Концепция на автомобил

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Концепция на автомобил

Мнение от ivan1590 » 25 Яну 2010, 5:03

Коя концепция на автомобил свързвате с майсторско шофиране?
За мен това е Лотус, Порше( моделите от 80-те г-ни) и БМВ( е30, Z3, ) .
Аз лично най голямо удоволствие изпитвам от малка кола, лека и с минимум екстри(без АБС , без хидравлика на волана и съединителя, задължително задно предаване и на бензин :mhihi:
Определено не съм фен на тежки коли с мощни двигатели за спортно каране.По- добре е по слаб двигател, но по-лека кола.
На мен класическата концепция двигател от пред - задно задвижване по ми харесва от средно или задно разположен двигател и затова БМВ най- ми харесва.
Като цяло става въпрос за лични предпочитания и удоволствие , а не за резултати и ефективност.
Лично аз не мога да приема СУВ с 500+кс, струва ми се направо недоумица-какво да ги правя тия 500+ коня?
Не съм против електрониката, но нещо не ме кефи, че автомобилите станаха по няколко тона(образно казано) пълни със стабилизиращи програми и всякакъв тип асистенти.Харесва ми системата на БМВ за проектиране на данните на предното стъкло.Харесва ми и скоростната кутия с управление от волана , но дотук.
И в този ред на мисли, може би Лотус остават единствената фирма, от на мене известните, които правят прости, но доставящи тръпка от шофирането автомобили.

ботокс ефект 
Аватар
Мнения: 882
Регистриран на: 5.12.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: черна сянка
Мечтае да кара: още по-черна сянка

Re: Концепция на автомобил

Мнение от Dido_stz » 25 Яну 2010, 16:25

аз за това екстри вече нямам :mhihi:
ел. стъкла, ел. огледала и тва е
абс-а махнат, аирбеци махнати :mhihi:
тряя ми само един волан, три педала и скоростен лост :mhihi:
фен съм на това като натисна педала това директно да се отразява отпред, не да мине през 5 системи и тогава
the project is ready....
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Концепция на автомобил

Мнение от Cyberloner » 26 Яну 2010, 20:59

Dido_stz написа:аз за това екстри вече нямам :mhihi:
ел. стъкла, ел. огледала и тва е
абс-а махнат, аирбеци махнати :mhihi:
тряя ми само един волан, три педала и скоростен лост :mhihi:
фен съм на това като натисна педала това директно да се отразява отпред, не да мине през 5 системи и тогава


'па тури си карбуратор :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: Концепция на автомобил

Мнение от ivan1590 » 26 Яну 2010, 21:13

Идеята не е да се отрича всичко ново , а по скоро че техниката и повечето марки се развиват в посока на евтини решения,сигурност и комфорт, а това се отразява на удоволствието от шофирането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Концепция на автомобил

Мнение от Cyberloner » 27 Яну 2010, 13:52

зависи за какъв автомобил говорим, ако искам градска кола ми е все тая колко пласмаса има в нея, даже ако може цялата да е пласмасова че да харчи малко най - най-добре :) стигнахме до положението е което в границите на град като София ти не караш а се придвижваш със скоростта на задръстването. При това положение дали си с 500 коня или с 50 разликата е само в мозъка ти. За мен радската кола трябва да е максимално олекотена, да е автоматик и да има климатик - нищо повече.
Дали с предно или задно?
-При 10км/ч има ли значение?
Вече извън града, където пътищата са свободни и ограничението на скоростта е в някакви разумни граници, за да ти е кеф колата трябва да е с повечко коне, за да няма каране зад някои тир, трябва да е добре обезшумена(което трудно се постига в днешните пласмасово-стъклопластено-не-знам-си-какво коли). Трябва да има адекватни по размер стъкла(а не като задните на chrysler 300C). Екстри....климатик и ел.стъкла друго не ми трябва :)
Относно скоростите зависи, ако си като мен да искаш да ти е тихо и удобно е практически все тая, защото вкарвам 5-та и до края на пътуването на нея си стои, вече ако искаш да се сучеш по планински пътища е ясно :)
Предаването - задното е по-приятно за каране, поне за мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 20.06.2002
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e21,е34, астрахаш,цлк-в208
Мечтае да кара: 850
Детайли за колата: петица- хубавица

Re: Концепция на автомобил

Мнение от akula » 03 Фев 2010, 15:56

колкото хора, толкова и вкусове и предпочитния, да си кажа и аз, става въпрос естествено за вкус и удоволствие: як (поне) 6естак, ръ4ни скорости, евентуално ел джамци и огледала, хидравлика, никви климатици, тежко и 6ироко купе, задълже задно предаване- нещо от типа е23,е24, ама и на новата 6-ца 6е кандисам :mhihi: лотус, ягуар също няма да откажа, ама предпочитам 645 :mhihi:
и повярвайте , ако мога да си я позволя, ще ми я направят по мой вкус!
ПС ако става въпрос за градско и бмв, мноо се изкефих на електричката (1 серия)
-харчи малко а бега много, чупи се трудно а се поправя лесно, що е то?
-БМВ е34

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook