спукана гума

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.04.2009

спукана гума

Мнение от ///AMG power » 04 Апр 2009, 19:29

Преди 1 месец ми гръмна гумата(предна лява) в движение колата само се разтресе и нищо карах с 100км/ч,а мой познат така се обърна карал с 60 70 и му гръмнала гумата(също предна лява) и се обърнал,та въпроса ми е защо аз не се обърнах колата ми е SL600 (R129) на приятеля които се обърна е bmw 320(2001г)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 533
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: 320i

Мнение от Hellrider » 04 Апр 2009, 19:57

e баце т`ва е само щото си бил с мерджана да знаеш :1:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 4.04.2009

re

Мнение от ///AMG power » 04 Апр 2009, 21:07

ясноооо тука няма да намеря отговор :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: Търговище

Re: re

Мнение от archie » 04 Апр 2009, 21:22

///AMG power написа:ясноооо тука няма да намеря отговор :roll:

Много зависи от самите гуми колко са високи дали имат осилен ръб и също от самото спукване на гумата от терена по който се движиш от шофиорските умение общо взето факторите са много ,ако не си се съсредотучил достатачно при спукването на самата гума може да ти дръпне волана и ако реагираш неадекватно да разклатиш колата както трябва много лесно може да я обърнеш по таван.
И аз преди около 2 месеца пръснах задна гума докато си карам с 110+ на остър завой и малко остана да не се катурна добре че задницата се хлъзна и я овладях някакси без да искам :|
Последна промяна archie на 05 Апр 2009, 6:13, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: спукана гума

Мнение от ms » 04 Апр 2009, 22:24

///AMG power написа:Преди 1 месец ми гръмна гумата(предна лява) в движение колата само се разтресе и нищо карах с 100км/ч,а мой познат така се обърна карал с 60 70 и му гръмнала гумата(също предна лява) и се обърнал,та въпроса ми е защо аз не се обърнах колата ми е SL600 (R129) на приятеля които се обърна е bmw 320(2001г)


Първо иди запали една свещ, че си се оттървал...

Причини ти да не се обърнеш, а друг да се обърне много... SL-а е съвсем друг тип кола за разлика от Е46. Ти караш спортен автомобил с 300++ коня, а Е46 е нормална кола от среден клас... Ти имаш далеч по-стегнато окачване, 100% караш и със широки и нископрофилни гуми и един куп други разлики. А БМВ-то е нормален автомобил: стандартно окачване, нормални гуми, едва ли над 16"- тоест НИЩО общо с SL-а... Две тотално различни коли и съответно- два крайно различни резултата ;)

ПС: Надявам се, темата не е пусната с цел заяждане и дразнене...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: спукана гума

Мнение от akula » 09 Дек 2009, 18:10

магистралата на връщане от ихтиман, спуках предна лява гума при скорост около максимум 80 км дет вика колегата, колата само се разтресе малко. колата бе6е фолксВАГЕН крокодил, 86та година, в не ба6 перфекто састояние, та не знам... колегата с 320ката как се обърнал
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 6.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 98 325 tds M пакет touring
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: Фабричен М пакет, индивидуал,телефон и много други екстри...

Re: спукана гума

Мнение от vanci88 » 17 Дек 2009, 23:34

akula написа:магистралата на връщане от ихтиман, спуках предна лява гума при скорост около максимум 80 км дет вика колегата, колата само се разтресе малко. колата бе6е фолксВАГЕН крокодил, 86та година, в не ба6 перфекто састояние, та не знам... колегата с 320ката как се обърнал

ако я е спукал докато е завивал :dunno: .....
36436
Изображение

мечтател
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 25.01.2006
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е30 М3 реплика

Re: спукана гума

Мнение от lamas » 20 Дек 2009, 9:00

[quote="///AMG power"] а мой познат така се обърна карал с 60 70 и му гръмнала гумата(също предна лява)

имам странното съмнение че колегата е забравил да спомене единицата пред тия 60/70 км/ч

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: спукана гума

Мнение от akula » 23 Дек 2009, 15:41

lamas написа:
///AMG power написа: а мой познат така се обърна карал с 60 70 и му гръмнала гумата(също предна лява)

имам странното съмнение че колегата е забравил да спомене единицата пред тия 60/70 км/ч

:yes: :yes: :yes: ина4е не виждам как може да стане, евентуално ако наистина е завивал, ама б@х тва завиване, требва да е било на 120 градуса завой с обратен вираж 45 градуса.
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

селянина с колелото
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.08.2006
Местоположение: В колата Град: Враца/София
Пол: Мъж
Кара: тролей
Мечтае да кара: влак

Re: спукана гума

Мнение от b0k0 » 05 Яну 2010, 11:55

или веднага след това е следвала дупка.. иначе при 60 е нереалистично да се обърнеш по таван..
02' BMW E39 530d
96' BMW E36 316i coupe
95' Mercedes-Benz W202 C220
94' LADA 2104 (Червения лебед)
93' BMW E36 316i
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение БМВ във Facebook | www.kUkUrUkU.eU

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Re: спукана гума

Мнение от ТУРБО » 08 Яну 2010, 19:01

И аз съм пукал предна дясна гума с на едно приятелче голф 2-ка със гуми 195/50/15 със скорост 100-110 и почти не се усети нищо,повече по звука разбрах че се е спукала!
Тия плашенки от преди 100 години че ако спукаш гума с над 80 и направо се обръщаш са си за ладите и москвичите с вътрешните гуми!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: спукана гума

Мнение от akula » 18 Яну 2010, 15:29

ТУРБО написа:И аз съм пукал предна дясна гума с на едно приятелче голф 2-ка със гуми 195/50/15 със скорост 100-110 и почти не се усети нищо,повече по звука разбрах че се е спукала!
Тия плашенки от преди 100 години че ако спукаш гума с над 80 и направо се обръщаш са си за ладите и москвичите с вътрешните гуми!
:yes:
вътрешна гума и листово окачване, или там като му казват.
абсолютно съм убеден, че кола с макферсони не може да се обърне от спукана гума поне до скорост 12-130 на равен път естествено. може да занесе рязко, ама да се обърне на таван- не мисля
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: спукана гума

Мнение от steeN » 20 Яну 2010, 4:04

игнорирайки първото мнение, тая тема винаги ми е била интересна и за мен леко спада към раздела митове и легенди.
аз си мисля, че ако евентуално поднесе, борбата е да останеш на пътя... ако излезеш, сигурно и с 40 може да се обърнеш... зависи от терена? защото аз съм пропускал завой един път, много отдавна и имах късмет, че от другата страна точно там имаше полянка, а не дере и се отървах само с уплаха... иначе със сигурност щях да се търкалям.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: спукана гума

Мнение от akula » 20 Яну 2010, 17:40

e, да разбира се , особено ако е заледено, може да поднесе рязко и ако не я овладееш върху асфалта, извън него какво става си е Божа работа. Колегата с МБ-то не дава информация за обстановка и детайли, ама аз повтарям : с около 80 км пукнах предна лява(мисля , 4е бе6е)- пасат '86 (крокодил), гумите- последна употреба, предницата- далеч от перфектна, само леко се разтресе, изобщо не ме едърпало или поднасяло, намалих и спрях нормално, като леко придрусва6е, времето беше сухо и студено, но бях на права отсечка.
да добавя: Джантите на пасата бяха БМВ-ейски, стокови за Е21-ка :mhihi: :mhihi: , макар, 4е едва ли е от голямо значение.

а иначе, механизма, по който става преобръщането теоретично е следния: при висока скорост пукаме , да речем предна лява. колата седи върху 4 опорни точки, нали така, обаче в един момент спуканата рязко поддава. в тази точка колата рязко смъква ниво, и сърпротивлението нараства. ефекта е 4е, все едно това колело стъпва в дълбока дупка и не може да превърти през асфалта, тогава цялата кола се превърта през оста на блокиралото колело, един вид колата се спъва. така са ми го обяснявали на мен, ама аз не виждам много логика, спукана гума не може да даде толкова съпротивление, освен това макферсона компенсира загубата на ниво, особено при по- нископрофилна гума, така че единствено при много висока скорост и струпване на други фактори да занесе и евентуално да излезе от пътя като при това може да се обърне
истина е обаче, че при над 150 ( а и по малко) законите на физиката стават непредсказуеми...
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

селянина с колелото
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 14.08.2006
Местоположение: В колата Град: Враца/София
Пол: Мъж
Кара: тролей
Мечтае да кара: влак

Re: спукана гума

Мнение от b0k0 » 20 Яну 2010, 23:59

Вижте му ника - ///AMG power прави си таш*к тука.. бенца няма проблеми, а бимата се обърала.. :clap:
02' BMW E39 530d
96' BMW E36 316i coupe
95' Mercedes-Benz W202 C220
94' LADA 2104 (Червения лебед)
93' BMW E36 316i
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение БМВ във Facebook | www.kUkUrUkU.eU

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook