Majstorsko shofirane!

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Za obrazovane po vaprosite na majstorskoto kormuvane

mnoo jako!! - da se otdeli v rubrika
23
72%
temata e dostatachna
7
22%
suckssss
2
6%
 
Общо гласове : 32
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 19.02.2002
Местоположение: Plovdiv

Мнение от Svetoslav » 07 Фев 2003, 20:14

Zdrasti na vsi4ki

kato gledam temata e mnogo interesna,no malko se otkloniava v izli6ni sporove.Imah vazmojnostta da posetia minalata godina poligano na BMW do leti6te Munchen,na koeto se u4i6 na maistorsko upravlenie.Pla6ta6 150 euro i kara6 cial den 330i (Switch tronic)do nasita,kato prez cialoto vreme instruktor s radiostancia ti dava nastavlenie.Ta tam kakvo plazgame sam gledal.Ako plati6 250 euro moje da kara6 i M3 :lol: Ima i dva u4ebni 4asa teoria.
Ni6to ne moje da se sravni sas zadnoto predavane - po otno6enie na emocii.Fakt e,4e tolkova godini BMW zapazvat zadnoto predavane govori samo po-sebe si.
Az imam e36 i golf3,no kato use6tane i emocii:
:bowdown: BMW
БМВ-любов ли е или как да го опиша?!
Вие си знаете!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

няма ли

Мнение от july`s » 07 Фев 2003, 20:59

да споделиш поне част от нещата научени (или затвърдени) на въпорсния полигон? (сега се сещам че преди време беше споменавано за тоз курс). да знаеш че ти завиждам (благородно де:)
<br>
br

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 28.12.2002
Местоположение: Chicago, IL

Мнение от del_sol_fen » 08 Фев 2003, 10:36

Абе щом казваш че със предно ти е готино да караш добре.
TURBO Maniak napisa:
Мен лично ми е мноо смешно когато примерно на гонките във Варна някоя Лада почне да прави пергел и след това някои неиздържал "състезател" със Астра или Голф почне да се суче със ръчна. И май не съм само аз на това мнение ами доста хора защото станели така всички се смеят на този дето показва "майсторлъка" на ръчната спирачка. Не мога да разбера защо токова се засегна да не караш само ти предно, просто ако ми сравняваш ръчна със дрифт за кво може да говорим ние със теб, нема смисъл. Пак казвам със предно думата FUN просто нема смисъл, има едно малко изключение и то е предно със шпер тогава може да се каже че става малко по интересно ама пак в общи линии е смях. Нека не се обиждат тези от вас които карат коли с предно, лошо нема но да ги дравняваме за FUN със задното задвижване просто е нечовешко.



Ne sum se zasegnal, a i imah predvid che osobeno na sniag, viz sega na suho, prav si, niama smisul da sporim. Naistina na suho prednoto nemoze da se sravniava, priznavam. Abe da ti kaza, ne se obizdam shototo v momenta predno mi iznasia na finansovata situacia, inache 4x4 sha si vzema, shtoto ako e dostatuchno moshtno i na suho se vurti na pergel! :twisted: No tva e izvun temata. Neka ne pochvame i tozi vupros. Neshtata gi iziasnihme.! :wink: :D
Si Power - Wona Go ???

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

пак за предното при изкачване!

Мнение от ivo » 11 Фев 2003, 10:16

Намерих доказателство на това, че все пак предното е по-добро при изкачване!

txt-то го ъплоаднах - http://www.beotela.com/fwd-rwd.txt

Нямам време да превеждам, затова само ще ви кажа, че когато изкачваме наклон, "нормалната сила" (не знам как точно се превежда) на всички 4 колела намалява (теглото не се премества на задните колела - точно това, което вие си мислихте), но ако една кола с предно има 65/35 разпределение на теглото, все пак повече тегло ще още на предните колела и нормалната сила на двигателните колела от пътя ще е все пак по-голяма от тази на двигателните колела на кола със задно (със същото тегло) с 50/50 разпределение на теглото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Re: пак за предното при изкачване!

Мнение от moni76 » 11 Фев 2003, 10:31

ivo написа:Намерих доказателство на това, че все пак предното е по-добро при изкачване!

txt-то го ъплоаднах - http://www.beotela.com/fwd-rwd.txt

Нямам време да превеждам, затова само ще ви кажа, че когато изкачваме наклон, "нормалната сила" (не знам как точно се превежда) на всички 4 колела намалява (теглото не се премества на задните колела - точно това, което вие си мислихте), но ако една кола с предно има 65/35 разпределение на теглото, все пак повече тегло ще още на предните колела и нормалната сила на двигателните колела от пътя ще е все пак по-голяма от тази на двигателните колела на кола със задно (със същото тегло) с 50/50 разпределение на теглото.

Стига бе :maad: :hitit:
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Re: пак за предното при изкачване!

Мнение от ivo » 11 Фев 2003, 10:47

moni76 написа:Стига бе :maad: :hitit:


:wtf:
Имаше доста интересна дискусия на тази тема, която завърши с грешено заключение и затова съм си направил труда да намеря информация за да обясня нещата. Тебе ако не ти е интересно, или ако не разбираш, няма нужда да пречиш :wink:.

:werd:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 25.02.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от Cherepaha » 11 Фев 2003, 11:22

Толкова ли ти е трудно да си го представиш. Мисля, че от картинката която съм сложил става пределно ясно. Хайде ще направя последен опит да ти се изясни. Сигурно ти се е случвало с някой да мъкнето по стълбите нагоре диван или легло или квото и да е невлизащо в асансьора. Та я сега кажи на кой от двамата му е по-тежко. На тоя отпред или на тоя отзад.

младши завивач
Аватар
Мнения: 760
Регистриран на: 1.04.2002

Мнение от ivo » 11 Фев 2003, 11:27

Cherepaha написа:Толкова ли ти е трудно да си го представиш. Мисля, че от картинката която съм сложил става пределно ясно. Хайде ще направя последен опит да ти се изясни. Сигурно ти се е случвало с някой да мъкнето по стълбите нагоре диван или легло или квото и да е невлизащо в асансьора. Та я сега кажи на кой от двамата му е по-тежко. На тоя отпред или на тоя отзад.


Не ми е толкова трудно :wink: . А ти прочете ли файла дето съм ликнал?

Код: Избери целия код
First, let's make it clear that the center of mass of all cars is above the wheels. This is important for understanding weight shift.


Превод: Първо, нека да сме наясно, че центъра на тежестта на всички коли е над колелата. Това е важно за разбирането на преместването на тежестта.

:wink:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 16.01.2003

Мнение от Смок » 11 Фев 2003, 16:17

А ти прочете ли, че никъде не ставаше дума за наклон в тази статия?
Освен това сравняват автомобили с различно разпределение на тежестта - нещо, което е 1. некоректно, 2. няма пряко отношение към това, дали колата е с предно или задно.
Само Дизел!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2736
Регистриран на: 13.02.2002
Пол: Мъж

ей

Мнение от Любо Мегов » 11 Фев 2003, 18:12

ей Иво не ставай смешник моля те
тука не сме тъпаци
като говориш глупости обиждаш хората които четат този форум

колко имаш по физика а :?: :!: :?:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 11 Фев 2003, 18:58

ivo написа:
ATM racing team написа:вземи например една кола с перфектро разпределение на масите - BMW 3.

niamam protiv ~ samo da ne zabraviame 4e e34 s~shto e s 50/50 razpredelenie na tejesta :wink:
Последна промяна bip на 11 Фев 2003, 19:20, променена общо 2 пъти
~karmapa chenno~

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 11 Фев 2003, 19:16

ivo написа:
del_sol_fen написа:Колата със задно е по-управляема, защото, повтарям за пореден път, може да инициира throttle steering с който да завива (всъщност това е толкова желаното за fun занасянето на задницата) и по-този начин има по-добър контрол


tova imah shtastieto da go probvam naposled~k :
i to na instinkt ~
v edin zavoi podnese prednicata podnese ~ koeto shte re4e 4e understeer-na kolata ~ vkliu4ih na dolna predavka i dadoh gaz ~ koeto beshe
edinstvenia na4in da go vzema zavoia ~ i verno go vzeh :D
~karmapa chenno~

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 11 Фев 2003, 19:39

ivo написа:
ATM racing team написа: "когато се повреди колата се държи все едно е FWD (предно)"


e tva beshe udar pod kr~sta ~~~
:wink:
shtoto vse pak znaem 4e pri izpravnost kolata e 4x4 : ~ a 4oveka kaza 4e ne kazva 4e FWD drive e po-dobro ot 4x4 ~ :D
Последна промяна bip на 11 Фев 2003, 20:04, променена общо 1 път
~karmapa chenno~

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 11 Фев 2003, 19:50

moni76 написа::shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
:hitit: :hitit: :hitit: :hitit: :hitit:
"На 1-ва свършва улицата"

verno ti e hubava kolata monka
ama tva 4e na 1va sv~rshva ulicata : me seshta za edin vic : deto edna mutra izliza ot bavareca sled p~tuvane do moreto i vika : ~~~
pove4e ot 120 ne diga ~~~ : i~ahti kolata ~~~
:shock: :shock: :shock:
a toi mutanta karal vse na p~rva ~~~
~peace
:lol:
~karmapa chenno~

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 11.05.2002
Местоположение: space

Мнение от bip » 11 Фев 2003, 20:12

malii 4ovek da zabrai temata 4ak sled tolkova postings ~~~
~ : :shock: : ~
hubava e inak ideiata za tips&tricks po temata
li4no moito znanie po temata nai-dobre 4uvstvam 4e bih go predal ako niakoi sedne do men i da se ~povozim~ :lol:
no inak ~ vozih skoro na edna ~priatelka~ gadjeto ~~~
ta tova mom4ence po~uspialo v jivota ~ v jeneva jivee inak b~lgar4e ~
i ta toia sladur ima z3 ot dosta vreme ~~~~
i poznaite kakvo ~~~
vika mi ~~~~ lelel kak ti zanasia bmw-to : :shock:^n
pitam go ~~~ mom4eto mi ? :@ tvoito ne zanasia li ? ? ? ?
toi vika ~~~ mi ne s~m si izkliu4val NIKOGA traction control-a
.... :?
:lol:^k
maliiii
~~~shtiah da umra~~~
sega mi pishe 4e ve4e go izkliu4val ~ i bilo goliam kef ~~~
i nie da nau4im na neshto sveta ~~~ B]
predstaiiiiash li si ~~~B] :shock:
======================================
btw za tova u4ilishte na bmw : kakvo mojesh da praish s bavareca si : interesno e : moje da si napravim v~treshno za kluba :
pove4eto bihme nau4ili po neshto
~peace
~karmapa chenno~

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook