Питане относно връщане на газта при сменяне на скорости

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Мнение от bigmurzi » 04 Сеп 2009, 0:03

Ръчкай люти чушки в боба пък квото стане :mhihi:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Мнение от (bubsa) » 04 Сеп 2009, 9:05

Dpy написа:Както казах,не правя гонки всеки ден.Преди седмица само исках да покажа на един приятел с пасат 1.8т който ми се смееше ,че двигателя ми бил мн малък за това купе и едва ли не едвам се движела.С 300 зора го накарах да се дръпнем(макар и да бях сигурен ,че ще падна)поне да види че разликата не е космическа,понеже той ми вика луд ли си ще те забравя на старта.В крайна сметка взехме един приятел,и отидохме.Отсечката беше 2км,но в средата минава покрай едно село,и решихме само до селото дето разстоянието е 700-800метра.За моя и не само супер изненада,на старта още на първа му напраих една кола и така си остана до края(120-130 някъде)Оня не можа да повярва.И последваха още 4 старта,като последния беше на цялата отсечка(до към 180-190км/ч понеже искаше на дулго ще те мина)Накрая седнахме на кафе и оня ,както и другия приятел който има калибра 115коня аве тая кола не 1.6 или има сменяна глава,чип или още незнам какво.Според мен не моята е бърза(върви нормално за 1.6)а неговата нещо не е в ред.Ама поне умря от яд,чак иска да я продава :) Супер мн се накефих и смятам че си струва дето съм износил съединителя малко.


Ти изби рибата :shock: Ако е читав 1.8Т трябва да те надмине много доволно.
Кажи му да ходи до траурна агенция НАДИН и да се отървава от тоя покоиник колкото се може по-бързо :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 04 Сеп 2009, 16:10

Ми да ви кажа супер гадно му беше,понеже си я взе преди няколко месеца за 8600, и брои 1100 лв за смяна на ремъци и ролки и още към 500 за дреболии.А в крайна сметка е бахти грозната кола,вътре интериора и гаден и екстрите са и по малко от моята.Остана му едно вървене ама вече и за това не може да говори.В депресия е :) Сигурно турбината му е заминала,незнам защо не върви.Иначе се чува след 3000к и не прекъсва колата..Скоро разбра че има 8 шарнира по 240 лв,а май са смяна на 2 колелета,тежко му е на душата.Другата му кола няма да Фв със сигурност :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Мнение от Toneloker » 04 Сеп 2009, 16:23

Dpy написа:Ми да ви кажа супер гадно му беше,понеже си я взе преди няколко месеца за 8600, и брои 1100 лв за смяна на ремъци и ролки и още към 500 за дреболии.А в крайна сметка е бахти грозната кола,вътре интериора и гаден и екстрите са и по малко от моята.Остана му едно вървене ама вече и за това не може да говори.В депресия е :) Сигурно турбината му е заминала,незнам защо не върви.Иначе се чува след 3000к и не прекъсва колата..Скоро разбра че има 8 шарнира по 240 лв,а май са смяна на 2 колелета,тежко му е на душата.Другата му кола няма да Фв със сигурност :)


Като идваш към Варна кажи да се дръпнеш с един пасат 5-ца. ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 05 Сеп 2009, 12:56

Тоз пасат 5 ица да се дръпне с БМВ на неговите години и коне па ще го видим .Пасата ако е кола.....И живея във Варна няма защо да минавам :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна/Попово
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е53
Мечтае да кара: E39 M5...

Мнение от chenchev » 12 Сеп 2009, 22:28

Напомняш ми на едно момче точно със 1.6...купе...
Синъо ли ти е купето? С хромирани рингове на километража..И с бъбреци като на Зтка...? :uups:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 940
Регистриран на: 5.06.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e70 3.5xd 2010 M packet

Мнение от Toneloker » 12 Сеп 2009, 22:45

Dpy написа:Тоз пасат 5 ица да се дръпне с БМВ на неговите години и коне па ще го видим .Пасата ако е кола.....И живея във Варна няма защо да минавам :)


Като го взема ще ти драсна едно лс.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Мнение от Делян » 13 Сеп 2009, 21:54

chenchev,явно ме познаваш или има прекалено много съвпадения :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re:

Мнение от Wpb19 » 25 Сеп 2009, 11:06

Dpy написа:Ми да ви кажа супер гадно му беше,понеже си я взе преди няколко месеца за 8600, и брои 1100 лв за смяна на ремъци и ролки и още към 500 за дреболии.А в крайна сметка е бахти грозната кола,вътре интериора и гаден и екстрите са и по малко от моята.Остана му едно вървене ама вече и за това не може да говори.В депресия е :) Сигурно турбината му е заминала,незнам защо не върви.Иначе се чува след 3000к и не прекъсва колата..Скоро разбра че има 8 шарнира по 240 лв,а май са смяна на 2 колелета,тежко му е на душата.Другата му кола няма да Фв със сигурност :)


Ами по мое скромно изчисление за 8600+1100+500= на една хубава тройка !!!
Трябвало е да помисли по навреме за тези неща ! :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Re: Питане относно връщане на газта при сменяне на скорости

Мнение от bravo » 30 Сеп 2009, 1:13

пичове объркали сте форума с бигачките.
и все пак по темата...
полезно превкл. на предавките на нормална мануална скоростна кутия от така наречения тип Н без пускане на газта неможе да има.
Най-мразя да съм прав!!!

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook