Истинско изтръпване

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Истинско изтръпване

Мнение от acer » 06 Фев 2012, 13:43

най-лошото е когато човек знае че е в грешка и пак не си признава, ако беше текнало кръв от дядото на приятелката ми, който го приемам като за по-близък от моя, в момента щеше да пишеш от затвора. като си го изкарал от колата звънкаш на полицията, отнемат му книжката за предпоставка на птп и така проблема е решен, а в момента човека, който каза че недовижда сигурно още кара и застрашава живота на другите. можеше да се похвалиш, че си решил културно проблема и си направил българските пътища малко по-безопасни ;) но да се хвалиш че си набил по-стар и по-слаб човек, кво очакваш? нормално е хората да ти се смеят, постъпката ти е супер глупава. и вместо да се обиждаш можеш да си вземеш бележка
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 11.06.2011
Пол: Мъж
Кара: конджул...
Мечтае да кара: G-POWER M5 HURRICANE RR

Re: Истинско изтръпване

Мнение от LArgo50 » 06 Фев 2012, 17:17

acer написа:най-лошото е когато човек знае че е в грешка и пак не си признава, ако беше текнало кръв от дядото на приятелката ми, който го приемам като за по-близък от моя, в момента щеше да пишеш от затвора. като си го изкарал от колата звънкаш на полицията, отнемат му книжката за предпоставка на птп и така проблема е решен, а в момента човека, който каза че недовижда сигурно още кара и застрашава живота на другите. можеше да се похвалиш, че си решил културно проблема и си направил българските пътища малко по-безопасни ;) но да се хвалиш че си набил по-стар и по-слаб човек, кво очакваш? нормално е хората да ти се смеят, постъпката ти е супер глупава. и вместо да се обиждаш можеш да си вземеш бележка

До някъде си прав, но такива дядки нямат място по пътищата :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Истинско изтръпване

Мнение от pampo » 06 Фев 2012, 22:51

LArgo50 написа:До някъде си прав, но такива дядки нямат място по пътищата :yes:

Нека запретнем ръкави и дружно да ги изнесем от автомобилите им. Най-добре с бухалки, та да не си цапаме ръцете...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Истинско изтръпване

Мнение от r19 » 08 Фев 2012, 11:53

pampo написа:
LArgo50 написа:До някъде си прав, но такива дядки нямат място по пътищата :yes:

Нека запретнем ръкави и дружно да ги изнесем от автомобилите им. Най-добре с бухалки, та да не си цапаме ръцете...

Колега, много добре знаеш. че Largo е прав...
На пътя няма извинения!Като недовижда или има проблеми и неможе да шофира разумно и безопасно просто да не го прави! :kuku:
Без значение дали е дядка или млад човек.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Истинско изтръпване

Мнение от _galio_ » 08 Фев 2012, 16:38

r19 написа:
pampo написа:Нека запретнем ръкави и дружно да ги изнесем от автомобилите им. Най-добре с бухалки, та да не си цапаме ръцете...

Колега, много добре знаеш. че Largo е прав...
На пътя няма извинения!Като недовижда или има проблеми и неможе да шофира разумно и безопасно просто да не го прави! :kuku:
Без значение дали е дядка или млад човек.


и това ли е начинът? от неосъществен инцидент, да създадете предпоставки за още ред инциденти? от бабаитлък?

един от съседите във входа беше убит по такъв начин - засякъл някой, онзи му отбива колата встрани и като слизат да се "разберат", го блъска на платното, та под идващия автомобил ... и двамата са били с жена и дете в колата ...

описаният от колегата филм съм го играл в другата роля - на магистралата засякох по невнимание (първо извънградско, не погледнах в страничното огледало) една ауди, та изпреварвания отдясно, засичания ... пуснах му аварийки за извинение, но нищо ... веднъж опита да ме изхвърли към мантинелата, веднъж към дясна лента и няколко пъти ми набива спирачки ... успях да го излъжа и отбих към Самоков, пих едно кафе и пак се качих на магистралата ... записах си номера и мислех да пускам контакти и да го търся, но ми размина като се прибрах в София ...

да ви питам - струва ли си, предвид, че има избегнат инцидент, да се рискува здравето и животът на други участници в движението, които нямат н-и-к-а-к-в-а връзка с ИЗБЕГНАТИЯ инцидент? в моя случай - ако се стресна и набия спирачки, направя верижна, а онзи с аудито зачезне ... какъв е урокът?

към колегата - ако човекът се беше стреснал, получи сърдечен удар или има заболяване и след удара си остане там ... ? детето ти по-добър живот ли би живяло? или би помогнал на жена ти да го гледа спокойна и материално осигурена? или ако беше събрал свидетели и завел дело ... ?

бих си позволил да дам съвет - не си играйте с нервите на другите ...

този тип келешлък го срещам всеки един ден - имам 9 км двулентов път до работа и всеки един ден някой бърза и изпреварва в насрещното на непрекъсната ... последно с един пасат се разминахме на 20 см, изпреварваше автобус на спирка ... свирнах му, свирна ми и той ... еми някой ден и на мен ще ми писне ... не сте единствени на пътя и не сте никакви, за да определяте кой има място там ...
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Истинско изтръпване

Мнение от patkana1 » 08 Фев 2012, 21:48

_galio_ написа:
r19 написа:
pampo написа:Нека запретнем ръкави и дружно да ги изнесем от автомобилите им. Най-добре с бухалки, та да не си цапаме ръцете...

Колега, много добре знаеш. че Largo е прав...
На пътя няма извинения!Като недовижда или има проблеми и неможе да шофира разумно и безопасно просто да не го прави! :kuku:
Без значение дали е дядка или млад човек.


и това ли е начинът? от неосъществен инцидент, да създадете предпоставки за още ред инциденти? от бабаитлък?

един от съседите във входа беше убит по такъв начин - засякъл някой, онзи му отбива колата встрани и като слизат да се "разберат", го блъска на платното, та под идващия автомобил ... и двамата са били с жена и дете в колата ...

описаният от колегата филм съм го играл в другата роля - на магистралата засякох по невнимание (първо извънградско, не погледнах в страничното огледало) една ауди, та изпреварвания отдясно, засичания ... пуснах му аварийки за извинение, но нищо ... веднъж опита да ме изхвърли към мантинелата, веднъж към дясна лента и няколко пъти ми набива спирачки ... успях да го излъжа и отбих към Самоков, пих едно кафе и пак се качих на магистралата ... записах си номера и мислех да пускам контакти и да го търся, но ми размина като се прибрах в София ...

да ви питам - струва ли си, предвид, че има избегнат инцидент, да се рискува здравето и животът на други участници в движението, които нямат н-и-к-а-к-в-а връзка с ИЗБЕГНАТИЯ инцидент? в моя случай - ако се стресна и набия спирачки, направя верижна, а онзи с аудито зачезне ... какъв е урокът?

към колегата - ако човекът се беше стреснал, получи сърдечен удар или има заболяване и след удара си остане там ... ? детето ти по-добър живот ли би живяло? или би помогнал на жена ти да го гледа спокойна и материално осигурена? или ако беше събрал свидетели и завел дело ... ?

бих си позволил да дам съвет - не си играйте с нервите на другите ...

този тип келешлък го срещам всеки един ден - имам 9 км двулентов път до работа и всеки един ден някой бърза и изпреварва в насрещното на непрекъсната ... последно с един пасат се разминахме на 20 см, изпреварваше автобус на спирка ... свирнах му, свирна ми и той ... еми някой ден и на мен ще ми писне ... не сте единствени на пътя и не сте никакви, за да определяте кой има място там ...

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Истинско изтръпване

Мнение от r19 » 08 Фев 2012, 22:59

Напълно съм съгласен с тебе :yes:
В мнението си просто казах ,че са еднакви изискванията за всички и не трябва да се създават предпоставки за ПТП без значение Пол и възраст на шофьорите. :yes:
Все пак живота е най-важното и единственото което имаме...и не трябва да се застрашава по какъвто и да е било начин било то на пътя или чрез физически действия(саморазправа) :bchug:
Изображение

Мафиозо!
Аватар
Мнения: 2232
Регистриран на: 1.04.2003

Re: Истинско изтръпване

Мнение от rado_rf » 14 Фев 2012, 16:06

Това, май е единствената тема, коята се дъвчи вече пета година :clap:
Синът ми се роди жив и здрав 4кг. 55см. Порасна, проходи, проговори, вече ходи на детска градина, стана на 4,5 години. Тая история... хмммм, много, твърде много време се дъвчи. Да осведомя моралистите - хич, ама хич, даже пет пари не давам за мненията ви. Който не го е преживял не може да го разбере. Такъв ни е манталитета. Да даваме акъл на познати и непознати. Да съдим човека без да го знаем или познаваме, като се мислим за безгрешни и по-умни от този отсреща.

Айде останете си със здраве и палнете по една свещица за здраве и се помолете това да не ви се случва.
"Няма нищо по-хубаво от това да се изсереш на метеното и няма нищо по-лошо от това да метеш изсраното" - древна мъдрост

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Истинско изтръпване

Мнение от sambeto » 11 Мар 2012, 21:18

rado_rf написа:Това, май е единствената тема, коята се дъвчи вече пета година :clap:
Синът ми се роди жив и здрав 4кг. 55см. Порасна, проходи, проговори, вече ходи на детска градина, стана на 4,5 години. Тая история... хмммм, много, твърде много време се дъвчи. Да осведомя моралистите - хич, ама хич, даже пет пари не давам за мненията ви. Който не го е преживял не може да го разбере. Такъв ни е манталитета. Да даваме акъл на познати и непознати. Да съдим човека без да го знаем или познаваме, като се мислим за безгрешни и по-умни от този отсреща.

Айде останете си със здраве и палнете по една свещица за здраве и се помолете това да не ви се случва.



Виж братле,аз съм същия като тебе в това отношение.Гледам да съм толерантен,да спазвам правилата доколкото мога,да давам предимство.....не съм идеален,но се старая !
В напрегната ситуация като твойта,аз бих постъпил и СЪМ постъпвал така.Да,после като ми премине и се успокоя осъзнавам че не за всичко съм бил прав,НО вече съм изграден характер и не всичко мога да редуцирам в моето поведение колкото и да искам.Така че моето мнение,на според фактите и ситуацията в която си бил е че си постъпил както ти е идвало отвътре и тука няма правилно и неправилно !
Така че аз няма да кажа че си постъпил грешно,или надуто,или да те поучавам !
Да ти е живо и здраво синчето,иначе всичко подобно като ситуация минава и заминава !
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Истинско изтръпване

Мнение от doktormik » 11 Мар 2012, 22:55

хахаха...темата е супер,и може да се дъвче още 5 години,защото малоумниците по пътищата никога няма да свършат...истината за мен е,че огромна част от хората разбират защо ядат шамарите и псувните(затова и много малка част от тях се оплакват в полицията,че някой си ги е набил на пътя...).както винаги обаче,медала има 2 страни-автора на темата 100 пъти каза,че сам се е учудил на себе си и реакцията си,от друга страна,чичката в Голфа надали ще почне да вижда по-добре,или да се извинява за простотиите,които прави на пътя.никой на може да е сигурен как ще реагира в даден момент при такава ситуация,НО.....жертвите по пътищата вследствие на недовиждащи,недочуващи или невнимаващи,а и откровено нагли шофьори,са много,много повече,отколкото набитите или пострадалите след побои при ситуация,подобна на тази в историята. всеки сам да си направи изводите,а на автора на темата-да е живо и здраво хлапето,и може и то,като вземе книжка,да попише в темата на татко си..... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 30.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 coupe

Re: Истинско изтръпване

Мнение от Jorjinio » 11 Мар 2012, 23:21

и това ли е начинът? от неосъществен инцидент, да създадете предпоставки за още ред инциденти? от бабаитлък?

Дай да се избием по пътя и няма да се налагат такива методи :kuku:
Мн е прав колегата и добре е направил аз го подкрепям и аз съм го правил и пак ще го правя!
;)

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Истинско изтръпване

Мнение от vladye » 11 Мар 2012, 23:57

Всичко е много субеткивно, затова давам два примера, от моята камбанария ... дето се вика.
1) баща ми, чичка (без очила), на ~60 години, пътува към София с Рено 5, 88' - емблематичен кенеф.
Абсолютно идентична ситуация с твоята - стрес, напрежение, превъзбуден ... всеки момент дъщеря му ще роди и ще стане дядо - с две думи, почти неадекватен. Човека офицер от запаса - полковник, засича го BMW, баща ми се извинява - на всеки се случва да сгреши.
Вътре ~24 - ~30 годишен надъхан и отворен келеш - вика, псува - само, дето Глок-а не вади, ко прайм? Прайм това, че ни дават ~22:00 по новините, войната по пътищата - О.З. застреля Бургаска мутра, примерно.

2) пример - карам по околовръстното на Видин, пролетно време, при свечеряване - никакво не е - хем е тъмно, е светло.
В другото платно срещу мен вървят колите и се разминаваме, внезапно два чифта фарове излизат от платно се и се насочват ЧЕЛНО към мен - аз по чудо отреагирам по някакъв начин и се забивам директно в канавката. Също като теб, афектиран - писна ми от безобразия, обръщам и газ по колата, настигам я и гледам - Жигула, само през задния прозоец като на аквариум ми става ясно - присветкам, бибипкам - човека спря. Слизам от колага и отивам при него - върти, сваля прозореца и какво да видя - човек на минимум, според моята преценка, ~80 години и възрастна жена на, може би, също толкова години до него. Какво да му кажа? Казвам му - дядо, ти видя ли какво щеше да стане, щяхме да се ударим челно, внимавай. Той ми вика - ми не виждам, заслепяваш ме! Е, аз какво да направя? Да му разбия носа и да се направя на мъж пред приятелката ми?

Да не говорим, че може би 70% от хората от форума прочели историята ти, вместо да се асоциират по някакъв начин с теб, слава богу - притеснения и неадекватен млад баща, асоциират себе си чисто и просто - келеша с BMW и възрастния дядка (да речем - родител или близък) и не се идентифицират с теб. Което е хубаво, предполагам. Може и това да е субеткивно, от моята камбанария.

Заеби, човечност трябва да има, другото са бели кахъри. Да ти е жив и здрав малкия, след толкова години.
virtue and tranquillity

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Истинско изтръпване

Мнение от b00st » 12 Мар 2012, 16:28

rado_rf написа:Това, май е единствената тема, коята се дъвчи вече пета година :clap:

хубаво е другия път да помислиш какво пускаш преди да се молиш 4 години да се заключи

Синът ми се роди жив и здрав 4кг. 55см. Порасна, проходи, проговори, вече ходи на детска градина, стана на 4,5 години. Тая история... хмммм, много, твърде много време се дъвчи.

да е жив и здрав, ама дано не му даваш тоя пример за подражание

Да осведомя моралистите - хич, ама хич, даже пет пари не давам за мненията ви. Който не го е преживял не може да го разбере. Такъв ни е манталитета. Да даваме акъл на познати и непознати. Да съдим човека без да го знаем или познаваме, като се мислим за безгрешни и по-умни от този отсреща.
Айде останете си със здраве и палнете по една свещица за здраве и се помолете това да не ви се случва.

къв бил манталитета? я си виж пак 1-то мнение в тая тема и кажи честно?
кое да не ни се случва? да не ни засичат по пътищата ли? тва се случва всеки ден. дали само ти си го преживявал?

за тия 5 години едно нещо ми стана ясно, къде съм го (бил) писал в началото на тая тема - грешките стават и стават постоянно. неизбежно е. дали от недовиждане, от дълъг работен ден или щото някой е стоял много на слънце, кво значение има? на пътя всичко е възможно. като седнеш в седалката сам поемаш риск, няма кой да ти даде гаранция и винаги с тая мисъл излизам от паркинга, а не с намерението да убия от бой всеки къде е сбъркал.
Последна промяна b00st на 12 Мар 2012, 17:42, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Истинско изтръпване

Мнение от patkana1 » 12 Мар 2012, 17:38

zBoost написа:
rado_rf написа:Това, май е единствената тема, коята се дъвчи вече пета година :clap:

хубаво е другия път да помислиш какво пускаш преди да се молиш 4 години да се заключи

Синът ми се роди жив и здрав 4кг. 55см. Порасна, проходи, проговори, вече ходи на детска градина, стана на 4,5 години. Тая история... хмммм, много, твърде много време се дъвчи.

да е жив и здрав, ама дано не му даваш тоя пример за подражание

Да осведомя моралистите - хич, ама хич, даже пет пари не давам за мненията ви. Който не го е преживял не може да го разбере. Такъв ни е манталитета. Да даваме акъл на познати и непознати. Да съдим човека без да го знаем или познаваме, като се мислим за безгрешни и по-умни от този отсреща.
Айде останете си със здраве и палнете по една свещица за здраве и се помолете това да не ви се случва.

къв бил манталитета? я си виж пак 1-то мнение в тая тема и кажи честно?
кое да не ни се случва? да не ни засичат по пътищата ли? тва се случва всеки ден. дали само ти си го преживявал?

за тия 5 години едно нещо ми стана ясно, къде съм го (бил) писал в началото на тая тема - грешките стават и стават постоянно. неизбежно е. дали от недовиждане, от дълъг работен ден или щото някой е стоял много на слънце, кво значение има? на пътя всичко е възможно. като седнеш в седалката сам поемаш риск, няма кой да ти даде гаранция и винаги с тая мисъл излизам от паркинга, а не с намерението да убия от бой всеки къде е сбъркал.

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Последно мнение от мен към автора на темата,Да го питам дали знае статистиката за войната по пътищата,кои са най-голям брой участници,щото май не са недовиждащи и недочуващи дядки и чичковци,а са точно келеши,рейсъри и прочие между 18 и 25 години,които карат пияни,заляни,със несъобразени скорости,без книжки,да се правят на гъзари пред приятелките си и приятелите си и да се правят на много велики и мислейки си че са крале на пътя,ей такъв ни е манталитета,и затова ще губим всяка година толкова души колкото сме дали в една сръбско-българска война!!!! Да е жив и здрав сина ти и му разкажи тази история за да не повтаря твоите грешки!

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Истинско изтръпване

Мнение от Ronka » 12 Мар 2012, 22:35

Чета ви,чета темата,коментарите ... и не се сдържах да замълча :D

Познавам Радо, по-добре от всички ви взети заедно...всъщност, ако го познавахте, нямаше да пишете такива коментари :nono:
Това е един от най-добрите хора, създал уникално семейство, а малкия е най-спокойното и умно момченце, което познавам ;)

Сега ще ви разкажа аз една история... тръгвам си от родилното, с дъщеря ми в ръцете ... бебенце на 5 дни...преди почти 5г, качвам я щастлива в старата Е34-ка :angel: и карам на Красна поляна ... карам силно казано, оти беше болка, която няма да изпитате... :mhihi:
Как да е,светва зелено, аз първа кола, завивам десен към Овча Купел ииииииииии някакъв идиот смотан на червено минава и щеше да ме отнесе за милиметри !!!!
Извъртам пълен десен, спирам я на спирката малко по-натам, оня спира, слизам и аз и пак един дядка :ranting: ...пиян....с очила счупени 'Не те видях момиче' :dunno: Викам има светофар ! Къде :shock: :shock: :shock: :ranting:
Ако имах пистолет щях да го гръмна,честно :bang:
Ако не бях с бебето в ръце, щях да хвана нещо тежко и да го смажа от бой ... това е не защото съм ужасна и гадна и правя война по пътищата, а е защитна реакция ...
Вие нямате деца и не разбирате каква болка !!! е някой да застраши живот, който си чакал цял живот или какво ти минава в главата за секунди, докато си мислиш как току-що роденият ти син,ще остане без баща !!!
Какво да го правя аз в тоя случай, стиснах ръце, някак се овладях и ... тръгнах ...
Не винаги можем да овладеем първичната реакция след стрес, искам да знам колко от вас не са направили глупост в ярост :wave:
Мисля, че е време да се заключи тая тема, 5г ... да сме живи и здрави и ние,и децата ни и ако може без старчета, пияни, надрусани, луди, гримиращи се,четящи вестници, незадоволени и секва измет по улиците :conf:
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook