За стереотипите и колко са забавни понякога

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.04.2009

За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от anto994 » 20 Дек 2012, 11:08

Понякога стереотипите са толкова забавни! Слизам днес да си изчистя колата от снега и след 5 мин. при мен дойде задъхан човек с изражение на лицето, което можеш да видиш само в човек, който сериозно обмисля самоубийство!
- Колега, моля те ела. Опитвах се за изкарам колата от гаража, сега съм я опрял и в двете страни, цялата я ужилих, закъснявам и не знам какво да направя!
Човек съм, мога ли да не отида. Какво заварвам обаче - подземен гараж, извит пътя, целият в лед и по дължина едно Renault Clio опрялo преден десен калник и задната броня в лявата страна!!! Той пак взе да се вайка, даде ми ключовете с думите:
- Моля те, изкарай я! Виж аз каква я свърших! Нали си шофьорче!
- Как реши, че съм шофьорче?
- Е, караш BMW!!!
След тези думи, който добавиха 100 000 км. към опита ми, трябваше да защитя гилдията и с 2 маневри колата си излезна!!! Накрая ме разцелува като майка първокласник и ме попита:
- Кажи какво да НЕ правя, за да не стигам никога повече до това положение?
Прецених, че вече се е успокоил и няма да направи някоя глупост, сложих ръка на рамото му и казах:
- Повече никога не си купувай Рено!!! :))))
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от raduslaf » 20 Дек 2012, 11:45

Забавна случка :) Само не разбрах за кои точно стереотипи става дума?

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.04.2009

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от anto994 » 20 Дек 2012, 11:53

Че всеки, който кара BMW е шофьор! Нищо лично, към хората от клуба или към притежателите на кола от "нашата" марка, но трябва да се съгласим, че не емблемата кара колата! :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от raduslaf » 20 Дек 2012, 12:26

Ами за жалост напоследък се оказва точно обратното. Непрекъснато чета за катастрофи на БМВ-та и за съжаление някои от тях с трагичен край :( Може и на мен най-много да ми се набиват на очи точно тези с БМВ-та, но факт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 248
Регистриран на: 26.07.2007
Местоположение: Габрово

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от kita » 20 Дек 2012, 13:06

Габровеца най-обича: Да пуши на муфта, да е с чужда жена и да кара по инерция....

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.04.2009

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от anto994 » 20 Дек 2012, 13:14

За съжаление всички виждаме банера най-отгоре!!!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 10.01.2012
Пол: Мъж

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от mmaxx » 22 Дек 2012, 19:32

raduslaf написа:Ами за жалост напоследък се оказва точно обратното. Непрекъснато чета за катастрофи на БМВ-та и за съжаление някои от тях с трагичен край :( Може и на мен най-много да ми се набиват на очи точно тези с БМВ-та, но факт.

Така е , защото всякакви дебили си накупиха е36-ци и е 46-ци които до вчера бяха фенове на опел , форд и голф ама понеже чули че мацките се кефят на баварци и си купили и те и ги вършат всякакви кретенски изпълнения по пътищата. А това да караш БМВ трябва да се върши със сърце и разум :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от saleen » 23 Дек 2012, 7:37

mmaxx написа:Така е , защото всякакви дебили си накупиха е36-ци и е 46-ци които до вчера бяха фенове на опел , форд и голф

Жив пример от моят град - от Опел Кадет - на БМВ http://www.mediapool.bg/%D0%BC%D0%BB%D0 ... 98601.html
Иначе евалла за историйката, яка е макар, че и аз съм от тез, дето търкалят Клио :mhihi:
Никой не мое ма връне на селу!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от Borymeckata » 04 Яну 2013, 22:11

Има го това - по-особено отношение, според колата. Но пък от нас зависи да разчупим стереотипите... Веднъж проведох следния разговор на паркинга пред супермаркета:

Непознат (приближава се леко пристеснен): Колега, да ти се намира ключ 17?
Аз (облегнат на колата, леко надменно): Обиждаш ме Колега, аз съм с BMW.
Непознат (сконфузен): Извинявай, Колега. (обръща се да си тръгне).
Аз (бъркам в джоба на вратата): Звездогаечен върши ли ти работа? Да не вадя гидора от багажника...
Excellent! Steven is my name!

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от b00st » 04 Яну 2013, 22:25

Borymeckata написа:Има го това - по-особено отношение, според колата. Но пък от нас зависи да разчупим стереотипите... Веднъж проведох следния разговор на паркинга пред супермаркета:

Непознат (приближава се леко пристеснен): Колега, да ти се намира ключ 17?
Аз (облегнат на колата, леко надменно): Обиждаш ме Колега, аз съм с BMW.
Непознат (сконфузен): Извинявай, Колега. (обръща се да си тръгне).
Аз (бъркам в джоба на вратата): Звездогаечен върши ли ти работа? Да не вадя гидора от багажника...

:owned:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от dudeto_sy » 05 Яну 2013, 14:36

Лично моето мнение, а и опитът ми са показали, че марката BMW е в състояние да достави едно неповторимо удоволствие от шофирането, но за съжаление тази марка не може да промени манталитета и мисленето на онази част от обществото ни, която не осъзнава каква отговорност може да бъде един автомобил.

Всъщност май няма никакво значение дали колата е BMW или Opel по-скоро има значение дали познаваме добре автомобила си и възможностите му, и до колко осъзнаваме до къде стигат нашите човешки сили. Всичко е въпрос на гледна точка, но и на отговорност към нас самите и към хората около нас. В крайна сметка клуба организира достатъчно мероприятия, на които желаещите могат да покажат на какво са способни при едни достатъчно безопасни условия или за онези, които искат да се научат... поне има кой да ги научи.

Не мисля, че е обосновано да рискуваме живота и здравето си заради собствената си глупост. А и не подкрепям теорията, че шофьорите на BMW са безразсъдни, това си е болест на цялото ни общество и само ние можем да си я излекуваме.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: возят ме
Мечтае да кара: космически кораб, ама надали...

Re: За стереотипите и колко са забавни понякога

Мнение от dudeto_sy » 05 Яну 2013, 19:39

Ето един пример за това как не трябва да се прави и как марката всъщност няма никакво значение:

http://www.youtube.com/watch?v=F0ocPWZdnFM

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook