Предно или задно на сняг (хлъзгав път)???

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Мнение от LeX » 04 Фев 2009, 1:45

DrivinGGoD написа:Абе, О' голяма яма...


Аз повече нямам какво да кажа :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А ти господин О' голяма яма, сигурен ли си че караш, или някак си се качваш до широкото горе, паркираш си колата и започваш да люпиш семки заедно с другите "карачи" защото вече било по-модерно да се ходи там отколкото на ОМВ? Аз за никои не съм се помислил, сложил съм снимка как изглежда колата ми след поредното каране, ти обаче сигурно идея си нямаш кога и защо колата изглежда така :roll:
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 1:48

От къде да знае бе дивак... То идва с карането... Той не ни бил виждал... Ама нас са ни виждали... Са кой кара и кой не последно?
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 04 Фев 2009, 2:00

Дали карам или не не е въпрос за обсъждане по форуми, то се разбира на место. В бг има малко истински карачи и те много много не парадират с това пред интернет публиката - нещо което ти не си спрял да правиш в тая тема. ;)
Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 2:09

Аха... Значи нещо като не те кефи и става неудобно за говорене по форумите... Иначе да се правиш на интересен умираш... И винаги си компетентен... А и аз отговарям за себе си... Не за големите карачи... Никъде не парадирам че съм голям карач... В тази тема съм написал това което знам и до което съм стигнал с КАРАНЕ... И то само защото много карам... Като количество... За качеството сам не мога да говоря... Копи-пеист имаше като се наложи да давам "професорски изказвания" на пенчо... Останалото съм написал сам колкото и да не ти се иска да повярваш... Пред интернет публиката се представям такъв какъвто ме познават и навън... И се старая да помагам с знанията и опита които имам, колкото и да са те като КОЛИЧЕСТВО... А ти го вадиш голЕм тука... Ама на улицата и на пътя си "малко" по-различен... :winky: :winky: :winky: Айде... Няма смисъл от F5 вече... Че мисля да се позанимавам с малко по-смислени работи вместо да ти се обяснявам...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 3.01.2005
Местоположение: София

Мнение от Oyama » 04 Фев 2009, 2:20

На улицата и пътя ме нема изобщо, не като тебе с многото количество каране ... да не си шофьор на СКГТ ? :mhihi: И кво прави тва F5 че така и не разбрах?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Мнение от ivan1590 » 04 Фев 2009, 5:50

Тоя спор за предно и задно е малко безмислен, защото в крайна сметка уменията на шофьора са най-важни, отделно всяка кола си е различна, като баланс, гуми, окачване, двигател, кормилна система.Чисто теоретично за мен задното е правилното задвижване, но дали можеш да се възползваш на 100% от възможностите му е отделен въпрос.Колата с предно не ме кефи като поведение на пътя, отделен е въпроса, че някой ако е по-голям майстор от мен ще кара по- добре и по-бързо и на сняг и на сухо.Истината е практика при всяка възможност :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 04 Фев 2009, 12:50

Аз това от кога им го говоря, че за обикновенните шофери предното е истината, ама никой не слуша!Всеки е дрифт кинг и не му е проблем да кара с вратите, как няма да е по яко задното!Ама като седне някой изтръпнал чичко, дето цел живот се е дундурцал с 60 на задното и като му тръгне гъза, пуска волана и се спира където уцели!Разберете го накрая карачи и дрифтачи, предното е по добре за масата народ дето ползва колата за придвижване!За другите, като вас, като мене и още много ентусиасти, истината е в другия вид задвижване!Престанете вече с тъпите спорове кой е по по най, за да не почна и аз да се хваля :mhihi: :D :mhihi:



п.п.айде и аз да отсрамя малко мойта секта, че тука като чета, БМВта мачкат всичко из проходите!Сега, мене лично не ми се е случвало, ама щом колегите казват, сигурно е така!

http://picbg.net/img.php?file=05a47f0b936a6a56.jpg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 20.11.2006
Местоположение: Варна city
Пол: Мъж
Кара: квото има
Мечтае да кара: E30 M3 Johnny Ceccoto

Мнение от Dakataaa » 04 Фев 2009, 13:02

Е46 320Д комби +3 акумулатора отзард +4 чисто нови зимни гуми = танк :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от pen4ooo » 04 Фев 2009, 14:09

абе не мислех че чак такива смешници са се навъдили тук... Ония Смехурко дето показва снимки не БМВ на сняг вика че бил чел... Абе ей не си прочел една старница тея снимки са на БМВ да има и сняг да и кво от тва бе ти знаеш ли за кво става дума изобщо в тая тема... Всеки се пъчи с гърди напред зад клавиатурата и си изнася някви лекции дето сам си ги мисли ебати смешниците сте... тоя можел да кара ония не можел...аиде сектир.... Най-страхотната кола се кара само от смешници които избиват комплекси по форуми и са по скоро "форумни карачи"
Хубавите ябълки прасетата ги ядат!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 04 Фев 2009, 14:35

mityo105 написа:Ама като седне някой изтръпнал чичко, дето цел живот се е дундурцал с 60 на задното и като му тръгне гъза, пуска волана и се спира където уцели!


Факт. Аз лично бих казал, че такива "шофьори" изобщо не трябва да се пускат на пътя. Крайно е, знам. Както и да е... Както беше поставен въпроса - "коя от двете коли е по-лесно да се овладее като поднесе задницата" - въпросният чичко няма да овладее нито едната, нито другата. Със задното има по-голям шанс някоя от глупостите, които прави, да доведе до поднесена задница, това е. Само че държа да отбележа нещо. Приемам, че има хора, които по една или друга причина не искат да карат RWD на хлъзгаво. О'кей, това е тяхно право. Да ме убеждават обаче, че RWD-то по принцип не става за хлъзгаво - няма да я бъде. Проблемът не е в системата на задвижване, а в задкормилното устройство. Да си търсят друго оправдание :!:
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 15:15

pen4ooo написа:абе не мислех че чак такива смешници са се навъдили тук... Ония Смехурко дето показва снимки не БМВ на сняг вика че бил чел... Абе ей не си прочел една старница тея снимки са на БМВ да има и сняг да и кво от тва бе ти знаеш ли за кво става дума изобщо в тая тема... Всеки се пъчи с гърди напред зад клавиатурата и си изнася някви лекции дето сам си ги мисли ебати смешниците сте... тоя можел да кара ония не можел...аиде сектир.... Най-страхотната кола се кара само от смешници които избиват комплекси по форуми и са по скоро "форумни карачи"


Абе я малко вземи успокой тия определения... Не си ти тоя дето ще определя кой какъв е, дали знае за какво става дума, колко може да кара и кой какво си е измислил... Нали ти става много ясно карането като седиш в Уикипедия и Ютуб... Гледай там клипчета и остави карането на другите... Пиши си по форумите и не се прави на "не-форумен карач" щото съм сигурен че дори не знаеш точно колко са стабилни колите дето си карал зимата...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 31.01.2008
Местоположение: София

Мнение от pen4ooo » 04 Фев 2009, 16:49

DrivinGGoD написа:
pen4ooo написа:абе не мислех че чак такива смешници са се навъдили тук... Ония Смехурко дето показва снимки не БМВ на сняг вика че бил чел... Абе ей не си прочел една старница тея снимки са на БМВ да има и сняг да и кво от тва бе ти знаеш ли за кво става дума изобщо в тая тема... Всеки се пъчи с гърди напред зад клавиатурата и си изнася някви лекции дето сам си ги мисли ебати смешниците сте... тоя можел да кара ония не можел...аиде сектир.... Най-страхотната кола се кара само от смешници които избиват комплекси по форуми и са по скоро "форумни карачи"


Абе я малко вземи успокой тия определения... Не си ти тоя дето ще определя кой какъв е, дали знае за какво става дума, колко може да кара и кой какво си е измислил... Нали ти става много ясно карането като седиш в Уикипедия и Ютуб... Гледай там клипчета и остави карането на другите... Пиши си по форумите и не се прави на "не-форумен карач" щото съм сигурен че дори не знаеш точно колко са стабилни колите дето си карал зимата...

бях останал с идеята че поне ти имаш малко мозък в главата... а до последния ми пост , когато се нагледах на глупавите писания на всички дето си мерят онея работи в този форум само гледах как разни комлексари само се изказват кой какав шофьор бил и кои кви коли карал... и въпреки че до колкото разбрах се занимаваш с коли съм почти убеден че имаш по малко километри от мен и ако ти разглобя двигателя на ТВОЯТА кола на съставни части най-вероято ще гледаш като вол в теле...или ако не ти поне 99% от хората тук си нямат идея за какво става тук...вече много съжалявам че я пуснах тая тема във тоя форум... оставям ви да летите в облаците...

а ако някои иска не да си мери оная работа с някой който не познава да пише на ЛС и може в удобно и за двамата време да ходиме някъде да мерим умения в каквато дисциплина иска да не е само зад клавиатурата
Хубавите ябълки прасетата ги ядат!!!

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Мнение от DrivinGGoD » 04 Фев 2009, 18:08

pen4ooo написа:бях останал с идеята че поне ти имаш малко мозък в главата...

и въпреки че до колкото разбрах се занимаваш с коли съм почти убеден че имаш по малко километри от мен и ако ти разглобя двигателя на ТВОЯТА кола на съставни части най-вероято ще гледаш като вол в теле...


:ahah:

Ти верно ли? Хаха... Ако искаш да пробваме? И като не я сглобиш после какво правиме? Щото то разглобяването лесно ама после? Да ти кажа бая отворени двигатели съм видял и с учебна цел, и практически а и теоритично доста съм изчел и в училище и в университета и преди и след това, и продължавам... Така че съм готов на всякакви предизвикателства... Мотори като моя а и други бая съм вадил, отварял и ЗАТВАРЯЛ... А пък за километрите... Какво да ти кажа... Не е важно колко са изминати а как... Щото познавам хора с стотици хиляди километри и въобще не знаят за какво става въпрос... А пък има други дето имат малко километри, но по-голямата част с цел изучаване на поведението, управлението и принципите на карането и са доста екстремно преминати... Сигурен съм че има много хора които имат много километри но въпреки това нямат представа какво реално се случва на пътя с колата...

Иначе мозъка ми свършва вече... Особено от такива теми... И вече окончателно приключвам с писането в този форум... :winky: :winky: :winky: Айде със здраве... И нека силата и знанията бъдат с вас... Нас ни оставете да се мъчим с посредствените си знания, умения и автомобили... Пък може и да се засечем някъде, по пътища, писти и планини...
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 04 Фев 2009, 18:25

:OT: Още с появяването на този подфорум някога ,бях сигурен ,че идеята не беше добра , тогава не се разписах по темата -
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=1663 ,но сега вече не се сдържах :confused: Съжалявам ако съм засегнал някого


Георги Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Мнение от ivan1590 » 04 Фев 2009, 18:58

На мен ми допада идеята за този подфорум, в крайна сметка винаги можеш да научиш нещо ново, но зърното е малко, а плявата многооо...
Наскоро попаднах на една руска книжка "Э.С. Цыганков, 120 Приемов контраварийного вождени", която ми обърка тотално представите за автомобилно каране, то не са спирачки с левия крак, пренасяне на тежеста в завои, завои на 180, 360 градуса , криви на завой и всичко детайлно анализирано за различните типове автомобили.Според мен това трябва да се обсъжда тук, защото съм сигурен, че има хора знаещи и можещи, които могат да споделят знания и опит заради тези които искат да се научат да използват потенциала на автомобила си, а не просто да въртят геврека и да ръчкат скоростите.Може би трябва и малко по вече теория, щото тя топлата вода е измислена отдавна :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook