Tainite na barzija start

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 27 Окт 2003, 11:05

Оптималният старт е при около 5% слип, ако си спомням правилно. С други думи колелата трябва да избоксуват в началото.

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 27 Окт 2003, 23:10

Ми доста привилно си "спомняш" :!: Дори и лънча на формулите е предвиден да дава между 5 и 10% слип :arrow: това е най-ефективно :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 28 Окт 2003, 0:13

Гледах едно предаване, и доколкото си спомням казаха за формулите че старта им е Електронен, а иначе казано, първите 100-200 метра от старта ги движи комп, и после пилота поема управлението на автомобила. Така че всичко е изчислено и при формулите никога няма, ВЪРТЕНЕ на гуми на едно място, отначало си превъртат, то си личи но това не го прави пилота ами PC-то. Според мен това с електронния старт е тапо!!! Но там стаааааава върпос за яки пари и съм сигурен че никой не би допуснал моментно разочарование в НАЧАЛОТО, а и друга може да е причината, примерно ако един от състезателите отначало не тръгне КАКТО трябва, и да стане масова катастрофа, не знам защо е електронния старт, може би поради първата причина, не си спомням каква му е целта, но е очевидна, ПЕРФЕКТЕН СТАРТ!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

IBIZA Killer
Аватар
Мнения: 2038
Регистриран на: 6.03.2003
Местоположение: North Hollywood

Мнение от bawareca » 30 Окт 2003, 0:11

Аз пък да ти кажа още от първия метър ги движи някакъв тромав , 10 цил. мотор , а не някакъв си компютър :shock:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 907
Регистриран на: 1.06.2003
Местоположение: София

Мнение от landikar » 30 Окт 2003, 21:06

Добре,де ама тези проценти са гадни числа.Това,което ми направи впечатление в урока на братушката е не кое е точно най-добрият старт,а начина,по-който се стига до него.Има много добри шофьори,но талантът е винаги да правиш нещата всеки път перфектно.Това е смисълът на упражнението на братушката.А пък и за всяка кола и настилка нещата са различни.Той изрично това е подчертал.А урокът е за състезатели,не за начинаещи шофьори.Мисля,че много добре е описал всичко,което трябва да се направи за добър старт.Просто и точно.Само не казва колко съединитела да се приготвят в резерва. :D
М/у другото поздравявам всички с първият сняг(на патерици де) и приятни моменти тази зима на всички,имащи късмета да имат ASD,VCD,DVD и т.н.,или по-просто казано ШПЕР!!!!Задното не било добре за сняг.Друг път.Даже е за предпочитане.Хахаха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 30 Окт 2003, 23:34

Това не беше много тактично от твоя страна bawareca, "тромав" и т.н., не искам да се заяждам и да се правя на всезанаещ, НО нека да се включат всички да видим кой крив и кой прав... а? става ли?
PEACE!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 31 Окт 2003, 1:36

vicho написа:Това не беше много тактично от твоя страна bawareca, "тромав" и т.н., не искам да се заяждам и да се правя на всезанаещ, НО нека да се включат всички да видим кой крив и кой прав... а? става ли?
PEACE!!!
да те ЕБА вьв фурнаджията. :bang: питай тея от тунинг бг-то
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 31 Окт 2003, 11:48

кво против имате мен бе момчета?!?!?!? :? :? :? :?
Ако съм ви толкова неприятен ===> знаете какво да правите!!!
нищо лично към никой нямам, най-малко пък към теб яворе и явно тряя направя нова тема... е добре!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Бургас/Ротердам

Мнение от Valchinov » 18 Дек 2003, 21:27

Ave momcheta stiga i vii ve,ko se karate sq,daite da napravim po edin Burn Out ili da piim po edna kola :drink: ,moje i po bira :bchug: :wink:

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook