Как се кара автоматик на лед ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.02.2009

Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от zornica_m » 04 Яну 2010, 13:51

Здравейте ,
изчетох съветите,които давате за автоматици, обяснили сте доста неща, но ако може дайте малко акъл какво да правя на леда, че тази сутрин добре се завъртях , а и не ми се получи изкачването на едно баирче ! - имам хубави гуми, но само това не помага.:help: Карах на D - ( за какво са 3,2,1 и N ?) Отсрани на лоста има S, E и M - карам на E. Лятото колата е супер, но сега ....Ще съм благодарна на всички, които споделят опита си .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Jim Beam » 04 Яну 2010, 23:13

Каква е колата и с какъв мотор е? Бащата кара една 124-ка автоматик и на лед при наклон чуква на N и спира доста по-добре отколкото на 3 или D. При изкачването е важно да не подаваш газ мн леко и плавно. Автоматик по байр не може да тръгне назад. Отпускаш спирачката и ако не тръгне сам подаваш много малко газ колкото да захапе и не променяш това положение на педала докато не изкачиш стръмното. другите скорости освен D могат да се ползват като моторна спирачка при спускане, а също така и при сняг и лед, пробвай да тръгнеш на 2 примерно. би трябвало да е по-лесно като колата няма да превключи на по-висока от 2ра предавка.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 22.02.2009

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от zornica_m » 04 Яну 2010, 23:34

zornica_m написа:Здравейте ,
изчетох съветите,които давате за автоматици, обяснили сте доста неща, но ако може дайте малко акъл какво да правя на леда, че тази сутрин добре се завъртях , а и не ми се получи изкачването на едно баирче ! - имам хубави гуми, но само това не помага.:help: Карах на D - ( за какво са 3,2,1 и N ?) Отсрани на лоста има S, E и M - карам на E. Лятото колата е супер, но сега ....Ще съм благодарна на всички, които споделят опита си .

Колата е BMW 318 TI Compact, 98 год.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Jim Beam » 05 Яну 2010, 14:42

Избери М режим и сложи лоста на 3, след като се измъкнеш от снега върни копчето на Е и лоста на D.
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Dimitroff » 05 Яну 2010, 15:30

Jim Beam написа:Избери М режим и сложи лоста на 3, след като се измъкнеш от снега върни копчето на Е и лоста на D.


Ако колежката кара Е46:
Не може от място да вкара М (ръчни скорости) и да сложи лоста на 3 - автоматично и го връща на 2...
Ако кара Е36 :
не съм запознат с автомата при Е36, но се съмнявам и там да може да потегли на 3та...

Моя съвет е :

Тръгване от 2ра със малко газ, много плавни ускорения и да забрави да "скача" на спирачките!
По-голяма дистанция до колите отпред и внимателно.
В завой да влиза само и единствено с ПОСТОЯННА газ (малко!), защото дори и при рязко отнемане на газта може да се завърти на сняг/лед във завоя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Jim Beam » 05 Яну 2010, 15:46

Поне в ръководството на Е36 пише, че може.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 24.03.2007
Местоположение: Костинброд

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от 4erniq » 16 Яну 2010, 2:16

Абе карай го само на ребро:)))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Kris » 21 Фев 2010, 14:22

При Е36 може, там лоста е друг, на снимката колата е с по-голям двг., а на 318-ските скоростите са: P N R 3 2 1. Може да включи на М още като запали и после да превключи на 3 и да тръгне. До колкото разбирам на Е46 е с типтроник. Там когато го бутнеш лоста настрани и го размърдаш се вкл. М и съответно според двигателя (мощността) скоростите могат да позволят да се тръгне от втора или от трета скорост.


P.S.
Говоря от опит. Карам и двата варианта.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 330d черна излитаща
Мечтае да кара: е90 М3 limousine

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от Alpinab3 » 06 Мар 2010, 13:02

леко газ


®BMW®

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 4.01.2010
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: е46
Мечтае да кара: x6

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от malkiq utd » 06 Апр 2010, 22:11

:yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.09.2007

Re: Как се кара автоматик на лед ?

Мнение от gogosi » 07 Апр 2010, 0:25

въпроса е на лед нали не на сняг :) Та по въпроса: кара се трудно и задължително с хубави гуми, между другото съм забелязал че блокажите ми работят много по добре на сняг и лед отколкото на дъжд, колкото и странно да звучи, говоря за 330д автомат, на дъжд ми се случва 2 пъти яко да се извъртя и то като очаквам блокажите да сработят докато на по хлъзгаво сработват доста по бързо.

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook