Предно или задно на сняг (хлъзгав път)???

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 31 Яну 2009, 20:49

Аз си казах още в началото че не разбирам... Не знам и защо не се сдържах и продължих да пиша... Айде със здраве на всички... А с тия дето наистина карат ще се срещнем по планините... И ще видим кой ще е по-стабилен... Другите си чешайте езиците по форумите тука с доказани и недоказани твърдения... Аз се опитах да помогна и да дам часто от знанията и опита които имам... Ама се оказа че няма смисъл и само излезнах крив...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 01 Фев 2009, 0:10

Не бе, не че не разбираш, точно там ти е проблема, че разбираш и си наясно кое как става!И именно там е темата, че хората повечето нз как става и за тях е по безопасно да се движат с предно!За хората които излизат като запука якия сняг и това чакат, като тебе, мене и всички ентусиасти, е ясно че задното е по добре, стига да има кой да го кара правилно!

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Мнение от ТУРБО » 01 Фев 2009, 0:17

mityo105 написа: задното е по добре, стига да има кой да го кара правилно!


:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1688
Регистриран на: 19.02.2008
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: E39 530d touring

Мнение от cucko » 01 Фев 2009, 0:30

Разбрахме вече кое е най-добре да се кара от неопитни и опитни...
Все пак трябва ли да прочетете още 100 пъти какъв е въпроса-тук е даден по принцип ...никой не пита дали си опитен или не...това е като един тест и мисля че на всички ви стана ясно кой би трябвало да е верния отговор...но все пак аз ще кажа че всеки който е писал го смята за правилен...но едно бе на теория а друго си е на практика....така че приятно и безопасно шофиране и да не се изненадате в последния момент когато задницата поднесе случайно без вашата намеса...-то е ясно че задницата тръгва лесно при завой когато приложим сила-като дръпнем ръчната при FWD или като подадем газ при RWD.... ;) А друго си е стабилност между RWD и FWD ...така че въпроса беше че навлизаме в нестабилност на задницата и с какво ще помогнем на задницата за да вкараме в правилната посока...
Хайде пак обяснявайте две различни задвижвания които са с еднаква маса,окачвания,гуми и т.н...кои задвижвания са по-подходящи за да се избегне занесената задница при хлъзгав път...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 02 Фев 2009, 10:27

mityo105 написа:п.п. за край ще ви постна нещо от ауди форума, писано от инструктор по майсторско шофиране!


Само едно лекинко уточнение искам да вметна. Под "дрифт" напоследък се разбира обикновено пързаляне на задницата. Това може да се направи със всяка кола, да. Според мен обаче това не е пълноценен дрифт, както, да речем, powerslidе-а - просто защото пързалящата се задница рано или късно сама си захапва пътя и прекъсва пързалянето. Което не е задължително за RWD кола с блокаж на диференциала, нали?
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 02 Фев 2009, 14:08

Аз никъде не съм казвал нищо за дрифта и сравнения по тоя повод между предно и задно!Говорим за случайни подхлъзвания и кое е по безопасно от тая гледна точка!

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Мнение от LeX » 03 Фев 2009, 18:25

Чета и се смея, и продължавам да чета и да се смея още повече! Чудя се защо като ходихме да караме по прохода Троян-Кърнаре когато беше затворен заради снеговалежа нямаше ни една кола с предно предаване, но пък се бяхме събрали 8-9 БМВ-та :roll: Ами прохода Шипково-Рибарица, и там същата работа, само БМВ-та и ни една кола с предно :roll: Ами на Мальовица, е там не бяхме толкова много БМВ-та, но поне културно помолихме човечеца с джипката да ни изчака че бързаме нагоре и да не се налага да го изпреварваме някаде по завойте. Тои вярно че гледаше ето така :shock: но това е друга тема. Но иначе те колите със задно са пълен ужас, валне ли 2см сняг и вече не могат да се карат. И тогава трябва да се изкарват супер-ултра-дупер проходимите бегачки с предно предаване, защото разбираш ли те копаят-орат-издърпват те навсякаде и нямаш проблеми никога. А тия със задното...мани ги тях, подадеш ли малко повече газ в завоя и си се завъртял :mhihi: Въобще лабава работа...да вземем да напишем всички заедно едно писмо до БМВ да се осъзнаят малко и да започнат да правят коли само с предно предаване защото то било истината зимно време, задното - кучета го яли. Краи убедиха ме вече и обявявам тук: продавам си е30-ката за да я замена за Корола Версо! Които има интерес да ми пише на ЛС да обясня това-онова за колата, но да знаете че за зимата не става!

И накрая понеже съм чувал че една снимка говори повече от 100 думи, ще пусна тука няколко, но те дали са истински или фотошоп незнам, защото нали БМВ-тата на снега били гола-вода, пък тука виждам доста, та и сняг има и затова се чудя, истина ли е, не е ли :roll:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 03 Фев 2009, 18:36

Лексано... Това не го показвай в Уикипедия, не го показвай никъде даже... Щото ще ти се смеят... BMW и сняг са две несъвместими неща и водят само до разни лъзганици, нестабилности и тем подобни притеснителности... Не знам мъжете как ги карат тия коли зимата... Тя за това мойта е лятна и не я изкарвам като вали дъжд дори, камоли като има 30-50 см сняг по пътя да ходя по Беклемето, Рибарица, Мальовица, Плана, Витоша и тем подобни лавиноопасни и снежнопреливащи височинни обекти с цел смущаване на нормално движещите са преднячки и сувита... Добре че са момчетата тука да ми покажат какво казват по енциклопедиите и по ютубитата, че бех решил да изкарвам малко "половинката" от гаража, ма май ще изчакам да спре да пиши зумера на термометъра като дам контакт и да блесне слънцето да изпИче улиците, та да се преборя за малко сцепление и стабилност с физичните закони :winky: :winky: :winky:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Мнение от LeX » 03 Фев 2009, 18:41

Значи само ще те помоля Субитата да не ги намесваш, защото адаша с Легасито 4х4 от Субару форума, беше доста учуден след като се повози на 2 бавни е30-ки на Плана :uups:
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 03 Фев 2009, 18:45

Не беее... Аз не намесвам тях... Имах предвид SUVитата ;) Иначе субитата ги аресвам... Много даже... Много ми хареса и онова твойто... А и следващото сигурно ще ми харесва... Абе кефат ме... Ма няма да си купя... Решил съм че ще се мъча с BMWтата... А зимата на тролея...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 03 Фев 2009, 23:41

И кво са некой като се качи в БМВ и веднага трябва да стане дрифт кинг ли 8) ? Ми ако некой просто иска да си се вози, или не не става верно. А добре да ви запитам кат сте дрифт специалисти що чакате специално беклемето да затворят за да можете да дрифтите ... а сетих се що :mhihi
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: танк!
Детайли за колата: BMW 3-та серия,купе Е30, седан,4 врати, цвят-царско син металик, двигатет-М10Б18 LE Jettronic, скорости- Getrag 260(5), отворен(4.10), екстри-ел огледала, кожен салон, антирадар

Ами предно, колкот и да ме е срам да го кажа

Мнение от Charger » 03 Фев 2009, 23:43

Не ми е мястото тука да се изказвам като спец, ама от скромния си опит знам, че е предното. Макар че ми е много кофти да си го призная. Първата ми кола беше Ваз21013, слагах два циментови чувала в багажника зимата. Просто беше нужно. Сега с Е30-ката още не съм правил подобна простотия, но не ме е и подвеждала. Дори дърпах един закъсал Опел в Симеоново, като заваля снега преди Нова година. Ако щете ми се смейте ама си е самата истина. Баща ми има Рено 19 1.4 и съм забелязал, че карам много по-дръзко с него на мокро отколкото с мойта Пенка. Ама всичкото това го казвам с уговорката :mhihi: , че все пак рендето е един вид чужда кола ;) и по не ми дреме :twisted:
БМВ ударено отзад НЯМА!!! :P:-)
http://www.youtube.com/watch?v=Ngbun3HizIY&feature=fvsr

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 1:16

Абе, О' голяма яма... Ние говориме за каране бе пич... Разбрахме че си wanabe дрифтър, ама недей всеки път да натякваш какви кингове сме и кви не сме... Тука с Лексано се опитваме да говорим за каране... За много, много яко каране, бързо каране, пързаляне, всичко... Просто каране... Затворен проход, обилно количество сняг, много завои с различни комбинации и конфигурации... Просто "Sheer driving pleasure"... Същото е и в Рибарица, и на Мальовица, и т.н.

И кво викаш се сети? А? Що ходиме? Да ти кажа ли? Нищо не си се сетил... Въобще не знаеш за какво става въпрос... Стой си спокойно с пръст на F5 в поредния форумен скандал, вози се в модерната си каратистка кола, ходи по модерните рацерски сбирки, и се оглеждай ако случайно се качиш в планината да не те подминат разни BMWта с неприлична скорост... :winky:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 04 Фев 2009, 1:34

Брех тез БМВ-та дето били бързи по завоите - кат летящите чинии бе. Секи говори за тях ма никой не ги е виждал :mhihi: :mhihi: :mhihi: , а често карам по витоша - оглеждам се ...нема, тук таме некое закъсало, ма поне хората пичове помогнем им, полафим си и така, а не некви превъзбудени сектанти помислили се за мастер Цучия решили да си дигат рейтинга чрез копи пейст статии. :help:
Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 1:42

Последно караш по Витоша или се оглеждаш? А и аз по Витоша рядко карам... Щото се напълни с ламери като тебе... Дето между две натискания на F5 се качват нагоре щото е модерно зимата, като на Бояна...
Всичко което малкото ти акъл не може да разбере ли е копи-пеист? Дори не можа да се замислиш че може и да има хора които разбират от тези неща, учили са ги, чели са ги, пробвали са ги... Не че аз съм такъв де... Аз си казах че това дето написах на 6та страница не го разбирам, нито го знам, нито съм го изпитал, просто копи-пеист :winky: :winky: :winky:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook