Питане относно връщане на газта при сменяне на скорости

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Питане относно връщане на газта при сменяне на скорости

Мнение от Делян » 27 Авг 2009, 18:21

Здравейте колеги.Търсих с търсачката,но не намерих отговор на моят въпрос.Та той е по-бързо ли ускорява колата,когато сменям скоростите без да връщам газта.До сега не съм пробвал.Според мен се износва съединителя,но за няколко дърпания си заслужава ,ако има смисъл.Благодаря

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Мнение от Garribaldi » 28 Авг 2009, 9:27

По-бързо ускорява, като не превъртат гумите :) :mhihi:
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от (bubsa) » 28 Авг 2009, 10:11

Има смисъл ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 30 Авг 2009, 20:10

Вече пробвах,вярно е :) Резултата е че един приятел иска да си продава пасата :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 16.10.2006
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж

Мнение от lubeto » 30 Авг 2009, 21:19

Поиграй си още малко и ще смениш съединителчето.


Аватар
Мнения: 621
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: там където и слънце не огравя
Кара: Кольо
Мечтае да кара: Параход с шпер
Детайли за колата: ///М паркети

Мнение от drift_streets » 30 Авг 2009, 21:32

Това му се вика междинна газ :winky:
Нищо неможе да спре жътвата важно е хедера да е здрав Изображение
"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...." из дебрите на бмв-простаци.цоп Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Мнение от steeN » 30 Авг 2009, 21:33

не е междинна газ, бъкаш се с друго нещо ;)
power shifting търси из нета...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 621
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: там където и слънце не огравя
Кара: Кольо
Мечтае да кара: Параход с шпер
Детайли за колата: ///М паркети

Мнение от drift_streets » 30 Авг 2009, 21:40

Ние по селски така си му викаме Изображение
Нищо неможе да спре жътвата важно е хедера да е здрав Изображение
"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...." из дебрите на бмв-простаци.цоп Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 30 Авг 2009, 21:55

Ясно ми е че се износва,но аз не съм манияк на тема драг.Първо нямам такива амбиции и за това съм си взел слаба кола.А и за пръв път се дърпам с някой.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 16.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 M54B30
Мечтае да кара: F10 N55B30

Мнение от Trojaneca » 03 Сеп 2009, 10:40

Колега, карай си колата нормално. Тия чудесии с пауър шифтинга не са за ежедневни коли.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от (bubsa) » 03 Сеп 2009, 14:01

lubeto написа:Поиграй си още малко и ще смениш съединителчето.


Моя съединител кара вече 20 000км и през 40% от тея километри си карам така :idea:
Незнам какъв е ама вече го палих сигурно над 10 пъти и си е перфектен.

Колега даваи си пълната газ,ако е читав съединителя ще си кара още много,но има голям шанс да счупиш скоростите!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 3.06.2008
Местоположение: София

Мнение от Bobbybd » 03 Сеп 2009, 14:38

power shiftinga не само че е подходящ за ежедневни коли ама естестввено ако го правиш и правилно де най вече с усет а не някой да ти е обяснил на теория ами и е много подходящ ако караш нещо мноо старо бавно и гадно, примрерно некое жигулие, стар чист дизел и т.н. да го поизлъжеш малко тръгне ... отделно си задължителен при бързо ускороение със силна кола ама повечето разчитат на бърза смяна на скоростите при правилни обороти щото немат време и на това да обръщат внимание
Последна промяна Bobbybd на 04 Сеп 2009, 8:37, променена общо 1 път

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Мнение от bigmurzi » 03 Сеп 2009, 15:01

жигула чист дизел :shock:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 03 Сеп 2009, 16:58

Както казах,не правя гонки всеки ден.Преди седмица само исках да покажа на един приятел с пасат 1.8т който ми се смееше ,че двигателя ми бил мн малък за това купе и едва ли не едвам се движела.С 300 зора го накарах да се дръпнем(макар и да бях сигурен ,че ще падна)поне да види че разликата не е космическа,понеже той ми вика луд ли си ще те забравя на старта.В крайна сметка взехме един приятел,и отидохме.Отсечката беше 2км,но в средата минава покрай едно село,и решихме само до селото дето разстоянието е 700-800метра.За моя и не само супер изненада,на старта още на първа му напраих една кола и така си остана до края(120-130 някъде)Оня не можа да повярва.И последваха още 4 старта,като последния беше на цялата отсечка(до към 180-190км/ч понеже искаше на дулго ще те мина)Накрая седнахме на кафе и оня ,както и другия приятел който има калибра 115коня аве тая кола не 1.6 или има сменяна глава,чип или още незнам какво.Според мен не моята е бърза(върви нормално за 1.6)а неговата нещо не е в ред.Ама поне умря от яд,чак иска да я продава :) Супер мн се накефих и смятам че си струва дето съм износил съединителя малко.


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Мнение от xpl0d » 03 Сеп 2009, 18:38

Dpy написа:Както казах,не правя гонки всеки ден.Преди седмица само исках да покажа на един приятел с пасат 1.8т който ми се смееше ,че двигателя ми бил мн малък за това купе и едва ли не едвам се движела.С 300 зора го накарах да се дръпнем(макар и да бях сигурен ,че ще падна)поне да види че разликата не е космическа,понеже той ми вика луд ли си ще те забравя на старта.В крайна сметка взехме един приятел,и отидохме.Отсечката беше 2км,но в средата минава покрай едно село,и решихме само до селото дето разстоянието е 700-800метра.За моя и не само супер изненада,на старта още на първа му напраих една кола и така си остана до края(120-130 някъде)Оня не можа да повярва.И последваха още 4 старта,като последния беше на цялата отсечка(до към 180-190км/ч понеже искаше на дулго ще те мина)Накрая седнахме на кафе и оня ,както и другия приятел който има калибра 115коня аве тая кола не 1.6 или има сменяна глава,чип или още незнам какво.Според мен не моята е бърза(върви нормално за 1.6)а неговата нещо не е в ред.Ама поне умря от яд,чак иска да я продава :) Супер мн се накефих и смятам че си струва дето съм износил съединителя малко.


:ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah:

Баси колко му е било гадно на пасатора не е истина направо.
Изображение

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook