Шофьорски курсове !

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.09.2008

Шофьорски курсове !

Мнение от _jj_ » 08 Сеп 2008, 18:42

Здравейте!

Темата има общо с клуба само дотолкова, доколкото курсовете ми са на BMW :) Причината да пиша е, че имам нужда от съвет.

Никога не съм сядал зад волан преди да си почна курсовете. Почти на 27 години съм. Днес ми беше втората двойка часове и за мой ужас се чувствам като тотален некадърник - колата ми е огромна и прекалено мощна, а досега не ми се случило да усетя педала за газта - натискам във въздуха и се опитвам да разбера много или малко газ съм подал... В купето двигателя се чува много слабо. Не се оправям и с преценката на разстоянията от дясно и успях да "понаместя" едни огледала в тясна уличка.

Инструкторът ми е с железни нерви, но аз вече съм трайно паниран и ... още повече, че това е от малкото неща, с които съм се захващал и изглежда не ми идва отвътре.

Та въпросът ми е... смятате ли, че имам шансове на по-малка и по-маломощна кола да се чувствам по-комфортно или просто да ви препоръчам да не обикаляте (или паркирате) из квартала, където бръмча? :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1425
Регистриран на: 31.07.2006
Местоположение: Sofia City
Кара: го ... X-treme!
Мечтае да кара: МиГ-29 & F15 Eagle
Детайли за колата: ...

Re: Шофьорски курсове !

Мнение от KIARA_G » 08 Сеп 2008, 18:58

_jj_ написа:...

Кое е туй БМВ, `дето така те мъчи?! :mhihi:
Пълно е с пациенти :!:
Изображение♥™
:idea:Ако една жена знае цената си - значи често й се е случвало да я казва на някого!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2068
Регистриран на: 1.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от SummonedToDIe » 08 Сеп 2008, 18:59

опитай се да запазиш спокойствие...това дали колата е голяма или малка според мен е без значение - чиста ориентация е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Мнение от VT5602AK » 08 Сеп 2008, 23:08

какъв модел е BMW-то

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1957
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: ВТ
Пол: Мъж
Кара: E30 Е38
Детайли за колата: Не бие много на очи

Мнение от Transportera » 08 Сеп 2008, 23:29

VT5602AK написа:какъв модел е BMW-то

Сигорно ще е Е30 :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от _jj_ » 09 Сеп 2008, 7:14

Колата е BMW 328.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.09.2008

Все пак...

Мнение от _jj_ » 10 Сеп 2008, 8:22

Успях да я подкарам малко по-човешки :)
Или тези коли не са за плавно каране при 40 км/ч., или шофьорите са от друга реалност. Поне ми мина голямото притеснение, въпреки схванатия ми крак от усилия да натискам газ и спирачка със стъпка от по четвърт милиметър :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 7.11.2003

Мнение от n1tr0s0x1d3s1st3m » 11 Сеп 2008, 10:09

Споко, всичко си е до навик и свикване...
Също така инструкторът не би следвало да те пуска по малки улички, където колите се разминават на една боя разстояние, преди да прецени, че е време... А вторият път определено е рано...

Но не се притеснявай - ще стане с времето :) Идеята е тогава (когато се почувстваш можещ) да не си повярваш много...

успех!
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа...
йохохо... КАСА бира и бутилка ром в КОВЧЕГА на... шофьора... не си в морето ;) не карай пил - стигни жив!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.09.2008

Мнение от _jj_ » 11 Сеп 2008, 12:32

n1tr0s0x1d3s1st3m написа:Идеята е тогава (когато се почувстваш можещ) да не си повярваш много...
успех!


Вече съм доста далеч от идеята да си повярвам. Вчера даже смених избора на кола, която да си купя - със сигурност няма да е нова или с повече от 90 коня...
Единствено се притеснявам, че ще ме изпитват на този звяр.

Благодаря за пожеланието ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 11 Сеп 2008, 16:59

Понятието "прекалено мощна" кола не съществува.
Опитай се да почувстваш колата с всичките си сетива. Обуй си обувки с максимално тънка подметка и удобни за каране. Тренирай на празен ход с педала на газта . Опитай се да задържаш определени обороти като по команда 1600-2400-2000 за да ти се обиграе крака. Когато ти сжикне крака всичко ще е наред. Кола с повече коне се кара по-лесно от такава с по-малко ;)
10% талант и 90% тренировка както е казал един навъртял 9 000 000 рали километра за 35 години ...... :mhihi:
Най-мразя да съм прав!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Мнение от Cyberloner » 11 Сеп 2008, 18:01

Колкото по-мощна толкова по-леко се кара. За да усетиш педала на газта наистина вземи едни меки обувки с тънка подметка (или някакви гуменки от магазин за левче) и ое преди да запалиш натисни педала няколко пъти на празно, ще видиш че ще го усетиш. А за 4-те километра....горе-долу е такава скоростта на 4-та ако не бараш газта изобщо ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Шофьорски курсове !

Мнение от c7aH4eB » 12 Фев 2010, 1:46

Карай смело никой неса е родил шофьор или с книжка в ръка. Според мен колкото по-голяма е колата толкова по-добре незнам как мислят останалите с книжки. :)
Изображение


Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 6.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Бързо
Мечтае да кара: М3 Е92

Re: Шофьорски курсове !

Мнение от ludia » 19 Фев 2010, 20:31

Приятелката ми караше толкова зле че не можеше да вземе 2г. книжка. Накрая я взе след като се разделихме с 1/4 от семейния бюджет.
Но от практиката която натрупа сега кара много прилично. Не се плаши просто всичко е въпрос на воля желание и упоритост.
Ако човек иска нещо и се стреми то ще го постигне каквото и да е :!:
Изображение
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!


http://clip4e.com/play.php?id=45143

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Шофьорски курсове !

Мнение от arr0gance » 16 Апр 2010, 16:24

Какво стана колега оправи ли се с големия лош вълк и взе ли я тая книжка.... :roll:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Шофьорски курсове !

Мнение от TsvetanVR » 19 Апр 2010, 17:56

Всичко бях чувал досега за 3-та серия, но не и че е огромна. :) И все пак ако за първи път сядаш на кола, с близо 3 литров бензинов мотор с ~200hp е тегаво. :) Спокойно, ще се научиш.
Изображение

I wanna leave you far behind....

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook