Как да избегнем катастрофите?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 15.08.2009
Местоположение: Айтос

Как да избегнем катастрофите?

Мнение от Behchet » 22 Авг 2009, 12:50

В последните дни зачестиха инцидентите на пътя, в които са участвали тинейджъри. Те както и шофьорите, получили скоро книжка са основна причина за катастрофите. Опитът зад волана е от изключително голямо значение. В тази статия има няколко съвета, за да избегнете катастрофа и да спасите живота си - както своя, така и на останалите участници в движението по пътищата.

Изпреварването
Изпреварването е основна причина за катастрофите. Ако вие изпреварвате трябва да сте 100% сигурен в маневрата и 200% сигурен, че ще успеете да наберете съответната скорост, за да се върнете в платното си без да създавате опасност за останалите. Често не се взима предвид мощността на колата, качеството на бензина или друго гориво, което използвате, изправна ли е колата, има ли наклон на пътя и дали изобщо е разрешено изпреварването.

Най-важно е да се има предвид, че когато е забранено изпреварването - то не е направено, за да изкара 10 лв. за катаджиите, а защото участъка от пътя е опасен и най-вероятно нямате добра видимост. Затова спазвайте тези препоръки и пътна сигнализация.

Мощността на колата е нещо, което играе лоша шега на младите шофьори. Не е необходимо единствено да натискате газ, за да изпреварите тир.

Често се оказва, че колата е на ръба на възможностите и изпреварването може да отнеме няколко пъти повече време от предвиденото. Ако има насрещен трафик резултата е ясен.

Ако дори имате малки съмнения в изправността на колата си просто забравете изпреварванията, освен когато участъка е изцяло свободен и годен за бавно и спокойно изпреварване. Ако колата ви даде дефект (дори и минимален), вие сте обречен.

Безсмъртните
Дори да карате прекрасно, то знайте че винаги на пътя има безсмъртни с коли за по 200 000, които често гледаме по телевизиите да късат пагоните на полицаи или да им посягат. Тези хора рано или късно завършват в затвора или в моргата. Въпросът е да не попаднете с тях на неподходящо място на пътя.

Ако карате с ограниченията, когато някои подобен създаде предпоставка за ПТП, вие ще можете да спрете по-бързо; не се колебайте да спрете на пътя, ако това ще спаси живота ви и живота на някои друг. Игра на нерви е най-опасното нещо, което можете да направите в случая.

Алкохолът и книжките
У нас винаги е било на мода да се пие и да се кара. "Аз пия по един литър ракия и си карам като пич, изобщо не ми личи" - хвалба, която можете да чуете в доста краища на страната. Може и да не личи на човек че е пил, но рефлексите се забавят. Ако вие се качите на кола на човек, за който знаете, че е пил - вие сте съучастник, но най - лошото е, че е напълно възможно да пострадате.

Друга гордост у нас е да се кара без книжка. Някой тийн-комплексари използват колите на родителите си да се правят на по-големи тарикати от колкото са. Обикновено за тях чуваме посмъртно. Истината е, че дори и да можете да карате кола без книжка това не означава, че сте шофьор. Вие не сте минали курс, а има толкова много важни неща, които се учат само на шофьорския курс.

На кратко - пазете се, внимавайте и пазете околните от същите грешки! Защото кола се кара с много гледане и много спиране!
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 31.05.2009
Пол: Мъж
Кара: `04 M3 CSL, Audi TT 1.8T

Мнение от Alex_GT3 » 22 Авг 2009, 13:26

Izvinqvam se otnovo za latinicata. Nachina da se sprat jertvite po putishtata sa magistralite. Chetoh v Auto Bild predi 2 sedmici, che 60 % ot jertvite v Germaniq sa na mejdugradski putishta, 20 i nqkolko % sa v grada i edva 10-11 procenta na magistralite. Predi vsichko trqbva da imame kulturno povedenie na putq i da spazvame ogranicheniqta i nai-veche da osuznavame kakvo pravim dokato karame i da uvajame ostanalite uchastnici v dvijenieto. Shte trqbva da pochakame 3 godini za da imame i nie magistrali, do togava spazvaite pravilata i shansovete da vi se sluchi neshto losho sa minimalni. Pozdravi! :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.07.2009

Мнение от RichieRich » 22 Авг 2009, 14:06

Добра тема. Смятам, че ако всеки си преценява възможностите на пътя правилно и не се изхвърля жертвите ще намалеят.


:!:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 22.11.2006
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW-M

Мнение от bmwkrezo » 23 Авг 2009, 11:05

За съжаление момчета сте много прави,но скоро войната по нашите пътища няма да спре.Няма как да стигнем нивото на съзнанието на
европа,там не лансират децата както в България,тук всеки който е
искарал пари по един или друг начин,веднага започва да демонстрира
великолепие без да се замисля дали детето му заслужава или не.
На първо място докато не оправят пътищата в тази държава която е
бездънна яма и бог знае къде отиват толкова пари от данъци,винетки
и прочие.Също така според мен трябва и законите да се преразгледат,
не може Рабех от Левски да го хващат за трети път,и да не го вкарат в
пандиза,трябва да убие някой ли за да се случи най-лошото.Просто аз
си мисля,че всичко е до възпитание и съзнание.
:bgflag: :cop: :bowdown:

Колкото повече приятели имаш, толкова по-малко истински приятели ти остават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Мнение от Biogame » 23 Авг 2009, 12:18

bmwkrezo написа:За съжаление момчета сте много прави,но скоро войната по нашите пътища няма да спре. Просто аз
си мисля,че всичко е до възпитание и съзнание.
:bgflag: :cop: :bowdown:

Колега не скоро,
аз бих казал че никога няма да спре.
Манталитета ни няма нищо общо с този на запад,
дори и да завършат Тракия,не мисля че ще спрем да се избиваме по пътищата.
Жертвите може да намалеят,но не мисля че ще е значително.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.05.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Мотопед :)
Мечтае да кара: колело
Детайли за колата: супер е

Мнение от harko77 » 15 Сеп 2009, 3:04

С тая магистрала дават предпоставки за по високи скорости само но и ТТП са по малко по магистралите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re:

Мнение от cargo22 » 31 Окт 2009, 19:39

Biogame написа:
bmwkrezo написа:За съжаление момчета сте много прави,но скоро войната по нашите пътища няма да спре. Просто аз
си мисля,че всичко е до възпитание и съзнание.
:bgflag: :cop: :bowdown:

Колега не скоро,
аз бих казал че никога няма да спре.


Начи требе да ставаме по добри войници. :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от Hack0 » 03 Ное 2009, 15:22

Да добавя и аз нещо за изпреварването - не навсякъде, където има прекъсната линия, видимостта е достатъчна, не разчитайте само на маркировката!


Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 14.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: Бавно м52б28

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от komarchyyyy » 03 Ное 2009, 15:39

:bowdown: :bowdown: Много добре казано и всичко това е истина ;) да се замислят всички тези хора :ranting:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от ТУРБО » 12 Ное 2009, 22:46

Hack0 написа:Да добавя и аз нещо за изпреварването - не навсякъде, където има прекъсната линия, видимостта е достатъчна, не разчитайте само на маркировката!

И аз съм го забелязавл това, не веднъж съм се чудил защо е прекъсната линията като няма видимост!
Темата е добра!

Замисляйте се добре преди да започнете да изпреварвате,защото ако видите че нестава и решите да се прибирате зад изпреварваното от вас ПС ще разберете колко е трудно и колко време отнема!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от bravo » 22 Ное 2009, 21:20

един от най-добрите (според мен най-добрият) пилоти в света казва, че автомобил се управлява дефанзивно, а не офанзивно.
Немислимо е да се предизвикват останалите участници в движението или да се провокират по какъвто и да е начин. Никой няма да разбере че е най-важно да си помагаме. Трябва да се мисли с една идея напред. Трябва да се мисли с акъла на шофьора пред вас, трябва да се пазят всички водачи и пред вас и зад вас и около вас. Движението по пътищата не зависи само от един от вас, безопасно движение може да съществува само когато има хармония между всички.
За съжаление в такава болна държава, с толкова много мутри икомплексари , хората които проумяват как да карат разумно са малцинство което допринася за дисбаланса и хаоса по улиците.
Всеки от вас е отговорен за този хаос, всеки може и по-добре, само така добрите шофьори ще надделеят и хармонизират движението.
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.05.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Мотопед :)
Мечтае да кара: колело
Детайли за колата: супер е

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от harko77 » 23 Ное 2009, 1:03

bravo написа:един от най-добрите (според мен най-добрият) пилоти в света казва, че автомобил се управлява дефанзивно, а не офанзивно.
Немислимо е да се предизвикват останалите участници в движението или да се провокират по какъвто и да е начин. Никой няма да разбере че е най-важно да си помагаме. Трябва да се мисли с една идея напред. Трябва да се мисли с акъла на шофьора пред вас, трябва да се пазят всички водачи и пред вас и зад вас и около вас. Движението по пътищата не зависи само от един от вас, безопасно движение може да съществува само когато има хармония между всички.
За съжаление в такава болна държава, с толкова много мутри икомплексари , хората които проумяват как да карат разумно са малцинство което допринася за дисбаланса и хаоса по улиците.
Всеки от вас е отговорен за този хаос, всеки може и по-добре, само така добрите шофьори ще надделеят и хармонизират движението.

Така е по принцип но какво ще кажем за малдите водачи
Наскоро в форума един от колегите си взел кола 160 коня (примерно ) с задно предаване изкарал книжка преди месец ???????? идва зима несъм сигорен че за начинаещ трябва мощтна кола с задно предаване :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Re: Как да избегнем катастрофите?

Мнение от bravo » 23 Ное 2009, 9:13

това е въпрос на родителски контрол и възпитание. но в крайна сметка човек не избира родителите си и е длъжен да мисли с главата си. откакто аз карам на някакъв тип състезания изобщо не ми се кара бързо по улиците, дори напротив карам по бавно от преди.
На всеки на който му се кара и има бензин в кръвта, ще препоръчам да ходи да кара из планината,по полигони,летища и т.н. за да се отпуска в градски условия. Друг е въпроса че повечето изпозват автомобила за пишкоудължител :banghead:
Най-мразя да съм прав!!!

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re:

Мнение от SuPeR_FLY » 25 Ное 2009, 1:39

harko77 написа:С тая магистрала дават предпоставки за по високи скорости само но и ТТП са по малко по магистралите

То по тая насрана магистрала незнам как може да се кара с висока скорост изобщо :puke:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.05.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Мотопед :)
Мечтае да кара: колело
Детайли за колата: супер е

Re: Re:

Мнение от harko77 » 25 Ное 2009, 2:03

SuPeR_FLY написа:
harko77 написа:С тая магистрала дават предпоставки за по високи скорости само но и ТТП са по малко по магистралите

То по тая насрана магистрала незнам как може да се кара с висока скорост изобщо :puke:

Поне има предпоставка за такава :driving:
Има повече платна от нормален път :)

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook