е полезно.

А ти как я спря? В смисъл, никъде в менюто на колата няма опция да си спираш такива неща..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от pimpo » 18 Яну 2018, 10:14

Не, само с диагностика става. NCS Expert ако не се лъжа. С INPA не може.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 18.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99
Мечтае да кара: E38 740D BiTurbo 245 HP '99

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от IceFire » 18 Яну 2018, 12:13

От къде може да си купи човек такава джаджа и сам да си чете и записва в компютъра на колата?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Винаги си заключвайте колата отвътре! - Агресия

Мнение от Dextuar » 18 Яну 2018, 14:04

ОлХ например, но първоначално чети повечко, преди да питаш или отиди някой да ти го направи


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook