Изповедта на един българин.

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.02.2010
Пол: Мъж
Кара: Цивилната версия на Т-72-Москвич...
Мечтае да кара: Нещо по-здраво от Москвича,ама такова още не е измислено!
Детайли за колата: Танк,пази се!

Изповедта на един българин.

Мнение от Москвич 412 » 09 Юли 2013, 0:00

Изповедта на един истински българин
„Човек е голям колкото мечтите си“ , „В България човек каквото и да мечтае никога става това,за което е мечтал“
Роден съм през 1960 година.От малък исках да стана космонавт,бях впечатлен от съветските космонавти и много исках да достигна космическия простор.
През 1970 година бях вече пионер, и бях от първенците в училище,до завършването бях отличник по всички предмети, ходех на кръжока по авио и ракето моделизъм , бях първи по бригадите и бях награждаван , спортувах лека атлетика и борба .
1980 година бях вече в казармата,бях едни от първите за 2 години станах сержант и бях приет да уча за пилот изтребител на МИГ-2 1. Изучавах всичко за най-модерните съветски самолети и космически кораби, дори партията ми допусна литература като награда за Американските военно въздушни сили и НАСА . Бях радостен,започнах първите подготовки в края на 80 те за космонавт,когато излитаха и наши български космонавти.
Когато дойде 1990 година повярвахме,че идва нещо добро,че ще отървем от затворения комунизъм и ще дойде демокрацията,която ще ни направи по-щастливи и по-свободни,с повече шансове за развитие. Вече бях тридесет годишен и щях да мина сроковете за годност.
Останах до средата на 90 те като пилот –инструктор,но един инцидент ми промени живота.Докато пътувах със семейството ми към морето с нашия скромен автомобил Жигули ни спряха от пътна милиция,бях учуден,защото не карах бързо. Но все пак като съвестен гражданин реших да съдействам,но имаше нещо странно в тях. Показах си служебните документи,че съм военен,но те не ги отразиха и ми стана ясно,че тия не са никаква полиция,а бандити. Опитах се да избягам като дам заден и да се отдалечим,но те стреляха с АК47 и направиха задната част на решето,убиха двете ми деца и съпругата ми,а мен само ме раниха доста тежко.
Изпаднах в кома за две седмици. Пенсионираха ме по болест .
Към 2000 година ми намалиха пенсията , опитах се да се боря,но правителството не ме отрази.
Работех доста време като пазач в една изоставена казарма ,каква ирония ,какви мечти имах,а сега къде съм?
Сега е 2013 нямам работа,на 53 години съм и не знам какво да правя... Цял живот се борих за това отечество,отдадох се да бъда полезен на родината. Направих много за нея,а тя ми отне всичко което имах. Сега ми взеха и панелния апартамент,който бях получил поради вярна служба.
На улицата съм единствения път това да се хвърля от някой мост.
Сбогом
Това е съдбата на повечето честни българи днес .

ВСЯКА ПРИЛИКА С ДЕЙСТВИТЕЛНИ ЛИЦА И СЪБИТИЯ Е РЕАЛНА И ЦЕЛЕНАСОЧЕНА!
Американците са казали:На българите им дайте коли, и на тях война не им трябва!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Изповедта на един българин.

Мнение от SpeedyMan » 09 Юли 2013, 8:16

Все пак има неща заради които си струва да се живее, но проблемът е, че наистина комунизма ни колкото и да беше омърсен, сега капитализма ни май е доста по-мръсен, макар и прикрит под цивилизованата думичка "демокрация". Когато тази думичка не върши работа или е неуместна се замества с "преход" :twisted:

Къв преход ве?? 25 години преход!!! То комунизма ни е бил 45 години. Още някоя друга година и ще се поизравнят :twisted:

Карайте си БМВ-тата и да не ви пука, но си мислете как да променим нещата ;)
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 5.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 330XD '07, 318i '00
Мечтае да кара: M5

Re: Изповедта на един българин.

Мнение от 3er » 09 Юли 2013, 10:08

Нямам думи..., но не се предавай , напук на жребия!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: 745d, 530d, 335d
Мечтае да кара: Су-35
Детайли за колата: - Е36 320i (SOLD)
- E46 330i BlackSapphire (stage 2) (SOLD)
- E46 330ci (SOLD)
- E46 330cd 400+ hp (SOLD)
- E65 745d 400+ hp
- E60 530d 300+ hp
- E92 335d (Stage 3)

Re: Изповедта на един българин.

Мнение от MCPO » 09 Юли 2013, 11:52

До самоубийство може да прибегне само един глупак и слаб психически човек, който не може да понесе отговорност. Въпреки всичко случило се винаги има възможност. Никога не казвай "не мога" , защото не е така просто нямаш желание. Имам познат който банките го притискаха до последно взеха му жилището, жена му го напусна, сина му го блъсна кола и почина. Месец след последните събития се застреля със служебното си оръжие, но като по чудо оцеля. Малко след това един негов познат започна да го обижда да го упреква за неговата постъпка. Този мой познат се мотивира каза си, че няма да се предаде отново и знаеш ли какво сега е бизнесмен със процъфтяващ бизнес на пук на кризата, женен е повторно и преди година му се роди момиченце. Затова знай, че винаги има възможност, винаги има шанс, никога не се предавай, бори се до край само тогава можеш да промениш нещо. :yes:
"Силата не идва от физическия капацитет. Тя идва от неукротимата воля." - Ганди
BWM Team Dobrich Just Cavalli 

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Изповедта на един българин.

Мнение от B U L L I » 09 Юли 2013, 15:44

темата не отговаря на критериите за "страхотни истории".
viewtopic.php?f=2&t=182608
далеч съм от мисълта,че тези редове са действителна част от живота на колегата пуснал тази тема,но
ако е така ще го посъветвам да остане жив.
бих приложил и девиза си,но той е някъде в подписа на профила ми
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook