Как става тоя номер ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от (bubsa) » 05 Ное 2009, 11:57

fen_na_bmw написа:Е и със шпер,ако не стане нема такава диагноза.Другото което ми идва на ум,е че държиш много силно спирачката,съединитела е отделил ама от спирачката не можеш да тръгнеш и гасне.Пробвай да тръгнеш рязко се 1 за гонка и след 2,3 секунди натисни спирачката.


Ииии...главата в кормилото :mhihi:
Опитвай с много малко спирачка и повечко газ,ако не стане с малко повече спирачка и така докато не усетиш колата.В никъкъв случай не натискай спирачката много силно :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Брррръм!
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 14.10.2008
Местоположение: София- Център (мноо ясно!) :*
Пол: Мъж
Кара: на стъклопласт ...

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от NeedHead » 05 Ное 2009, 18:53

vvaskoo написа:http://www.youtube.com/watch?v=ArcGZ9yYHTo&feature=player_profilepage#at=18

На видеото е 328Ci и аз имам едно такова и една малка 330i-ка и с двете съм пробвал и..... НЕ СТАВА!

Аз балансирам на съединител/спирачка и с другия крак на гаста , калата като дигне повече обороти тръгва леко напред и почва да претриса от спирачките , няма и следи от гуми ?

:help: :help: :help:

Къ тъй не стаа бре!?? :lol:
С ис-а,който е без шпер,ако знайш ко стааа.....
Ти с тия два мотора ли немож я запали?
Life is Better SIDEWAYS!
Изображение
bigmurzi написа:малко танкче :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 10.07.2009

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от brinder » 05 Ное 2009, 21:11

или е засили лекичко назад и след тва,парва с пове4ко газ ,като трагне да варти натисни леко спирачката , така е по лесно :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: 320i E46,Е30+М50b25(stroke)
Мечтае да кара: M3 Е92 DCT,М5 2011 F10
Детайли за колата: Спортно окачване FK High Sport M3(Coilover-реголируемо),спортна генерация на 63мм+спортни резонатори,плетен спортен колектор,иридиеви свещи Denso Iridium IK20,шорт шифтър на ACT,сменен дросел,cold air intake-K&N,олекотени жданти R15(магнезиеви)BMW/4.5кг(с гума 12.2кг).Горивен регулатор JDM(SARD).Горивна мопма от Ауди(7.0bar.)с армирани горивни маркучи.Частично олекотяване,Recaro 9.8кг(състезателна седалка),крайно тегло с 15л бензин(1288кг),разпънки(реголируеми-HKS),полу-сликове ADVAN A032R

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от Бимбо » 22 Ное 2009, 22:28

BT9028BA написа:Държиш съдединителя натиснат с левия крак а с десния натискаш едновременно спирачката и газта - като стигнеш 4500 5000 5500 оборота пускаш съединителя и .......... ти ще кажеш кво става :D

Само като натискаш едновременно спирачка и газ гледай да не натиснеш прекалено много спирачката - едвам се натиска колкото да хванат само предните спирачки
И като пускаш съединителя колкото се може по бързо щото може да не ти замирише на гуми а на нещо друго :D



:clap: Ако така не стане значи ти трябват повече тренировки :mhihi: но пак повтарям колегата,по-полека с педала на спирачката,прехвърли усилието на газта!!!А след това се получава това- http://vbox7.com/play:2862829b .Успех!!!!!!! :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 25.11.2009
Пол: Мъж

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от bibow » 26 Ное 2009, 14:15

Кракта на газта+ спирачката и сединителя. Стигнеш ли на 5к. оборота пускаш съдинителя, но трябва да си на скорос.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 3.01.2007
Пол: Мъж
Кара: шлеп

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от rottweiler » 29 Ное 2009, 3:05

Успя ли да ги счупиш?
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от vvaskoo » 29 Ное 2009, 23:25

rottweiler написа:Успя ли да ги счупиш?


Aбе уж успях , ама и задният мост на 328-цата се счупи нещо :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.01.2006
Местоположение: London
Пол: Мъж
Кара: E36S50B30,Mini Cooper S
Мечтае да кара: S50B30 turbo
Детайли за колата: модифицирани

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от VT5602AK » 29 Ное 2009, 23:40

vvaskoo написа:
rottweiler написа:Успя ли да ги счупиш?


Aбе уж успях , ама и задният мост на 328-цата се счупи нещо :clap:
тренирай до последно нали и без това ще го сменяш,за да ти е по лесно намери си място с по изтъркан асфалт или някоя маркировка на пътя върху нея,на знак стоп се получава мн. добре,техниката я знаеш успех

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от driver69 » 08 Дек 2009, 20:58

Не че нещо, ама защо никой нищо не каза за бърнаут по наклон? Малко е по-лесно да се научиш...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 10.07.2009

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от brinder » 14 Дек 2009, 19:01

даа колегата е прав по наклон е по лесно .така се свиква. пробвай

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от delas_328 » 22 Юли 2010, 22:26

:dummy: Незнам,ама и аз нещо не мога да ги запаля тея гуми както трябва,дали от притеснение да не се ебе нещо съединителя,2-3 пъти съм пробвал и ставаше но колата след 15-20 секунди колата започна да тръгва :paranoid: ,а последния път изспуши ама съединителя :mhihi:
Незнам,обаче един приятел ми каза че били изолирали спирачките отзад и без притеснение я забивали до дупка и така ставало,ама аз толко съм слушал за лекото натискане на спирачката че не ми се вярва да се изолират задните :dunno:
А и друго задължително ли е да има шпер та да се палят толкоз тея гуми,защото аз съм виждал здраво палене от 320,пък да не говоря за Жигули с стоков мотор 1.3 шейсетина конски сили. :dunno:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от michev » 22 Юли 2010, 22:39

Е толкова ли имате зор буквално да си трошите колите. Като толкова не ви слушат главите ходете дрифтвайте, намерете си някое планинско пътче с хубави завои и вдигнете адреналина. Бърнаута, както и друг ви написа, освен трошене на кола нищо друго не прави и с нищо не подобрява караческите ти възможности и мераци. А дори и да не изпуши съединителя, най-много да се появиш с тема за странни звуци откъм кутията/маховика и тогава ще спреш и да питаш за бърнаут. Успех в начинанието все пак.
only rear wheel drive

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от driver69 » 23 Юли 2010, 10:08

delas_328 написа::dummy: Незнам,ама и аз нещо не мога да ги запаля тея гуми както трябва,дали от притеснение да не се ебе нещо съединителя,2-3 пъти съм пробвал и ставаше но колата след 15-20 секунди колата започна да тръгва :paranoid: ,а последния път изспуши ама съединителя :mhihi:
Незнам,обаче един приятел ми каза че били изолирали спирачките отзад и без притеснение я забивали до дупка и така ставало,ама аз толко съм слушал за лекото натискане на спирачката че не ми се вярва да се изолират задните :dunno:
А и друго задължително ли е да има шпер та да се палят толкоз тея гуми,защото аз съм виждал здраво палене от 320,пък да не говоря за Жигули с стоков мотор 1.3 шейсетина конски сили. :dunno:

И аз съм го правил тоя номер с Лада. Има нещо друго, което също е важно. Гумите - трябва да са стари като година и малко грайфер да имат. Другото е лесно. Бърнаута го правя без да гледам оборотомера(не работи). Натискам газта почти до доло(предполагам някъде 6 000 оборота са това), премествам петата на десния крак така, че натисна спирачката някъде 20% от хода й, след това много бързо съединител, първа и пускам. Е те това е, но по-добре не го практикувайте - няма толкова кеф, колкото контролираното пързаляне, а щетите могат и по-големи да бъдат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от jakson » 28 Юли 2010, 13:09

Ако отпуснеш задните спирачки няма как да не стане :lol: Но този бърнаут непраща ли задните спирачки на кино

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Как става тоя номер ?

Мнение от b00st » 28 Юли 2010, 13:38

не. на иската ги палих 1 път ма си трябва шпер да е ефектно.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook