За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страсти

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 10.07.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 2.8
Мечтае да кара: едно да беше...

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от The7omahawk » 16 Авг 2012, 7:13

enigma написа:Други въпроси? Направо съм като пред Хагския трибунал :)


Предполагам на всички в темата би бил интересен отговорът на въпроса "от къде тръгна" :) Само ако ти се споделя, разбира се!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3332
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от spacepl » 16 Авг 2012, 7:30

:) Колега, не се засягай, на мен ми стана интересно кой стои зад ника "Enigma" доста е енигматично, не мислиш ли :D За това се порових, общо взето единствено за робота успях да се хвана - PR2 от там нещата доста се разклоняват обаче защото Willow Garage ги продават на кой ли не и за какво ли не - доста готина платформа са бай да уей. Единственото име на българин което успях да открия беше на Росен Дянков - един от основните разработчици на ROS за ПР2 - като му попрегледах обаче CV-то и някой други данни за него и от това което ти си писал за себе си във форума (аз го приемам за истина) стигнах до извода че не си ти. Сградата на Willow Garage във Калифорния също така е едноетажна за разлика от тази от която ти снимаш, твоята също така е и доста по-близо до океана. Така че .... продължаваме :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от steeN » 16 Авг 2012, 9:59

The7omahawk написа:
enigma написа:Други въпроси? Направо съм като пред Хагския трибунал :)


Предполагам на всички в темата би бил интересен отговорът на въпроса "от къде тръгна" :) Само ако ти се споделя, разбира се!


и защо сащ ми не примерно да кажем северна корея... детска мечта ли ти беше или случайно попадна.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Zagy » 16 Авг 2012, 10:14

А аз продължавам да си чета с кеф и хич не ме интересува кой в какво се съмнява :)
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от swh_bmw » 16 Авг 2012, 11:47

А аз се съмнявам, и чакам снимка(може и видео) направена от Х6 на две полуголи мацки излезли от предния кайен държащи плакат на енигма!
Също бих се зарадвал ако опишеш върху какви функции на робота сте работили.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 16.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330d Touring
Мечтае да кара: i8

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от wishbone » 16 Авг 2012, 12:02

:lol:
Ама пича сериозно ви запали чергата (каквато в същност, според мен, е и идеята на тази тема). Карате го да вади доказателства, търсите коя снимка от къде е, каква е неговата самоличност. Има ли някакво значение в същност дали е истина или не? Темата така или иначе си стана интересно четиво от което можеш и да научиш нещо, което да те обогати информационно. Иначе enigma е, според мен, или мого умен и успял човек, или много добър сценарист и режисъор на този филм. И в двата случая - поздравления! :clap:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от b00st » 16 Авг 2012, 12:33

Ние с колегата ще го разкриеме напълно, вече знаем с кого работи :D Затва enigmaта пращай на ЛС кога да идваме на гости да го видим малко тва x6m и да поиграеме билярд с робота, преди да е станало късно :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 307
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 328i Мойта, e53 Семейната
Мечтае да кара: 635i e24, 850i e31
Детайли за колата: Истинската 328ца

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от kokali praa vsiakvi » 16 Авг 2012, 13:12

Еее, голяма енигма тая тема ! :mhihi:
Жените биват два вида : 1. Слабички 2. Убавки... И с броя на цилиндрите е подобно ...
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Bogat-Beden » 16 Авг 2012, 18:52

На вратата на апартамент се звъни. Мъжът-стопанин отваря вратата и що да види - Дядо Коледа, който му казва : " Ще ти изпълня едно желание, каквото и да е, но в замяна ще ми позволиш първо да те опъна."
Ще не ще човечецът, съгласил се, все пак не всеки ден ти изпълняват желание, каквото и да е то. Започнал Дядо Коледа да го клати и по едно време попитал : " Абе ти на колко си години ?". "На 40", казал домакинът. В отговор чул следното :"Ех, на четиридесет години си станал, а още вярваш в Дядо Коледа..."
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Jordana » 16 Авг 2012, 19:13

Темата бая набъбна според мене е редно колегата пуснал темата да опресни малко материала с нови факти и събития :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от © » 16 Авг 2012, 21:48

Аз много чета мненията на enigma с голям интерес, независимо дали са лъжа или истина. Всъщност какво значение има?!
Все пак откривам някаква логика в тях и по-скоро вярвам в написаното, отколкото да го подлагам на съмнение. От къде знаете как бихте се държали и къде бихте си губели времето ако имате описаните възможности? Аз не знам и за това ми е интересно :mhihi:
Колкото до това на колко години е - залагам на максимум 30-35 като в БГ или не е живял или е живял по-малко от 5г

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от @2bar » 16 Авг 2012, 22:24

все си мисля, че ако имаш много пари (и то направени с бачкане) няма да имаш кой знае колко свободно време. Друг е въпросът, че много пари в повечето случаи не се правят само с бачкане.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Хаос » 16 Авг 2012, 23:42

а аз пък си мисля, че като имаш много пари вече най-вероятно ти е писнало да правиш пари
и не само се чудиш къде да ги изхарчиш, ами и какво да правиш помежду харченията
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от enigma » 17 Авг 2012, 6:39

Ами... какви нови факти и събития... на Западния фронт нищо ново. :)

Прибирам се днес
Изображение

и се мятам в басейна малко да релаксирам
Изображение


и ми е забавна цялата история :)

Работата е там, че... явно за някои хора човек с определен стандарт трябва да води точно определен живот, и им е ясно какво трябва да пише, какво да не пише, къде да ходи и какво да го вълнува :) Сигурно има някакви стереотипи, но истината е, че всичко е строго индивидуално. Ето вижте jordanpar например знае човекът най-престижните заведения в Монако, това е да имаш класа и без да си милионер :). Не като мен - да ям яхния вкъщи.

Аз наистина нямам време и нямам много време за удоволствия, ако трябва да съм честен нямам време и да пиша по форумите, ама въпреки това го правя. Ама сега даже ми стана малко гузно, та ако ми се поскарате още малко сигурно съвсем ще спра :)

Иначе винаги е приятно да разменя по някоя приказка със сънародници, особено БМВ ентусиасти :)

А аз откъде съм тръгнал - четох преди време един комичен разказ на Чехов - "Момчета"
http://feb-web.ru/feb/chekhov/texts/sp0/sp6/sp6-424-.htm
Не знам дали го има на български някъде (ето го и на англ. http://classiclit.about.com/library/bl-etexts/achekhov/bl-achek-boys.htm)... ама си казах - я, това Чечевицин съм аз като малък 1:1 :).


За роботите - откъм физика има 2 основни типа приложения, работа с деформируеми материали (каквито са меките платове, но и при хирургията е нещо подобно, но като цяло е сложна задача), и работа с твърди предмети - каквото е бърникането по разни джаджи - по-простичко.

Самото конкретно приложение няма толкова голямо значение, защото се формулират Markov Decision Processes - http://en.wikipedia.org/wiki/Markov_decision_process на базата на които роботите сами откриват какви действия трябва да извършат, за да изпълнят определена цел. Това цялото е базирано на модела на Марков (за който писах в темата за тероризма :)). Имахме и друг интересен съвместен проект на тази тема - хеликоптерчета, които сами се учат да летят и да изпълняват аеробатика.

Може да напиша малко повече другата седмица, макар че е твърде специфично и едва ли е интересно за повечето хора...
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За //Мотоклопките, работата, живота... размисли и страст

Мнение от Jordana » 17 Авг 2012, 7:20

За мене е интересно особено за хелита :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook